Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

piese dominator. nu stiu ce an parca nu scrie

 

 

 

/index.php?showtopic=504203

An <90, ca are kick la motor. Par ok scaritele, deci nu cred ca s-a cazut cu ragalia pe asfalt. Pacat ca nu da doar partea inferioara la 150e, ca imi puneam kick :wacko:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aveti careva in plus tabla aia care comanda comutatorul de semnalizare? (are in capat o bucatica de plastic, aia fiind bucatica de plastic pe care puneti degetul ca sa semnalizati).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti careva in plus tabla aia care comanda comutatorul de semnalizare? (are in capat o bucatica de plastic, aia fiind bucatica de plastic pe care puneti degetul ca sa semnalizati).

Am un bloc de lumini, daca aia intrebi. In rest, pe bucatele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu de vanzare placute de frana spate pt domi. sunt noi noutze. cred ca pt modelele din 88-96. azi cand am vrut sa le schimb am avut surpriza sa vad ca nu se potrivesc, domi meu e din 97 :wacko: le trimit oriunde, prin posta sau curier, cum vreti, posta e mai ieftina si dureaza cam 5 zile...

 

deci cam astea sunt:

post-51492-1271793518_thumb.jpg

 

pretul e de 100 ron + transportul (platit de client evident)

 

poate mai las un pic un pic din pret, chiar daca ies in pierdere ( am dat 115 pe ele)

am gasit ca sunt bune pt:

NX 650 J/K/L/M Dominator (1988-1991)

NX 650 N/P/R/S/T Dominator (1992-1996)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce n-oti intreba, nu stiu. :wacko: E simplu: pana in 97 de-un fel, din 97 de alt fel. Scrie pe etriere si pompe:

 

Nissin = modele vechi.

Brembo = modele noi.

 

ale mele sunt brembo, si nu placutele astea nu se potrivesc, deci e destul de clar ca sunt pt nissin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ale mele sunt brembo, si nu placutele astea nu se potrivesc, deci e destul de clar ca sunt pt nissin.

@phreak_or & switch: Mi se pare mie sau vorbiti impreuna si va intelegeti separat? :wacko:

 

@phreak_or: Daca erau pentru fatza, erau ca si cumparate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@phreak_or & switch: Mi se pare mie sau vorbiti impreuna si va intelegeti separat? :wacko:

 

@phreak_or: Daca erau pentru fatza, erau ca si cumparate.

 

da, ai dreptate, scuze sunt obosit si e greu sa inteleg exact :laugh:)

oricum din pacate astea mi le-a adus de la magazin, cica pt mobra mea...nush....chestia e ca trebuie sa imi iau altele, si mag e inchis 10 zile ca s-au dus la nush ce expozitie... si oricum nu stiu daca as avea cu cine sa ma cert si/sau sa rezolv ceva altfel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scandalul meu cu mao san reloaded.

 

:laugh:)

 

De ce n-oti intreba, nu stiu. :wacko: E simplu: pana in 97 de-un fel, din 97 de alt fel. Scrie pe etriere si pompe:

 

Nissin = modele vechi.

Brembo = modele noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ai dreptate, scuze sunt obosit si e greu sa inteleg exact :wacko:)

oricum din pacate astea mi le-a adus de la magazin, cica pt mobra mea...nush....chestia e ca trebuie sa imi iau altele, si mag e inchis 10 zile ca s-au dus la nush ce expozitie... si oricum nu stiu daca as avea cu cine sa ma cert si/sau sa rezolv ceva altfel.

 

In mod normal ar trebui sa te duci la magazin si sa ti le schimbe daca au gresit ei. Nu neaparat sa-ti dea banii inapoi, dar sa-ti aduca de care trebuie, nu e imposibil.

 

Imi vine sa rad de ce zici "ca s-au dus la nush ce expozitie..." - e plin forumul de cateva saptamani cu banere cu SMAEB 2010. :laugh:.. Oare despre ce expozitie e vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ai dreptate, scuze sunt obosit si e greu sa inteleg exact :wacko:)

oricum din pacate astea mi le-a adus de la magazin, cica pt mobra mea...nush....chestia e ca trebuie sa imi iau altele, si mag e inchis 10 zile ca s-au dus la nush ce expozitie... si oricum nu stiu daca as avea cu cine sa ma cert si/sau sa rezolv ceva altfel.

