Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se vinde geaca moto EVO marime XXL cu protectii hard la umar si cot respectiv soft la spate, cu multiple posibilitati de reglare (2 locuri pe mana + 1 la sold) aerisire cu fermoar in fata si in spate.

Pret 200 RON.

 

 

picture1

picture2

picture3

picture4

pictue5

 

picture

 

 

Up!

Editat de dedics
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Vand Bilet Artmania Festival 2011, pt. ambele zile, pret 130 lei. (12-13 august 2011-Sibiu).

 

Alte detalii pe PM sau 0748-767503 - Kirk

 

:rock:

 

 

Vandut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...ca vad ca tot se face referire la rebreanu...vreau sa iau ceva de pe louis...am vazut ca e vreo 15 euro transportul....daca iau de pe rebreanu ies mai ieftin in vreun fel? :-?...sau ce avantaje am?...intreb pentru ca nu am mai luat nimic de acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...ca vad ca tot se face referire la rebreanu...vreau sa iau ceva de pe louis...am vazut ca e vreo 15 euro transportul....daca iau de pe rebreanu ies mai ieftin in vreun fel? :-?...sau ce avantaje am?...intreb pentru ca nu am mai luat nimic de acolo

nu se plateste transportul. apeleaza cu incredere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Rebreanu 34. Ai sa vezi acolo o casa cu motoare prin curte / pe afara.

Omul care se ocupa de comenzile celor din Cluj e Sebi: 0755020202.

Poti plati si in avans dar si ramburs, la livrare. Chiar de curand am facut si eu o comanda cu plata ramburs.

 

Spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pot sa comand telefonic?....sa nu mai merg pana in cluj doar pentru comanda?....trimit si bani in avans..nu e problema...daca ziceti ca e de incredere...ca mi s-a stricat casca si cu masina nu as veni ca papa cam multa benzina...dar daca nu se poate o sa merg pana la urma asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare...ca vad ca tot se face referire la rebreanu...vreau sa iau ceva de pe louis...am vazut ca e vreo 15 euro transportul....daca iau de pe rebreanu ies mai ieftin in vreun fel? :-?...sau ce avantaje am?...intreb pentru ca nu am mai luat nimic de acolo

 

cumperi la pretul de catalog la cursul zilei la BT plus diferenta de TVA intre ei si noi

 

PS sa ma scuze Sebi daca gresesc :cheers:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi...dimineata la prima ora il sun...

 

 

sa va povestesc si ce am patit :unsure: ...am fost sa alimentez....am scos "pistolul" din teaca...si in momentul in care l-am inclinat spre motocicleta a inceput sa arunge benzina...se pare ca era blocata clapeta pe pozitia maxim strans...si cand e in pozitie verticala nu curge benzina indiferent cat de tare e apasat (ca doar nici un vehicul nu are rezervor cu alimentare de jos in sus)...in momentul in care am inclinat-o si a ajuns pe orizontala a aruncat cam jumate de litru intr-o secunda...apoi clapeta a sarit la loc si s-a oprit...destul insa jumate de litru...casca era pe ghidon...si in ea erau si manusile...si cum desigur ma indreptam spre rezervor ca sa-l umplu...tinta a fost casca...a curs benzina si pe rezervor..pe vopsea...insa am curatat repede si nu s-a patat...casca insa a inceput sa se descompuna dupa ~1 minut...tot ce a fost plastic pe ea a picat...s-a rupt...s-a crapat...sau s-a matuit..adica fantele de aer...si viziera...plus ca s-a imbibat si buretele din captuseala interioara...am demontat interiorul sa-l spal (desi era proaspat spalat de putin timp)...insa casca tot miroase a benzina pe interior...a ajuns la polistiren si la putinele elemnente ce nu se demonteaza...viziera a facut "flori" peste tot pe unde erau punctulete (de la pietricele...musculite)...toata e inflorita...pe scurt...casca e compromista...

 

si desigur cum sunt foarte responsabil nu am cumparat casca 2 pentru pasager...pe principiu sa nu fiu tentat sa duc pe nimeni sezonul acesta pentru ca sunt inca "incepator"....si doar in primavara planuiam sa o iau...acum stau pe banca pana imi iau alta...plus ca sunt cam impins de circumstante sa-mi iau una ieftina (ca deh...multe cheltuieli in ultima vreme..motor..costum..urmeaza actele saptamana viitoare...si 200 euro cat ar fi o casca mai serioasa e o suma prea mare in momentul de fata)...de culoare nu mai zic...se asorta perfect si cu motorul si cu costumul...asta pe care vreau sa o iau o sa fie cam pe langa dpdv estetic....

