Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 739
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 5 weeks later...

Detine cineva ZX-10R modelul 04-05 ? Am vazut cateva la vanzare care imi fac cu ochiul.

Imi puteti spune cate ceva despre partile lui bune si cele rele ?
La ce este indicat sa ma uit cand doresc sa achizitionez un astfel de model ?

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Detine cineva ZX-10R modelul 04-05 ? Am vazut cateva la vanzare care imi fac cu ochiul.

Imi puteti spune cate ceva despre partile lui bune si cele rele ?

La ce este indicat sa ma uit cand doresc sa achizitionez un astfel de model ?

 

Multumesc !

 

La cadru in special. Fiind modelele din prima generatie au tendinte ridicate de autofisurare.

 

20040914012631-0.jpg

20040914012639-1.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cautat si eu si din toate care erau pe piatza acum 2 luni, numai 1 nu avea fisuri pe cadru... am luat-o, ce pot sa zic... este o motocicleta exact cum zice lumea, muuuulta putere , vine brusc si iti da palme, nu prea iarta, dar e tare tare distractiva daca iti mai place sa mai rupi aderenta in cube sa ridice botu la depasiri, sa mai simti cum fuge roata spate la cceleratii mai bruste, etc.

daca gasesti 1 buna iti zic sa o iei (daca crezi ca o poti controla :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator r_amonna

Mi-ar placea una, dar daca au probleme cu cadrul .. nu as vrea sa ma trezesc cu el fisurat.

 

s-a inventat aparatul de sudura. oricum nu se rupe singur cum spun unii p-aici, ci de la aterizari aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le dati mult pe o roata :)))).Un posesor care detine 10r si cu care m-am plimbat si eu, intrebandu-l ce probleme mai au si astea a zis ca modelul 2004/5 are problema respectiva.Se poate suda si intarii portiunea respectiva.

Editat de kawazaki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca motoreta nu a avut tangente cu planeta ,nu are cum sa se fisureze/rupe/strambe cadru,nici macar de la datu pe o roata.Spun si ma repet ,la orice moto se poate intampla.L a fostu meu 900RR nu s-a fisurat :)

post-44678-0-82827200-1413796491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand spui HONDA spui ALTCEVA in legura cu chestia aceasta ,nu poti compara lucrurile ,honda a stiut sa faca sasie foarte bune de foarte mult timp.

Nu stiu daca exista cineva care sa nu aprecieze acest lucru .

Honda in materie de sasie este altceva fata de concurenta,le-au cam iesit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand spui HONDA spui ALTCEVA in legura cu chestia aceasta ,nu poti compara lucrurile ,honda a stiut sa faca sasie foarte bune de foarte mult timp.

Nu stiu daca exista cineva care sa nu aprecieze acest lucru .

Honda in materie de sasie este altceva fata de concurenta,le-au cam iesit.

 

pai asta am vrut sa demonstrez...se intampla si la case mari,in ideea in care daca nu-mi taia calea conservaru ,motoreta era ok si acum ,stii cum zic ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

cand spui HONDA spui ALTCEVA in legura cu chestia aceasta ,nu poti compara lucrurile ,honda a stiut sa faca sasie foarte bune de foarte mult timp.

Nu stiu daca exista cineva care sa nu aprecieze acest lucru .

Honda in materie de sasie este altceva fata de concurenta,le-au cam iesit.

 

Corect, mai ales fata de Suzuky :)

 

ȘASÍU, șasiuri, s. n. 1. Cadru rigid de rezistență care se montează pe osiile unui vehicul cu tracțiune mecanică și care susține caroseria. 2. Nume purtat de diferite tipuri de rame sau de cadre, folosite în industrie, în legătoria de cărți, în tipografie etc. – Din fr. châssis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-as putea spune :))

stiu ca e cel mai prost moment pt asta, dar am zis totusi sa-l pun la vanzare ca cine stie, poate mai sunt doritori de zx10 intreg.

 

cel mai probabil o sa il tin pana in primavara ca atunci se dau ca painea calda :D

singura problema e (inca) ca nu stiu daca o sa mai fiu in tara in primavara sau nu...de aia am zis ca poate il dau acum, ca ar fi mai simplu. om trai s-om vedea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandeam( sau e de la astenia de toamna:)) ) sa vand mobra stoc,sa vand piesele puse de mine separat pe ebay si sa-mi cumpar una doar pentru circuit mai ieftina ca sa am mai putini bani investiti.

Pe strada nu am mai mers si nici nu vreau sa o mai fac in viitorul apropiat,mai intreb asa cum merge vanzarea sa-mi fac o idee daca sa o pun sau nu la vanzare ,stiu ca piata este jos dar cine stie de unde sare iepurele ...

vanzare buna

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te-ai gandit f bine! eu la R6 asa mi-am mai scos din bani...practic, aproape tot ce nu era stock, am vandut separat.

montate pe motor nu iti aduc bani, poate doar creste interesu' cumparatorului - conteaza si asta in lumea in care potentialii clienti intai intreaba daca ai ceva rizoma pe motor =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...