Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

stai linistit

NU trebuie sa mai creem un nou TOPIC de teoreme

TOATE topicurile deschise in legatura cu BMW sunt pline de SAVANTI neposesori de BMW care iti vor spune ce MOBRA proasta ai si cate de FRAIER ai fost tu sa dai o gramada de banii pe asa ceva.....

 

FIECARE SA SE BUCURE CU CE SE DA..... nu are sens sa le tot explici decat daca ai chef sa te amuzi cu ei ...atat pe aici in scris cat si pe drum cand le dam FUM.......

IANACHIM te pup ! :) Mi-a mers la suflet ! Exact asta simt si eu ! ...ma bucur de ea , nu imi doresc alta si as vrea sa merg mai mult decat pot deocamdata !!! In rest chiar nu imi pasa ce forte si coeficienti sunt cand ating o maneta sau buton ( nu ca nu m-as pricepe !) !!!

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Apoi,daca ne-o dai cu fum,e adevarat,atunci...In sensul ca beemer-ul haleste ulei.Cand trec eu pe langa tine mirosi doar benzina arsa,fara fum,daca mai apuci....Dar ma rog,e doar o umila japoneza...Apropo!Ca tot veni vorba de cifre.Ati fost,careva la Dynotest sa vedeti care e puterea reala la roata?Postati diagrama si pe urma o postez si eu(PC3 instalat).Curaj,ca eu am doar 1000 cc....si luata de noua a costat probabil jumatate din cat au decartat unii de pe aici...Dar diagrame pe bune,cu numele pe ea,nu vrajeala descarcata de pe net....

Editat de transilvania72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai să fim realiști si sa nu me mai ascundem dupa degete nu-i mobra ca BMW-UL Degeaba tot carcotesc unii ii mobra perfectă."Mecca motocicletelor" cum zicea un cunoscut de-al meu care acum o vinde

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi,daca ne-o dai cu fum,e adevarat,atunci...In sensul ca beemer-ul haleste ulei.Cand trec eu pe langa tine mirosi doar benzina arsa,fara fum,daca mai apuci....Dar ma rog,e doar o umila japoneza...Apropo!Ca tot veni vorba de cifre.Ati fost,careva la Dynotest sa vedeti care e puterea reala la roata?Postati diagrama si pe urma o postez si eu(PC3 instalat).Curaj,ca eu am doar 1000 cc....si luata de noua a costat probabil jumatate din cat au decartat unii de pe aici...Dar diagrame pe bune,cu numele pe ea,nu vrajeala descarcata de pe net....

la tine doar puterea la roata conteaza? sunt o groaza de extrase, pe care vstromu nu le are si nici nu se pot pune.

abs, esa, tc, indicator de treapta, etc. asta apropos de pret. o fi jumatate, da e cheala rau...

pune tu abs la motoru tau daca poti, pune, indicator de treapta, pune cardan si toate celelalte si vedem la ce preturi iesi.

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi,daca ne-o dai cu fum,e adevarat,atunci...In sensul ca beemer-ul haleste ulei.Cand trec eu pe langa tine mirosi doar benzina arsa,fara fum,daca mai apuci....Dar ma rog,e doar o umila japoneza...Apropo!Ca tot veni vorba de cifre.Ati fost,careva la Dynotest sa vedeti care e puterea reala la roata?Postati diagrama si pe urma o postez si eu(PC3 instalat).Curaj,ca eu am doar 1000 cc....si luata de noua a costat probabil jumatate din cat au decartat unii de pe aici...Dar diagrame pe bune,cu numele pe ea,nu vrajeala descarcata de pe net....

te tot vad pe aici.... PE FORUM... foarte activ" in ale SCRISULUI din taste in pareri si impresii

eu merg PE ASFALT nu la DYNO sa mi masor puterea la ... cardan.... TU pe unde ai fost anul asta ???????

