Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

asta e o functie suplimentara de facilitare a incalecarii vacii / trecerii pe sub podete putin inalte pe care se pare ca n-o stiati, sau poate fi ........mana concurentei ?(daca exista)

Sursa?

Editat de 66c-bmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Devine obositor.

Vine cate un frustrat arunca o poza dupa care vin si restul la bataia cu rahat.

Mi-a luat fix 2 min sa aflu ca in poza e o mobra care a fost implicata intr-un accident.

 

P.S.

A trecut deja suficient de multa vreme de cand Google stie sa caute dupa poze, incat sa fie jenant sa spui ca nu stiai.

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam toate au fost implicate in accidente saracele. si tot asa de cam toate sunt suspect de intregi exceptand rupturile respective. :D da na acum va inteleg. e naspa sa mergi pe o mobra si sa strangi din bluci la fiecare groapa ca poate se frange ceva.

 

post-46933-0-92385500-1384898055_thumb.jpg

 

si asta tot fake e? o sudura ca asta si un copil o face mai bine.

 

ok admitand ca ce postam noi sunt falsuri, de o facem din invidie, dar oare si ce povestesc proprietarii de bmw pe advrider sau alte site-uri bemveiste cu tot felul de probleme si belele, tot fake-uri sant? :)

 

si spune-ne si noua o marca, una singura macar care sa aiba asa probleme structurale si/sau importante si de siguranta. :cheers:

 

seara buna

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam toate au fost implicate in accidente saracele. si tot asa de cam toate sunt suspect de intregi exceptand rupturile respective. :D da na acum va inteleg. e naspa sa mergi pe o mobra si sa strangi din bluci la fiecare groapa ca poate se frange ceva.

 

attachicon.gif1477970_599590683436957_953892290_n.jpg

 

si asta tot fake e? o sudura ca asta si un copil o face mai bine.

 

ok admitand ca ce postam noi sunt falsuri, de o facem din invidie, dar oare si ce povestesc proprietarii de bmw pe advrider sau alte site-uri bemveiste cu tot felul de probleme si belele, tot fake-uri sant? :)

 

si spune-ne si noua o marca, una singura macar care sa aiba asa probleme structurale si/sau importante si de siguranta. :cheers:

 

seara buna

 

Cam asa arata o mobra suspect de intreaga: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4351155/

 

Pt azi ai 3 stai jos. Poti sa te duci sa-ti versi frustrarile in alta parte. Si ia-l si pe Harea cu tine .

 

ADVrider e site BMW-ist? M-am razgandit ai 2.

Editat de ERU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ERU, esti un tip istet; de ce oare te chinui sa-i raspunzi ...? chiar crezi ca merita?

 

Da imi cer scuze cred ca m-a luat valul. Nu stiu exact de ce, cred ca m-a deranjat faptul desi in general pe sectiunea asta a forumului este un climat civilizat sunt cativa trolli cu profil de clone care strica acest climat.

Ma intreb [pentru ca eu nici nu prea citesc alte topicuri dedicate cate unui model anume], exista posesori de BMW care troleaza pe alte topicuri dedicate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, exista. dar ideea e ca noi vrem doar sa intelegem fenomenul nu sa radem de voi sau altceva. personal asta nu inteleg: de ce sa dai bani sa faci pe cobaiul si de ce sa dai bani si sa mergi cu frica in san ca te poate lasa mobra in orice moment. si nu mai inteleg comportamentul firmei fata de aceste probleme, pe care le minimizeaza pana la ridicol.

 

@eru: nu era normal sa aibe si alte lovituri din moment ce a cedat bascula si a cazut??? sau dintr-o simpla cazatura se poate rupe bascula???

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam toate au fost implicate in accidente saracele. si tot asa de cam toate sunt suspect de intregi exceptand rupturile respective. :D da na acum va inteleg. e naspa sa mergi pe o mobra si sa strangi din bluci la fiecare groapa ca poate se frange ceva.

 

attachicon.gif1477970_599590683436957_953892290_n.jpg

 

si asta tot fake e? o sudura ca asta si un copil o face mai bine.

 

ok admitand ca ce postam noi sunt falsuri, de o facem din invidie, dar oare si ce povestesc proprietarii de bmw pe advrider sau alte site-uri bemveiste cu tot felul de probleme si belele, tot fake-uri sant? :)

 

si spune-ne si noua o marca, una singura macar care sa aiba asa probleme structurale si/sau importante si de siguranta. :cheers:

 

seara buna

bozoro din propria mea experianta( vazuta cateva uzine de asamblare auto) imi vine greu sa cred ca accea piesa cu sudura respectiva a trecut de toate controalele de caliate si a fost montat asa. Nici la hyundai sau fiat nu ar fi trecut de QC si dvs ziceti

ca la BMW da. Hmm....

