Sari la conținut

Motociclist "accidentat" De Politia Harlau


orestte
 Share

Postări Recomandate

Voi nu inteles nimic din ce sa intamplat....

Am sta de vb cu baietii care erau acolo in acel moment si am vazut filmuletul inainte sa fie postat aici...

Cel cu moto a fost luat de radar din spate si evident ca gaboii stiau de cinei vorba

Sau luat dupa el , motociclistu lea aratat sex oral ca probabil il tinea banana...

La un momendat motociclistu a intors pe celalalt sens si politistii cand au vazut au intrat pe contrasens si l-au izbit frontal....restu e ce ati vazut in filmulet!!

 

@mitus a spus intr-un lung post anterior, si am subliniat si eu, ca, ceilalti motociclisti s-au intors cand au observat ca Pik lipseste (din coada lor), si ca nu parcursesera mult pana sa se intoarca. Daca radarul i-a luat din spate, inseamna ca i-a luat pe toti, nu numai pe unu, deoarece ei mergeau in grup.

 

Ar trebui ceruta inregistrarea, ptr. a se vedea clar daca motociclistul avea viteza de 116 km/h. De multe ori, aparatul radar merge fara film (adica in gol), iar politistii n-au nici o dovada !!! Asta ar fi un prim punct de incepere a studierii acestui caz, daca politistii l-au urmarit in baza unui temei legal sau nu !!!

 

Alt lucru care nu e lamurit e urmatorul: Se mergea in grup sau nu ??? Unii spun ca da, altii ca nu. Daca merg 5 motoare cu 100 la ora si trec pe langa radar, nu au cum sa-l prinda numai pe unu pe film ca merge cu 100. Nu suntem la reclama la Kawasaki cu tractorashul !!!

 

Iarasi alt lucru care nu e lamurit: Avea sau nu avea numar??? Daca l-au luat cu radarul din spate si stiau gaborii de cine-i vorba, inseamna ca i-au vazut numarul. Putea orice motociclist cu Suzuki ca a lui sau aceeasi culoare sa treaca pe acolo cu numarul sub sa si evident ca nu puteau sa stie daca e el sau nu ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

topicul asta va fi rece cand dosarul va ajunge la instantza....ideea e sa fie urmarita activitatea celor de la police si parchet ca sa nu musamalizeze cazul....

ce sa mai musamalizeze? n-ai auzit declaratia sefului politiei? e vina motociclistului...case closed, nu va fi nici un parchet nici un proces.

li se rupe

 

si apropo: LA MULTI ANI MILITIA ROMANA (ca azi e ziua lor) sa ne traiti ;)

ÂŞeful Inspectoratului Județean de Poliție (IJP) IaÂşi, Liviu Zanfirescu, a declarat, duminică, că vina pentru accidentul petrecut cu o zi în urmă, când un motociclist a fost rănit de o maÂşină a Poliției, aparține în totalitate motociclistului.

"Nu l-a lovit maÂşina Poliției. Motociclistul a intrat în plin în aceasta."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba naspa ca informatia a ajuns denaturat la presa........cica eu au facut blocaj si motociclistul sa trantit in iei......

 

Daca asa fac ei blocaj le urez sa faca blocaje de-astea la cat mai multe TIR-uri sau Jeep-uri, avand viteze peste 80 la ora. Daca era blocaj trebuia masina pusa de-a curmezisul strazii, mai ales ca era cu 2 sensuri, si nu sa se bage pe contrasens in fatza motociclistului.

 

--- Mesaj completat în 23 Mar 2008 18:27 -------------

si apropo: LA MULTI ANI MILITIA ROMANA (ca azi e ziua lor) sa ne traiti ;)

 

De asta sunt asa multi care patruleaza??? Sarbatoresc prin munca???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul se cunostea "bine" cu gaboru...am inteles ca unul din iei i-ar fi dat foc la masina celuilalt...acu nu stiu daca ii adevarat sau nu...dar tipul nu era prea breaz in Harlau...era un pui de smecher...acu nu are rost sa stam ca babele sa barfim, care si cum...inportanta si grava ii actiunea politistilor...chiar daca era ultimul criminal nu trebuia procedat asa.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e adevarat. ar fi fost primul lucru declarat de catre purtatoarea de cuvant a politiei.

pe de alta parte, a avea dosare penale (au si patriciu, nastase, chiuariu, si inca cateva mii de persoane in tara asta) nu justifica modul nelegal si neprofesionist de actionare a politiei.

mai ales lipsa de profesionalism e evidenta aici.

pe un alt topic (dau link dupa ce il gasesc) era un accident pe o autostrada in SUA, motociclistul urmarit cateva zeci de km. de politie, cu peste 180 km/h, filmat din elicopter, intra in cele din urma intr-o masina si cade. primul lucru: politia ii acorda primul ajutor, il intreaba daca se simte bine, iar apoi, politicos, ii cer sa intinda mainile pt. a-i pune catusele.

