Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

Tare as vrea pe viitor sa vad si din partea voastra cate un model de fluturas pe care-l propuneti spre tiparire. Din cate am vazut, in campaniile de pana acum, doar cateva persoane s-au implicat ACTIV in design-ul lor. Restul au tacut. Asta pana cand s-au tiparit fluturasii. Dupa care, toti aveau pareri.

Ar trebui apreciat faptul ca se ocupa cineva de asta. Ca de avut pareri...

In campaniile viitoare, cand o sa se ceara sa vina lumea cu un model, vreau sa vad ca va "pierdeti" si voi cateva ore pe zi sa faceti unul care sa placa LA TOATA LUMEA!

:burnout:

important e sa se ceara ajutorul nu sa se vina cu campania deja aprobata :cheers:

pt diverse comentarii vezi:

/index.php?showtopic=6846

/index.php?showtopic=22101

/index.php?showtopic=22489

eu nu-mi aduc aminte de topicul care a ajutat la crearea fluturasului cu alianul :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

important e sa se ceara ajutorul nu sa se vina cu campania deja aprobata :cheers:

pt diverse comentarii vezi:

/index.php?showtopic=6846

/index.php?showtopic=22101

/index.php?showtopic=22489

eu nu-mi aduc aminte de topicul care a ajutat la crearea fluturasului cu alianul :hug:

 

Orice motociclist este liber sa propuna o noua campanie. Poate sa faca un fluturas pe care sa-l imparta (daca nu cu toata comunitatea, cel putin cu prietenii lui). Eu condamn pe cei care nu fac eforturi (DA, sunt eforturi in crearea unui fluturas/unei campanii) si apar cu reactiile de mai sus.

E parerea mea.

:burnout:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare as vrea pe viitor sa vad si din partea voastra cate un model de fluturas pe care-l propuneti spre tiparire. Din cate am vazut, in campaniile de pana acum, doar cateva persoane s-au implicat ACTIV in design-ul lor. Restul au tacut. Asta pana cand s-au tiparit fluturasii. Dupa care, toti aveau pareri.

Ar trebui apreciat faptul ca se ocupa cineva de asta. Ca de avut pareri...

In campaniile viitoare, cand o sa se ceara sa vina lumea cu un model, vreau sa vad ca va "pierdeti" si voi cateva ore pe zi sa faceti unul care sa placa LA TOATA LUMEA!

:burnout:

 

 

Nici o problema ....doar intra aici !!

 

mare problema cu uploadul ...asa ca da daor un click !

 

/index.php?showtopic=194696

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o problema ....doar intra aici !!

 

mare problema cu uploadul ...asa ca da daor un click !

 

/index.php?showtopic=194696

 

E foarte bine ca te implici. La viitoarele campanii, unde ni se vor cere pareri/modele de fluturasi, te astept sa faci un model, inainte sa se lanzeze.

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc in numele celor din Clubul Severinean si celor pasionati de mersul pe 2 roti in siguranta !

Dar trebuie sa spun ca meritul nu e doar al meu ci al unui grup de entuziasti care vor sa fim in siguranta.Chiar daca mai toti avem si conducem masini , mersul pe 2 roti e mai placut,mai ales ca vor veni zile de vara(cosmar) cu trafic blocat si AC care nu face fata.

Deci , cum spuneam, suntem o trupa de pasionati care dorim sa fie bine pt toti.

Iar daca va fi nevoie vom incerca sa facem ceva ,daca ni se va cere parea !

 

 

MC Drobeta Motors 2003 si Dj Partizan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

Salut,

O sa-mi numerotez ideile, sa nu le pierd :cheers:

[...]

 

3. Eu nu vreau sticker sa imi lipesc pe masina. Nu. Vreau sa existe un singur tip de sticker, pe care sa il avem toti. Si pe ala vreau sa mi-l lipesc. Toti, chiar si prescolarii, stiu ce inseamna pe o masina un sticker "Bebe a bord". De ce? Pentru ca a vazut ACELASI mesaj pe sute de masini.

 

Asa ca:

1. Daca exista multe, si indelungate campanii de constientizare a motociclistilor in trafic, cei mai multi vor intelege: chiar si bucataresele, blondele, directorii, agentii cu Tico. Macar vor afla ca exista.

2. Stirea la TV are mai mare impact decat parerea soferilor care se intalnesc cu un grup/mai multe grupulete de motociclisti.

3. Publicati un sticker standard, in format electronic. Toti il pot printa pe o folie autocolanta. Asa avem toti stickere, nu trebuie sa inventam tot felul de mesaje simpatice care ne plac noua, dar care sunt doar pe o masina din 10.000.

 

Aa, si 4: chemati si "scuteristi" la mars. Adauga impact. "Si ei e lume", si sunt in acelasi trafic cu noi. Iar soferul de tir nu s-a gandit ca exista diferente intre scooterist si motociclist. Doar ei sunt fratii nostrii mai mici :hug:

S-avem succes !