Editat de BMW RIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam toate au fost implicate in accidente saracele. si tot asa de cam toate sunt suspect de intregi exceptand rupturile respective. :D da na acum va inteleg. e naspa sa mergi pe o mobra si sa strangi din bluci la fiecare groapa ca poate se frange ceva.

 

attachicon.gif1477970_599590683436957_953892290_n.jpg

 

si asta tot fake e? o sudura ca asta si un copil o face mai bine.

 

ok admitand ca ce postam noi sunt falsuri, de o facem din invidie, dar oare si ce povestesc proprietarii de bmw pe advrider sau alte site-uri bemveiste cu tot felul de probleme si belele, tot fake-uri sant? :)

 

si spune-ne si noua o marca, una singura macar care sa aiba asa probleme structurale si/sau importante si de siguranta. :cheers:

 

seara buna

eu zic ca toate sunt doar antireclama, la fel cum sunt si toate pozele care impanzesc facebook-ul precum cele de mai jos,cineva le cauta cu lumanarea

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce este de remarcat, traditia BMW ramane. Isi propun teluri marete, propagate in media insistent, dupa care le realizeaza pripit, si muncesc inca cativa ani sa le remedieze pe timpul si banii primilor cumparatori, parca pt ai pedepsi, care in fapt sunt fanii cei mai infocati, dispusi sa cheltuiasca sume mari pt produse incerte. Garantia extinsa este valabila numai la noi, si vine din partea AB, pt a mai drege busuiocul, mototolit de multii client nemultumiti de serviciile prestate. Bravo lor!, si acum se constata ca, mai nou, in relatia BMW-bmwist veriga slaba nu mai sunt ei, ci chiar furnizorul.

Domnul Harea de recall -iuri la motociletele japoneze din cauza defectiuni de genul aceasta nu ati auzit niciodata? Sa va zic eu? Sunt! Si BMW-ul ar fi facut un recall daca era o problema datorita proiectariii sau asamblarii gresita.

 

Stit cum vad eu situatia cu cei care nu au BMW dar intra si comenteaza pe topicul de BMW. Ca si acel suporter care cauat ocazia sa vada si sa posteze cum Messi rateaza un penalty si poate inca una si sa zica ca dupa cea e un jucator de liga B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sustin ideea sa se creeze un topic separat pe pro si anti BMW, unde cine vrea sa-si verse frustrarile, sa bata campii, sau daca este cazul sa vina cu cazuri reale, sa vina cu argumente. Dar ar trebui sa evitam poluarea topicurilor dedicate unor modele anume cu astfel de tampenii si dispute stupide, care in multe cazuri sunt nefondate. Poate fi chiar si la sectiunea asta, fiind clar ca GS-urile sunt cel mai des marul discordiei.

 

Nu am nici un dubiu ca pot exista sau au existat si cazuri "pe bune", insa sa arunci o poza de la un accident, fara macar o explicatia aferenta, mi se pare o tampenie. As spune chiar flame. La fel, sunt prea naivi cei care se arunca sa comenteze fara sa aiba habar care este conjunctura pozei respective.

Ca sa nu mai aduc in dicutie subiectul "fanaticii BMW"... ca vad ca "frustratii BMW" sunt in numar mult mai mare si dovedesc muuult mai multa inversunare.

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, eu sunt de urmatoarea parere (nu ca ar conta pentru cineva :) :

1.Poti distruge orice mobra daca iti propui asta.
2.Nu exista mobra fara absolut nici un defect, fie el minor sau major.
3.Nici un viciu ascuns nu iti cade bine fie ca achizitionezi mobra noua in valoare de 7.000 eur fie 20.000 eur. Pentru unii 7.000 eur e un efort de o viata iar la altii 20.000 eur poate fi o bagatela.

4. 99% dintre noi suntem mandrii si indragostiti de mobra pe care o avem si acelasi procent visam la ceva mai performant.

5.Nici "japonezele" , nici BMW nu cred ca-si pot bate joc realmente de brandul lor dar inamplari nefericite pot avea loc si de o parte si de cealalta.

 

Eu de exemplu consider V Stromul o alegere onesta din punct de vedere al raportului calitate/pret/defecte si bineinteles visez la 1200 GS / GSA fara vicii ascunse.Mi-l pot permite insa satisfactia pe care mi-o ofera V Stromul + prioritatile personale ma tin deocamdata deoparte de visul meu.

 

Polemica placuta in continuare..................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stit cum vad eu situatia cu cei care nu au BMW dar intra si comenteaza pe topicul de BMW.

