Jump to content

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Recommended Posts

  • Replies 12.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

Poti incerca un schimb complet de lichid de frana, dar slabe sanse avand in vedere erorile permanente. Poate ai noroc si se rezolva cu nivelul corect de lichid din unitatea de ABS, si o diagnoza pentru sters erorile existente. Daca erorile persista, alta unitate ABS sau il faci non-ABS, asta in cazul in care este servo-ABS.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ce vaselina se foloseste pentru intretinere cardan?Mersi.

Are cineva km facuti cu michelin road 6, o parere personala despre ele? As incerca si marca asta dupa conti road attack 4 si pireli st 2, asta pana apar marimile pentru mobrele bmw r1200gs la pirelli st 3, lansat in ianuarie anul asta. Mersi.

 

Cred ca am postat gresit aici.

 

Link to comment
Share on other sites

Road 6 - montate la sfarsitul lui noiembrie, rulate 2300 km. Mi se par fantastice pentru iarna, aderenta peste Pirelli ST2, doar o idee mai zgomotoase. Cam la combinatia asta ma gandesc sa raman o perioada, Road 6 cand vine vremea rece, Pirelli ST2 in rest.

Link to comment
Share on other sites

Road 6 n-am folosit, Pirelli ST2 am si eu de multisor. 
 

INTREBARE, fiindca am discutat in contradictoriu cu un amic. Ca varianta 50/50 voi ce ati folosit si recomandati? 

Link to comment
Share on other sites

Nu am folosit 50/50 dar cand am luat mobra, era echipata cu michelin anakee adventure, aveau un profil zic eu de vreo 70/30, au fost ok, dar fata era zgomotoasa la rulare, principalul neajuns pentru mine si mie personal nu imi dadeau un sentiment de siguranta pe curbe, la cat ma pricep. Cred ca pe un offroad usor spre mediu, fac fata bine. Eu personal nu am mers pe off road cu astea, dar am mers cu metzeler tourance next pe drumuri rele de tot si s-au descurcat si ele si eu, in sensul ca nu am cazut, din fericire. Avantajul lor e ca tin mult, le-am schimbat pe la vreo 13.000 km si cred ca mai mergeau cel putin 3-4000 km dupa cum se vedea profilul pe mijlocul lor, cel putin roata spate. Bafta la alegere. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 7 ore, adimotor a spus:

Nu am folosit 50/50 dar cand am luat mobra, era echipata cu michelin anakee adventure, aveau un profil zic eu de vreo 70/30, au fost ok, dar fata era zgomotoasa la rulare, principalul neajuns pentru mine si mie personal nu imi dadeau un sentiment de siguranta pe curbe, la cat ma pricep. Cred ca pe un offroad usor spre mediu, fac fata bine. Eu personal nu am mers pe off road cu astea, dar am mers cu metzeler tourance next pe drumuri rele de tot si s-au descurcat si ele si eu, in sensul ca nu am cazut, din fericire. Avantajul lor e ca tin mult, le-am schimbat pe la vreo 13.000 km si cred ca mai mergeau cel putin 3-4000 km dupa cum se vedea profilul pe mijlocul lor, cel putin roata spate. Bafta la alegere. 

Despre Michelin Anskee Adventure am citit ca are un profil “80% road use and 20% off-road use” dar am gasit si info ca sunt 50/50. 
Multumesc pt info, poate apar si alte recomandări 


A folosit cineva Metzeler Karoo 4 sau 

Mitas E-07+ ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...

Salutare!🖐️

Stiu ca s-a mai discutat , dar mai intreb si eu o data. 
Ce cauciucuri folositi si recomandati pe un 1200 gs adventure. Pana ajung acasa cred ca sunt praf gumele mele. Vreau sa comand un set si astept recomandari de la voi . Berea o dau cand ne vedem🍻

669EFF7D-0AF8-4B59-BFA9-E637D80F9AAB.jpeg

Edited by albanezu
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, radu2000v a spus:

Eu am Pirelli Scorpion Rally STR. Sunt zgomotoase pe asfalt, in rest ok, daca mai iesi offroad.

Offroad merg doar accidental.

Vreau ceva cu aderenta buna si pe ploaie.

Link to comment
Share on other sites

Am avut, am mers cu ele vreo 3-4000 km, mie personal nu mi-au placut, fata facea zgomot mare la rulare. Merg cu pirelli scorpion trail 2, dar urmatoarele vor fi Michelin Road 6, prietenii mei spun ca sunt excelente pe uscat/ud.

Dar tin foarte mult aceste Anakee Adventure.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Create New...