Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

cardurili'....

De la tine ma asteptam sa zici ca prezervativele :D

 

 

Capone, nu-mi dau seama, asta e prelumgirea aceea de nu necesita gauri in aparatoarea originala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De la tine ma asteptam sa zici ca prezervativele :D

Capone, nu-mi dau seama, asta e prelumgirea aceea de nu necesita gauri in aparatoarea originala?

iar trebuie sa te invat

 

daca ai cardurili", prezervativele si GAURILE vin de la sine..... ghiar si pe modelul ce nu necesita gaurire

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pui in gentuta aceea ?

Must have-urile. Iarba, foite, cardurili, kitul de pana, niste scule (ca sa-i ajut pe altii la nevoie cu ele), cheile de la casa cand ies prin oras (ca sa nu mai zgarii rezervorul ca le uit in buzunar), servetele pt viziera, eventual o pereche de submanusi, baterie pt gopro etc d'astea :)

Nu este foarte incapatoare (as estima ca are cam 1-1.5 L capacitate), dar este suficienta pt astfel de maruntisuri.

Cam costisitoare intr-adevar pt dimensiunile ei, dar este utila, fain construita, waterproof, captusita, cu material antiaderent in partea de jos etc.

 

Capone, nu-mi dau seama, asta e prelumgirea aceea de nu necesita gauri in aparatoarea originala?

Dap, aia e. Super simplu de montat, mi-a luat cred vreo 3 minute sa o pun.

Eram putin sceptic la prinderea aia cu cleme, dar am vreo 200 km facuti cu ea si vad ca nu s-a miscat deloc pana acu :)

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E tare...medalionul cu Papa I.Paul al 2-lea!Credeam ca doar Romania este tara pupatorilor de moaste....

nu, in Romania se da lupta grea dintre ALB (sau cum le spui tu, oameni care respecta si iubesc adevarul ), si NEGRU. ,iti doresc sa ajungi in lumina.

 

Nici eu nu cred. Ori e dat inainte cu bormasina, ori a fost pus bordu pe vreo yamaha ceva :D

nu bre, e simplu, ori photoshop ori n-avea bani de japo si a tot pus motoarea de la conserverle din care se trage ( iti dai seama din 6 l , cate schimburi o fi facut ? cam 3 imi da mie,. )

 

aha, ma gandeam eu ca de acolo se trage marketingul.

 

are si iphone ?

 

si offtopic, adica sa povestesc despre motociclete ( adica japo ) - un scuterici mic facut prin 2003, un cinlindrel, 125 de centrimetrii. cam 50.000 dus. dupa care l-am parasit.

l-am vazut deunazi mergand bine merci.

 

tinand ciont ca 1200 ~ 10 x 125, iar 50.000 = 500.000 , anuntati-ma cand aveti poza ( de preferat de pe aci, de pe la noi ) cu 500.000 km si atunci cred ca n-ati avut v reme de photoshop.

 

pana atunci ..sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si aripa originala e destul de aproape de roata. Am avut supriza ca la un moment dat fata sa mi se blocheze in noroiul adunat in furca, nu in aripa. Dar ce-i drept, noroiul era destul de vascos, cu pietre destul de mari si roata intrase destul de mult. Destul insa cu pesimismul! O arunca, o culegi si o remontezi cand poti. La cate de dur pare plasticul (ABS), sunt convins ca nu o sparge, ci cedeaza (aluneca) din prinderi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grija la noroi ca se incara a si ti o scoate daca iesi off

 

nu-i problem. cu cauciucurile alea i se taie cheful de noroi pana sa se incarce ceva :) … non-issue, rly.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grija la noroi ca se incara a si ti o scoate daca iesi off

Partea smart la ea este ca e sustinuta de aripa mare in caz de rotatie in sensul acelor de ceasornic. Varful ala care se vede in partea de sus este chiar varful aripii mari, iesind printr-o fanta din extender.

