Sari la conținut

Ktm 950/990 Adventure


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok, Petrica, Mae, se mai tine? io tot vreau sa plec undeva in we, daca ne mai strangem, cu atat mai bine.

 

salutare!

 

Daca nu ploua eu vin ! Macar vin la plimbarica pana acolo sa ma mai relaxez si eu dupa atata munca !

O sa urc in Poiana si ma proptesc la o ciorba acra si o ciafa de purcel.

Nu stau pana duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

dupa cum este prognoza cred ca am cam ratat-o pe intilnire.

Saptamina viitore apare soarele, din spuse-le baietilor de la meteo.

Oricum daca nu ploua sint disponibil.

Mae

PS. Propunerea mea este sa aminam pentru saptamina viitoare, sa ne hotarim exact ce facem si unde (sa poata veni si cei din tara).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... pana acum am mers cu calcatura 17/42. Acum o ora am schimbat-o ... 16/42 ..... ALTA VIATA !

Cu toate ca treptele sunt o idee mai scurte, treapta a-6-a a devenit extrem de elastica. Merge de la 80 la 200 km/h :) !

In schimb pe teren accidentat merge super intr' a-2-a fara sa patinezi ambreiajul.

Am mers si cu 17/45, dar nu mi-a placut ... schimbam prea scurt, cu 16/42 cred ca este perfect. Pe seara plec la o tura prin judet, pe malul Dunarii ... vom vedea !

 

cu bine ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ... pana acum am mers cu calcatura 17/42. Acum o ora am schimbat-o ... 16/42 ..... ALTA VIATA !

Cu toate ca treptele sunt o idee mai scurte, treapta a-6-a a devenit extrem de elastica. Merge de la 80 la 200 km/h :) !

In schimb pe teren accidentat merge super intr' a-2-a fara sa patinezi ambreiajul.

Am mers si cu 17/45, dar nu mi-a placut ... schimbam prea scurt, cu 16/42 cred ca este perfect. Pe seara plec la o tura prin judet, pe malul Dunarii ... vom vedea !

 

cu bine ! :D

 

Ce dracu se intampla ? :) Am scris o data si sa postat de doua ori ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

simbata vreau sa fac urmatorul traseu:

Buc.-Valeni de Munte-Valea Bradetului-Tabla Butii cu intoarcere prin BV (DN1a) - varianta rapida- sau Vama Buzaului-Siriu-Drumuri judetene sau cimp- Bucuresti

Sint de facut in jur de 350-400 din care 70-80 offroad (drum piatra si ceva noroi) asta daca nu a plouat in ultimile zile.

Plecarea la 7.00 Arc

Daca sint amatori va astept cu interes.

Mae

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

simbata vreau sa fac urmatorul traseu:

Buc.-Valeni de Munte-Valea Bradetului-Tabla Butii cu intoarcere prin BV (DN1a) - varianta rapida- sau Vama Buzaului-Siriu-Drumuri judetene sau cimp- Bucuresti

Sint de facut in jur de 350-400 din care 70-80 offroad (drum piatra si ceva noroi) asta daca nu a plouat in ultimile zile.

Plecarea la 7.00 Arc

Daca sint amatori va astept cu interes.

Mae

 

Suna destul de interesant traseul ! :D Mi-ar placea ! :)

 

Trebuie sa fac o intrebare la muiere si daca nu se invinetzeste la fatza, ... poate, poate merg.

Mai merge cineva ? ... Dl. Viorel, Cristi ?

 

Daca ar fi sa merg, este cam devreme pt. mine ora 7.00. Nu s'ar putea la 8.00 ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este ok ! Am primit aprobarea de la muiere ! :D

 

Deci ... la ora 8.00 sunt la Arc. Mai de vreme nu pot, ca vin din Alexandria.

 

daca se strange de plimbare atunci sunt prezent. asa ca Petrica daca e bem berea pe trasu :D .

si ar fii bine daca totusi am pleca la 8.00 :)

 

Sa facut ! La 8.00 la Arc ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ajungeti in brasov pana in 14:00 si nu treceti pe la mine pe la munci o sa va injur 1000 de ani :)

adresa e Str Mihai Viteazu Nr 79...va astept cu ciocolata calda :)

Rinocerule, sa nu te puna al de sus sa uiti :D

Editat de Athanasiou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Montat cauciucurile, gata de start.

