Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

e facuta manual din cite am inteles eu.+

projectdom2001.jpg

projectdom2006.jpg

DSC00941.jpg

 

todaytrail106.jpg si asta e o varianta da' parca e redundanta aripa aia fata :laugh:

todaytrail115.jpg

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai dom'ne, faci ratoi din frumusete de Dominator? :laugh:

 

Ce-i drept, o sa ai un 'unicat' de motocicleta, cu bot de DR Big (sau GS daca inchizi putin ochii). In fine, nu discutam gusturi aici. Totusi, cam cat te-ar costa un astfel de botic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

restul pe aici
Eu le luasem de pe XRV da' e fain si topicul ala.
Hai dom'ne, faci ratoi din frumusete de Dominator? :laugh:

 

Ce-i drept, o sa ai un 'unicat' de motocicleta, cu bot de DR Big (sau GS daca inchizi putin ochii). In fine, nu discutam gusturi aici. Totusi, cam cat te-ar costa un astfel de botic?

Nici chiar in halul asta. Oricum ma bate de vreo doi ani gindul sa schimb masca de far cu ceva mai vertical si mai inalt. Si la chestia cu fundul de copaie am renuntzat :) (deci puteti sta linistiti)

 

 

e din '92 si il am din 2005

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima!!!

As avea si eu o mica problema.ma intereseaza o pereche de tobe pt domi...noi sau sh, nu conteaza, pana la urma totul se rezuma la pretz.adica ceva pana in 400 de euro as fi dispus sa dau.Totul depinde acum de raportul calitate-prets

 

 

Ma poate ajuta cineva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm... interesant ar fii doar aripa ridicata pe fata ca si la modelul XL.

 

Am vazut ceva filmulete pe youtube cu domi cu aparatoarea ridicata. Oare se poate atasa una fara prea mari modificari? Am vazut sub far un suport dintr-o tabla subtire, ma gadesc ca acolo se poate prinde.

 

A incercat cinva asa ceva, si daca da ce model de aripa se potriveste?

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ceva filmulete pe youtube cu domi cu aparatoarea ridicata. Oare se poate atasa una fara prea mari modificari? Am vazut sub far un suport dintr-o tabla subtire, ma gadesc ca acolo se poate prinde.

 

A incercat cinva asa ceva, si daca da ce model de aripa se potriveste?

 

:laugh:

 

 

eu cred ca roata o sa arunce tot noroiul si zoaia de pe strada pe motor si pe tine. un amic care vinde Domi-ul are o aripa pusa asa. AICI.

 

in alta ordine de idei: si-a montat cineva o alarma pe Domi? nu ceva fancym cu 'j-de-mii de senzori si 10 goarne, ci ceva simplu, cu un senzor de vibratie/inclinare, care sa aiba un consum mic de curent in stand-by si sa nu dea alarme false. in urma incidentului asta m-am gandit serios ca am nevoie de alarma.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei: si-a montat cineva o alarma pe Domi?

Eu am de cind l-am luat (+2 zile). Are senzor de soc, o sirena micutza (original era cu ditamai sirena) si un sunet sublim. Din pacate nu prea ai loc de pus alarma pe Dominator asa ca e cam descoperita.

 

In we asta mi-am schimbat lantul.....IN SFIRSIT. Am lantul de acu un an insa mi-a fost sila sa-l desfac, pentru ca mi l-am luat deja inchis din Germania, si abia acuma am purces la operatiune. Dupa ce am demontat bascula spate am inteles ce a vrut sa zica Dilly cu "o sa-ti blestemi zilele". Nu a fost cinestie ce operatiune insa scoaterea efectiva a basculei de la locul ei m-a stors de toti nervii pentru ca nu reuseam sa inteleg de ce nu iese in conditiile in care scosesem axul. Operatiunea a reusit totusi, intr-un tirziu, pacientul e viu si merge struna. Daca tot am despuiat-o, am schimbat si capacul de la una din gurile de vizitare a suruburilor de reglaj supape, am schimbat si "pipa" de la bujie, mi-am pus bec nou pentru lumina din bord si am si spalat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu voia sa iasa?

 

Nu a fost cinestie ce operatiune insa scoaterea efectiva a basculei de la locul ei m-a stors de toti nervii pentru ca nu reuseam sa inteleg de ce nu iese in conditiile in care scosesem axul.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce nu voia sa iasa?