 

 

aici te contrazic- tocmai modul brutal in care au actionat politistii americani m-au facut sa spun ca imi e scarba de astfel de tehnici ( fara sa vezi ce a patit respectivul SI SA ASTEPTI SALVAREA- era un accident la aproape 200km/h...) spuneam ca asa ceva nu se poate intimpla in Romania - si totusi se poate si surpinzator exista sustinatori ai metodei...mai avem pana sa ajungem la normalitatea stat-cetatean...

Editat de savubv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si totusi....politistul militian ia facut semn sa opreasca.....el n-a oprit..pt ca n-a observat semnalul curcanului....aia organizeaza un fel de vanatoare.... zbeng...se urca pe motociclist (avea ceva rupt....cred ca s-a urcat cu piciorul ca sa se asigure ca da)....

trecand peste toate cuvintele mai putin reprezentative pentru anumite zone, cred ca o cautare pe youtube ar aduce la iveala modul in care gaborii din alte state mai evoluate decat romania organizeaza aceste....."vanatori"........surpriza=nicio diferenta

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Liviu Zamfirescu, comisar-Âşef IPJ IaÂşi:

cu motocicleta se distreaza cam des si populatia din orasul harlau este nemultumita si prin comportamentul sau induce sau conduce la ideea ca politia nu se implica.

 

Vezi daca n-avea instalatie de sunet si nu mergea cu maneaua la maxim??? Nemultumea populatia ;) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand am vazut filmuletul eram :bow: ;) dar din cate am citit aici avea si el vina lui. acum a fost pe protv stire si cica motociclistul era cunoscut de politie, si nu e prima oara cand nu opreste si cica e cunoscut si ca hot de masini :bow:

in fine, nu stiu ce sa cred, ce am zis mai sus am auzit la tv, deci nu sariti pe mine daca nu e adevarat....

si politia a intervenit mult prea dur... cum multi au zis "traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul".....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce se intampla frate la iasi ....asa se procedeaza k in vestul salbatic???

am scapat de comunism si de militieni de multa vreme...au venit vremurile de mult apuse la moda?

sau asta au invatat militienii la sc

halal tara halal oameni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baietii da incredibil asa ceva politia se baga in tine si pe deasupra iti pune catusele....incredibil dar adevarat....mama ce bucata ii dadeam politistului dupa ce ma sculam de jos...ma cum statea pe el si cu pistolu la cap.......mama sau ajuns gaborii... ;) :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baietii da incredibil asa ceva politia se baga in tine si pe deasupra iti pune catusele....incredibil dar adevarat....mama ce bucata ii dadeam politistului dupa ce ma sculam de jos...ma cum statea pe el si cu pistolu la cap.......mama sau ajuns gaborii... ;) :bow:

fi serios... mai rau iti faci daca ai asa comportament.si eu am aceasi feeling ca si tine cand vad filmuletu dar a fi matur cred ca inseamna sa si gandesti cand faci asemenea lucruri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci de vina e motociclistul si risca un dosar penal... asta au zis la antena.... vai vai....

 

Bahhh voi sunteti batuti in cap?????? orice ar fi facut motociclistul NU ASA SE FACE O ARESTARE!!!!!!!

Mai terminati cu prostiile ca e vina lui ca nu e vina lui!!!!!NU ASA SE PROCEDEAZA INTRE OAMENI!!!!

Sa va vad pa careva maine cand iesiti cu vitezanele si scapati mana in GAZ si vi se "face" un "blocaj" de genul asta.....nu pot sa cred ca sunt oameni care gandesc asa..... ;)

 

Eu zic ca nu trebuie lasata asa treaba. Poate crea un precedent pentru "rezolvarea" cazurilor de motociclisti vitezomani. Simplu: Treci pe langa radar peste viteza legala....simplu....nenea Garcea trece peste tine cu masina ca doar e vina ta ca ai mers prea tare nu??????