 

 

de mentionat ca incidentul s-a intamplat la rompetrol in turda....si mare pacat...ca doar de la rompetrol si mol am alimentat mereu...acum ramane doar molul...

 

casca in cauza....un shark...nu stiu modelul....

 

drumuri bune..si mult noroc...in romanica noastra e nevoie si de asta :friends:

 

 

EDIT: si mersi si celor ce mi-au scris pe privat...sunteti de mare ajutor!

Editat de Tince1290
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi...dimineata la prima ora il sun...

 

 

sa va povestesc si ce am patit :unsure: ...am fost sa alimentez....am scos "pistolul" din teaca...si in momentul in care l-am inclinat spre motocicleta a inceput sa arunge benzina...se pare ca era blocata clapeta pe pozitia maxim strans...si cand e in pozitie verticala nu curge benzina indiferent cat de tare e apasat (ca doar nici un vehicul nu are rezervor cu alimentare de jos in sus)...in momentul in care am inclinat-o si a ajuns pe orizontala a aruncat cam jumate de litru intr-o secunda...apoi clapeta a sarit la loc si s-a oprit...destul insa jumate de litru...casca era pe ghidon...si in ea erau si manusile...si cum desigur ma indreptam spre rezervor ca sa-l umplu...tinta a fost casca...a curs benzina si pe rezervor..pe vopsea...insa am curatat repede si nu s-a patat...casca insa a inceput sa se descompuna dupa ~1 minut...tot ce a fost plastic pe ea a picat...s-a rupt...s-a crapat...sau s-a matuit..adica fantele de aer...si viziera...plus ca s-a imbibat si buretele din captuseala interioara...am demontat interiorul sa-l spal (desi era proaspat spalat de putin timp)...insa casca tot miroase a benzina pe interior...a ajuns la polistiren si la putinele elemnente ce nu se demonteaza...viziera a facut "flori" peste tot pe unde erau punctulete (de la pietricele...musculite)...toata e inflorita...pe scurt...casca e compromista...

 

si desigur cum sunt foarte responsabil nu am cumparat casca 2 pentru pasager...pe principiu sa nu fiu tentat sa duc pe nimeni sezonul acesta pentru ca sunt inca "incepator"....si doar in primavara planuiam sa o iau...acum stau pe banca pana imi iau alta...plus ca sunt cam impins de circumstante sa-mi iau una ieftina (ca deh...multe cheltuieli in ultima vreme..motor..costum..urmeaza actele saptamana viitoare...si 200 euro cat ar fi o casca mai serioasa e o suma prea mare in momentul de fata)...de culoare nu mai zic...se asorta perfect si cu motorul si cu costumul...asta pe care vreau sa o iau o sa fie cam pe langa dpdv estetic....

 

 

de mentionat ca incidentul s-a intamplat la rompetrol in turda....si mare pacat...ca doar de la rompetrol si mol am alimentat mereu...acum ramane doar molul...

 

casca in cauza....un shark...nu stiu modelul....

 

drumuri bune..si mult noroc...in romanica noastra e nevoie si de asta :friends:

 

 

EDIT: si mersi si celor ce mi-au scris pe privat...sunteti de mare ajutor!

 

da si cei de la benzinarie ce au zis caci in fond pompa lor era cu bube

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai practic nu era cu bube...ca avea un sistem ce nu permitea sa faci fantana arteziana cu benzina...adica cand e pe verticala...da' nu stiu ce om intreg la minte a incercat sistemul...ca practic cineva a alimentat..a pus pistolu in teaca si apoi a strans ala pana a sarit clapeta...eu l-am scos...l-am prins ca de obicei (adica nu am simtit clapeta...nu am strans clapeta...ea era jos lipita de maner)...si cand am inclinat si-a dat drumu...pai dracu sa-i ia pe toti..atata tehnologie si tot patim chestii dinastea jenibile...cu cine sa ma cert?...ca in toata benzinaria era doar o tanti...care saraca a vazut si ea faza si cu o voce foarte blanda si bine-voitoare mi-a urat o zi frumoasa si un drum bun..in loc sa zica uzualul "multmim. larevedere!"...oricum nu aveam nici o dovada...ca nu cred ca pe camerele lor de 2 lei se vede daca eu am strans clapeta sau nu...evenatul dupa expresia fetei puteau deduce ca am fost surprins si nu am facut-o cu intentie...oricum ar fi fost de prisos...asta e...invatam din greseli...am avut si ghinion...adica nu am mai auzit niciodata pe nimeni sa pateasca asa ceva...si daca alimentam masina si pateam asta nu se intampla nimic...si acum daca puneam casca pe pompa nu se intampla nimic...o serie nefericita de incidente....imi pare rau de casca..chiar imi era draga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact aia am patit si eu ieri seara la OMV marasti. Tot ala de spala parbrize era intrigat ca cu ce e el de vina, dupa ce i-am zis ca numa am explicat ce se intampla... nu ma interesau despagubiri sau mai stiu eu ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope, cineva cu buna stiinta ti-a facut gluma asta proasta. Nu trebuie sa fii geniu sa observi ca a fost ceva premeditat.

