Sari la conținut

Motociclist "accidentat" De Politia Harlau


orestte
 Share

Postări Recomandate

La fel de iritabil mi se pare si faptul ca multi gura-casca la TV si "comentatori" de pagini de net ale posturilor TV zic ca "lasa dom'ne, asa le trebuie! bine le-a facut!"

 

Niste cretini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 901
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acuma la faza cu numarul : cati dintre posesorii de motociclete (mai ales comuniste) s-au trezit fara numar dupa un drum mai lung, din cauza ca s-a rupt din suporti din cauza trepidatiilor si socurilor ??? A fost un caz cand un motociclist venea de la mare si ii luase foc rucsacul, care era pus pe seaua pasagerului, si el mergea cu rucsacul in flacari. Cred ca puteau gasi o scuza mai buna ptr. a-l lua la ochi.

Si daca mergi cu 116 km/h si aparatul nu are verificarea metrologica pot gaborii sa-si dea cu tesla-n c0aie, ca tot n-au dreptul sa-ti dea amenda, dar cati stiu treaba asta??? Degeaba s-a introdus pozatul la aparatele radar??? De ce nu ii trimiteau acasa poza si amenda si vreo 2 bile negre??? Ca sa poata lua gaboru' spaga, de-asta ;) !!! Ca daca nu dai, nu ai.

 

 

 

--- Mesaj completat în 23 Mar 2008 16:29 -------------

cunosc baietii din botosani,unul din cei care erau cu PIK cand l-au accidentat,e politist..cel care filma..filmatul nu e de la inceput deoarece ,ei erau in 4-5 motorete si pana si-au dat seama ca asta a fost lovit,ei coborase valea imediat urmatoare..au intors si au inceput actiunea...

acolo unde a avut loc accidentul,,nu se putea intra cu 116km/h pt ca urmeaza o curba la 90 grade si PIK cunostea zona ca in palma..

 

Adica dintr-un grup de 5 motoare il alegi pe ala din urma si il dobori??? De ce nu i-a spulberat pe toti??? Ca daca mergeau in grup ar fi trebuit sa aiba toti 116 la ora, nu???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o diferenta intre Timisoara Choppers si Timisoara Bikers.

 

Stiu de existentza Timisoara Bikers si cam ce vor sa faca, de Timisoara Choppers nu prea am auzit. Oricum ma refeream la clubul:Timisoara Choppers cind am zis acele cuvinte. Atita timp cit userul Timisoara_Choppers, membru al clubului: Timisoara Choppers (asa scrie la profil, presupun ca userul este al clubului, altfel ar fi ciudat) spune ceva, o iau ca pe parererea clubului susamintit.

 

Care-i problema ta cu comunitatea moto din Timisoara sau cu cea din Sibiu?Eu am "sarit in sus" nu comunitatea moto din Timisoara.De ce te legi de un intreg oras?

Banuiesc ca esti membru AMR.Voi ati dat vreun comunicat sau doar va legati,tu si cu purtatorul vostru de cuvant,de cei care reclama abuzurile Politiei?

 

Nu am nimic cu comunitatea orasului Timisoara, incercam sa ma refer la Timisoara Bikers care prin membri ei ( citiva, pot da nume daca insisti), de mai multe ori ( sa zicem vreo 3-4 pe care le stiu eu) mi-a dat impresia ca are ceva de impartit cu AMR. Nu are niciun rost ca cele doua grupuri sa se certe intre ele, mai degraba ar actiona in paralel, prin zonele unde sunt localizate pentru a face ceva pentru marea comunitate a motociclistilor (televiziuni locale, ziare, actiuni de protest daca e cazul,...). Tot la asta ma refeream si cind am amintit de grupul din Sibiu.(fara partea cu certurile, numa aia cu ajutatul pe plan local in situatii d'astea).

Sper ca acuma te-ai mai lamurit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de iritabil mi se pare si faptul ca multi gura-casca la TV si "comentatori" de pagini de net ale posturilor TV zic ca "lasa dom'ne, asa le trebuie! bine le-a facut!"

 

Niste cretini.