Omule, du-te cu japca peste ei si, daca indraznesc sa te refuze, fa-le scandal ca sunt inapti. Banii inapoi sau alte placute si gata.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am o intrebare, legata de roata din fata! Se potriveste si un alt fel de janta? Si de altfel, daca se potriveste o alta roata.

mersi

adi

Da, normal ca merg mai multe feluri de roti. Acu... intrebarea se pune altfel: ce roata vrei sa pui? Sau ce vrei sa schimbi la a ta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe! Una dreapta. Aceeasi dimensiune!

 

Mergi pe la service roti. Auto, moto, nu conteaza. Eu am indoit janta si mi-a indreptat-o si centrat-o pt 800 mii lei. Era lovita, cu buzele indoite. Si tipul a facut asta cu 2 spite lipsa. Locatia pe care am gasit-o eu este la intersectia bd salajan cu bd muncii. E un Petrom si un service Dacia. In spatele service-ului. Dar multi altii care au masini de indreptat jenti pot face operatia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi pe la service roti. Auto, moto, nu conteaza. Eu am indoit janta si mi-a indreptat-o si centrat-o pt 800 mii lei. Era lovita, cu buzele indoite. Si tipul a facut asta cu 2 spite lipsa. Locatia pe care am gasit-o eu este la intersectia bd salajan cu bd muncii. E un Petrom si un service Dacia. In spatele service-ului. Dar multi altii care au masini de indreptat jenti pot face operatia asta.

Stiu serviceurile/vulcanizarile de pe acolo. Ma mir ca s-au bagat. Multam de sfat, oricum :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu de vanzare placute de frana spate pt domi. sunt noi noutze. cred ca pt modelele din 88-96. azi cand am vrut sa le schimb am avut surpriza sa vad ca nu se potrivesc, domi meu e din 97 :wacko: le trimit oriunde, prin posta sau curier, cum vreti, posta e mai ieftina si dureaza cam 5 zile...

 

deci cam astea sunt:

post-51492-1271793518_thumb.jpg

 

pretul e de 100 ron + transportul (platit de client evident)

 

poate mai las un pic un pic din pret, chiar daca ies in pierdere ( am dat 115 pe ele)

am gasit ca sunt bune pt:

NX 650 J/K/L/M Dominator (1988-1991)

NX 650 N/P/R/S/T Dominator (1992-1996)

 

te salvez io. oricum ai dat mult pe ele, dar mananc mai putin luna viitoare...

iti dau pe post meridian unde sa le trimiti

Mesaj completat

Mergi pe la service roti. Auto, moto, nu conteaza. Eu am indoit janta si mi-a indreptat-o si centrat-o pt 800 mii lei. Era lovita, cu buzele indoite. Si tipul a facut asta cu 2 spite lipsa. Locatia pe care am gasit-o eu este la intersectia bd salajan cu bd muncii. E un Petrom si un service Dacia. In spatele service-ului. Dar multi altii care au masini de indreptat jenti pot face operatia asta.

 

 

parca omu' cu roata e de la cluuujjjjjjjjjj.... parca in cluj nu este bulevardul salajean...dar este dinu iancu salajeanu. e cantaret de populara dar poate indreapta si jante

Mesaj completat

glumeam Andrei B. stiu ca era doar un exemplu unde ai gasit tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare fratilor

care aveti pe gomi crash-bar?

ca tare ma freaca sa imi fac unele si eu, numa ca,,,,,imi trebe niste poze, ca nu prea stau f bine cu imaginatia,,,,,

hai noroc

Mesaj completat

mno futui,,,,,cum oi fi scris gomi in loc de domi!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ dodomotox - ti-am lasat p.m.

 

@ everybody - sunt fericit sa va anunt ca azi am montat la loc mobra, am luat numar rosu si am apucat sa fac si 100 km cu ea :wacko: pana acum sunt multumit de dansa:)

poate era mai bine daca prindea viteza mai mare... (mi se pare ca o fortez la 120) dar daca e musai o sa rezolva asta cand schimb foaia pe spate :laugh:

ps: am facut o tura si pe camp:) pt cine stie la craterul din betfia (langa 1 mai/felix) :( si mi se pare extraordinar in conditile alea :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ dodomotox - ti-am lasat p.m.