Nu vad decat 2 scenarii:

1 - cel care a alimentat inaintea ta, a trebuit sa opreasca pompa dupa ce-a terminat de pus benzina, a ridicat-o / potrivit-o la loc, a apasat pe maneta inainte/dupa si-a blocat-o asa (intentionat)

2 - un copchil prost a trecut pe-acolo in drum spre treaba lui si a blocat-o la fel de intentionat. Caz in care nu m-ar fi mirat sa fi stat pe undeva prin zona sa-si savureze isprava.

 

Oricum, din partea mea multa :finger: la astfel de specimene cretine. Orice ar fi motor/masina, treaba asta provoaca stricaciuni. La motor chiar si mai rele si imi pare rau de ghinionul cu casca.

 

P.S. E totusi posibil sa existe si al 3-lea, in care desteptul/desteapta care a alimentat impinge pompa la locul ei cu atata convingere de parca ar vrea s-o bage in dosul unei maimute si clapeta respectiva se inchide si blocheaza - totusi asa ceva n-am patit niciodata in mai bine de 10 ani de cand alimentez.

Editat de gabitzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.S. E totusi posibil sa existe si al 3-lea, in care desteptul/desteapta care a alimentat impinge pompa la locul ei cu atata convingere de parca ar vrea s-o bage in dosul unei maimute si clapeta respectiva se inchide si blocheaza - totusi asa ceva n-am patit niciodata in mai bine de 10 ani de cand alimentez.

 

EXCLUS!!! si asta deoarece pistolul pompei are o chestie metalica de protectie, tocmai ca sa nu poata fi apasat "din greseala" prin impingerea cu putere prea mare la loc in pompa sau rezemarea de diverse obiecte.

 

Uite: post-36624-0-19010200-1312438598_thumb.jpg

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand 7 bucati pavilion gradina alb 3m/3m, folosite cu o singura ocazie. Pret 60 lei Pret pt toate 400 lei. Detalii 0745927446

 

Vand 7 bucati pavilion gradina alb 3m/3m, folosite cu o singura ocazie. Pret 60 lei Pret pt toate 400 lei. Detalii 0745927446

Vandut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

METAL FLAKES (particule foarte fine ce se introduc in lacul incolor) http://www.facebook.com/media/set/?set=a.146325538776407.38254.100001968866343

DECALS, VINYLS (ABTIBILDURI DIN AUTOCOLANT ORACAL LA COMANDA)

AEROGRAFIEREPENTRU MAI MULTE DETALII, VEZI: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.146325538776407.38254.100001968866343

YM: rattrap2006

post-59047-0-32568800-1312468919_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vnad urmatoarele :

1. Camera web A4 TECH PK 635 cutie + cd instalare PRET 35 ron neg .

 

 

 

2. Telefon mobil NOKIA 6303 CALSIC Silver Blak cutie , incarcator camera , casti cu fir , cablu de date , manual utilizare , casca bluetooth BH 100 NOKIA Pret 270 ron neg sau 200 ron fix fara casca bluetooth

 

180 RON FIX FARA CASCA BLUETOOTH

 

]

 

3. Casca BLUETOOTH NOKIA BH 100 cutie , bareta ureche de rezerva , incarcator PRET 40 ron neg

 

 

 

4. Telefon NOKIA 2330 CLASIC cutie , incarcator , camera , casti , manual garantie 08.01,2013 pret 75 ron neg

VANDUT

 

 

5. Cartela ORANGE CU NR pret 15 ron neg

 

 

 

 

Info pm sau 0741.888.657

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Kawasaki KLR650 Tengai '92.

E motorul meu de trei ani, inmatriculat pe mine, RCA 10.2011. ITP expira pe 15.08 dar suport eu cheltuiala, nu-i bai.

Un motor consacrat, trecut prin viata dar intinerit cu niste piese OEM anul trecut.

Face de toate si nu te lasa in drum niciodata.

 

Doritorii seriosi care isi fac temele inainte si stiu ce cumpara, vor incepe negocierea de la 1350 eur, restul sa se abtina.

 

Hai noroc ! ;)

 

0744600005

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...