Sari la conținut

"Frumosul" Si Bestia


demostene
 Share

Care va place mai mult?!  

47 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Simsonache ("Frumosul", ex-ul..) sau "Bestia" alias Galina, noua mea "iubire".. :D

Dupa un facelift sunt sigur ca o sa capete cateva trasaturi mai finutze... Eventual un major facelift desi parca e frumusica si asa!! De ieri a intrat in legalitate, i-am scos certificat de nastere si poate cutreiera soselele patriei! inca nu sunt sigur daca-i spioana sovietica sau nu insa i-am cazut in mreje.. :P

post-8-1065770583.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda... demo... inteleg acum pasiunea Dnepr. Arata foarte bine si foarte amenintatoare bazdagania neagra. Dar gandeste-te daca merita sa bagi bani in accesorii sau mai bine in benzina... Eu zic sa-i dai cu vreun tratament de motor (gen DuraLube, dar nu obligatoriu), ca sa se conserve macar starea in care e motorul acum, care o fi aia , nu stiu, ca nu am pus piciorul pe pedala de nipru pana acum... Vopseaua pare foarte reusita, are stralucire, deci mai bine o lasi asa... Tobe ii cam trebuie, dar scapi ieftin, ca ii trebuie doar una, mare si frumoasa. Iei ghidonul de pe Simson, cu tot cu comenzi :P si gata... ai modificat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parere de novice(daca vreti sa cititi):

Galina:strong, mare, are aliura mai de motor adevarat(cum ar zice unii, de Harley)

-motor boxer, fain, copiat dupa BMW

-pierde la capitolul "Tara de provenienta" ca e rusky(simsonache e deutch)

-probabil ca o sa ai problemele caracteristice rusoaicelor(de fapt sigur) da' oricum, tu esti priceput si rezolvi.

-cu modificari ca lumea scoti chooplu adevarat

Simson:-consum putin, mai usor de manevrat, pt incepatori

-e de fabricatie nemteasca.

-cam mic pt un om mai "bine crescut"

-mai putini cai

 

Acuma, mie personal imi place mai mult nepra, asa cum e acum, comparativ cu simsonul (ex)tau albastru.

Nu ma impuscati ca nu sunt prea "meserias" deocamdata, da' mi-am dat si io cu parerea. Mai corectati si voi pe unde gresesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

estetic, deoamdata imi place mai mult simsonul... pentru el am votat... sa vedem ce faci cu monstruletzul, cum il aranjezi. sper sa-ti iasa o treaba buna! iti sugerez sa incepi prin a-i schimba rezervorul, saua, si aripile (cel putin cea din fata, care neaparat tre' sa miste odata cu roarta - prinderi pe partea inferioara a telescoapelor).

 

performantele negrului sunt mult mai bune, chiar daca suge din rezervor ca un betzivan din iaga...

 

sa-l stapanesti sanatos!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandesc serios daca sa-l modific sau nu.. Trage bine insa are ceva belele.. Trebuie sa-i schimb carburatoarele (pronto pt ca sunt duse! -1 mil800- Mi-a consumat 14% iar pe langa asta, mai nou, imi curge benzina din ele..) si sist. electric.

Daca e s-o modific serios o sa dau vreo 1000$ ceea ce nu prea este rentabil! Mai bine strang banii astia, o vand, si-mi cumpar o japoneza! hmmm nepra-japoneza, nepra-japoneza.. Parca as inclina spre ultima! Oricat de bine va arata, tot nepra va fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa iesi mai bine cu o japoneza. Tre sa te gandesti bine. Pe de alta parte, daca iti place mult sa surubaresti, atunci pastreaza nepra. Ca la japoneza s-ar putea sa nu prea bagi cheia in ea. Si apoi mai e vorba si de satisfactia pe care o ai cand modifici cu mana ta si iti mai si iese beton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu asta.. partea cu modificarea imi place insa atunci cand pleci cu ea spre serviciu si-ti ramane in pana la mama dracului nu-mi mai place!! Asta si atunci cand repari la ea in mod absolut inutil pt ca s-a stricat nu stiu ce chichita.. Daca ar fi vorba doar de cateva "revizii" generale oka insa...

