Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Tipilor,am achizitionat de curand un dominator din care mi-a trebuit mie setul...restul le pun la vanzare.am preturi foarte mici de ex 400 de lei ambele roti la un loc..mai am carburator,bascula,suspensie spate,furca etc etc...ce vreti voi la mine gasiti. 0744772243,0766219739 si facem treaba. sau id ciprian_che

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tipilor,am achizitionat de curand un dominator din care mi-a trebuit mie setul...restul le pun la vanzare.am preturi foarte mici de ex 400 de lei ambele roti la un loc..mai am carburator,bascula,suspensie spate,furca etc etc...ce vreti voi la mine gasiti. 0744772243,0766219739 si facem treaba. sau id ciprian_che

In cuvintele utilizatorilor de net...

 

:)

 

...adica ceva poze, eventual doua-trei vorbe de mobra de se sparge?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am problema cu zimtii la schimbator. Am largit crapatura cu flexu' si am pus surub si piulita 8.8 da' tot scapa (aproape in fiecare zi) si de la atata strans se duce filetul la surub. Voi apela la sudura ca m-am saturat de pana peste cap de problema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carenajul oricum nu s-ar fi potrivit intre model japonia si model italia.

Restul pieselor, cel mai bine te intalnesti cu vreun dominatorist cu fier de japonia si compari. Asa stii ce sa comanzi.

 

Vreau sa stiu ce an e, ca sa imi fac idee de compatibilitatea pieselor :) Scarite, de exemplu, blocuri de comanda (difera conectarea firelor) etc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carenajul oricum nu s-ar fi potrivit intre model japonia si model italia.

Restul pieselor, cel mai bine te intalnesti cu vreun dominatorist cu fier de japonia si compari. Asa stii ce sa comanzi.

Din intamplare, stiu despre ce e vorba. Tocmai pt ca stiu compatibilitatile si particularitatile la multe piese, voiam sa stiu anul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la schimbator bagat foita de staniol mai gros(in nici un caz prostie de aia de la dulciuri), si merge perfect. am 1000km facuti de atunci si parca e sudat de ax. nici un pic de joc. AAAA si schimbat surubul cu unul cu cap hexagonal. Bafta.

Editat de dsorinmihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Restul de piese se potrivesc...am experimentat eu.eu am japoneza si cea pe care am cumparat-o pt piese e italiana...in afara de carenaje se potriveste tot.deci nu-i prob :)

 

Ma intereseaza cauciucul(chain slider) care vine pe bascula pt a nu o atinge lantul.

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Iar mi s-a rupt urechea care tine cricul. Ce misto e sa cauti cu picioarele pietre pe care sa le pui sub motor in timp ce cu mainile tii dihania. :)

Am un amic care zice ca tre sa-si faca rost de electriozi ca sa-l sudeze. Voi mai stiti vreun mester prin Bucuresti in caz ca nu ne iese operatiunea? :D intrebare suplimentara: De ce am retinut e ca tre sa sudez ALUMINIU?

Mesaj completat

Ma intereseaza cauciucul(chain slider) care vine pe bascula pt a nu o atinge lantul.

 

Mersi

Iti venea pina acuma sliderul ala si din Papua daca il comandai. Ai pus macar un cauciuc sau plastic pe zona aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau, nu-l mai am.

Mesaj completat

revin asupra reply-ului pe care l-am dat mai devreme: cdi -ul nu se potriveste intre modelul 90 si 95 desi is rd02 ambele...numai ca 95 e facut in italia. am constatat cu stupoare aseara :)

 

 

respect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa vezi tu un 95 rd02?ca vad ca prea le stii pe toate si raspunzi si numai asa ca si cand ne-ai da peste bot la toti...in pana mea.nu s-a nascut nimeni invatat si nici nu-ti cade rangul daca nu raspunzi numai in 2 peri.

Mesaj completat

Deci pe talonul motocicletei asteia scrie mare pt toata lumea 1995.iar pe placuta aia de pe cadru scrie tot mare, RD02.nu fac eu nicio aiureala.deci e simplu pt toata lumea.aseara am incercat sa ii dau cdi-ul unui tip care avea un 90 si nu s-au potrivit.tin sa mai precizez ca motocicleta asta de o dezmembrez eu, avea inainte carene de-alea cu semnalizarile incadrate...si nici nu avea carene de-alea cu plasa la tobe...stai sa caut o poza pe aici si va arat despre ce e vb...

