Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 10,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare ,



Vand echipament (geaca si panataloni) Motoboy inscriptionate "Honda". Sunt marimea XL, eu am 1.87 si 80 kg si imi sunt un pic cam largi. Ca si lungime potrivesc, doar ca si gabarit nu potrivesc



Geaca are protectii soft, spate, umeri, coate si interior detasabil. Are aerisiri in fata si in spate, functioneaza destul de bine partea cu aerisirea. Mentionez ca geaca are la unul dintre buzunare un arici cam uzat, dar buzunarul se inchide oricum cu capse care sunt ok. Se poate si ajusta la maneci si in talie.


Pantalonii au protectii soft la genunchi si solduri, nu au interior detasabil ei fiind subtiri.



Pretul per articol este de 200 lei, iar daca se cumpara intreg echipamnetul este de 350.



Va stau la dispozitie pentru intrebari.


post-18199-0-83635100-1381940025_thumb.jpg

post-18199-0-36169400-1381940031_thumb.jpg

post-18199-0-93789300-1381940036_thumb.jpg

post-18199-0-85304700-1381940041_thumb.jpg

post-18199-0-31799200-1381940047_thumb.jpg

post-18199-0-78276500-1381940052_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reducere 20% la toate cauciucurile din stoc !!!

 

cauciucuri sh 80-90%ok doturi bune , chiar si 2013 aproape toate dimensiunile. avem si de scutere, maxiscuter si atv

 

pachet promo la spray de curatare lant 600ml si spray gresare lant 300ml la doar 50 lei

 

0727 072 218

Editat de green spider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand combinezon ploaie Held Splash, marimea S (pana la 1.80 m si 75-80 kg intra oricine in el), purtat o singura data de catre o prietena, in conditii de uscat (nici macar pe ploaie).


L-am cumparat in ultima secunda pt o fata de 50 kg si inaltime 1.60 m, insa este un pic mare pt ea.


A fost purtat de ea noaptea, peste haine, la un drum cluj-mare, ca sa nu-i fie frig (fiind waterproof, izoleaza bine si impotriva frigului)



Culori: gri-negru



- combinezon întreg impermeabil realizat din Nylon (100% poliamidă)


- căptuşeală tip plasă – în partea superioară a corpului (100% poliester)


- căptuşeală din Nylon – de-alungul braţelor şi a picioarelor fermoarele "labirint" cusute oblic, fac ca acest combinezon să fie rapid şi uşor de îmbrăcat


- fermoar şi închizător cu scai în zona gleznelor


- bandă elastică în jurul taliei


- material reflectorizant 3M-SCOTCHLITE™



Pret 180 lei




Editat de navix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am definitivat instalatia de aer comprimat, am montat si calibrat sculele de vulcanizare si azi am primit si toate consumabilele.

Tot azi am avut si primul client la care am folosit utilajele. Reglajele sunt "ca la carte" asa ca se impune sa va spun si niste preturi la vulcanizare moto:

-Demontat remontat roata fata de pe motor = 20 lei

-Demontat remontat roata spate de pe motor = 40 lei

-Dejantat + rejantat anvelopa (cu anvelopa clientului) = 25 lei

-Dejantat + rejantat anvelopa (cu anvelopa furnizata de SF Moto) = Gratuit

-Echilibrat dinamic (include greutatile) = 40 lei

-Echilibrat static (include greutatile) = 30 lei

-Reparat pana cu "snur" = 15 lei

Ambianta e cea pe care o stiti deja, adica una de nota maxima.

 

Va asteptam cu drag,

Echipa SF Moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca e un topic regional si nu prea am ce cauta si comenta aici dar totusi 105 lei pentru schimbarea si echilibrarea unei anvelope spate mi se pare cam mult ....

 

Eu nu stiu cum sunt preturile la Constanta ... dar si la noi se poate mai ieftin.

Cum? Simplu ! Ajunge clientul cu roata in mana si atunci desigur nu are nimic de platit pt demontat remontat roatata de pe motocicleta. De fapt asa au procedat pana acum aproape toti care au venit pe la noi.

Cumpara anvelopa de la noi (desigur la un pret aliniat cu pretul pietei, fara adaosuri "speciale" ) si primeste gratuit montajul gumei pe janta.

Solicita echilibrarea (dinamica sau statica) si plata greutatilor utilizate separat. Te asigur ca greutatile de moto speciale sunt sensibil mai scumpe decat cele de auto.

