Sari la conținut

Muzica pe care o ascultăm


doctoroo

Postări Recomandate

Foarte tare! Mă refer la "Soldat"...
Am banuit ca despre "Soldat" era vorba, am uitat sa dau un "L.E." dupa ce am pus piesa lui Em'. :laugh:

 

 

citeva melodii si imagini sa ne clatim ochii... :D
:bigstar:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Oi de pusca mea de cand nu i-am ascultat pe astia, mi-ai adus aminte de anii de scoala generala :bigstar: la prima fac referire. Pe atunci inceapeam sa pun urechea pe muzica rock!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu eram in scoala primara atunci si tin minte ca am avut ceva spectacol pe muzica aia, how can i ever forget that....

 

 

Mesaj completat

mie imi place sa ascult pe moto si asta:

e alt gen dar mere pe orice moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu eram in scoala primara atunci si tin minte ca am avut ceva spectacol pe muzica aia, how can i ever forget that....

 

 

Mesaj completat

mie imi place sa ascult pe moto si asta:

e alt gen dar mere pe orice moto

Oiiiii ma faci sa ma gandesc la ce faceam prin scoala primara si generala, (citeam poezii pe scena si discursuri ca nu aveam treaba cu emotiile si nici amu' n-am, si am recitat si la cateva sute de oameni.....da asta-i off topic :laugh: ) si mai ascultam asa ceva pe atunci

acuma nici nu pot sa pun in discute asa ceva :D .

 

In schimb aseara am avut parte de Tim Owen Ripper la Odorheiul Secuiesc si de strigatul lui unic si dupa cateva priviri reciproce si cateva urlete de ale mele ONE ON ONE so pus omu' pe treaba si mi-a facut pe plac http://www.youtube.com/watch?v=NsrA5AxkWh8 si varianta originala http://www.youtube.com/watch?v=eia7O5md2-o , iar acum am dureri ale muschiilor gatului si o voce mai cu ton :bigstar: !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord: si eu as da din cap dar am pleata prea mare acum si imi ia 3 zile sa o descalcesc

ascultand BLS pe youtube am dat peste astia acum ceva timp si mi-a placut vocea:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord: si eu as da din cap dar am pleata prea mare acum si imi ia 3 zile sa o descalcesc

ascultand BLS pe youtube am dat peste astia acum ceva timp si mi-a placut vocea:

Ahoi @Ice-Queen apoi eu te invidiez ca ai asa par lung si in plus asa le sta bine la fete cu parul lung, eu am renuntat la el acum vreo 10 ani la majorat si vreo cateva saptamani bune eram revoltat...lunga poveste; iar acum pur si simplu nu imi permite job-ul sa imi las plete :) !

Eu intamplator ascultand UDO si aducandu-mi aminte de concertul lui din 2007 de la Cluj am dat peste melodia asta -

pur si simplu doua voci cuceritoare :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord ehe acum am parul si mai lung decat in poza aia...si oricum cand e prins nu se vede lungimea reala-65cm.. pana la urma e motiv de lauda doar pt ca inca nu m-am enervat incat sa-l tai naibii jos dar o sa vina si ziua aia...asa presimt.

ontopic: doro mi-a placut mereu dar n-am ascultat prea multe piese de la ea, numai alea f cunoscute pt alea imi plac

 

@Sobolanu sa mor daca nu seamana Clutch (la piesa asta ma refer) cu BLS intr-o anumita proportie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@IceLord ehe acum am parul si mai lung decat in poza aia...si oricum cand e prins nu se vede lungimea reala-65cm.. pana la urma e motiv de lauda doar pt ca inca nu m-am enervat incat sa-l tai naibii jos dar o sa vina si ziua aia...asa presimt.

ontopic: doro mi-a placut mereu dar n-am ascultat prea multe piese de la ea, numai alea f cunoscute pt alea imi plac

 

@Sobolanu sa mor daca nu seamana Clutch (la piesa asta ma refer) cu BLS intr-o anumita proportie

Bravo @Ice-Queen ca ai reusit sa-ti lasi un par asa de lung, ceeace e un lucru de apreciat, parul doar in poza de profil l-am admirat :crack: , sa nu zici ca e motiv de lauda ci e ceva ce e parte din tine si de care ai avut grija cred-ca ani pana l-ai adus la stadiul acesta asa ca eu zic ca e un respect de sine! Eu sper sa nu il tai decat in mod contructiv (fire desfacute si despicate).

 

Ontopic: Asculta si ceva piese de la Warlock, pe cand era ea vocalista la ei poate cine stie te ghidile placut la urechi, e o femeie cu adevarat dedicata muzici metal eu personal zic ca e Godess Of Metal !

 

O piesa care a mers cred-ca azi de cel putin 10 ori la rand pe valurile sunetelor http://www.youtube.com/watch?v=ZHH05mGPrrA

Si formatia mea de suflet pe care am ascultat-o nebuneste zile si zile la rand fara sa ascult altceva

Auditie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar beton compilatie aici! Numai muzica brici.

In afara de turele cand intru nelogat si apar posturile lui Mciaulih ... cu Maria Tanase si Sonata Lunii.... heheheh... da noh... intotdeauna tre sa fie un floc in calea p..lii...

 

Inca un Clutch ca tare bine le zic baietii:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Muzica pe care o ascultăm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...