N-as putea sa-ti spun exact insa canalul ala din bascula prin care trece axul e marginit de doua chestii gen semering ( de forma unu capac de sticla de bere insa cu cauciuc inauntru) care probabil ca se obijnuisera lipite de cadru si nu vroiau sa iasa. Privind prin canalul ala, aveam impresia ca e o bucsa lunga cit tot canalul si mi-a fost frica sa trag de bascula pina nu m-am convins ca statea doar prin presarea celor doua "semeringuri" pe cadru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci morala e: daca nu merge din prima, ia un ciocan mai mare, nu? :)

 

 

 

Mai baieti, cam ce gume sa-mi pun pe Domi'? Am niste Dunlop-uri momentan, insa una la mana sunt coapte si doi la mana, spatele aproape straluceste de slefuit ce e. M-am uitat in stanga si in dreapta, insa ceea ce nu mi-e clar e ce imi trebuie mie, avand in vedere ca prin oras oricum ma dau (mult!), pe coclauri (usoare:D) abia astept sa ajung, o endureala-doua-trei pe la anu'... Ma ajutati cu niste pareri leagte de diverse tipuri de gume? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avon Distanzia :)

 

de-astea imi iau la primavara. poate prind si un pret ok la salon, sau eventual camerele bonus, ca si la acest capitol sunt cam suferind :laugh:

 

avon_distanzia.pdf

 

 

mai are si altcineva experienta cu alarme [moto]? ma intereseaza locul de unde le-au luat si daca au mers ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, cam ce gume sa-mi pun pe Domi'? Am niste Dunlop-uri momentan, insa una la mana sunt coapte si doi la mana, spatele aproape straluceste de slefuit ce e. M-am uitat in stanga si in dreapta, insa ceea ce nu mi-e clar e ce imi trebuie mie, avand in vedere ca prin oras oricum ma dau (mult!), pe coclauri (usoare:D) abia astept sa ajung, o endureala-doua-trei pe la anu'... Ma ajutati cu niste pareri leagte de diverse tipuri de gume? :laugh:

Eu mi-am pus - si sunt foarte multumit - de Heidenau. Atat pe off-road, cat si pe asfalt, sunt excelente. Inclusiv pe orice umed.

 

Apropos de pneuri. Consultati site-ul acesta cand vine vorba de gume. Mi se pare ca au preturi ok.

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor, se pare ca m-am descurcat de tobe, si pe bani ok.am un preten care are un rd08 si vrea sa il tuneze, sa il faca super moto,en fin, are numai povesti in cap,stie el ce face.si a zis ca mi le da pe ale lui pt 200 de ron.imi convine, mai ales ca is ok ale lui.acuma ,m-ar mai interesa o sa.a mea e cam crapata si putin deformata.mentionez ca imi trebe sa de rd02.v-as fi recunoscator.multumesc!!!!

 

hombre am eu pe domi meu.se potriveste de ktm 520.chiar si de 525...uite, iti pun niste poze cu dominatorul meu sa iti faci o parere.acuma, de la 130km/h in colo se simte nitsel de tot adica, esti mai in dezavantaj o leaca cu ea ridicata.dar, nu merem cu viteza.noi (enduristii) vedem viatsa ca pe o cursa de rezistentsa, nu de viteza :)

 

Am vazut ceva filmulete pe youtube cu domi cu aparatoarea ridicata. Oare se poate atasa una fara prea mari modificari? Am vazut sub far un suport dintr-o tabla subtire, ma gadesc ca acolo se poate prinde.

 

A incercat cinva asa ceva, si daca da ce model de aripa se potriveste?

 

:laugh:

 

 

 

Da, dorine, sa traiesti,! eu am o aparatoare de ktm 520 pe a mea.am inteles ca se potriveste si de 525/uite iti las cateva poze sa vezi!!!

post-40539-1225781088_thumb.jpg

post-40539-1225781144_thumb.jpg

post-40539-1225781184_thumb.jpg

post-40539-1225866851_thumb.jpg

post-40539-1225866882_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Honda NX650 Dominator : alb cu verde, an fabricatie 1991, 55.000 km reali, inmatriculata pe numele meu (are toate documentele).

 

Adusa din Italia, inmatriculata in Romania in Oct. 2007, a rulat in Romania doar 3000 km, numai pe asfalt.

Sunt al 2-lea proprietar.

Consum verificat : aprox. 5 litri / 100 km.

