Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

BMW o lalaie. Inca nu au spus ce s-a intamplat. Au profita de primitivismul autoritatilor din Africa de Sud, au sters urmele din prima zi si au facut o cercetare proprie fara concluzii.

 

Atentie totusi pt posesorii 2013. Mai multi s-u plans de comportament ciudat si violent fara niciun avertiment in conditii curente de deplasare, scapand la limita de o busitura.

Si ce ar trebui sa zica BMW ? Sa aduca o necromanta sa vorbeasca cu mortu sa vada ce draq a facut de si-a frant gatu ?

Se stia ca tipul pilota agresiv. Cu atat mai mult cu cat nu era motorul lui, i-a dat in foafa mai mult decat trebuia cu o mobra pe care nu o cunostea, a facut draq stie ce greseala si s-a dus. Ceasu rau pisica neagra

Wtf...e ca si cum te-ai apuca sa investighezi toti producatorii moto la fiecare accident care se produce pt ca pilotul a pierdut controlul dintr-un motiv sau altul...

 

Si da, 2013 se transforma cand are el chef intr-un armasar naravas, se ridica pe roata spate si incepa sa dea de cea din fata, scuipa jaratec pe toba si nechaza la 10000 rpm. Am auzit ca la rodeo vor sa inlocuiasca aia caii cu LC-uri 2013. Doar ca nu si-au dat inca seama de ce se comporta asa. Se banuieste ca ar fi totusi vorba de alinierea planetelor... dafuq again...

 

Ziceam mai sus de extensii handguarduri. Bune anti muste :D

 

IMG_1810.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si ce ar trebui sa zica BMW ? Sa aduca o necromanta sa vorbeasca cu mortu sa vada ce draq a facut de si-a frant gatu ?

Se stia ca tipul pilota agresiv. Cu atat mai mult cu cat nu era motorul lui, i-a dat in foafa mai mult decat trebuia cu o mobra pe care nu o cunostea, a facut draq stie ce greseala si s-a dus. Ceasu rau pisica neagra

Wtf...e ca si cum te-ai apuca sa investighezi toti producatorii moto la fiecare accident care se produce pt ca pilotul a pierdut controlul dintr-un motiv sau altul...

 

Si da, 2013 se transforma cand are el chef intr-un armasar naravas, se ridica pe roata spate si incepa sa dea de cea din fata, scuipa jaratec pe toba si nechaza la 10000 rpm. Am auzit ca la rodeo vor sa inlocuiasca aia caii cu LC-uri 2013. Doar ca nu si-au dat inca seama de ce se comporta asa. Se banuieste ca ar fi totusi vorba de alinierea planetelor... dafuq again...

 

Ziceam mai sus de extensii handguarduri. Bune anti muste :D

 

IMG_1810.JPG

Ai dreptate si tocmai de aceea BMW a montat standard amortizorul de ghidon pt a elimina un defect care nu exista.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez ca imi dai dreptate, tinand cont ca eu merg cu acest motor in diverse conditii si nu simt nevoia unui amortizor si nu vorbesc din citite de pe net :)

Se poate pune amortizor la ORICE motor. Dar NU este un must have si nici nu trateaza un "defect", ci doar aduce un plus in anumite conditii (si un minus in altele).

 

 

Mai stiu eu cum e cu mustele.. :)

Sa-ti iei un plici :D

 

Mi-am luat pt carat dupa mine o pompa Airman . Ca feedback in caz ca mai sunt interesati, e excelenta. Super compacta, bine construita, umfla repede (in cateva secunde mi-a crescut de la 2.5 la 2.7) si nu face cine stie ce zgomot comparat cu alte pompe compacte. Si in plus, mufa permite atat conectarea la priza de masina cat si la socketul bmw (are un adaptor pe ea).