 

Sustin ideea sa se creeze un topic separat pe pro si anti BMW,

 

La fel cum exista destule forumuri mono-marca, ar putea sa existe si pentru BMW. Mai ales ca voi sunteti sensibili, unii va invidiaza, altii va troleaza. Nu o sa intre nimeni pe motociclistibmw.ro sa va deranjeze.

Si pe mine ma oboseste ca la "view new content", sunt tot timpul 4 sau 5 topicuri cu si despre BMW.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mah, explicatia este simpla, cind dai 17/18 miutze pe o mobra si-ti arunca unu/altu poze de-astea este normal s-o iei la modu' personal si sa-ti creasca tensiunea, mai ales ca (unii) posesori asteapta comparatii si discutii elevate pe marginea Motorrad asezonate cu pupici la o cafea si o lingura de serbet, nu discutii libere cu orice sarantoc :crack:

Pe de alta parte cine nu s-a obisnuit inca cu forumurile sa-si faca unul personal si a scapat de griji.. :welcome:



La fel cum exista destule forumuri mono-marca, ar putea sa existe si pentru BMW. Mai ales ca voi sunteti sensibili, unii va invidiaza, altii va troleaza. Nu o sa intre nimeni pe motociclistibmw.ro sa va deranjeze.

Ehhh, bravo..asta spuneam.. :)

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Devine obositor.

Vine cate un frustrat arunca o poza dupa care vin si restul la bataia cu rahat.

Mi-a luat fix 2 min sa aflu ca in poza e o mobra care a fost implicata intr-un accident.

 

P.S.

A trecut deja suficient de multa vreme de cand Google stie sa caute dupa poze, incat sa fie jenant sa spui ca nu stiai.

Ba,daca era accident, telescoapele erau strambate inspre motor(impact frontal) dar astea sunt intacte.Daca era busit din spata vedeai ceva daune acolo dar e curat si la coada.Ala a mers la un off lejer,ca nu e murdar motorul si la primul sant mai sanatos s-a deselat....Merita 15-18k euro asa ceva?Ce te faci daca tie iti cade sigla si ti se rostogoleste naibii,

odata cu ea si traditia mult-trambitata....Poate ti-o calca vreo japoneza care nu stie spagat...Apropo!Nu e BMW-ul lui Mircea Badea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba,daca era accident, telescoapele erau strambate inspre motor(impact frontal) dar astea sunt intacte.

.....

Citeste aici, desteptule: http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4351155/?lang=en

Sa-ti traduc ce inseamna "crashed"?

 

Crezi ca daca era o chestie de garantie, mai era de vanzare motorul in aceasta stare?

Editat de Okesz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da na acum va inteleg. e naspa sa mergi pe o mobra si sa strangi din bluci la fiecare groapa ca poate se frange ceva.

Mah, explicatia este simpla, cind dai 17/18 miutze pe o mobra si-ti arunca unu/altu poze de-astea este normal s-o iei la modu' personal si sa-ti creasca tensiunea,

 

Daaa... uite d'aia nu mai ploua si cu ce teama o sa ma sui pe mobra data viitoare mancatziash... valeu! Usurel asa, sa nu o frang, ca am 100 kg. Iar la bumperele de viteza cred ca o sa ma dau jos si o sa o imping de acum :laugh:

 

 

Eu de exemplu consider V Stromul o alegere onesta din punct de vedere al raportului calitate/pret/defecte si bineinteles visez la 1200 GS / GSA fara vicii ascunse.Mi-l pot permite insa satisfactia pe care mi-o ofera V Stromul + prioritatile personale ma tin deocamdata deoparte de visul meu.

 

Ai innebunit ? Vstrom ? Cele mai proaste ! Vinde-l cat mai poti. Ia uite cum li se rupe cadrul. Si modelul se produce inca din 2002, nu din anul curent !! Nu stiu cum poti merge cu asa ceva...

(PS - sper ca se subantelege ca glumesc :) )

post-40715-0-00874000-1384945704_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel cum exista destule forumuri mono-marca, ar putea sa existe si pentru BMW. Mai ales ca voi sunteti sensibili, unii va invidiaza, altii va troleaza. Nu o sa intre nimeni pe motociclistibmw.ro sa va deranjeze.

Si pe mine ma oboseste ca la "view new content", sunt tot timpul 4 sau 5 topicuri cu si despre BMW.

 

 

Gresit. Eu sunt pe un forum de BMW ( nu in Romania) unde intra si proprietari de japoneze si troleaza la fel ca si aici.

 

 

Oameni buni, eu sunt de urmatoarea parere (nu ca ar conta pentru cineva :) :

 

1.Poti distruge orice mobra daca iti propui asta.

2.Nu exista mobra fara absolut nici un defect, fie el minor sau major.