 

@ everybody - sunt fericit sa va anunt ca azi am montat la loc mobra, am luat numar rosu si am apucat sa fac si 100 km cu ea :laugh: pana acum sunt multumit de dansa:)

poate era mai bine daca prindea viteza mai mare... (mi se pare ca o fortez la 120) dar daca e musai o sa rezolva asta cand schimb foaia pe spate :lol:

ps: am facut o tura si pe camp:) pt cine stie la craterul din betfia (langa 1 mai/felix) :D si mi se pare extraordinar in conditile alea :(

Poti sa-i dai lejer pana la 140 fara sa o chinui. Totul e sa nu te deranjeze pe tine vantul, dar poate ai parbriz, sau esti mai scund etc... Poze cu motorul nu ne arati si noua? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am schimbat si eu uleiul si am vrut sa vad si eu super performantele motorului.Nu am reusit pentru ca dupa ce am plecat din curte la 2 min. mi s-a desunflat roata spate.Am vazut si eu dupa un an de zile ca am camera.Este normal sa am camera?(am jenti dinalea galbui cu spite) Camera este rupta chiar langa valva.Se poate vulcaniza? I-mi trebuie o alta?Se poate fara camera?Unde gasesc o camera ieftina?SA-MI CUMPAR UN MOTOR NOU NOUT CARE NU ARE PANA PE SPETE??? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am schimbat si eu uleiul si am vrut sa vad si eu super performantele motorului.Nu am reusit pentru ca dupa ce am plecat din curte la 2 min. mi s-a desunflat roata spate.Am vazut si eu dupa un an de zile ca am camera.Este normal sa am camera?(am jenti dinalea galbui cu spite) Camera este rupta chiar langa valva.Se poate vulcaniza? I-mi trebuie o alta?Se poate fara camera?Unde gasesc o camera ieftina?SA-MI CUMPAR UN MOTOR NOU NOUT CARE NU ARE PANA PE SPETE??? :wacko:

 

Nu se poate fara camera, din doua motive:

1. Jentile nu sunt concepute pentru tubeless (mai ales astea spitzate);

2. Chiar daca jentile ar suporta tubeless, gandeste-te ce ar insemna asta cand mergi pe offroad, cand dai cu jeanta intr-un bolovan si, eventual, sa se deformeze un pic...

 

O camera noua nu costa mai mult de 30 de lei si iti recomand sa o schimbi, mai ales ca s-a rupt langa valva. Poti comanda de aici: Heidenau sau poti gasi lejer prin secuime, pe langa voi (sigur in Sf. Gheorghe e un magazin care vinde produse marca Heidenau, dar nu stiu sa-ti spun mai multe, doar am auzit ca exista).

 

Bineinteles, poti opta si pentru alte marci de camere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am schimbat si eu uleiul si am vrut sa vad si eu super performantele motorului.Nu am reusit pentru ca dupa ce am plecat din curte la 2 min. mi s-a desunflat roata spate.Am vazut si eu dupa un an de zile ca am camera.Este normal sa am camera?(am jenti dinalea galbui cu spite) Camera este rupta chiar langa valva.Se poate vulcaniza? I-mi trebuie o alta?Se poate fara camera?Unde gasesc o camera ieftina?SA-MI CUMPAR UN MOTOR NOU NOUT CARE NU ARE PANA PE SPETE??? :wacko:

 

 

au camera si spite toate pt ca sunt mai rezistente pe drum cu gropi decat cele fara spite.

 

iti trebuie camera noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se poate fara camera, din doua motive:

1. Jentile nu sunt concepute pentru tubeless (mai ales astea spitzate);

2. Chiar daca jentile ar suporta tubeless, gandeste-te ce ar insemna asta cand mergi pe offroad, cand dai cu jeanta intr-un bolovan si, eventual, sa se deformeze un pic...

 

O camera noua nu costa mai mult de 30 de lei si iti recomand sa o schimbi, mai ales ca s-a rupt langa valva. Poti comanda de aici: Heidenau sau poti gasi lejer prin secuime, pe langa voi (sigur in Sf. Gheorghe e un magazin care vinde produse marca Heidenau, dar nu stiu sa-ti spun mai multe, doar am auzit ca exista).

 

Bineinteles, poti opta si pentru alte marci de camere.

MULTAM FAIN SI MULTA SANATATE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...