Sari la conținut

Mars Moto 12 Aprilie 2008, Ora 9, P-ta Constitutiei


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 379
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se accepta si incepatori cu maxim 400 km la activ sambata ? :angryfire:

Sa stiu in ce directie o iau :angryfire:

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O parte din membrii DM vor fi prezenti la acest mars. Intrucat membrii clubului au fost invitati in Bulgaria la o petrecere moto in aceasi data am decis ca, intrucat suntem intotdeauna doritori sa ajutam campaniilor antiaccidente, o parte din membrii sa ramana in Bucuresti pentru a participa la acest mars. Din pacate numarul celor care vor participa la mars din partea DM va fi sub 20 intrucat am raspuns pozitiv invitatiei clubului bulgar inainte de a primi cererea de a ajuta la mentinerea ordinii pe traseul marsului.

 

Cu respect,

DM

 

In concluzie , cam la cat se estimeaza numarul de motoare ,in total ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecarea ramane din pacate la ora 10. Asa au fost obtinute aprobarile.

Deci ne sptrangem pe la 8-9 si incercam sa ne organizam. Vor fi fluturasi ce vor fi impartiti particicpantilor cu regulile de deplasare ce vor contine urmatorul text.

 

PRIETENE MOTOCICLIST

ITI MULTUMIM CA AI ALES SA PARTICIPI LA ACEST MARS CARE DESCHIDE CAMPANIA “MOTOCICLISTII EXISTA IN TRAFIC”, CAMPANIE IMPOTRIVA ACCIDENTELOR CE TE INTERESEAZA SI PE TINE IN MOD DIRECT.

TE RUGAM SA RESPECTI URMATOARELE CONVENTII:

-DEPLASAREA SE FACE: PE PRIMA BANDA (DE LANGA TROTUAR), CU RESPECTAREA REGULILOR DE CIRCULATIE, A INDICATIILOR AGENTILOR DE POLITIE DE PE PARCURS SI ALE ORGANIZATORILOR (MOTOCICLISTII CE POARTA VESTE REFLECTORIZANTE PORTOCALII). / -NUMERELE DE INMATRICULARE CURATE SI LA VEDERE. / -ACTELE MOTOCICLETEI PERMIS CONDUCERE, ITP, RCA LA ZI. / -NU SE TUREAZA MOTOARELE. / -NU SE PRACTICA TRICK-URI SAU CASCADORII. / -SE POARTA BANDEROLA PE TOT PARCURSUL MARSULUI.

TE INVITAM DISEARA LA MOTOCAB, LA ORA 21:00 LA BIKER'S CLUB PE DN1, PENTRU O SUPERPETRECERE CU TOMBOLA, IN SCOP CARITABIL.

MULTUMIM SI TE ASTEPTAM IN RANDUL NOSTRU - AMR – www.asociatiamotociclistilor.ro

 

Toti participantii vor purta banderole verzi ce reprezinta culoare campaniei ''motociclistii exista in trafic''.

 

Imi cer scuze ca nu pot raspunde la toate intrebarile dar e groaznica organizarea unui asemenea eveniment. Nu avem timp nici sa bagam benzina.

Dupa ce se termina nu vreau sa mai aud de motociclisti cel putin o saptamana, :angryfire:

Sa speram ca va iesi bine. Multumita Roxanei jumatate din telul acestui eveniment a fost atins. A fost mediatizat destul de mult. Si va mai fi.

Serbane aveai mediaplanul si puteai sa il pui si tu aici ca eu nu am avut timp. In loc sa postezi aiurea faceai ceva util. Iti rup degetele cand te prind. :angryfire:

 

Abea astept sa vad sambata multe motoare. E super senzatia si zgomotul.

 

Ozzy,

Sunt un ratacit printre voi si incerc sa inteleg mai multe despre aceasta organizare. Imi doresc mult sa particip.

Ziceai ceva de niste banderole. Zi frate, fac io una sau dati voi ceva? Ca orice "daltonist" de pe strada... te-as intreba de care verde?...De ce verde... e treaba voastra... cred ca ati avut motivele voastre....

unii ziceau ca aceste banderole vor avea un mesaj pe ele. Vai de mama lor la aia care o sa se uite la noi... vor beli ochii la motoare si mesaju...ramane necitit sau mai bine zis neobservat.... Un banner mai inteleg ca se vede, dar mesaju de pe banderola... nu cred.

