Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

stiu ca inainte de R1 te tenta un 999..

intrebarea mea e: 1098??????

Nu, cu siguranta n-o sa fie Ducati, ca n-am diferenta de bani pana la Panigale. :D

 

 

Iar eu imi amintesc cand lauda un k5-6 1000 impecabil al unui (?)amic (?)vecin . Nicu pe GSXR

 

Amicul meu inca mai cere 6.000 pe un K5. Mi se pare exagerat si vreau sa-mi iau o motocicleta cel putin la fel de performanta.

No offence, Georgica! :rusinica:

 

Degeaba-l trageti de limba,e secretos:))

:tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca nu GSXR atunci Firebalde 2008 + ....poate inca nu sa saturat sa schimbe motoare Honda :)))) ....

 

ahahaha radem ,glumim si mai ales BARFIM ca tatele-n poarta ....asta e ..e iarna ,e plictiseala...nu te superi Nicu asa-i ?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Nicule sa nu te zgarcesti la bani ca poate nu te ia de cap,eu sunt alaturi de tine (ti-am mai spus),te rog frumos sa nu faci downgrade,mergi calumea cum e pestele de apa care merge inainte nu ca racu !!!!! mi-ai povestit mie frumos de una ...iti aduci aminte :P .

2.nu-ti recomand nici eu sa-ti cumperi asa ceva daca ai fost invatat cu un anumit sistem de franare,primul upgrade trebuia sa-l faci in asta ,resoftarea o rezolva tng nu era problema,qs iti trebuia unul minim ce ti-am zis ca mi-am luat eu sau altul stand alone ori combinatia senzor + rapidbike3,pc3,bazzaz,irc posibil si cu un yoshimura empro

,aveai ceva de pregatit si investit,eu investesc in asta ca-mi place foarte foarte mult si nu am bani sa-mi cumpar nebunia aia a lui salam care elimina frana de motor pe harta x :)

te salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

RSV4

N-am diferenta nici de APRC. :D

 

Daca nu GSXR atunci Firebalde 2008 + ....poate inca nu sa saturat sa schimbe motoare Honda ....

 

ahahaha radem ,glumim si mai ales BARFIM ca tatele-n poarta ....asta e ..e iarna ,e plictiseala...nu te superi Nicu asa-i ?

Nu-mi mai iau nici SS Honda, m-am "vindecat" de fiabilitatea legendara. :crack: Nu ma supar, Levy, mai trece vremea.

 

1.Nicule sa nu te zgarcesti la bani ca poate nu te ia de cap,eu sunt alaturi de tine (ti-am mai spus),te rog frumos sa nu faci downgrade,mergi calumea cum e pestele de apa care merge inainte nu ca racu !!!!! mi-ai povestit mie frumos de una ...iti aduci aminte.

2.nu-ti recomand nici eu sa-ti cumperi asa ceva daca ai fost invatat cu un anumit sistem de franare,primul upgrade trebuia sa-l faci in asta ,resoftarea o rezolva tng nu era problema,qs iti trebuia unul minim ce ti-am zis ca mi-am luat eu sau altul stand alone ori combinatia senzor + rapidbike3,pc3,bazzaz,irc posibil si cu un yoshimura empro

,aveai ceva de pregatit si investit,eu investesc in asta ca-mi place foarte foarte mult si nu am bani sa-mi cumpar nebunia aia a lui salam care elimina frana de motor pe harta x

te salut !

Nu-mi iau nici Suzuki. :D Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, daca tot aveti discutia asta :) , am un prieten care vinde in Brasov un R1 2010, vrea 9300 pe el. Este in stare foarte buna din cate stiu eu, daca vrea cineva detalii suplimentare, mesaj pe PM si va pun in legatura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca m-a sunat Lorenzo sa ma intrebe daca nu vreau mobra lui de anul trecut. L-am refuzat instant, daca n-a castigat el campionatul. :crack:

 

Oferta ramane valabila: YZR-M1 fabricatie 2013, scarite racing, evacuare full Akrapovic, etc. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, daca tot aveti discutia asta :) , am un prieten care vinde in Brasov un R1 2010, vrea 9300 pe el. Este in stare foarte buna din cate stiu eu, daca vrea cineva detalii suplimentare, mesaj pe PM si va pun in legatura.

este aceea albastra care a daramat un gard in Poiana ?

daca nu este aceea te rog sa-mi spui mai multe pe privat,am pe cineva interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am diferenta nici de APRC.