Nu stiu daca se intelege ce zic :D Dar da, posibil ca la un noroi serios sa plece cred.

Oricum, cum zice si b374, cu gumele astea n-am treaba cu noroiu. Daca il vad, fac stanga'mprejur :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da.cauciucurile sunt problema ca nu mergeti la motocross cu vacile astea.si marmota....ciocolata.bai.astea sunt bijuterii de vitrina .terminati cu visele umede.:-p

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun o poza cu mine langa el sa vezi ca nu-i asa mare GS-ul ? :D



Asa as arata daca as iesi acum la plimbare prin Buc. Exceptand partea cu soarele. Ploaia ma-sii....

post-40715-0-67570300-1394273592_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce te retine? :))

Astept sa vina aripa spate, ca sa nu ma mai zoiesc asa rau :D

Cu ploaia sa zicem ca n-as avea asa problema. Dar ploaie + frig deja nu mai e chiar fun...

 

Sa-ti fac putin in ciuda?

 

attachicon.gif20140308_115050.jpg

Asa, asa, pune sare pe rana.

PS - trecusi la LC ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS - trecusi la LC ?

 

Nu, inca testez terenul; ieri a fost deschiderea sezonului la BMW si am testat iar ceva moto (mai mult din chef de facut primii km pe anu' asta) si casca.

Am niste retineri sa dau vreo 9000eur in plus si sa vad ca ceva nu e in regula. Asta de ieri era un 2014 nou-nout si facea fite cutia, a treia intra doar cand vroia ea; cica era noua si inca nu se "rodase"...

A mea merge si arata perfect, mi-e sa nu dau vrabia din mana... nu e o decizie prea usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pov

 

Nu, inca testez terenul; ieri a fost deschiderea sezonului la BMW si am testat iar ceva moto (mai mult din chef de facut primii km pe anu' asta) si casca.

Am niste retineri sa dau vreo 9000eur in plus si sa vad ca ceva nu e in regula. Asta de ieri era un 2014 nou-nout si facea fite cutia, a treia intra doar cand vroia ea; cica era noua si inca nu se "rodase"...

A mea merge si arata perfect, mi-e sa nu dau vrabia din mana... nu e o decizie prea usoara.

mai povestitii si lui Harea Cum e cu astea NOI.....!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad...jos palaria.

 

Ianachim -ciocu'mic.:).gsa ul tau are cioc parca;)

 

@capone-fratica sezi potolit.cum sa iesi cu asta pe ploaie?nu ti au spus ca daca o uzi pierzk garantia?

Mie la drona mi au dat asta sin i scris.ai grija

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai pov

mai povestitii si lui Harea Cum e cu astea NOI.....!!!!!

De ce am face asta ? :laugh:

 

Nu, inca testez terenul; ieri a fost deschiderea sezonului la BMW si am testat iar ceva moto (mai mult din chef de facut primii km pe anu' asta) si casca.

Am niste retineri sa dau vreo 9000eur in plus si sa vad ca ceva nu e in regula. Asta de ieri era un 2014 nou-nout si facea fite cutia, a treia intra doar cand vroia ea; cica era noua si inca nu se "rodase"...

A mea merge si arata perfect, mi-e sa nu dau vrabia din mana... nu e o decizie prea usoara.

La cutie as putea confirma ca la inceput era o idee mai "dura", harley style asa. Dar pe masura ce i-am bagat km pe sub roti s-a atenuat simtitor. Deci probabil are intr-adevar nevoie de un nr de km mai mare pt a se roda.

Dar da, daca esti perfect multumit de a ta si plusurile LC-ului nu reprezinta avantaje pt tine, poate ar fi mai bine sa tii banutul de'oparte. Desi imi inchipui ca dracusorul ala de pe umar lucreaza si tot sopteste chestii la ureche :D

post-40715-0-62211000-1394382093_thumb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...