 

ps MOTOCICLETA o am sa ma plimbe ... nu sa o duc la MASURATORI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la tine doar puterea la roata conteaza? sunt o groaza de extrase, pe care vstromu nu le are si nici nu se pot pune.

abs, esa, tc, indicator de treapta, etc. asta apropos de pret. o fi jumatate, da e cheala rau...

pune tu abs la motoru tau daca poti, pune, indicator de treapta, pune cardan si toate celelalte si vedem la ce preturi iesi.

Indicator de treapta se pune usor la DL, chiar si la 1000. Restul sunt dotarile noului DL1000, mai putin cardanul, dar cui ii trebe, daca se strica mai repede ca lantu. Bineinteles sa nu uitam "personalitate si caracter" care sunt unice si nepretuite. Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt fraier care si-a luat GS...

 

attachicon.gif20131123_151820.jpg

 

Fraier ca am luat-o la sfarsit de sezon si acum balesc...

S-o stapanesti cu placere. Si la sfarsit de sezon e bine. La soare te poti uita, da la GS ba ! Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt fraier care si-a luat GS...

 

attachicon.gif20131123_151820.jpg

 

Fraier ca am luat-o la sfarsit de sezon si acum balesc...

sa o stapanesti sanatos

si daca tot e sf de sezon

ai putea sa o scoti la o plimbare PE REMORCA LA DYNO.....

sa te asiguri ca are cat trebuie la cardan.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt fraier care si-a luat GS...

 

attachicon.gif20131123_151820.jpg

 

Fraier ca am luat-o la sfarsit de sezon si acum balesc...

no asta da jucarie, noooo la asta visez si eu Mecca

 

dar pana la ea mai i-mi doresc inca un Varadero 2007-2008, poate un Super Tenere de 1200 , o Kawa Versys de 1000 , un Crosstourer si uite asa ajung la 80 de ani si mai trebe la dracu mobra la varsta aia :crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai putin cardanul, dar cui ii trebe, daca se strica mai repede ca lantu.

Ma frend, sa moara cici, daca la urmatoarea revizie mi-ar zice baietii de la AB ca daca nu mai dau 5000 de euro vor fi nevoiti sa imi puna lant in loc de cardan, le-as da fara sa clipesc. Si cu vreo 300 spaga, sa fiu sigur ca nu se razgandesc.

Daca am urat ceva la mobrele dinainte, lantul a fost ala.

 

Alt fraier care si-a luat GS...

 

attachicon.gif20131123_151820.jpg

 

Fraier ca am luat-o la sfarsit de sezon si acum balesc...

No bun asa, albastru, cel mai rapid :D Sa o stapanesti sanatos jdemii de km !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi,daca ne-o dai cu fum,e adevarat,atunci...In sensul ca beemer-ul haleste ulei.Cand trec eu pe langa tine mirosi doar benzina arsa,fara fum,daca mai apuci....Dar ma rog,e doar o umila japoneza...Apropo!Ca tot veni vorba de cifre.Ati fost,careva la Dynotest sa vedeti care e puterea reala la roata?Postati diagrama si pe urma o postez si eu(PC3 instalat).Curaj,ca eu am doar 1000 cc....si luata de noua a costat probabil jumatate din cat au decartat unii de pe aici...Dar diagrame pe bune,cu numele pe ea,nu vrajeala descarcata de pe net....

MNa dar de ce dracu mai intrati pe topicul asta. Am inteles ca voi aveti motoare de motoare si noi nu si incepand de astazi puteti sa ne lasati in pace. Sau sa intram si noi pe topicurile de Strom sau varadero sa sane rupam in figur ca avem esa, abs, etc.

 

Si cu Dyno colegu vezi sa nu ai surprize. Ca fapt divers BMW INTOTDEAUNA pe hartie are o putere si cuplu mai mica decat in realitate. cauta pe google si o sa vezi.Iar la japoneze e chiar invers .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MNa dar de ce dracu mai intrati pe topicul asta. Am inteles ca voi aveti motoare de motoare si noi nu si incepand de astazi puteti sa ne lasati in pace. Sau sa intram si noi pe topicurile de Strom sau varadero sa sane rupam in figur ca avem esa, abs, etc.

