Sari la conținut

Accident Moto Iasi


orestte
 Share

Postări Recomandate

accident produs pe str alex cel bun iasi motociclistul venea dinspre cart dacia spre familial iar la culoarea verde nu ia fost acordata prioritate (asa declarau martorii)intrand in coliziune cu un automobil marca dacia, a fost transportat la spital in stare grava

sper sa fie bine si sa nu fie ceva grav motorul se vede din poze cum arata

post-669-1205827069_thumb.jpg

post-669-1205827078_thumb.jpg

post-669-1205827193_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

accident produs pe str alex cel bun iasi motociclistul venea dinspre cart dacia spre familial iar la culoarea verde nu ia fost acordata prioritate (asa declarau martorii)intrand in coliziune cu un automobil marca dacia, a fost transportat la spital in stare grava

sper sa fie bine si sa nu fie ceva grav motorul se vede din poze cum arata

 

 

S-a intimplat chiar la semaforul de la piata Alexandru. Dacia venea dintre pod si a virat stinga. Banui ca chiar atunci era verde la semafor. Asa i-a taiat calea motociclistului care venea dinstre Minerva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt e pura statistica ! uitati-va la numarul de tamponari auto. verificati cresterea nr. de motociclisti. soferi neatenti contra motociclist = un nou post pe forum.

numai experienta, protectiile si LIPSA vitezei ajuta.

eu va scriu cu tast din accesories dupa o tranta enduro dar asta e o alta poveste ...

 

ride safe & slow

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cica numarul era ceva ...BTS...motociclistul e la spitalul de urgente ...in coma...

 

--- Mesaj completat în 18 Mar 2008 10:33 -------------
stie careva cine e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cum arata motorul cred ca si motociclistul avea ceva viteza, intradevar singura protectie ar fi viteza mica , ochiii in 4 si protectii full chiar si pana la alimentara.

 

Sper sa se faca bine baiatul, insa este un caz clasic acesta cu conservarul care forteaza verdele, iar motociclistul vine cu viteza si :rusinica:

 

 

Hai multa sanatate si multa atentie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu acolo... motociclistu era constient cand am ajuns, raspundea la intrebari, si si-a mentinut starea pana cand l-a luat smurd-ul. Acum doamne fereste sa nu fi facut vreo hemoragie interna... Nu-l cunosc personal pe baiat, ci l-am mai vazut pe strada din cand in cand...incepator saracu. Iar accidentul, clasic: coloana la semafor pe banda 2, moto intra pe banda 1 care e libera ca sa mai prinda verdele, iar tzaranu din vaslui face stanga fara sa vada motorul pe banda 1...si poc. :rusinica: viteza nu era mare, maxim 40-50, dupa distanta dintre el si motocicleta. Acu sper la stiri sa nu mai vedem "vitezoman nebun sfarseste brusc" ca nu-i deloc asa.... ci sa scrie tzaran coclit cu lilieci in pantofi si telemea pe dinti se crede pe ulita la el...aaahhh ce m-as fi dus sa-i zic 2 vorbe, da a venit politia rutiera.... :crack:

Insanatosire grabnica baiatului si castrare fara anestezie lu prostu satului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie mare in zona aia... de obicei nu se prea circula acolo pe banda 1 si multi intra pe straduta sau parcare fara sa se asigure. e suficient sa vada ca masinile incetinesc la semafor ca s-au si bagat.

 

sanatate multa motoristului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica! Am oroare pe soferii astia tampiti mai ales soferite ochelariste...nu stiu ce dracu cauta pe strazi...mai vezi cum trec tampiti pe rosu si se hlizesc la volan cu 2 muieri pe bancheta din spate :rusinica:

...acum cand merg pe strada parca merg in afganistan si ma feresc de mine si obuze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine k nu este mai grav! insanatosire grabnica! atentie ! anticipati traficul! la un semafor, chiar dak ai verde, trebuie sa te gandesti ca un cretinoidddd poate sa vireze aiurea!

oricum...daca stam bine si ne gandim...noi suntem cei care trebuie sa ne pazim vietile....regulile sunt incalcate oricand din cauza aglomeratie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la piata Alexandru e durere cu masinile. Chiar saptamana trecuta mergem exact pe langa piata, pe straduta secundara nu pe cea principala(cu podul), si un gigel cu fata de cocalar astepta sa trec ca sa poata intoarce(maneaua data la maxim desigur). Inituitia si figura lui mi-a spus la o las mai incet...cand am ajuns la 10-15 m de el cred ca a ramas fara rabdare si a hotarat ca are timp sa intoarca prin fata mea...noroc ca eram pe la 30-40km/h si am oprit in timp. Din mica mea experienta de un an am invatat ca atunci cand te apropii de o intersectie, chiar daca ai verde, las-o mai moale. In Bucuresti noaptea de exp e la ordinea zilei sa treci pe rosu...nu stii niciodata. Sper ca tipul sa-si revina repede si sa-l vedem prin fundatie sau la o plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca se va urca prea repede pe motor 1. ca nu mai are 2. starea de shoc si imaginea impactului care-l va bantui mult timp...

iar pt coclitul de conservar multa :rusinica:

 

 

Eu zic ca punctul 2 nu se pune. In momentul in care va avea motorul gata sau alt motor se va urca imediat pe el fara nici o frica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, ce tot injurati conservarii, voi nu sunteti si conservari? asa cum exista conservari imbecili exista si bikeri la fel de imbecili, dk vira bikeru si-l agata conservaru, evident, conservaru era de vina ca e conservar.

on topic: recuperare rapida bikerului si drumuri fara peripetii in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar aiurea... pacat ca a iesit asa.. si bine ca nu e mai rau.. :crack:

intradevar deja toate orasele sunt sufocate de masini.Trafic de tot rahatul, incepatorilor nu le recomand sa iasa in nici un caz cu motocicleta atunci.La urma urmei e risc mare de tot..este o vorba .. asa sa ne imaginam ca soferi de masini nu au oglinzi.. deci mare mare atentie ca la noi nu e obisnuita lumea cu motociclistii.

Plus ca daca e si legea asa .... astia isi fac si ei de cap ,ca doar vad la tv ca x a scapat si y nu are nimik.

Sper sa se faca bine baiatu iar celui cu dacia sa gandeasca de 2 ori cand o sa mai faca cate o manevra de genu.

bafta tuturor!

 

--- Mesaj completat în 22 Mar 2008 13:08 -------------

mah, ce tot injurati conservarii, voi nu sunteti si conservari? asa cum exista conservari imbecili exista si bikeri la fel de imbecili, dk vira bikeru si-l agata conservaru, evident, conservaru era de vina ca e conservar.

on topic: recuperare rapida bikerului si drumuri fara peripetii in viitor.

pentru ca raportul conservari idioti este mai > decat bikeri teribilisti :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...