Am avut parte pana acum de mult prea multe astfel de "revizii" si inca o sa mai am cat voi tine nepra, sunt sigur de asta!! Nici n-am luat-o bine si trb sa-i schimb tot felul de cacao-uri. Un inceput promitator!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am decis! Nu-l mai modific.. Nu de alta dar i-am gasit o sarcina utila.. La anul vreau sa ajung pe Vf. Omul cu ea!! Cine se mai baga? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si io vIJ-ul meu! :D

 

Da' o sa ne coste mult elicopteru' sa stii! Ca dupa aia la vale nu mai e o problema!!!

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce am eu vaga impresie ca eu o sa trb sa trag simsonelul dupa mine pana sus.. :P

Daca ajungi cu el la Omul iti fac cinste!!

Eu vb serios , chiar vreau sa trag o excursie prin iulie pana acolo. In fond si la urma urmei, daca tot mi-am luat tractor macar sa-l pun la munca..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Demo, facem pariu ca simsonu meu ajunge inaintea gainii tale pe OMU. (ma rog... Babele, ca intre Babe si Omu am pierdut un cui cand am fost ultima data si mi-e teama sa nu fac pana...). Oricum, stiu eu un drum mai dulce pentru accesul pe creasta. Pana la baraj sunt doua drumuri, unul usor si unul nasol. De acolo pana la Piatra Arsa si de la Piatra Arsa pana la Babele nu am fost, dar nu cred ca e prea nasol. Ia zi, te gasesc diseara, sa vad si eu cum canta gaina aia neagra a ta ? Ca mi-am revizuit tehnic motoreta si am chef de ars benzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o Honda enduro de 250. :D glumeam,as veni si eu numai ca nu stiu ce motor am sa am atunci.O ruseasca oricum.In legatura cu votul,Simsonul a fost prima mea dragoste,da in ultima vreme parca ma atrage ceva la nipru.Nu stiu poate forta ei? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu un singur carburator la Nipru.Se poate.Aici in Botosani un prieten si-a pus la nepra carb de dacie.Are demaraj mai bun,consumul inca nu l-a facut,nu stiu daca viteza maxima este mai mare sau mai mica.Eu unul tind sa cred ca este mai mica.Dar oricum este mult mai bine ca inainte si in plus arata mult mai misto acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P mosh.., pai cred si eu ca ajungi.. dupa valiza de piese pe care ti-am dat-o ai timp sa schimbi cate o piesa pt fiecare km.. Si poate si primul daca pleci dis de dimineatza, cat timp ne bem noi linistiti cafelutzele..

:D

Acuma serios, chiar vreau sa duc mostrul pana acolo, nu de alta dar ma gandesc ca putin aer curat de munte nu i-ar strica..

Ma gandeam la un weekend din iulie..

Si intradevar, or sa trebuiasca ceva piese de schimb! Just in case!

Eu o sa ma tin de ce-am zis, sa nu va surprinda daca va aparea un mesaj postat la sfarsitul lui iunie cu "cine mere in bucegi"?! sa nu ziceti ca n-am zis din timp!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E... Ai vazut Demo ? Si stii de ce Simsonul are mai multe sanse ? Pentru ca are 160 de kile si se poate demonta in bucatzele mai mici si impacheta frumos in gentzi, rucsaci si dus cu telecabina. Ei... ce zici ? Poti sa bagi Nipru in telecabina ? Nu prea cred. In orice caz, one way or another, tot imi pozez Simsonu langa sfinx.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca sunteti asa de hotarati... vin si io cu Ij-u'. Macar sa fim cu toate modelele de comuniste. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehehehe vine si Baiazid ...

 

1.000.000 benzina

1.000.000 schimb ulei + piese

+ mancare, alea alea

 

 

la final 2.000.000 tratament psihologic dupa caderea nervoasa avuta pe traseu din cauza comunistei.

 

Bagajele tre sa contina: piston + cilindru si bloc motor.

Daca nu crapa, ultimul il folosim pe post de ceaun ca sa gatim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...