Sari la conținut

Tura On Si Off Vrancea 5-6.04.08


guy_ana
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dragilor :)

noi 2 nu mai putem veni

vom fi prin zona (pe langa Panciu) dar pentru o inmormantare.. a murit bunica mea.

 

Va rog luati legatura cu administratorul taberei maine neaparat; dl Olteanu - 0723.140.976.

trebuie sa ii reamintiti ca venim sambata, am confirmat ieri deja dar el asa mi-a spus, sa-l sunam vineri din nou; altfel trimite oamenii acasa pe weekend si nu gasiti pe nimeni acolo.

 

Ray, ce pot spune.....condoleante....Sincer imi pare tare rau ca nu veti putea fi cu noi, dar sa speram ca vor fi si alte ocazii (adica nu speram nimic, ca vor mai fi sigur!). Multumim pentru organizare si nr. de telefon. O sa sun eu miine,a asa cum am stabilit.

 

 

--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 22:44 -------------

Iaca ce zice si despre vremea din zona:

http://www.accuweather.com/world-forecast....CI&metric=1

 

Mai aproape de Lepsa nu am gasit decat Tulnici.

 

Si Ojdula:

http://www.accuweather.com/world-forecast....LA&metric=1

 

adevarul e la mijloc :moto:

 

 

Auzisem eu ceva.....vezi de ce am zis ca la 12 grade o sa transpiram? :guitar: Dar duminica, atunci cind o sa urcam si la cev aaltitudine, o sa fie cald, asa ca e super!

 

 

 

--- Mesaj completat în 03 Apr 2008 23:16 -------------

Deci ramane 8.30 la Plaza in parcare, da?

 

Chiar ma gindeam ca trebuie sa facem cumva sa stim citi si unde ne intilnim. Asa ca mai scriu o data lista actualizata si va rog sa adaugati la ea fiecare unde veniti. (cu copy /paste), ca sa nu plecam inainte de a fi venit toti.

 

Se pare ca pentru Drumul Taberei e ok la 8,30 (asteptam pina la maxim 9) in parcarea moto de la Plaza. Si la fel vad ca nu a protestat nimeni la ideea cu Metro Voluntari, asa ca, pentru siguranta, sa zicem acolo la 9,30 si vom sta ceva, ca trebuie sa facem cumparaturi. Ideal ar fi sa nu dureze in nici un caz mai mult de 10,30, sperind ca nu sunt cozi mari la ora aia. De asemenea, daca cineva are legitimatii Metro, sa le aduca, ca sa putem intra mai multi (intra max 2 pers./legitimatie :( ).

Deci, momentan listele arata asa:

 

Grup 1

1.1 Guyana, 1 pers., BMW F650GS PLAZA

1.2 Zeroo, 1 pers., BMW F 650 GS PLAZA

1.3 Abil Psihic, 2 pers. Honda Transalp

1.4 Rul 2 moto, 4 persoane: Honda Varadero 1000xl, /Yamaha TDM 850 PLAZA/BUZAU

1.5 Ghostrider fl, 1 pers. Honda Transalp

1.6 Enduristul- 2 pers., BMW F 650 GS PLAZA

1.7 Cristache, 1 pers. Suzuki DR 650

1.8 Aditorpan, 1 pers, BMW F 650 GS LEPSA

1.9 RobbieB, 1 pers., BMW F650GS PLAZA

 

Grup 2

2.1 Mc Biker, 1 pers. Yamaha R1 METRO

2.2 Alina, pasagera Stefan?

2.3 masina, trei persoane

2.4 Tuningboy, 1 pers. Honda RVF 400R sau masina cu Zouza PLAZA

 

 

NOU!!!! GRUP 3, Gazdele!!!! FOCSANI?

Viiiiineeeeeee!!!!!!

3.1 Zappy

3.2 Bazbuzuku

 

 

Grup 1b = cei care si-au anuntat intentia, dar nu au confirmat

 

1b.1&1b.2 Prieteni Ghostrider, 2 persoane, 2 Honda Transalp

1b.3 Daneluta 1 pers., Suzuky Vstrom

1b.4 Vamos, 1 pers, Suzuki DR 650

1b.5 Comieu2005, 1 pers. , Suzuky Vstrom

 

Prin adaugarea locului de intilnire consideram evident ca ati si confirmat venirea, chiar si pentru cei indecisi. De asemenea, daca mai exista doritori, puteti sa va adaugati pe listele respective impreuna cu locul unde veniti la intilnire, pt ca locuri de cazare sunt.