 

PS: Macar o idee, o juma' de idee sa fie buna din ce-am scris :burnout:

 

 

de acord

as avea si eu o propunere,daca nu se supara sibiul

am putea sa"Imprumutam"sigla de la ei si sa o lipim pe cat mai multe masini,motoare,scutere si altele

post-19364-1207482682_thumb.jpg

 

asfalt uscat. ne vedem acolo

sa speram ca vremea va tzine cu noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Salutam acest demers, si invitam pe toti cei ce desfasoara activitati conexe acesui domeniu(scoli moto, reprezentante, etc) si nu numai, sa se alature acestei initiative pe care o consideram binevenita si pe care o vom si sustine astfel:

Pentru cei care doresc sa participe la mars, au mai mers in trafic, dar nu au motocicleta, MOTOLOUIS pune la dispozitie 3 motocilete (prin a pune la dispozitie se intelege ofera gratuit). Cei interesati ne pot contacta la tel. nr 0723.981.197.

 

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Editat de motolouis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

w01reWePCVQ

 

Vaaaii.. ce porcarie de clip! Cat s-a muncit la el? juma de ora? :burnout:

Chiar nu au gasit oameni talentati sa gandeasca un clip care sa TRANSMITA ceva?

Mai bine copiau clipul asta facut in Anglia

. Asta chiar transmite esentza problemei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa...dupa ce am citit vreo 15 pagini si m-am plictisit destul de tare, tot nu am aflat de unde procuram tricouri/vesta etc simbolul acolo cu chestia imprimata pe el. O sa le distribuiti acolo, sau o pun pe bunica-mea sa-mi croseteze extraterestri pe vre-un tricou? :burnout: Cam cat o sa coste chestia...sa imi formez bugetul :cheers:.cam naspa cu ora de dimineata...mai ales pentru cei din provincie. sper sa iasa ok...numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spunea si colegul meu @ripson, Timisoara Bikers este alaturi de AMR in data de 12 aprilie, s-a organizat o parada aprobata in Timisoara cu impartire de fluturasi. Pentru noi, 12 aprilie reprezinta inceputul campaniei anti-accidente , campanie ce se va finaliza pe 10 mai intr-o a doua mare parada. Pe tot parcursul acestor 30 de zile, Timisoara va purta 10 bannere cu " Atentie la motociclisti"; se vor face peste 300 de stickere si 10.000 fluturasi ca si cel din atach.

 

Bafta in campanie. Timisoara este alaturi de voi!!!

post-17617-1207515349_thumb.jpg

Editat de motorangel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaaaii.. ce porcarie de clip! Cat s-a muncit la el? juma de ora? :burnout:

Chiar nu au gasit oameni talentati sa gandeasca un clip care sa TRANSMITA ceva?

Mai bine copiau clipul asta facut in Anglia

. Asta chiar transmite esentza problemei.

 

 

Nu iau apararea AMR-ului, ca nu suntem rude. DAR:

 

1. Au facut un clip, tu si cei care-l critica p-asta inca nu.

2. L-au facut pe banii lor.

3. Daca nu-ti convine, fa tu unul mai bun pe banii tai.

 

In loc sa va plangeti si sa criticati, inscrieti-va dreacu' in AMR si ajutati-i. Asa poate o sa iasa urmatorul clip pe placul vostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Salutam acest demers, si invitam pe toti cei ce desfasoara activitati conexe acesui domeniu(scoli moto, reprezentante, etc) si nu numai, sa se alature acestei initiative pe care o consideram binevenita si pe care o vom si sustine astfel:

Pentru cei care doresc sa participe la mars, au mai mers in trafic, dar nu au motocicleta, MOTOLOUIS pune la dispozitie 3 motocilete (prin a pune la dispozitie se intelege ofera gratuit). Cei interesati ne pot contacta la tel. nr 0723.981.197.

 

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

 

Foarte tare. Este un gest foarte frumos. Multumim mult pentru acest sprijin iar ideea este geniala.

 

Tot respectul

 

Dupa cum spunea si colegul meu @ripson, Timisoara Bikers este alaturi de AMR in data de 12 aprilie, s-a organizat o parada aprobata in Timisoara cu impartire de fluturasi. Pentru noi, 12 aprilie reprezinta inceputul campaniei anti-accidente , campanie ce se va finaliza pe 10 mai intr-o a doua mare parada. Pe tot parcursul acestor 30 de zile, Timisoara va purta 10 bannere cu " Atentie la motociclisti"; se vor face peste 300 de stickere si 10.000 fluturasi ca si cel din atach.

 

Bafta in campanie. Timisoara este alaturi de voi!!!

 

Multumim Timisoara pentru tot efortul pe care il depuneti pentru a face sosele mai sigure. Din pacate noi nu am obtinut aprobare pentru 10 mai in Bucuresti dar asta nu inseamna ca vom sta degeaba. Vom iesi in intersectii si vom imparti fluturasi. daca ne mai vin idei le vom aplica tot pe 10 mai.

E foarte important sa ne sincrinizam impreuna indiferent cine initiaza actiunea. Conteaza rezultatul si nimic altceva.