 

Si cu Dyno colegu vezi sa nu ai surprize. Ca fapt divers BMW INTOTDEAUNA pe hartie are o putere si cuplu mai mica decat in realitate. cauta pe google si o sa vezi.Iar la japoneze e chiar invers .

 

Cred ca pe topicurile lor e plictiseala mare... !!! ... d-aia se baga p-aci !

Noi nu suferim de DYNO sau sa facem modificari ! Nu avem nevoie si nu ne intereseaza !

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

neposesori de BMW care iti vor spune ce MOBRA proasta ai si cate de FRAIER ai fost tu sa dai o gramada de banii pe asa ceva.....

claaaaaaar.. Capone o are albastra (mobra adica) si se stie ca aia rosie merge mai tare.

 

 

 

futui ca a mea tot albastra e. cel putin in talon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ati fost,careva la Dynotest sa vedeti care e puterea reala la roata?Postati diagrama si pe urma o postez si eu(PC3 instalat).Curaj,ca eu am doar 1000 cc...

Cum ziceau si ceilalti, nu ca ar conta sau interesa pe cineva ce grafic iese pe foaie, dar... sa mai discutam si noi ca e urat afara :)

 

 

claaaaaaar.. Capone o are albastra (mobra adica) si se stie ca aia rosie merge mai tare.

futui ca a mea tot albastra e. cel putin in talon.

Alea rosii sunt mai fiabile mai. Albastru se stie ca taie mai bine aerul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu vopsea albastra e mai usoara mobra therefore viteza mai mare :)))

app si la stroama se poate pune indicator de treaba si abs are ...

oricum .. bembeul merge si pe zapada da? :P

post-46867-0-07250900-1385457643_thumb.jpg

Editat de Roxynel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceau si ceilalti, nu ca ar conta sau interesa pe cineva ce grafic iese pe foaie, dar... sa mai discutam si noi ca e urat afara :)

 

Alea rosii sunt mai fiabile mai. Albastru se stie ca taie mai bine aerul :D

 

:agree:

 

cu vopsea albastra e mai usoara mobra therefore viteza mai mare

app si la stroama se poate pune indicator de treaba si abs are ...

oricum .. bembeul merge si pe zapada da?

Doar cele negre !!!

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ziceau si ceilalti, nu ca ar conta sau interesa pe cineva ce grafic iese pe foaie, dar... sa mai discutam si noi ca e urat afara :)

 

 

Alea rosii sunt mai fiabile mai. Albastru se stie ca taie mai bine aerul :D

oauuu bestial 126,198 hp ( 128 ps) la roata , chiar mai mult decat da producatorul in fisa tehnica oauuuu !!!!! si este si cu motorul standard oauuu incredibil

 

aparatul ala sigur este calibrat in Congo

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aparatul ala sigur este calibrat in Congo

Iar rezultatul la final si graficele sunt de fapt facute in paint si le incarca manual unul ascuns in dulapul ala de langa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar rezultatul la final si graficele sunt de fapt facute in paint si le incarca manual unul ascuns in dulapul ala de langa :)

hai sa fim seriosi, este chair asa de important cati cai are la roata mobra x,y,z pe mine unul personal ma cam lasa rece, asta-i sora cu care are clanta la usa mai lunga si mai grosa

 

bani de benzina sa fie sitimp de calatorit asta conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord, asta ziceam si eu. Da-i draq de cai, sa stea acolo in motor si sa munceasca. Drumuri frumoase si timp de plimbari sa avem :)

Dar era cineva pe pagina precedenta care zicea ceva de cai la roata si dyno si mi-am adus aminte ca vazusem filmuletul asta pe undeva.

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...