 

Stare tehnica foarte buna. Are 4 mici crapaturi in partea frontala a carenei, langa far, datorate unui acrosaj minor. Manetele de frana si ambreiaj indoite (nu rupte) de la scapat pe o parte in parcare. Are suport pt. topcase + sidecases Givi, Topcase Shad 33litri nou. Ofer si sistem antifurt.

 

Merita vazuta!

 

Pret - 1000 Euro

Locatie - Bucuresti.

E-mail - theosagnostos@yahoo.com

Tel. - 0765531470

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...991-148495.html

Editat de manon_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita vazuta!

pai daca merita vazuta, niste poze :disappointed:

 

la pretul asta pe bune de nu as lua-o, numa ca sa o vind mai departe, fara suportii de side cases, ovcors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor, se pare ca m-am descurcat de tobe, si pe bani ok.am un preten care are un rd08 si vrea sa il tuneze, sa il faca super moto,en fin, are numai povesti in cap,stie el ce face.si a zis ca mi le da pe ale lui pt 200 de ron.imi convine, mai ales ca is ok ale lui.acuma ,m-ar mai interesa o sa.a mea e cam crapata si putin deformata.mentionez ca imi trebe sa de rd02.v-as fi recunoscator.multumesc!!!!

 

hombre am eu pe domi meu.se potriveste de ktm 520.chiar si de 525...uite, iti pun niste poze cu dominatorul meu sa iti faci o parere.acuma, de la 130km/h in colo se simte nitsel de tot adica, esti mai in dezavantaj o leaca cu ea ridicata.dar, nu merem cu viteza.noi (enduristii) vedem viatsa ca pe o cursa de rezistentsa, nu de viteza :lol:

 

Super tare faza...arata chiar bine. Sa inteleg ca practic pot sa o comand de la KTM fara probleme.

 

Mai e ceva, ca tot am vazut ca se discuta de cauciucuri, eu mi-as pune cauciucuri cross, insa asta nu inseamna ca nu o sa merg si pe sosea.

Cum se comporta la sosea, se uzeaza mai repede, se simt vibratii mai multe?

 

:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai dorinne, inchide si tu

-urile ca is cam greu de citit posturile tale :disappointed:

 

Revenind la tema, din cate am auzit eu, e nasol cu gume de cross (sau crampoane in general) pe asfalt. Nu stiu de stabilitate, dar o sa le schimbi mai des ca uleiu' de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da , poti sa o comanzi si nu costa nici mult.eu am dat 87 lei pe ea.deci nimica toata.cauciucuri, nu stiu ce sa zic, incearca de-alea cu crampoane dar nu exclusiv de cross.is unele cu care poti mere si pe strada si pe camp la fel de bine...nu stiu ce sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima!!!

As avea si eu o mica problema.ma intereseaza o pereche de tobe pt domi...noi sau sh, nu conteaza, pana la urma totul se rezuma la pretz.adica ceva pana in 400 de euro as fi dispus sa dau.Totul depinde acum de raportul calitate-prets

 

 

Ma poate ajuta cineva???

/index.php?...t&p=1418045 pe la sfirsit

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[ok, nu ma poate ajuta nimeni in legatura cu saua?ma intereseaza s-o cumpar.modelul dominatorului meu e rd02.si o sa noua am vazut ca ma costa vreo 1400 lei.cam scumpeanu as zice eu.a mea e nitsel deformata si s-a si crapat vinilinul pe ea.

va multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O simpla retapitare cred ca ti-ar rezolva problema.

 

 

---------------------------------------------------------------

 

 

Na ca am patit-o si eu, in fine. Azi am avut o mica altercatie in urma careia dominatoru meu s-a culcat pe-o ureche. Pe dreapta mai exact. Nu ca ar fi mare lucru asta, dar acum ghidonul (sau ceva pe acolo) e stramb, si asta vizibil. Practic, pentru a merge drept trebuie sa tin ghidonul stanga vreo... 5 grade? Nu prea apreciez corect. Oricum trebuie sa tin dreapta. Iar in pozitia asta, daca las liber ghidonul, incepe sa mearga mobra pe 5 carari (se poate tine fara maini, dar danseaza urat).

 

Intrebarea mea e: cat de grav e si cum se poate rezolva? Din ca am auzit, poate fi indreptat destul de usor, dar mie nu prea mi-e clar cum. Sugestii, recomandari?

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...