Sari la conținut

CZ


ShereKhan
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu ce sa spun, nu recunosc modelul exact. Ce pot spune ca din spate am spus ca e Simson, apoi am remarcat ca aparatoarea fata e cam ca la asta

 

http://classic-motorbikes.net/images/gallery/1975-cz-175.jpg

 

si cilindrul mi s-a parut cam ca asta, si mi s-a parut de 175, nu de 250. Dar, avea sigur carenajul de carburator de la asta,

 

http://classic-motorbikes.net/images/gallery/cz-470-sport.jpg

si avea aspectul general de rotunjor, old-style, nu degeaba am zis ca e Simson din spate.

 

Pare rau dar nu am apucat sa scot sa fac o poza.

acesta este 250/513

 

acesta este 250/513

 

acesta este 250/513

nu pot pune foto

 

acesta este 250/513

 

 

 

 

nu pot pune foto

 

acesta este 250/513

 

 

 

 

nu pot pune foto

post-14258-0-64434600-1333997301_thumb.jpg

post-14258-0-48176000-1333997408_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Atunci vezi tot pe bikeshop ca era cineva din Oltenita care avea la vinzare un CZ 250/513.Cauta si identifica-l si vezi daca o mai vinde.

 

 

Asta e deja in Italia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci vezi tot pe bikeshop ca era cineva din Oltenita care avea la vinzare un CZ 250/513.Cauta si identifica-l si vezi daca o mai vinde.

 

Daca te uitai la ala din Oltenitza, eu l-am vazut personal, e DOAR MOTORUL de CZ, cadrul e de CR cred ca 480 1982-1984.Eram tentat de CR 480...

Nu e in nicio Italia, posibil la fiare vechi.

Iar legenda Emil-Cz nu mai e valabila de 7 ani......

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te uitai la ala din Oltenitza, eu l-am vazut personal, e DOAR MOTORUL de CZ, cadrul e de CR cred ca 480 1982-1984.Eram tentat de CR 480...

Nu e in nicio Italia, posibil la fiare vechi.

Iar legenda Emil-Cz nu mai e valabila de 7 ani......

 

 

Persoana din Timisoara este interesata de piese pentru motor, asadar i-am indicat detinatorul de Cz din Oltenita pentru motor in eventualitatea ca nu mai gaseste piese numai ca iata acum a aparut anuntul de piese.Stiam ca ciclistica celui din Oltenita este Honda fiinca eu am vrut sa-i cumpar motocicleta dar era defecta (nu mai avea aprindere Motoplat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa, aproape "naturala", adica seamana cu una de la muma ei!

Intoarce insa finala de la toba invers, fiindca asa este pozitia corecta si fireasca.

Poti inlocui acel suport de maneta cu un altul de provenienta ruseasca sau nemteasca, de la alte modele, asta pina faci rost de un suport original.

Sa ne vedem pe soselele patriei sanatosi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa, aproape "naturala", adica seamana cu una de la muma ei!

Intoarce insa finala de la toba invers, fiindca asa este pozitia corecta si fireasca.

Poti inlocui acel suport de maneta cu un altul de provenienta ruseasca sau nemteasca, de la alte modele, asta pina faci rost de un suport original.

Sa ne vedem pe soselele patriei sanatosi! :cheers:

:cheers: Merci de apreciere.Finala deocamdata o las asa pana fac rost de una mai buna, fara zgarieturi si mici lovituri si puncte de rugina.E de la o JAWA CZ de 250..., numai tocmai de pe partea cealalta.Are si locasul pt. suruburi la prindere, dar duse filetele..., deci numai asa pot sa o prind.Finala ce era pe ea e plina de ulei si e vai de mama ei la aspect..., asa ca mai bine asa deocamdata.Suport cu maneta am de IJ pe ea deocamdata....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Imi cer scuze daca deranjez , am un CZ 250 sport din '75 si m-ar interesa si pe mine un magazin de piese noi daca se poate. Am inceput sa il reconditionez si o sa imi trebuiasca ceva piese .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends: Mai am un pic de lucru la CZ-UL MEU SI GOOOO..., LA DRUM CU EA..., INCA MAI CAUT SUPORT DE MANETA DE AMBREIAJ...Poze :

frumusica ! :bounce: inca un Cz care va tine capul sus pe sosea .