TREZITI VA!!!!!!!!!!!!!

 

Si inca ceva....sa zicem ca nu l-au accidentat voluntar....ceea ce ma indoiesc........DE CE PLM NU AU CHEMAT SALVAREA????????

ar trebui inchisi gaborii astia... pe bune.....nu au respectat obligatia unui conducator auto implicat intr un accident in primul rand.....

Editat de Princz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..cica sa paraseasca locul accidentului..ce tampiti.. :bow: .pai sa ne inchipuim ca e domnul militian pe moto si intra un logan in el...are loc impaktul...sa vedem daca mai e in stare sa fuga. ;) ..kiar is penibili in declaratii militienii ajtia..o fi avand si motocclistul vina, dar nici kiar asa......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de putin timp am vazut la stiri :bow: ...bravo politiei romane...sant foarte eficienti!!tot MILITIENI au ramas..si sa nimerit bine,tocmai azi cand e ziua politiei. :bow: .RUSINE,MILITIENILOR..asa se procedeaza?de ce nu l-ati impuscat?acum mai trebuie sa va repare si masina. ;) .comunitatea moto de la noi,cluburile moto din tara trebuie sa ia masuri,sa nu lase sa treaca nepedepsita aceasta fapta . :bow: :bow: indiferent de vina pe care o are sau nu o are motociclistul,nu trebuiau sa procedeze asa.. ..si in mod sigur vor afla si alte comunitati moto din alte tari despre cum procedeaza militia din romania(o sa dau si eu o mana de ajutor unde ma aflu,sa afle baietii de aici ..).o intrebare..nu am observat-era politia rutiera sau politia rurala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nu ma opresc pt.nimic in lume la radar,a aratat acuma ca la prins pe unu cu 140,vai vai da eu ca ma duc cu 260 ce imi face daca ma prinde....eu anu trecut multi au intins paleta dar cu ea au ramas in mana si plus imi ascund nr. sub sa....ia uitati...fratilor punetiva nr.sub sa daca nu vreti sa ramaneti fara permise...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era un manelar cu leduri albastre sareati ca arsi, dar asa il luati in brate...si mai vorbim de schimbare in bine...

 

 

al dreacu obiectivism...

 

observ ca mai tot romanul este expert in legislatie, dinamica unui accident, si moralitate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nu ma opresc pt.nimic in lume la radar,a aratat acuma ca la prins pe unu cu 140,vai vai da eu ca ma duc cu 260 ce imi face daca ma prinde....eu anu trecut multi au intins paleta dar cu ea au ramas in mana si plus imi ascund nr. sub sa....ia uitati...fratilor punetiva nr.sub sa daca nu vreti sa ramaneti fara permise...

 

Lasa-ne... De "zmei" de-astia ca tine e plin pe sosele. Sunteti buni doar sa umpleti forumurile de RIP-uri... Vrei sa alergi cu xxx km/h? Du-te pe circuit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era un manelar cu leduri albastre sareati ca arsi, dar asa il luati in brate...si mai vorbim de schimbare in bine...

al dreacu obiectivism...

 

observ ca mai tot romanul este expert in legislatie, dinamica unui accident, si moralitate...

frate da nici chiar asa sa faca gabori ai sa fim seriosi ori cine ar fii sau cate dosare ai avea nu e civilizat sa faci asa ceva...militienii de sat cu 2 clase ca trenu,au crezut ca daca prinde infractoru ii ridica sefu in grad,ce sa-ti povestesc..prostalai gramada...maine de ziua lor le doresc la masa carne stricata... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e nu ma opresc pt.nimic in lume la radar,a aratat acuma ca la prins pe unu cu 140,vai vai da eu ca ma duc cu 260 ce imi face daca ma prinde....eu anu trecut multi au intins paleta dar cu ea au ramas in mana si plus imi ascund nr. sub sa....ia uitati...fratilor punetiva nr.sub sa daca nu vreti sa ramaneti fara permise...

 

macar lasa lauda daca tot esti zmeul zmeilor...nu te-a intrebat nimeni cum footi tu politia sau cate reguli incalci...punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era un manelar cu leduri albastre sareati ca arsi, dar asa il luati in brate...si mai vorbim de schimbare in bine...

al dreacu obiectivism...

 

observ ca mai tot romanul este expert in legislatie, dinamica unui accident, si moralitate...

 

Atitudine de super membru de motociclist????? :bow: ;) :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...