Mai exista si versiunea "profi", care din spusele lor ar avea performante o idee mai bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam in plan si eu sa fac verificarea asta :) Am un manometru digital care indica bine, dar nu il aveam la mine cand am testat pompa. Iti dau un semn dupa ce apuc sa testez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam in plan si eu sa fac verificarea asta :) Am un manometru digital care indica bine, dar nu il aveam la mine cand am testat pompa. Iti dau un semn dupa ce apuc sa testez.

capone, baga aici un raspuns daca reusesti. sunt si eu interesat. momentan am alta pocnitoare de compresor, dar as vrea sa-l schimb.

cu motoru, nu te stresa prea mult. sunt destui care au o parere doar din testele de pe net, sau dupa ce au testat 5-10 km. noi sa fim sanatosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

capone, baga aici un raspuns daca reusesti. sunt si eu interesat. momentan am alta pocnitoare de compresor, dar as vrea sa-l schimb.

cu motoru, nu te stresa prea mult. sunt destui care au o parere doar din testele de pe net, sau dupa ce au testat 5-10 km. noi sa fim sanatosi...

Poate facem un test comparativ cu versiunea 'pro'. Am luat-o, dar nu am apucat nici sa testez daca bazaie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate facem un test comparativ cu versiunea 'pro'

Ar fi interesat de vazut daca chiar umfla mai repede. Bine, tu ziceai ca e o idee mai voluminoasa decat asta simpla, deci teoretic ar trebui sa aiba un compresor mai barosan.

 

capone, baga aici un raspuns daca reusesti. sunt si eu interesat. momentan am alta pocnitoare de compresor, dar as vrea sa-l schimb.

cu motoru, nu te stresa prea mult. sunt destui care au o parere doar din testele de pe net, sau dupa ce au testat 5-10 km. noi sa fim sanatosi...

Am verificat acu seara. Am umflat pana la ultima liniuta de langa 3 (cea de la sfarsitul zonei galbene). Manometrul digital indica 2.80 bari. Deci pare ca ceasul pompei indica ok

 

Cu motorul doamne feri, n-am nici cel mai mic stres. Fac si eu discutii cu baietii p'acilea ;)

post-40715-0-24121500-1395076360_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate facem un test comparativ cu versiunea 'pro'. Am luat-o, dar nu am apucat nici sa testez daca bazaie...

la ce sa bazaie ? daca stai mai mult in aer , asa cum am vazut. n ai treaba :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IMG_1684_zps041e4d5c.jpg

 

IMG_1685_zps63507e7d.jpg

 

Ceva probleme cu simeringurile la pompa de apa. Aparent aceleasi probleme erau si la k1600 cand au aparut initial.

 

Asta se vede la relativ putini km, pana ce nu ajungi la prima revizie. Dar pana la urma e doar un simering, sau doua, cine le mai numara... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal.

Stie cineva unde a plecat Tiberiu [ receptie clientii moto A. Bavaria ] mai este in domeniu sau a schimbat meseria ?

 

Ms .

Din cate am inteles, ramane in domeniu, dar mai pe cont propriu ;) Oricum, imi pare rau ca a plecat de la ei.

 

Dar moto a ta nu are RDC?

Nop

 

Ceva probleme cu simeringurile la pompa de apa. Aparent aceleasi probleme erau si la k1600 cand au aparut initial.

 

Asta se vede la relativ putini km, pana ce nu ajungi la prima revizie. Dar pana la urma e doar un simering, sau doua, cine le mai numara... :D

Da bulina aia neagra de unde pare ca curge ce naiba e acolo ? Ca nu tin minte sa am asa ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil e o gaura pein care se scurge apa cand cedeaza unul dintre simeringurile de la axul pompei de apa. Eu stiu ca acolo se face gaura aia, fix intre simeringuri. Tot acolo se indeasa si ceva vaselina.

 

Asa se facea si la vapoarele de demult, intr-o cutie se punea funii si vaselina, si din cutia aia iesea axul elicei in apa. Si nici apa nu intra in vas :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Numai bun de mers in jurul blocului.....Era sa zic in jurul lumii.Tot japo dau deocamdata ora exacta....

DA ..este exacta dar un pic cam in urma...sa stam stramb si sa judecam drept ..inafara de vstromul 650 de la suzuki restul firmelor japoneze nu prea au cota de piata!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...