am si eu o intrebare:dupa pozitia in care e oprita masina politiei vi se pare ca aceasta circula cu viteza pe directia motociclistului sau a incercat sa-i bareze calea?nu credeti ca motociclistul vazand masina in fata a avut alternativa de a opri?dece nu a facut-o? A FOST ALEGEREA LUI.daca are n dosare penale inseamana ca este un recidivist si cu siguranta aceste dosare nu le are la cererea politiei ci a unor tarani asa cum le place unora dintre voi sa-i numeasca dar sunt totusi oameni care au aceleasi drepturi ca si noi.ca vrem sau nu, politia este un tampon intre cei rai si cei buni,dar inainte de toate sunt si ei oameni care nu sunt perfecti la fel ca si multi dintre motociclisti,numai ca ei au o sarcina deloc usoara pt ca de multe ori isi pun viata in pericol.nu ,nu sunt politist dar incerc sa fiu obiectiv in fata unei situatii care vad ca a creeat in acesta comunitate care se vrea unita o atmosfera ne demna pt o comunitate formata in majoritate din tineri si care se vrea dece sa nu o spunem superioara altora.felicitari acelora care au incercat sa fie obiectivi iar pt ceilalti,incercati sa coborati pe pamant sunteti la fel de muritori ca toti ceilalti.AVETI-VA CA FRATII.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic cu comunitatea orasului Timisoara, incercam sa ma refer la Timisoara Bikers care prin membri ei ( citiva, pot da nume daca insisti), de mai multe ori ( sa zicem vreo 3-4 pe care le stiu eu) mi-a dat impresia ca are ceva de impartit cu AMR. Nu are niciun rost ca cele doua grupuri sa se certe intre ele, mai degraba ar actiona in paralel, prin zonele unde sunt localizate pentru a face ceva pentru marea comunitate a motociclistilor (televiziuni locale, ziare, actiuni de protest daca e cazul,...). Tot la asta ma refeream si cind am amintit de grupul din Sibiu.(fara partea cu certurile, numa aia cu ajutatul pe plan local in situatii d'astea).

Sper ca acuma te-ai mai lamurit.

Foarte corect ceea ce scrii.Este foarte bine cat timp avem proiecte comune:campanii anti accidente,proiecte sociale,ajutorarea incepatorilor,campanie de educatie rutiera in scoli.Vrem acelasi lucru.Si noi colaboram cu Politia din Timisoara.

Eu sunt oripilat de modul de actiune al politistilor din Harlau.Hai sa facem impreuna si o campanie de genul "STOP POLICE BRUTALITY".Ce zici? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puli'tia a afirmat ca motociclistul irita de ceva vreme locuitorii Harlaului, deci trebuiau sa procedeze intr-un fel sa il faca exemplu. POLITIA = GOD. Pentru ca acestia sunt omniscienti si stiau clar ca ca nu mai exista un motociclist similar imbracat, cu o motocicleta similara, care, dupa cum spunea moto-pretenul Nazi | SchutzStaffel, era foarte posibil sa isi fii pierdut numarul de inmatriculare pe drum si sa treaca din pura intamplare prin oraselul p**di. Mai sus spunea clar un prieten al motociclistului accidentat ca acestia erau vazuti ca niste infractori si cred ca stim cu totii cat de usor iti capeti un dosarel pentru perturbarea linistii publice daca se vrea, doar pentru ca ai deranjat o baba senila care nu poate sa isi continue barfa cu alte consatene la "prispa" de bloc din cauza satanistului cu pricina. Eu unul sunt total scarbit si doresc o rezolutie. Acesta este ultimul meu post pe aceasta tema si inchei cu o concluzie in speranta ca motoristul cineste postul meu: "Daca se doreste a se folosi in scopul solutionarii acestui caz un avocat (pentru a da noi pe stimabilii politai ca exemplu, u dansii pe noi) as vrea sa donez o suma de bani pentru a facilita acest lucru". Asta ar fii cea mai buna uniune a acestei "comunitati", nu doar 23 de pagini de posturi cu controverse, suspiciuni si citate din LEGEA JUNGLEI. Sper sa se propage ideea unui fond de AVOCATUL COMUNITATII pentru a nu se creea un precedent care ne va transforma pe multi in victime. Asfalt uscat. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-l omora pe motociclist, sau il baga in spital cu paralizie, sa-i vad atunci pe superiorii politistilor cu explicatii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150 cai putere, ghost rider, vrooom, pe-o roata, jar prin sate, nu opri la politie, aia-s prosti si-s cu loganu', cox, viteza, fii erou, fii cel mai bun... BUF... maaaaaami ma doare, nenea politistul m-apasa cu genunchiu', .. baieti hai sa facem ceva, politia e criminala...

 

bah baieti... multi sunteti penibili!

 

Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite totusi cum unii umbresc comunitatea moto(zic de cel in cauza)

si de acii vezi injurii si altele intre noi motociclistii

dar oare cine are deptate, cei care tin cu dreptatea sau cei ce tin cu smechereala si cu smardoiala......vom vedea

si totusi tere-s curios ce se va intampla cu domni politisti.....ca nici ei nu-s de usa bisericii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista politisti si mai putin politisti si motociclisti si mai putin motociclisti in situatia de fata parerea mea este ca ne comfruntam cu specimene care nu fac onoare Politiei Romane si de cealalta prte Comunitatii Moto.

Totusi dupa ce am citit 24 de pagini am constatat ca multi isi exprima pareri fara a se baza pe argumente solide, iar altii se dau mari cunoscatori ai legislatiei in viguare cu citate luate prin Copy/Paste dar nu sunt in stare macar sa interpreteze citatele respective, ba mai mult nu cunosc sensul unor termeni simpli.

Respect celor care sunt obiectivi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu inteles nimic din ce sa intamplat....

Am sta de vb cu baietii care erau acolo in acel moment si am vazut filmuletul inainte sa fie postat aici...

Cel cu moto a fost luat de radar din spate si evident ca gaboii stiau de cinei vorba

Sau luat dupa el , motociclistu lea aratat sex oral ca probabil il tinea banana...

