Sari la conținut

Ce mai este si oratania asta?


Postări Recomandate

Ma fratilor!!! Ce este asta??? :moto: :blbl: B)

Oare chestia asta chiar functioneaza sa este doar o vrajeala ieftina? :makeout:

Voi ce ziceti?

Aceasta este o poza de la intalnirea de la Cluj din weekendul acesta. Cei care au fost acolo cred ca pot sa spuna mai multe despre ea.

 

Numa' bine! :ok:

post-8-1117448017_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E prima mea aparitie pe forum. IN SFARSIT MI-AM LUAT MOTOR. Nu stiu daca mrge sau nu al doilea piston, dar nu arata chiar asa de rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadru de Ij Festival, motor de Ij Festival :makeout: Cilindrul din spate este pus de forma, prin el trece o teava care ajunge la carburator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cadru de Ij Festival, motor de Ij Festival  :baldy: Cilindrul din spate este pus de forma, prin el trece o teava care ajunge la carburator.

:moto: :blbl: B)

Aaaaaaa!!!!!!!

Ma gandeam eu!!!

Nu de alta dar ma gandeam si eu anul trecut sa fac si eu o vrajeala asemenatoare... :scratch: ...da...oricum interesanta ideea gagiului.

Va dati seama daca erau doi cilindrii functionali? :makeout: ...cred ca avea Ivan un consum dublu, oricum ca orice rus adevarat Ivan bea destul de mult... :baldy:

 

Numa' bine! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu' a vrut v-twin... dak ma uit mai bine cred ca ar fi trebuit sa incline cilindrul din spate ceva mai mult... nu de alta dar sa para si arborele cotit comun prezent in carteru' motorului... :makeout: totusi interesant mod de a aduce ceva nou la intalniri...

 

parerea mea,

 

m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai exact ij 56 k cu un cilindru pus acolo numa asa de design asa ca nu va agitati ..il cunosc bine pe cel ce l-a facut

Daca il cunosti pe cel care a facut motocicleta atunci expica-mi ce e este chestia asta incercuita de mine cu rosu?

Eu unul nu iteleg...sa fie oare tija de la schimbator?... :makeout: ...nu cred este cam mare...

Oricum nu stiu ce este. Ti-asi fi foarte recunoscator daca ai pune si niste poze cu motocicleta din mai multe unghiuri. Multumesc!

post-8-1117543454_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. mai de aproape...

 

kestia aia ii de fapr tija de la skimbatoru' de viteze... facuta sub forma unei pushti de vanatoare.. :makeout:

post-8-1117545660_thumb.jpg

Editat de ddcristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia aia nu o fi ducand aer la filtrul de aer, mai degraba cred eu. :ok:

Din cate vad eu in poza nu duce la filtrul de aer, cu toate ca si eu m-am gandit initial la acelasi lucru...oricum mi se parea mai interesat si mai elegant co o tije subtire si cromata, decat acea pusca...nu zic ca nu este o idee buna dar cred ca nu isi are locul in designul motocicletei.

 

Numa' bine! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pusca nu duce la filtru de aer, este o simpla tija pt. schimbator. Oricum, ideea e geniala, asa cum este si motorul fake de v-twin. E facut cu calitate si bun gust (cu exceptia culorii :makeout: ), si chiar merge, cu carburatorul pus foarte in spate. Am facut o gramada de poze cu bike-ul, am vorbit cu proprietarul-modificatorul, si cum a spus el, totul e foarte simplu: si-a promis, ca in anul asta va avea un v-twin. N-a avut bani, asa ca si-a facut una... Ia, ca si asa se poate... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator AndreiRN

Frumos. Artistic facutasi frumos mascat cilindru nefunctional pt necunoscatori. O piesa chiar unicat pt orice muzeu technic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...