Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 740
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salutare, unde gasesc si eu crash pad-uri pentru modelul 2007, care la montare sa nu necesite taierea carenelor?

Ai grija ce iti iei. Sunt foarte putini producatori de crash pads care fac produse safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija ce iti iei. Sunt foarte putini producatori de crash pads care fac produse safe.

Imi recomanzi ceva? Aveti ceva de genul? Singurul lucru pe care il vreau, este ca la montare sa nu se gaureasca carena....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca RG ar fi cam cea mai buna alegere. E adevarat ca, trebuiesc decupate carenele laterale. Pozitionarea aceea e cam cea mai avantajoasa la accident, parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca RG ar fi cam cea mai buna alegere. E adevarat ca, trebuiesc decupate carenele laterale. Pozitionarea aceea e cam cea mai avantajoasa la accident, parerea mea.

mda, exact ce nu imi doresc. o sa mai caut. ma interesa ceva in genul celor de pe motocicleta lui Niko, dar nu prea gasesc de cumparat pe net...

 

apropo, merita banii chestiile astea?$_57.JPG

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am trimis niste detalii in PM. Ce are niko, daca nu ma insel sunt chiar Kawasaki. La un moment dat s-a rupt singura din senin tija filetata care trece dintr-o parte in alta si i-am fabricat alta.


» Post actualizat in 09 Mar 2015 09:13

Protectia pt maneta de frana este obligatorie in unele competitii, ca sa nu atinga maneta pe riderul din fata si sa te dai peste cap.


» Post actualizat in 09 Mar 2015 09:15

Ti-am dat pe PM niste detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am raspuns, multumesc pentru interesul acordat. Da, Niko le are cel mai probabil chiar de la Kawasaki, insa am impresia ca nu se mai fabrica.

In legatura cu protectiile, pe ebay sunt foarte ieftine, doar 20 de E, d-asta intrebam daca isi merita oare banii.

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunata!!!! Ce honda ai avut?

 

 

multumesc mult de aprecieri la toata lumea. am avut un 900rr din 98 pe care il consider un motor foarte bun, singura lui problema roata de 16.

am iesit in weekend cu kawa si sunt in continuare socat. inca nu reusesc sa deschid gazul pana in capat in a2a.

moto se misca foarte fain si cutia este de vis.

revin cu video cand se mai incalzeste :)

hai cu vara!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am raspuns, multumesc pentru interesul acordat. Da, Niko le are cel mai probabil chiar de la Kawasaki, insa am impresia ca nu se mai fabrica.

In legatura cu protectiile, pe ebay sunt foarte ieftine, doar 20 de E, d-asta intrebam daca isi merita oare banii.

uitate si aici la astea nu trebuie sa decupezi carena si pe gasesti pe ebay http://www.puig.tv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de estetic nu fac nimic protectiile alea de manete, poate doar daca le cumperi Rizoma reale...eu le-am pus de design si sunt multumit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In afara de estetic nu fac nimic protectiile alea de manete, poate doar daca le cumperi Rizoma reale...eu le-am pus de design si sunt multumit :)

ma gandeam ca in caz de tavaleala nici nu se rupe maneta de frana/ambreiaj. cateodata e suficient sa-l scapi de pe loc si se rupe mizeria de maneta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Protectiile respective nu sunt pt a nu-ti rupe maneta de frana in caz de accident. Ele se monteaza pentru a ca un alt rider sa nu-ti atinga maneta de frana in mers, din greseala - exact cum a spus si Cesar.

Eu am avut pe R1-ul de circuit si, cand m-am dus in lowside, mi-am indoit maneta de frana. Sunt sigur ca rezultatul era acelasi, chiar daca nu aveam protectia respectiva.

 

Si estetic arata bine, iar ca o alta functionalitate, poti agata prosopul in boxa. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ti-am trimis niste detalii in PM. Ce are niko, daca nu ma insel sunt chiar Kawasaki. La un moment dat s-a rupt singura din senin tija filetata care trece dintr-o parte in alta si i-am fabricat alta.

.....

Imi trebuie iar piulita, de la vibratii am pierdut-o din nou. Cred ca trebuie gaurit axul si pus un stift din ala ca la bascula, ca deja m-am saturat sa imi balangane tija aia printre picioare cand mi-e lumea mai draga! :)

 

Altfel bun crashpadul, a tinut bine la tranta pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sunt chiar multumit de batranica mea :D. la putere a facut fata cu brio unui zx10r 2012, nu ma putut depasi pe linia drepta :D. In schimb franele destul de nasoale si la acceleratii bruste ridica nasul oricat de tare e suspensia spate... in rest e foarte agila si cu cateva mici modificari da batai de cap miarelor mai noi ca ea (2010+)

post-70943-0-61586200-1426507881_thumb.jpg

Editat de SorinCbr900rr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...