Sari la conținut

Accident Bd Timisoara-Bucuresti - 19.03.2008


motormouse
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nasolache, bine ca esti tu bine, nasol momentu cu motoru paradit

semi-off topic, auto lovit motoru, auto de vina = motor muci, intrebare, unde si cum il repari frate? alergi cu banii in buzunar (si daca da, unde alergi) si speri sa te despagubeasca asigurarea, ca habar n-am?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am crezut ca motoristul e praf, masina arata de parca o lovise un motostivuitor..,bine ca nu a fost mai rau..,are tabla groasa Bmw-ul :rusinica: Sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evitati Peugeoturile, sunt masinile mortii pe strazile tarii. Cei mai retardati soferi in ele ii gasiti. Nu-s deloc "anti-conservar" dar asta a depasit limitele cretinitatii.

:rusinica:

Frate, cata inteligenta! Eu recunosc ca ma mai dau cu un pejo. Pot sa te ating? Poate nu o sa mai fim atatia retardati daca te atingem pe tine. :crack:

Fac pariu ca iti doresti un BMW ursulet sau passat (daca tot vorbim de generalizari). :crack:) Bai, daca si un biker (e drept ca nu stiu sigur) generalizeaza...

'rati ai dreku de motociclisti satanisti care mergeti cu doo sute la ora si violati babe.

 

 

Bine ca baiatul cazut e ok si ne mai descretim si noi fruntile pe sectiunea accidente! Insatosire grabnica!

 

Adam, daca ai zis-o ca gluma esti super tare frate, dau o bere. M-am cracanat de ras. Daca nu... lasa, noi sa fim sanatosi! :crack:

Editat de GXG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat, fiarele aratau ca dupa ceva mult mai rau.

Similar, atentie mare in intersectiile unde se da verde concomitent pentru ambele sensuri (aceeasi directie) si se poate face stanga peste axul drumului; cand se da verde soferii care vor sa faca stanga pleaca in forja incercand sa ia fatza celor care vin din sens opus si merg inainte. Daca esti cu motorul si pleci de pe loc mult mai repede decat o masina il surprinzi pe conservar in mijlocul intersectiei pe banda ta. Chiar aseara era sa patesc una nasoala in intersectia Drumul Sarii cu HoShiMin (cred ca inca se mai cheama asa strada aia)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ce am putut sa vad,am zis ca nu este adevarat,bine frate ca nu ai mai nimic,ca la cum arata motorul si masina,am crezut ptr.o clipa ca nu mai esti printre noi,dar bine ca esti in viata ca restul nu mai conteaza,sanatate maxima si insanatosire grabnica. :rusinica: soferului orb "ca nu tea vazut"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu aseara pe la 11:15 prin zona si am vazut masina. Initial am crezut ca a intrat intr-un stalp, atat de praf era facuta zona frontala a masinii. Citind topicul nici prin cap nu mi-a trecut ca masina aia a fost implicata in accidentul din topic, mai ales ca nu s-a intamplat tocmai la Apaca ci pe Timisoara la o intersectie de Razoare. Oricum, sanatate in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OffTopic

Ce treaba are masina cu soferul ? Pot sa fiu sofer atomic pe tir si sofer model pe Dacie 1310 din 1900 toamna. N-are treaba sula cu prefectura.

 

P.S. Da, am si un Peugeot :rusinica:

Da, recunosc, e generalizare. La fel cum se poate generaliza ca in Passaturi gasesti in general tarani si in Mertane tigani. N-as fi generalizat daca nu aveam personal 4 accidente cretine cu pejouri (nici unul din vina mea), plus multe altele de care am auzit la cunoscuti. Nu stiu de ce sunt soferi atat de prosti in pejouri, nu stiu nici de ce si-ar lua cineva Pejo (nu straluceste prin absolut nimic, poate blondele sa fie atrase de design) sfatul era dat strict prin prisma experientelor personale.

 

Nu vreau ca proprietarii de pejaoie sa se simta ofensati, nu vreau sa jignesc pe nimeni, ca orice regula, are si exceptii pe care le recunosc. Dar cand vine vorba de viata ta, e de preferat sa generalizezi decat sa le testezi calitatile de sofer.

 

Ca un top personal "de evitat": 1) Peugeot 2) Fiat 3) PH (Prahova).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, recunosc, e generalizare. La fel cum se poate generaliza ca in Passaturi gasesti in general tarani si in Mertane tigani. N-as fi generalizat daca nu aveam personal 4 accidente cretine cu pejouri (nici unul din vina mea), plus multe altele de care am auzit la cunoscuti. Nu stiu de ce sunt soferi atat de prosti in pejouri, nu stiu nici de ce si-ar lua cineva Pejo (nu straluceste prin absolut nimic, poate blondele sa fie atrase de design) sfatul era dat strict prin prisma experientelor personale.