Iar daca vorbim de utilaje de vulcanizare in general, atunci da, acestea sunt cu gramada in tara. Daca vorbim de utilaje de vulcanizare specializate pt roti de moto, cu prinderi speciale pt roti de motociclete, cu soft specializat pt roti de motociclete, atunci te asigur ca acestea sunt muuult mai rare. Unele operatii pot fi executate si pe scule generale de vulcanizare dar prezinta riscul de deteriorare al jantelor sau al discurilor de frana. Tu esti dispus sa-ti asumi un asemenea risc? Deasemenea operatia de echilibrare efectuata la o roata de motocicleta pe un utilaj dedicat autoturismelor te asigur ca e efectuata "dupa ureche" ... Din aceste cauze noi am decis sa achizitionam scule de vulcanizare speciale pt motociclete, chiar daca pretul acestora a fost considerabil mai mare decat al sculelor de vulcanizare pt auto.

 

In acest fel, operatia descrisa de dumneata costa doar 20-30 lei + contravaloarea greutatilor utilizate.

Ti se pare acesta un pret rezonabil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am definitivat instalatia de aer comprimat, am montat si calibrat sculele de vulcanizare si azi am primit si toate consumabilele.

Tot azi am avut si primul client la care am folosit utilajele. Reglajele sunt "ca la carte" asa ca se impune sa va spun si niste preturi la vulcanizare moto:

-Demontat remontat roata fata de pe motor = 20 lei

-Demontat remontat roata spate de pe motor = 40 lei

-Dejantat + rejantat anvelopa (cu anvelopa clientului) = 25 lei

-Dejantat + rejantat anvelopa (cu anvelopa furnizata de SF Moto) = Gratuit

-Echilibrat dinamic (include greutatile) = 40 lei

-Echilibrat static (include greutatile) = 30 lei

-Reparat pana cu "snur" = 15 lei

Ambianta e cea pe care o stiti deja, adica una de nota maxima.

 

Va asteptam cu drag,

Echipa SF Moto

 

Ca si primul client, pot sa spun ca baietii au lucrat ca la carte, pot sa spun ca sunt f multumit de munca prestata.

Iar legat de ambianta, jos palaria, oameni prietenosi, comunicativi, fara "impresii". In putine locuri mai gasesti asa ceva.

 

Va urez succes pe viitor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...parca titlul e bursa locala. nu?

 

Exact ! Aici se vand pe plan local piese, motoare si servicii !!! Precum si alte lucruri care nu tin neaparat de moto.

 

Daca te deranjaza personal, te rog sa ne ierti.

Daca cumva te deranjaza din punct de vedere profesional, te rog deasemenea sa ne ierti.

Daca cumva crezi ca o cafea sau o bere poate spala "deranjul", atunci te asteptam pe la noi. Mai ales ca esti aproape.

Daca crezi ca e "nereparabil" deranjul, atunci desigur ca poti sa utilizezi functia "report".

 

Iti doresc o zi minunata in continuare si "noi si nebanuite succesuri". Asta e citat EBA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact ! Aici se vand pe plan local piese, motoare si servicii !!! Precum si alte lucruri care nu tin neaparat de moto.

 

Daca te deranjaza personal, te rog sa ne ierti.

Daca cumva te deranjaza din punct de vedere profesional, te rog deasemenea sa ne ierti.

Daca cumva crezi ca o cafea sau o bere poate spala "deranjul", atunci te asteptam pe la noi. Mai ales ca esti aproape.

Daca crezi ca e "nereparabil" deranjul, atunci desigur ca poti sa utilizezi functia "report".

 

Iti doresc o zi minunata in continuare si "noi si nebanuite succesuri". Asta e citat EBA.

 

multumesc de oferta, la fel va astept si eu la o cafea buna. cat despre ce am scris , m-a mirat ca eu am luat atentionare pt postat de genu la " bursa locala"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...... si "noi si nebanuite succesuri". Asta e citat EBA.

E :offtopic: ,dar vezi ca EBA are Trade Mark pe acest citat.Si nu numai...

Deci,de te vede ca i-ai folosit "marfa",iti ia bani "da drepturi da autor"!!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de oferta, la fel va astept si eu la o cafea buna. cat despre ce am scris , m-a mirat ca eu am luat atentionare pt postat de genu la " bursa locala"

unde-i ,, lege,, nu-i tocmeala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand geaca Alpinestars T-GPR ,noua,foarte buna pt vreme f calda dar si pt temperaturi mai scazute datorita mesadei detasabile,protectii spate-umeri-coate-piept.Marime S dar merge si pt M, pret 550 lei ,accept si schimburi cu cizme nr 40-41 sau costum din 2 bucati S sau M

post-70928-0-19894800-1382556146_thumb.jpg

post-70928-0-87209600-1382556182_thumb.jpg

post-70928-0-00095000-1382556203_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...