 

Rugam pe cei cer vor sa fuzionam pe drum, sa imi dea si mie un PM, ca sa facem schimb de contacte.

 

Si.....yupppye! :ok: mai e putin si iar se va lafai motorul mobrei mele in benzina!!!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ati finalizat planul de bataie ?

La ce ora si zi se pleaca din bucuresti ?

Care e traseul exact si la ce ore se apreciaza sosirea in puncte de reper(daca exista)

M-am trezit prea tarziu ?

Eu voi fi prin zona Onestiului in wk asta si speram sa va gasesc pe undeva si sa venim impreuna spre Buc duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ati finalizat planul de bataie ?

La ce ora si zi se pleaca din bucuresti ?

Care e traseul exact si la ce ore se apreciaza sosirea in puncte de reper(daca exista)

M-am trezit prea tarziu ?

Eu voi fi prin zona Onestiului in wk asta si speram sa va gasesc pe undeva si sa venim impreuna spre Buc duminica.

daca ai rabdare sa citesti topicul ( macar pagina in care ai scris ) o sa afli

 

:( Sper ca gratarul sa fie acoperit ca sa nu se ude micii in caz de ploaie.Parca ma vad intorcandu-i cu casca in cap si combinezonul pe mine.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai rabdare sa citesti topicul ( macar pagina in care ai scris ) o sa afli

 

:ok: Sper ca gratarul sa fie acoperit ca sa nu se ude micii in caz de ploaie.Parca ma vad intorcandu-i cu casca in cap si combinezonul pe mine.

:ok: tu iti faci griji de mici ...eu imi fac griji ca o ploua in pahare si ne dilueaza vinul!!! :( :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe aici se gaseste mai mult vin contrafacut. Am eu un loc de unde am mai luat si este super. Ultima oara(Revelion) era 3 lei litrul. De ce cantitate vorbim? Astept PM

:ok: ne lasam pe mana ta!!!!cred ca la cati suntem 10 litri ar fii suficient!!!! ca mai bagam si un pic de tarie si o berica !!!! :ok: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in acest moment vremea e ok.a plouat nitel azi-noapte dar foarte putin, nu va faceti probleme ca nu toarna cu galeata..ieri pe drum nici macar nu se depunea pe geaca,se usca instant. nu va mai faceti atatea probleme:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nori grosi, picura rar si marunt la Focsani, vant aproape de 0 m/s, injuraturi scrasnite printre dinti, pe alocuri descarcari nervoase...

 

...Ati urmarit Starea Vremii prezentata de Zappy. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guyana, vad ca mai trecut si pe mine, foarte bine ai facut, deci ne vedem simbata la Metro...trece-ma si pe lista de cazare si de mincare ( 1 pers.)...multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guyana, vad ca mai trecut si pe mine, foarte bine ai facut, deci ne vedem simbata la Metro...trece-ma si pe lista de cazare si de mincare ( 1 pers.)...multumesc.

:ok: asa te vreau!!!!!! :( :ok: Poate il "pacalim " si pe Vamos!!!imi pare rau de Ali baba :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: asa te vreau!!!!!! :( :ok: Poate il "pacalim " si pe Vamos!!!imi pare rau de Ali baba :)

Hai ca, fara mine, va descurcati cu 10l de vin :moto:.

Pe de alta parte cred ca va trimit un inlocuitor: Andrei, pe F-ul meu vechi. Daca nu merge el, s-ar putea sa apar eu pe motorul respectiv, caz in care revizuim necesarul de vin :guitar:.

Daca merge Andrei, o sa-i dau telefoanele voastre Cristi si Raul sa va coordonati un pic.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai terminati cu discutiile astea despre vreme ca oricum mergem...important e sa fie vreme buna la gratar...

 

Daca ploua in Bucuresti Sambata dimineata si e frig eu nu vin.Perspectiva ca ploua tot drumul nu imi place.Daca ploua doar pe la Lepsa putin pana ajungem e OK ca e pe distanta scurta.Problema e cu nevasta-mea care are echipament de vara si nu vreau sa raceasca.