Cu respectarea regulilor... insemna stat la culoarea rosie la semafor. Daca nu ma insel sunt destul de multe semafoare pe traseu. ASTA DA FRAGMENTARE! Va fi un mars pe "bucati". Sa ne ajute A-L de sus sa puna astia de la UTI sistemu ala ptr semafoare sa ne dea pe viitor "UNDA VERDE" din butoane!

SA FIM UNITI!

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, venim, dar nu ne spui de unde luam banderole, banere, ce-or fi ele?

Nu pot sa cred ca ne facem noi din carpe, de 1001 nuante de verde, ca sa iasa o bascalie??!!...

PS: dac nu ne dati moca, macar afisati rapid o mostra de ce fel de verde, ce latime si pe ce brat se poarta.

 

Oricum venim, venim, venim......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum pe antena 1 un reportaj in care prezentau campania asta,si am auzit o fraza care nu mi-a placut" majoritatea accidentelor cu motocicleta s-au intamplat datorita vitezei excesive" Poate sunt eu cretina si n-am inteles bine,dar mi se pare ca treaba asta ne pune intr-o lumina proasta... Si la sf reportajului au pus un filmulet cu un motociclist care mergea cu 211 la ora :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate viteza excesiva a conservarilor...

Ala cu 211km /h era politai ...fugea de raspundere:D Asta daca ar fi in stare sa conduca hurdabaia aia ...

 

Mereu TV trebuie sa faca cumva sa iasa stirea de senzatie.Puteau sa ii arate pe cei 2 morti pe un EN cred intre Deva si Simeria spulberati anul trecut de un (cuvant urat) care a depasit o coloana si apoi sustinea ca e victima... sau multe altele in care ...nea caisa pt ca nu vede intra jumate in intersectie ...si frineaza brusc...pt ca ar trece altfel , dar e surprins de motocicleta care apare ...el measigurindu-se temeinic....doar e protejat.... si uite cum cade inca un .... vitezist...si te mai si injura...

 

 

Numai de bine !

Sa dea Dzeu asfalt uscat si drumuri fara gropi !!!

Editat de Kosmin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ppl !

Eu sunt incepator am un rs 50 cu nr de primarie :angryfire: as avea si eu loc printre voi ? mi`e sa nu sa fiu luat la bascalie ca vin cu mopedu :angryfire:

Editat de corco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ppl !

Eu sunt incepator am un rs 50 cu nr de primarie :angryfire: as avea si eu loc printre voi ? mi`e sa nu sa fiu luat la bascalie ca vin cu mopedu :angryfire:

 

Nu te ia nimeni la bascalie. Stiu tot asa un RS 50 cu numar galben care venise cu noi in coloana cand s-a mers la pomenirea de 40 de zile a lui Traian si Ela. Era si culmea sa-i zica cineva ceva...

 

Probabil luat la intrebari ai fi fost daca nu aveai numar pe mobra. Cat timp ai casca, acte ok si nr. pe ea, nu vad nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut acum pe antena 1 un reportaj in care prezentau campania asta,si am auzit o fraza care nu mi-a placut" majoritatea accidentelor cu motocicleta s-au intamplat datorita vitezei excesive" Poate sunt eu cretina si n-am inteles bine,dar mi se pare ca treaba asta ne pune intr-o lumina proasta... Si la sf reportajului au pus un filmulet cu un motociclist care mergea cu 211 la ora :angryfire:

tot ieri am vazut si eu o stire, dar spunea ca un procent de 15% din totalul accidentelor unde au fost implicate si motoare au fost din vina vitezei mari a motociclistilor, restul....conservarii :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate viteza excesiva a conservarilor...

Ala cu 211km /h era politai ...fugea de raspundere:D Asta daca ar fi in stare sa conduca hurdabaia aia ...

 

Mereu TV trebuie sa faca cumva sa iasa stirea de senzatie.Puteau sa ii arate pe cei 2 morti pe un EN cred intre Deva si Simeria spulberati anul trecut de un (cuvant urat) care a depasit o coloana si apoi sustinea ca e victima... sau multe altele in care ...nea caisa pt ca nu vede intra jumate in intersectie ...si frineaza brusc...pt ca ar trece altfel , dar e surprins de motocicleta care apare ...el measigurindu-se temeinic....doar e protejat.... si uite cum cade inca un .... vitezist...si te mai si injura...

Numai de bine !

Sa dea Dzeu asfalt uscat si drumuri fara gropi !!!

 

 

pentru TV-urile interesate de stiri de senzatie:

 

/index.php?showtopic=148810

 

puteau sa foloseasca asta in anuntul lor :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...