La un momendat motociclistu a intors pe celalalt sens si politistii cand au vazut au intrat pe contrasens si l-au izbit frontal....restu e ce ati vazut in filmulet!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si se mai spune ca intre motociclist si politaiul respectiv ii un conflict mai vechi ceva de genu ca siau vandalizat masinile unul altuia...acu nu stiu cat e de adevarat....asta ar explica si reactia politistului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu se vede in film ii ca politistu ia amenintat cu pistolul armat si pe ceilalti motociclist si a sta pret de cateva minute cu pistolul armat la capul celui accidentat....

Majoritatea din cei prezenti au cate un fimulet din asta ...a mai aparut cineva apoi cu o camera de luat vederi

La inceput politistii erau foarte iritati si apoi unul din motociclisti sa legitimat fiica era si el politist...apoi sau mai calmat cande au vazut legitimatia.....naspa situatie.......

Editat de Coxaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu se vede in film ii ca politistu ia amenintat cu pistolul armat si pe ceilalti motociclist si a sta pret de cateva minute cu pistolul armat la capul celui accidentat....

Majoritatea din cei prezenti au cate un fimulet din asta ...a mai aparut cineva apoi cu o camera de luat vederi

La inceput politistii erau foarte iritati si apoi unul din motociclisti sa legitimat fiica era si el politist...apoi sauy mai calmat cande au vazu legitimatia.....naspa situatie.......

Nu inteleg, parca a omorat respectivul pe cineva, am vazut si eu la tv tot si sper sa se clarfice situatia asta.

Si sanatate motociclistului implicat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

obiectiv va zic : ceva nu e ok in toata povestea si clar se cunostea motociclistul de politie, probabil ca l-au avertizat de cateva ori si taranii de politisti au ajuns la concluzia ca uniforma ii transforma in justitiarii vietii un fel de subordonati directi ai lui Dumnezeu. Ei pot judeca pe loc si pedepsi pe cineva luandui viata

 

Acum serios, i-a ganditi putea sau nu sa il omoare?

 

si raspunsul este clar DA SE PUTEA, vezi ura dintre politisti si motociclisti in cazul Alex Marinciu de pe Barbu Vacarescu si acum e crucea acolo ;) si dreptatea e departe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞeful Inspectoratului Județean de Poliție (IJP) IaÂşi, Liviu Zanfirescu, a declarat, duminică, că vina pentru accidentul petrecut cu o zi în urmă, când un motociclist a fost rănit de o maÂşină a Poliției, aparține în totalitate motociclistului.

"Nu l-a lovit maÂşina Poliției. Motociclistul a intrat în plin în aceasta. E un tip cunoscut în localitatea Hârlău pentru scandalurile pe care le provoacă. Are obiceiul să sperie copiii cu motocicleta”, a declarat Liviu Zanfirescu.

 

El a adăugat că motociclistul Ionuț Ciprian Catargiu, în vârstă de 21 de ani, este un "cunoscut" al Poliției, fiind cercetat în Âşase dosare penale, două dintre acestea pentru obstrucționarea Poliției în timpul unor anchete în care au fost implicați prieteni de-ai săi.

 

În ceea ce priveÂşte relatările unui martor care a susținut că tânărul ar fi fost agresat după ce a fost rănit în accident, Âşeful Poliției ieÂşene are o altă variantă. "Motociclistul a încercat să fugă, chiar dacă era jos. În acel moment, am încercat să-l imobilizăm”, a afirmat Zanfirescu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit si eu si am ramas scirbit de multe comentarii la dresa lui "packardb" care a spus: "hai sa vedem ce s-a intimplat si apoi sa dam cu paru". dar nu, a trebuit sa se injure politia sa fie injurat oricine, macar, schita o alta versiune decit "m..e la politai".

;)

aflam faptele si apoi injuram facem miting si dam in judecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ori care erau cauzele chiar daca motociclistu arunca cu bolovanu sau mai stiu eu ce nu justifica sa il opreasca prin intrarea pe contrasens si sa il izbeasca in plin....cica tipul a zburat din impact peste masina politiei ....cealalta masina a venit dupa....

Editat de Coxaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere, in proportie de 80% ii apartine motociclistului.

1. 116 in localitate

2. nu ai numar

3. nu opresti

 

ce vroiati, sa il ia in brate? intr-adevar au reactionat mai brutal decat trebuia, dar asta numai datorita lui. daca era lovit, de ce nu statea linistit, si tot se zbatea? faptul ca are niste dosare pe rol, parca il catalogheaza.

 

daca calci pe bec, platesti... eu stau pe bara o luna ptr ca am mers cu numere expirate, si nu am incercat sa fug, nu injur politia, ci ma injur pe mine.

 

invatati sa va asumati responsabilitatea pentru ceea ce faceti.

 

oricum, impactul nu a fost la viteza mare, caci altfel motocicleta era muult mai departe, si resturile nu ar mai fi fost langa masina...

 

 

FITI OBIECTIVI, NU SUBIECTIVI...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...