Dar timpul s-ar putea sa tina cu noi.

http://www.accuweather.com/world-forecast....SA&metric=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca timpul sa tina cu noi?

muahahahaha

 

 

Saturday, Apr 5

More Details

Showers

Mostly cloudy and milder with a couple of showers. Winds will be calm

Realfeel®: 15 °C

High: 12 °C

 

Saturday Night, Apr 5

More Details

Rain

Rain. Winds will be calm

Realfeel®: 2 °C

Low: 1 °C

 

Sunday, Apr 6

More Details

Rain

Colder with rain. Winds from the E at 4 km/h.

Realfeel®: 10 °C

 

 

noah, unde e tinutul cu noi?

 

oricum din partea mea, nu ma intere, sa ploua nene daca vrea, mama ei de vreme, ce treaba avem noi cu ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor nu va mai faceti atatea problemea cu vremea, oricum la munte e schimbatoare, la Bucuresti poate sa ploua si in muntii Vrancei sa fie soare si frumos! :ok: Important e ca veniti si sunt convins ca o sa va simtiti bine pe la noi! Un pic de ploaie n-a omorit pe nimeni, sunteti motociclisti pina la urma si asta e tot ce conteaza! Imi pare rau ca sunt departe de tara si nu pot sa va insotesc in acest voiaj pe meleagurile noastre, dar aveti ghizi buni si :( competenti! Din toate punctele de vedere. :moto:

:ok: Va doresc distractie placuta si asfalt uscat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea ca timpul sa tina cu noi?

muahahahaha

Saturday, Apr 5

More Details

Showers

Mostly cloudy and milder with a couple of showers. Winds will be calm

Realfeel®: 15 °C

High: 12 °C

 

Saturday Night, Apr 5

More Details

Rain

Rain. Winds will be calm

Realfeel®: 2 °C

Low: 1 °C

 

Sunday, Apr 6

More Details

Rain

Colder with rain. Winds from the E at 4 km/h.

Realfeel®: 10 °C

noah, unde e tinutul cu noi?

 

oricum din partea mea, nu ma intere, sa ploua nene daca vrea, mama ei de vreme, ce treaba avem noi cu ea?

Pai nu ninge bre... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca sunt departe de tara si nu pot sa va insotesc in acest voiaj pe meleagurile noastre, dar aveti ghizi buni si :ok: competenti! Din toate punctele de vedere. :)

:ok: Va doresc distractie placuta si asfalt uscat! :guitar:

 

Multumim, de ginduri, pacat ca esti departe, ne-ar fi facut placere!

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 16:45 -------------

Lasa ca-l mutam in cabana.... :(

 

 

Pai l-am mutat noi de la Soveja la Lepsa si nu gasim o prelata? :banpls:

 

 

--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 16:52 -------------

Multumim, de ginduri, pacat ca esti departe, ne-ar fi facut placere!

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Apr 2008 16:45 -------------</small><br/>

Pai l-am mutat noi de la Soveja la Lepsa si nu gasim o prelata? :moto:

 

 

Acum cu privire la organizatorice: am reusit sa dau telefon la locul de cazare, ca sa nu cumva sa ne trezim pe afara> Am spus ca vom fi aprox 30 de persoane, caci vad ca s-ar putea sa apara si oameni noi si oricum nu stim cita lume vine de prin zona si citi stau peste noapte. Locuri vor fi oricum suficiente.

 

Ar fi fost bine daca se facea chestia aia cu lista, ca sa stim totusi citi si unde ne adunam. Asa, daca plecam si lasam pe cineva in urma......nu e vina noastra.....

 

Si totusi, nici un semn de la Vranceni, despre care stiu ca vorbesc sa vina....mai au timp pina dimineata sa stabilim un loc de jonctiune, ca sa apucam sa si mergem o bucata impreuna...

 

Cu privire la vin, sa zicem ca ia Bazbuzuk 10 litri, si ne bazam ca nu intra la apa :moto: ca nu degeaba ii era lui teama de vreme, banuiesc .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi, nici un semn de la Vranceni, despre care stiu ca vorbesc sa vina....mai au timp pina dimineata sa stabilim un loc de jonctiune, ca sa apucam sa si mergem o bucata impreuna...

 

Cu privire la vin, sa zicem ca ia Bazbuzuk 10 litri, si ne bazam ca nu intra la apa :ok: ca nu degeaba ii era lui teama de vreme, banuiesc .....

 

La intrarea in Focsani, NU virati stanga pentru a intra in oras. Mergeti inainte pe soseaua de centura, si veti vedea pe stanga dupa vreo 500m un Petrom. In parcare ar trebui sa vedeti 1-2 motoare :ok:

Va asteptam. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...