 

Si ce gume vrei sa zici ca ti-ai montat ?

Daca ti-ai pus cine stie ce cramponate si ma duci cu Socrpioanele mele, prin cine stie ce coclauri ... nu mai ma joc ! :)

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu posesorilor de "vacute". Mi-a sosit si mie bijuteria. Am sa pun poze cu ea. Dupa doar 200km pot spune ca este foarte manevrabila. Parca mult mai bine ma inteleg cu ea decat cu cbr-ul. Singura problema o am la viraje. Am tot timpul impresia ca dau cu piciorul in asfalt. Asta datorita pozitiei :rock:. Este o adevarata placere sa nu-ti mai pese de starea drumurilor. Am descoperit de ce toti spun ca e fun de condus. Parca am redescoperit placerea motociclismului. Asfalt uscat :rock: .

post-2284-1223195715_thumb.jpg

post-2284-1223195728_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu posesorilor de "vacute". Mi-a sosit si mie bijuteria. Am sa pun poze cu ea. Dupa doar 200km pot spune ca este foarte manevrabila. Parca mult mai bine ma inteleg cu ea decat cu cbr-ul. Singura problema o am la viraje. Am tot timpul impresia ca dau cu piciorul in asfalt. Asta datorita pozitiei :blbl:. Este o adevarata placere sa nu-ti mai pese de starea drumurilor. Am descoperit de ce toti spun ca e fun de condus. Parca am redescoperit placerea motociclismului. Asfalt uscat :rock: .

 

Sa o stapanesti sanatos ! Ti-a trecut frica de LC8 ? :P

 

 

___________________________________________________________________________________

 

Sambata, 04.10.2008 ...... plimbare ,,prin nori" ! :rock:

 

Cu ocazia asta, am intarit relatiile dintre BMW si KTM ! :lol:

post-10224-1223270909_thumb.jpg

post-10224-1223270929_thumb.jpg

post-10224-1223270956_thumb.jpg

post-10224-1223270984_thumb.jpg

post-10224-1223271026_thumb.jpg

post-10224-1223271064_thumb.jpg

post-10224-1223271087_thumb.jpg

post-10224-1223271106_thumb.jpg

post-10224-1223271131_thumb.jpg

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos ! Ti-a trecut frica de LC8 ? :blbl:

 

Merci. Am dat o fuga pana in Satu Mare sa vad cat e de mare dihania. Nu e dracu chiar asa negru :rock:. Chiar si cu seaua mai inalta tot ajung cu varfurile jos. Arat ca o balerina. Am pe lista de achizitii o sea joasa, sa nu-mi mai amorteasca piciorul de sprijin in intersectii :lol: . Merci de idea cu ktm-ul. Daca nu vorbeam cu tine, ramaneam la transalp sau f650 si poate-mi parea rau ca nu mai am demarajul speed-ului. Vacuta insa se transforma in tauras d.p.d.v. al demarajului :P . Asa ca raman dator cu bere. Cand ajungi prin Baia Mare da un telefon :rock: .

 

P.S.

Frumoasa excursia. La mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu posesorilor de "vacute". Mi-a sosit si mie bijuteria. Am sa pun poze cu ea. Dupa doar 200km pot spune ca este foarte manevrabila. Parca mult mai bine ma inteleg cu ea decat cu cbr-ul. Singura problema o am la viraje. Am tot timpul impresia ca dau cu piciorul in asfalt. Asta datorita pozitiei :rock:. Este o adevarata placere sa nu-ti mai pese de starea drumurilor. Am descoperit de ce toti spun ca e fun de condus. Parca am redescoperit placerea motociclismului. Asfalt uscat :rock: .

 

 

Of Doamne! Ce frumoasa e!

 

Sa ai noroc de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata, 04.10.2008 ...... plimbare ,,prin nori" ! ;)

 

Cu ocazia asta, am intarit relatiile dintre BMW si KTM ! :)

 

Petrica, Extremuschi ;)

puneti si voi pozele de sambata undeva sa le luam, arata super.

 

io unul m-am simtit super bine!

la mai multe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...