@ivan se referea doar la terminalul tobei, rotit 180 grade.

Ai inaltat ghidonul.

Spune ceva despre releu.... ai instalatie pe 6v sau 12v ?

......ieri am prins ceva soare....si vreo 40 km :) de plimbare.

 

Salutare ! Imi cer scuze daca deranjez , am un CZ 250 sport din '75 si m-ar interesa si pe mine un magazin de piese noi daca se poate. Am inceput sa il reconditionez si o sa imi trebuiasca ceva piese .

1. era unul pe forum ,acum un an, ce a abandonat reconditionarea...poate dai de el...era la bani marunti.

2. @dns7ate ... are unul maro, in 2 nuante, la vanzare...si avea si unele piese...poate se potriveste ceva.

post-15613-0-16432600-1334691593_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumusica ! :bounce: inca un Cz care va tine capul sus pe sosea .

@ivan se referea doar la terminalul tobei, rotit 180 grade.

Ai inaltat ghidonul.

Spune ceva despre releu.... ai instalatie pe 6v sau 12v ?

......ieri am prins ceva soare....si vreo 40 km :) de plimbare.

Eu am aprindere pe 12 Volti..., din aia cu senzor,fostul proprietar a dat 170 eu pe toata aprinderea cu releu si bobina...Am acum faza cu finala...,am s-o intorc , daca se poate.Ghidonul are un inaltator fain , cu inscriptia de CZ SPORT 175, CESKE ZAVODY..... :cheers:

 

Pozele sunt cu inaltatorul de ghidon, aprinderea si poze din anii 80 cu fostul proprietar al CZ-ului, profesorul CHEFTEA SAVEL, zis si SEVA...Inscriptia de pe capace si rezervor este dedicata lui, deoarece profesorul a decedat deja...

post-22318-0-70930200-1334729894_thumb.jpg

post-22318-0-17070000-1334729978_thumb.jpg

post-22318-0-87745700-1334730060_thumb.jpg

post-22318-0-99976800-1334730078_thumb.jpg

post-22318-0-38578100-1334730093_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu un singur model de pedala la CZ-urile Sport, nu-i stiu dimensiunile si "dintii"...dar daca este cea "comuna", iti pot da eu. Revino cu o poza, schita sau desen si esti servit! :cheers:

 

L.E.- daca este exact ca si cea din poza din postul de mai sus, am sigur una...dar nu-i asa aspectuoasa!

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu un singur model de pedala la CZ-urile Sport, nu-i stiu dimensiunile si "dintii"...dar daca este cea "comuna", iti pot da eu. Revino cu o poza, schita sau desen si esti servit! :cheers:

 

L.E.- daca este exact ca si cea din poza din postul de mai sus, am sigur una...dar nu-i asa aspectuoasa!

Pai nu prea stiu cum arata deoarece lipseste.

Singura informatie este dimatrul scris mai sus si dintii.

Dupa 'goagäl' cam asa ar trebui sa arete:

http://www.kartsandparts.ca/store/images/P/516%20engie2.jpg

 

http://www.ultimatemotorcycling.com/files/vintage-motocross-1965-cz-twin-port%203.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Carburator Jikov

este complet dar lipseste partea de sus ,

e facuta dintr-un metal si nu e originala.

pretul il face cumparatorul.

 

 

 

Salut 30 de lei noii e suficient ? Contazteazama la id e_m_nr1 sau telefon 0765307358. ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva amortizoarele pe fata de la cz 250 sport 1975 ?

 

Si daca are cineva si axul de la roata de pe spate , tot cz 250 soport 1975

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva amortizoarele pe fata de la cz 250 sport 1975 ?

 

Si daca are cineva si axul de la roata de pe spate , tot cz 250 soport 1975

axul rotii il am eu........de la 175cmc, dar e aceiasi Marie la capitolul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...