3.Nici un viciu ascuns nu iti cade bine fie ca achizitionezi mobra noua in valoare de 7.000 eur fie 20.000 eur. Pentru unii 7.000 eur e un efort de o viata iar la altii 20.000 eur poate fi o bagatela.

4. 99% dintre noi suntem mandrii si indragostiti de mobra pe care o avem si acelasi procent visam la ceva mai performant.

5.Nici "japonezele" , nici BMW nu cred ca-si pot bate joc realmente de brandul lor dar inamplari nefericite pot avea loc si de o parte si de cealalta.

 

Eu de exemplu consider V Stromul o alegere onesta din punct de vedere al raportului calitate/pret/defecte si bineinteles visez la 1200 GS / GSA fara vicii ascunse.Mi-l pot permite insa satisfactia pe care mi-o ofera V Stromul + prioritatile personale ma tin deocamdata deoparte de visul meu.

 

Polemica placuta in continuare..................................

:10:

 

Ba,daca era accident, telescoapele erau strambate inspre motor(impact frontal) dar astea sunt intacte.Daca era busit din spata vedeai ceva daune acolo dar e curat si la coada.Ala a mers la un off lejer,ca nu e murdar motorul si la primul sant mai sanatos s-a deselat....Merita 15-18k euro asa ceva?Ce te faci daca tie iti cade sigla si ti se rostogoleste naibii,

odata cu ea si traditia mult-trambitata....Poate ti-o calca vreo japoneza care nu stie spagat...Apropo!Nu e BMW-ul lui Mircea Badea?

Domnu, domnu ati desfacut vreodata un paralever ca sunteti asa expert? Ca eu da ! Dupa un impact frontal si daca nu se rupe fruca din pivot intradevar furca va fi strambata in spate spre motor dar daca se rupe ( cum se vede in poze) poti sa pui furca in ce pozitie doresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai innebunit ? Vstrom ? Cele mai proaste ! Vinde-l cat mai poti. Ia uite cum li se rupe cadrul. Si modelul se produce inca din 2002, nu din anul curent !! Nu stiu cum poti merge cu asa ceva...

(PS - sper ca se subantelege ca glumesc :) )

:10:

 

 

 

sursa :http://www.r1200gs.info/forum/2-general-chatter/1631-cracked-frame-2008-r1200gs.html

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit. Eu sunt pe un forum de BMW ( nu in Romania) unde intra si proprietari de japoneze si troleaza la fel ca si aici.

 

Poate sunt fosti posesori de BMW, actuali posesori de jafoneze, care troleaza "in cunostinta de cauza" :wacko:

In orice caz sunteti trolati peste tot voi: aici, acolo, pe advrider; poate incepeti sa va puneti si intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Poate sunt fosti posesori de BMW, actuali posesori de jafoneze, care troleaza "in cunostinta de cauza" :wacko:

In orice caz sunteti trolati peste tot voi: aici, acolo, pe advrider; poate incepeti sa va puneti si intrebari.

stai linistit .....ne punem si noi intrebari......de genul

 

 

OARE AU CONSTRUIT ALTII MOTOCICLETA MAI BUNA CA A MEA????

 

 

 

 

La fel cum exista destule forumuri mono-marca, ar putea sa existe si pentru BMW. Mai ales ca voi sunteti sensibili, unii va invidiaza, altii va troleaza. Nu o sa intre nimeni pe motociclistibmw.ro sa va deranjeze.

Si pe mine ma oboseste ca la "view new content", sunt tot timpul 4 sau 5 topicuri cu si despre BMW.

pai cine te pune sa le deschizi.....

 

 

Poate sunt fosti posesori de BMW, actuali posesori de jafoneze, care troleaza "in cunostinta de cauza" :wacko:

In orice caz sunteti trolati peste tot voi: aici, acolo, pe advrider; poate incepeti sa va puneti si intrebari.

propun un sondaj......

cati japonezari au fost bemweisti si viceversa

ai curaj......sa pui pariu ????

 

drept dovada JE care a inceput pe XT600

 

CAPONE man

ai intrat in gura LUPILOR cu noua jucarie

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total OFF TOPIC:

Unde e facuta poza aia? pe ce drum/carare?

 

Merci!

daca ai fi fost din bucuresti sau zona ti as fi spus RUSINE ca nu stii muntii asa te iert ca nu esti din zona

este drumul spre varful OMU

2003 - 2005 yamaha

 

si sunt mai ON TOPIC decat altii care nici macar nu au acut un drive test cu ORICE BMW .... da sunt in MARE masura sa comenteze

 

Buna asta !!! :agree:

CEA MAI BUNA PUPATURA IN COUR. e aia care ti o faci singur.....

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...