Mesaj completat

deci uite asa avea carenele ca sa iti dai seama despre ce vorbesc...acuma, concluziile le tragi singur.eu am foslosit setul si mi-a mers.stiu de carenaje ca nu se potrivesc, si asta din cauza rezervorului.eu , de exemplu am un 89 si imi convine mai mult ca are si kick.si am modificat putin aspectul dominatorului meu asa ca am pus si rezervor de-asta mai nou si merge.poti pune rezervorul, nu-i bai.va astept sa ma contactati pt piese.

 

respect!!!!

post-40539-1253862827_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, stai calm ca nu am nimic cu nimeni - scuze daca te-am jignit cu ceva. Ce-am scris, am scris ca sa fie pus pe hartie pentru altii care poate se lovesc de aceeasi problema.

 

 

 

Stii ce e cel mai haios? Aseara au fost la tine trei motoare: doua domi-uri si un chopper. :)

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Iar mi s-a rupt urechea care tine cricul. Ce misto e sa cauti cu picioarele pietre pe care sa le pui sub motor in timp ce cu mainile tii dihania. :)

Am un amic care zice ca tre sa-si faca rost de electriozi ca sa-l sudeze. Voi mai stiti vreun mester prin Bucuresti in caz ca nu ne iese operatiunea? :D intrebare suplimentara: De ce am retinut e ca tre sa sudez ALUMINIU?

Mesaj completat

 

Iti venea pina acuma sliderul ala si din Papua daca il comandai. Ai pus macar un cauciuc sau plastic pe zona aia?

 

era un mester cu feedbck bun care suda aluminiu. avea un atelier de reparat radiatoare pe Grivita, intre intrarea in cimitirul Sfanta Vineri si strada Caraiman, la ~500 m de podul Grant inspre piata Chibrit/Clabucet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh.vezi, trebuia sa fii intrat si tu in curte sa vezi ca moto aia, desi e 95 si avea carenaj de rd08,made in ita....e rd02.si eu m-am mirat ca si eu aveam aceeasi parere ca tine...se poate ca noi doi sa fii gresit calapodul...poate nu dupa asta se impart seriile...ceapa ma-sii...ei stiu.

Mesaj completat

tot pe mine ma intereseaza...cam cat ceri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipilor,am achizitionat de curand un dominator din care mi-a trebuit mie setul...restul le pun la vanzare.am preturi foarte mici de ex 400 de lei ambele roti la un loc..mai am carburator,bascula,suspensie spate,furca etc etc...ce vreti voi la mine gasiti. 0744772243,0766219739 si facem treaba. sau id ciprian_che

 

domnule, cat ceri pe perechea de tobe? sunt stoc sau sunt goale?

 

Pardon: 95 (si de fapt tot ce e facut in Italia) e RD08, nu RD02.

 

CDIurile sunt bune intre 88-91; 92-94 si 95-2003. Intre ele nu se pupa (nu dau scanteie).

 

da, da, asa e. si eu am incercat sa resuscitez un 89 cu cdiul meu de 96 si nu a mers. dar se observa oricum ca mufele au alt numar de fire (4 vs 5 sau ceva de felul asta).

 

Later edit: @Che_TheUndertaker: vezi ca s-ar putea sa ai o motocicleta "hibrida", cu piese din mai multi ani. se vad pe net rd08-uri cu roti eloxate aurii sau rd02-uri cu tobe cu capat de inox de la italience.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau omule,moto asta de am luat-o a fost facuta intr-o toba de tipu de-o avut-o inainte...daca te intereseaza toba asta...discutam, ieftin de ieftin.e facuta cu flansa direct, nu mai trebuie sa modifici nimic la a ta.poate doar sa o duci la un mester sudor sa mai intareasca sudura la flansa asta deja existenta...altfel nu te pot ajuta, imi pare rau.Cu alte piese , daca ai nevoie...cu cea mai mare placere.

 

Ma inclin, respect desavarsit !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...