 

Mult succes si noua si voua. :burnout:

 

Multumim tuturor celor care vor iesi pe strazi pe 12 mai. Sa speram ca va fi vreme buna si ca vom trage un semnal de alarma atat automobilistilor neatenti cat si motociclistilor teribilisti, scuteristilor inconstienti si pietonilor cu capul in nori.

Poate reusim sa facem si fluturasii. Maine aflam amanunte si va tinem la curent.

 

Ozzy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine vrea sa-si faca sticker il poate incerca si pe acesta. Culoarea galben atrage mai bine atentia decat negru & verde. Atasez si formatul corel.

 

Mie asta mi-a placut cel mai mult si e cel mai simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Au facut un clip, tu si cei care-l critica p-asta inca nu.

2. L-au facut pe banii lor.

3. Daca nu-ti convine, fa tu unul mai bun pe banii tai.

1. exprimarea corecta este "li s-a facut un spot" (cel cu echipamentul banuiesc ca nu intra AICI in discutie)

2. da' de unde :burnout: :cheers:

3. poate pe banii unui sponsor :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma doare ca asa cum am luat motoru meu am numarul indoit dar am tot ce trebuie la motor asa ca nu prea mi se pare corect ca daca am luat un motor cu numaru sub coada sa nu pot participa, excetzii care ma dor pt ca sunt un motociclist cred eu destul de capabil sa arat tuturor ca existam in trafic, cat despre acesthy disperatzy care fac ce fac pe strada pe mine nu ma intereseaza, totusi eu o sa incerc sa vin daca nu sunt primit, asta e dar nu cred ca voi fi eu exceptia ! Sper pe viitor sa se inteleaga ca existam si ca nu suntem simpli biciclisti :burnout: ! doamne ajuta !

Editat de NitrosOxide
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma doare ca asa cum am luat motoru meu am numarul indoit dar am tot ce trebuie la motor asa ca nu prea mi se pare corect ca daca am luat un motor cu numaru sub coada sa nu pot participa, excetzii care ma dor pt ca sunt un motociclist cred eu destul de capabil sa arat tuturor ca existam in trafic, cat despre acesthy disperatzy care fac ce fac pe strada pe mine nu ma intereseaza, totusi eu o sa incerc sa vin daca nu sunt primit, asta e dar nu cred ca voi fi eu exceptia ! Sper pe viitor sa se inteleaga ca existam si ca nu suntem simpli biciclisti :burnout: ! doamne ajuta !

dai si tu un edit la postul tau ca sa intelegem si noi ce ai vrut sa zici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa...dupa ce am citit vreo 15 pagini si m-am plictisit destul de tare, tot nu am aflat de unde procuram tricouri/vesta etc simbolul acolo cu chestia imprimata pe el. O sa le distribuiti acolo, sau o pun pe bunica-mea sa-mi croseteze extraterestri pe vre-un tricou? :burnout: Cam cat o sa coste chestia...sa imi formez bugetul :cheers:.cam naspa cu ora de dimineata...mai ales pentru cei din provincie. sper sa iasa ok...numa bine!

 

 

 

 

imi raspunde si mie cineva la asta? :-s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma doare ca asa cum am luat motoru meu am numarul indoit dar am tot ce trebuie la motor asa ca nu prea mi se pare corect ca daca am luat un motor cu numaru sub coada sa nu pot participa, excetzii care ma dor pt ca sunt un motociclist cred eu destul de capabil sa arat tuturor ca existam in trafic, cat despre acesthy disperatzy care fac ce fac pe strada pe mine nu ma intereseaza, totusi eu o sa incerc sa vin daca nu sunt primit, asta e dar nu cred ca voi fi eu exceptia ! Sper pe viitor sa se inteleaga ca existam si ca nu suntem simpli biciclisti :cheers: ! doamne ajuta !

esti laser. :burnout:

 

traduc eu:

"pe mine ma doare ca asa am luat motoruL meu. am numarul indoit, dar am tot ce trebuie la motor; asa ca nu prea mi se pare corect ca daca am luat un motor cu numaru sub coada sa nu pot participa, excePtii care ma dor pt ca sunt un motociclist. cred eu SUNT destul de capabil sa arat tuturor ca existam in trafic, cat despre acestI disperatI care fac ce fac pe strada, pe mine nu ma intereseaza, totusi eu o sa incerc sa vin. daca nu sunt primit, asta e, dar nu cred ca voi fi eu exceptia !

Sper pe viitor sa se inteleaga ca existam si ca nu suntem simpli biciclisti :hug: ! doamne ajuta ! "

 

atat am putut si io. dar ce nu fac sa ajut un semen de-al meu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa stiu daca ora, ziua si locul de adunare au ramas aceleasi adica

Ora 9, 12 Aprilie 2008, P-ta Constitutiei.

Participam si noi CSR (cu casca si toate actele in regula) si sustinem aceasta campanie cum putem, chiar daca momentan doar cu prezenta :cheers: S-a hotarat ceva cu tricourile/vestele imprimate? Cand/de unde le luam?

 

Multumesc!

 

 

Bafta! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...