Sari la conținut

Unde Gasesc Vopsea Pt Material De Piele?!


Postări Recomandate

Saua mea de la motor este jumatate neagra- jumatate mov si vreau sa o fac toata neagra, dar nu stiu unde pot gasi vopsea pentru material din piele...Aveti idee?! Am intrebat la marochinarii, si nu au...

 

Cum multi m-au sfatuit sa nu o vopsesc cu chimicalele din comert, acum caut magazin/centru unde vopsesc ei materiale din piele...stie cineva?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai saua ta nu este din piele (daca-i originala). Exista un magazin pe langa Dinamo la colt de intersectie, acolo gasesti vinilin bun la metru si probabil si ceva chimicale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi-a mai fost recomandat, am tot mers prin oras cu ochii in 4 sa vad daca apare vreun centru de genu dar nu am gasit, asa ca cine cunoaste e rugat sa zica tare aici, va rog.

O sa il caut pe cel zis de tine ALEX. merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi-a mai fost recomandat, am tot mers prin oras cu ochii in 4 sa vad daca apare vreun centru de genu dar nu am gasit, asa ca cine cunoaste e rugat sa zica tare aici, va rog.

O sa il caut pe cel zis de tine ALEX. merci!

Vezi ca e mic atelierul,intrebi si tu prin zona lumea ca nenea ala e acolo de ani buni,e vis-a-vis de str.Zece Mese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mda, totusi tapiterie unde as putea sa gasesc in Bucuresti? dar nu scumpe, ca am gasit pt o sa moto la 200 ron...ceea ce mi se pare f mult...

Cei cu comuniste mai ales, unde va faceti tapiteria la moto?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi PM ca am eu tapitzer de piele. .care face scaune si banchete de masina, din piele, flecustetze de shei pentru moto sunt floare la ureche pentru mester. :cheers:

 

PS: De unde ti-ai luat blugi mov??!! Nu ca am nevoie, dar de curiozitate :)

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contacteaza-l pe userul @darian: 0722.564.409. Lucreaza bine si ieftin (70-80 lei pentru imbracat o sa). Pielea nu e buna pentru sei, ca se imbiba la ploaie. Aia care nu se imbiba e tratata special si e f. scumpa. Pielea eco e sfanta la sei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi PM ca am eu tapitzer de piele. .care face scaune si banchete de masina, din piele, flecustetze de shei pentru moto sunt floare la ureche pentru mester. :)

 

PS: De unde ti-ai luat blugi mov??!! Nu ca am nevoie, dar de curiozitate :bigstar:

 

 

Contacteaza-l pe userul @darian: 0722.564.409. Lucreaza bine si ieftin (70-80 lei pentru imbracat o sa). Pielea nu e buna pentru sei, ca se imbiba la ploaie. Aia care nu se imbiba e tratata special si e f. scumpa. Pielea eco e sfanta la sei.

 

Merci mult baieti! Momentan am 3 nr de telefon, am sa vb sa vad cum pot rezolva. :cheers: Merci de raspuns!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saua mea de la motor este jumatate neagra- jumatate mov si vreau sa o fac toata neagra, dar nu stiu unde pot gasi vopsea pentru material din piele...Aveti idee?! Am intrebat la marochinarii, si nu au...

 

Cum multi m-au sfatuit sa nu o vopsesc cu chimicalele din comert, acum caut magazin/centru unde vopsesc ei materiale din piele...stie cineva?!

o intrebare

daca tot vrei sa umbli la aspectul original al seii, nu te-ar interesa un schimb?

adica, saua mea de la dominator, in ipoteza ca ar fi identica structural cu a ta de la slr, este reinvelita iar eu am o pasiune pentru lucrurile originale. in afara de vinilinul cu care a fost invelita, e in totalitate originala si complet functionala (daca se poate spune asa). din pacate, a mea este negru cu albastru, dar ma voi asigura sa o imbrac in totalitate cu vinilin negru.

 

 

post-10133-1213748006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu 33 lei am recapitonat o sa monopost, aici in tg mures. o sa intreaga, cat va costa? 5o lei? decat sa faci tiganie si s-o vopsesti...materialul din care mi-a facut-o e foarte fain

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare

daca tot vrei sa umbli la aspectul original al seii, nu te-ar interesa un schimb?

adica, saua mea de la dominator, in ipoteza ca ar fi identica structural cu a ta de la slr, este reinvelita iar eu am o pasiune pentru lucrurile originale. in afara de vinilinul cu care a fost invelita, e in totalitate originala si complet functionala (daca se poate spune asa). din pacate, a mea este negru cu albastru, dar ma voi asigura sa o imbrac in totalitate cu vinilin negru.

 

 

post-10133-1213748006_thumb.jpg

nup, sorry dar pe asta nu o dau...

 

cu 33 lei am recapitonat o sa monopost, aici in tg mures. o sa intreaga, cat va costa? 5o lei? decat sa faci tiganie si s-o vopsesti...materialul din care mi-a facut-o e foarte fain

in toate orasele e ok pretul, dar in bucuresti.... :(

Oricum mi-am cumparat materialul si saptamana viitoare mi-o face un prieten care se pricepe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nup, sorry dar pe asta nu o dau...

 

 

in toate orasele e ok pretul, dar in bucuresti.... :cheers:

Oricum mi-am cumparat materialul si saptamana viitoare mi-o face un prieten care se pricepe :)

ok, se va mai distruge o piesa originala....... :(

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...