Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

1. www.wemoto.co.uk; sau ceva similar.

2. Dreacu stie :disappointed:

3. Stiu eu unul -- da-mi semn daca te intereseaza.

4. Dominatoristii nu prea ies iarna pe dominatoarele lor, pentru ca e mari si grele si fac terci suruburile pe asfalt :lol:

5. Dilly.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

orice ai face sa nu duci mobra la mao san. :disappointed:

e vorba in principal de curatat un carburator, nu am umblat niciodata in el :lol: - din experienta mea daca merge nu incerca sa il reglezi, din cauza asta nu am umblat niciodata in el, insa daca e cineva care se pricepe foarte bine sa il regleza(curete), as vrea sa o fac

 

unde mai pui ca am o baterie cu gel neformatata luata de aproape 5 ani pentru ea si nici acum nu i-am pus-o - oare o mai fi buna?

 

@switch "4. Dominatoristii nu prea ies iarna pe dominatoarele lor, pentru ca e mari si grele si fac terci suruburile pe asfalt biggrin.gif" - hai nenea ..... ca mai e un pic si incepe campania agricola de de primavara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba in principal de curatat un carburator, nu am umblat niciodata in el :disappointed: - din experienta mea daca merge nu incerca sa il reglezi, din cauza asta nu am umblat niciodata in el, insa daca e cineva care se pricepe foarte bine sa il regleza(curete), as vrea sa o fac

 

unde mai pui ca am o baterie cu gel neformatata luata de aproape 5 ani pentru ea si nici acum nu i-am pus-o - oare o mai fi buna?

 

@switch "4. Dominatoristii nu prea ies iarna pe dominatoarele lor, pentru ca e mari si grele si fac terci suruburile pe asfalt biggrin.gif" - hai nenea ..... ca mai e un pic si incepe campania agricola de de primavara

 

aici e cel mai bun loc, deja ai o pila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja ai o pila

 

Foarte misto pozele.Aia cu urcatul motorului in barca m-a dat pe spate.Si aia cu urcatul in vaporas.In rest constat ca am fost in cam aceleasi locuri dar niciodata impreuna ,cu exceptia,binenteles ,a primei intalniri a Dominatoristilor.O astept pe a doua.

Mi-a placut ca ati ajuns la Rosia Montana,(nu credeam sa ajunga prea multi Bucuresteni acolo)si vad ca ati trecut dincolo spre Corna.Foarte misto locurile.In aceeasi zona era de vizitat Mogosul iar in drumul spre Aiud,manastirea Ramet.

Ma gandesc sa organizez ceva in zona pt. ca o cunosc foarte bine si sunt niste forestiere frumoase.Camparea ,palinca si gratarele sa fie la socra-miu in curte (Bucium Sat).De vizitat Rosia Montana(minele Romane),Corna(taul Cornei), Detunatele,catunele de la Mogos,Valea Ariesului,Comuna Avram Iancu(casa memoriala),Muntele Gaina,Ghetarul de la Scarisoara etc.As vrea sa incerc sa trec prin munti de la Manastirea Ramet la Mogos.Nu stiu daca se poate dar daca merge o sa fie super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io voiam sa-l trimit la Laur. E tot aia? :lol:

 

nu man, sunt locuri diferite :-)

 

Mesaj completat

Foarte misto pozele.Aia cu urcatul motorului in barca m-a dat pe spate.Si aia cu urcatul in vaporas.In rest constat ca am fost in cam aceleasi locuri dar niciodata impreuna ,cu exceptia,binenteles ,a primei intalniri a Dominatoristilor.O astept pe a doua.

Mi-a placut ca ati ajuns la Rosia Montana,(nu credeam sa ajunga prea multi Bucuresteni acolo)si vad ca ati trecut dincolo spre Corna.Foarte misto locurile.In aceeasi zona era de vizitat Mogosul iar in drumul spre Aiud,manastirea Ramet.

Ma gandesc sa organizez ceva in zona pt. ca o cunosc foarte bine si sunt niste forestiere frumoase.Camparea ,palinca si gratarele sa fie la socra-miu in curte (Bucium Sat).De vizitat Rosia Montana(minele Romane),Corna(taul Cornei), Detunatele,catunele de la Mogos,Valea Ariesului,Comuna Avram Iancu(casa memoriala),Muntele Gaina,Ghetarul de la Scarisoara etc.As vrea sa incerc sa trec prin munti de la Manastirea Ramet la Mogos.Nu stiu daca se poate dar daca merge o sa fie super.

 

merci de vizita, am trecut si prin Mogos, la manastire nu am ajuns, poate fi o zona super pentru a doua editie a dominatorilor :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

45107-MAN-911 -piston 32x28.5

 

 

multam, am comandat cu tot cu garnituri ... 300 lei

 

sunt putin ingandurat daca sa umblu sau nu in carburator ...:?!?!? daca a umblat careva ..si i-a iesit bine, sa dea un semn de viata

Editat de @motoadvpunctro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce anume vrei sa umbli in el? De curatat e usor si nu-i nevoie sa desurubezi nimic (si sa pierzi "setarile"). Surubul de reglaj al nivelului plutitorului tre sa retii cit a fost insurubat (defapt desurubat). restu de "jiglere" se desurubeaza, se sufla/curata se insurubeaza la loc. Eu am curatat cu un spray de carburatoare asta primavara dar acuma recomand Carbusolv-ul, e mama si tata tuturor spray-urilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta da operatie pe creier...

mai frumos era daca aveam 2 carburatoare sau 4 :disappointed: ... hai ca la 2 am facut operatie in trecut dar la 4 nu cred ca m-as mai risca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele zile cred ca au fost cele mai grele de cand sunt motociclist. Ma lovit o pofta de devorat kilometrii incredibila. Cand sare temperatura de 10 grade am iesit la o tura ca nu mai suport. Si cred ca si Domi s-a plictisit de stat in garaj dupa atata timp.

Daca apare un cumparator am s-o dau, dar daca nu o sa o folosesc pana cand poate.

 

Eram curios, cata lume a iesit cu Domi din tara si a facut ture mai lungi(2000km)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram curios, cata lume a iesit cu Domi din tara si a facut ture mai lungi(2000km)?

Uite aici: Dominatur 2008 E doar un exemplu...

 

Iar in caz ca nu vi s-a facut tuturor dor de motor, poate ca asta va va inspira (pe langa soarele care straluceste acum afara):

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram curios, cata lume a iesit cu Domi din tara si a facut ture mai lungi(2000km)?

E conditie cumulativa? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce anume vrei sa umbli in el? De curatat e usor si nu-i nevoie sa desurubezi nimic (si sa pierzi "setarile"). Surubul de reglaj al nivelului plutitorului tre sa retii cit a fost insurubat (defapt desurubat). restu de "jiglere" se desurubeaza, se sufla/curata se insurubeaza la loc. Eu am curatat cu un spray de carburatoare asta primavara dar acuma recomand Carbusolv-ul, e mama si tata tuturor spray-urilor.

 

am avut experiente nefericite cu carburatoarele, niciodata nu am reusit sa le reglez cum trebuie

de aceea vreu sa il curat si sa il reglez la unu care are aparat de reglat + experienta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...