 

Nu vreau ca proprietarii de pejaoie sa se simta ofensati, nu vreau sa jignesc pe nimeni, ca orice regula, are si exceptii pe care le recunosc. Dar cand vine vorba de viata ta, e de preferat sa generalizezi decat sa le testezi calitatile de sofer.

 

Ca un top personal "de evitat": 1) Peugeot 2) Fiat 3) PH (Prahova).

 

 

ai uitat sa bagi in top si o mare parte din femeile la volan...70-80% din ele in loc sa stea la cratitza s-au gandit ca e mai bine sa isi incerce skillurile prin trafic...kiar ieri am vazut una pe la gara de nord care nu era in stare sa ia nici curba cu masina , a lovit cu roata spate un escoar de pe mijlocul drumuluui :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dilo....eu cu Hapciu am ajuns cam la 5 minute dupa accident! Am fost primele motorete care au oprit! Eu ti-am adus topcase-ul la salvare! Mare...mare bulan ai avut! Si eu...am scapat la limita de vreo amenda usturatoare dupa ce m-am luat la harta cu un dobitoc care manca (cuvant urat) acolo! Era un nene pe la vreo 50 de ani care tot urla ca aveai viteza! dar...el...nici macar nu vazuse ce s-a intamplat! Nu iti mai zic de sofer care....cand m-am apropiat de el...s-a (cuvant urat) pe el de frica! l-am imbrancit de cateva ori si i-am "soptit" la ureche ca ii fuck o casca in gura de nu se mai trezeste! Noroc cu militienii si cu Hapciu! El tot zicea ca...NU TE-A VAZUT! Frate...vreo 7 insi am urcat motorul in Jeep! Grea rau! Lasa...bine ca nu ai avut nimic! M-a sunat Scriciu dupa ce a vorbit cu tine sa imi zica ca esti ok! Ai primit cheile de la motor?

 

 

Multa bafta in continuare! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc man. pai nu m-a vazut k nu era primu la stop. eu asa-mi aduc aminte. era al doilea sau al treilea si a ieshit cu shut. d-aia nu m-a vazut. cheile am inteles k sunt la motor. oricum, nu stau cu teama k se da cineva cu el, ha ha.

 

 

 

Dilo....eu cu Hapciu am ajuns cam la 5 minute dupa accident! Am fost primele motorete care au oprit! Eu ti-am adus topcase-ul la salvare! Mare...mare bulan ai avut! Si eu...am scapat la limita de vreo amenda usturatoare dupa ce m-am luat la harta cu un dobitoc care manca (cuvant urat) acolo! Era un nene pe la vreo 50 de ani care tot urla ca aveai viteza! dar...el...nici macar nu vazuse ce s-a intamplat! Nu iti mai zic de sofer care....cand m-am apropiat de el...s-a (cuvant urat) pe el de frica! l-am imbrancit de cateva ori si i-am "soptit" la ureche ca ii fuck o casca in gura de nu se mai trezeste! Noroc cu militienii si cu Hapciu! El tot zicea ca...NU TE-A VAZUT! Frate...vreo 7 insi am urcat motorul in Jeep! Grea rau! Lasa...bine ca nu ai avut nimic! M-a sunat Scriciu dupa ce a vorbit cu tine sa imi zica ca esti ok! Ai primit cheile de la motor?

Multa bafta in continuare! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai uitat sa bagi in top si o mare parte din femeile la volan...70-80% din ele in loc sa stea la cratitza s-au gandit ca e mai bine sa isi incerce skillurile prin trafic...kiar ieri am vazut una pe la gara de nord care nu era in stare sa ia nici curba cu masina , a lovit cu roata spate un escoar de pe mijlocul drumuluui :rusinica:

Nu am zis nimic de femei din doua motive:

1) Nu vreau sa fiu facut misogin. Dar iti dau dreptate cu procentele. Si aici, stiu cateva exceptii.

2) Masina o vezi sigur, la volan nu vezi intotdeauna cine e. Daca-s pejoari, fiatari sau prahoveni, eu pastrez distanta.

 

Sunt si complexatii cu bemveuri si mertane sh la 18 ani cu liniute la semafor la fel de periculosi, sau pensionarii care nu pot sa vada mai mult de 50 metri in fata dar cei mai periculosi sunt cei din top 3 de mai sus, ei sunt genul "nu te-am vazut!" desi aveai farul aprins, geaca verde fosforescent si mergeai incet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...