 

Nu-mi mai iau nici SS Honda, m-am "vindecat" de fiabilitatea legendara.

 

Nu-mi iau nici Suzuki. :D

 

Eu pariez pe bmw.

Zic bine? :P

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat decizia, am facut cumparaturile.

Sincer, imi doresc foarte mult un S1000RR, dar nu-mi permit inca sa dau difrenta aia de bani, trebuia sa sparg banii de nunta. :crack:

Mai mult, se pare ca imbatranesc si instinctul de conservare e tot mai prezent in mintea mea.

 

Asa ca am facut un compromis. Am cumparat motocicleta lui kyp76, R1 2008 race only, echipat cu tot ce trebuie pe el. Din motocicletele "muritorilor de rand" (ies din discutie RSV APRC, S1000RR, Panigale, ZX10R 2011+) pare cea mai interesanta, are toate calitatile unui SBK si se pliaza foarte bine pe profilul. :rolleyes:

 

Si pentru ca nu pot sa ma dau doar pe circuit, am bagat mana in buzunar, am mai scos cateva sute de € si mi-am luat un Hornet din 2008. Vreau sa nu ma mai dau tare pe strada, sa nu-mi mai pun viata in pericol. Am luat 600 pt momentele in care mai am ganduri "meschine", sa fiu limitat de mobra. Mai mult, pozitia e foarte misto si pare foarte manevrabila.

Intr-o zi o sa-mi iau si BMW-ul dar, momentan, asta mi s-a parut cea mai buna alegere.

 

P.S. N-ati scapat de mine! :blbl:

 

In weekend le aduc acasa.

post-28093-0-67618000-1393947587_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

@ Sase: eu zic ca te pacalesti singur :) Stai linistit ca si cu Hornetul asta ii poti da lejer foarte NESIGUR pe strada, si partea proasta e ca un R1 te mai ajuta macar la ciclistica si frane,pe cand Hornetul asta.....


Daca luai R1 de pista si un Monster frumusel de plimbare, te credeam :) dar mobra asta are si asta 100 cai si fuge lejer 240....

Sa nu-ti para rau mai tarziu... (de R1 2008 n-o sa-ti para),dar de Hornet,s-ar putea ca da :)

 

 

Astea fiind zise, sa le stapanesti sanatos fara incidente.

Editat de Adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian, vreau totusi sa ma misc pe strada, iar 100 de cai mi se par compromisul ideal. Nu ma vad mergand pe mobre de 60 de cai. Sa-ti spun ca m-am gandit chiar la Z1000? Cu greu am luat decizia sa fie doar 100. :crack:

 

Multumesc! :cheers:

 

P.S. Hornetul asta mi se pare mai frumusel decat Monster iar finala aia Akrapovic GP suna chiar bine. O parere subiectiva, desigur. :D

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adrian:iar ma leg se tine...tu vb din auzite sau mi se pare mie?tu ai idee cam ce ciclistica,manevrabilitate,livrare a puterii,franare,etc are Hornetul ala?cred sincer ca nu!

 

@Nicu:iti apun si aici bafta maxima la ambele bijuterii,si sa vina caldura sa iesim la tura sa iti fac cursul ala intensiv de "naked-riding":))

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sta Hornetu la Nicu in batatura pina in mijlocul verii. Mai mult de 3 iesiri in natura nu face cu el, se va plictisi ingrozitor. Cunosc destui care au incercat combinatii asemanatoare. Motoreta lui Kyp nu stiu cu ce-l va incalzi, doar daca se imtimpla minunea si apare circuitul la Tg Mures.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nicu:iti apun si aici bafta maxima la ambele bijuterii,si sa vina caldura sa iesim la tura sa iti fac cursul ala intensiv de "naked-riding":))

Danke! :cheers:

 

eu zic sa le stapanesti sanatos si sa ne arati poza cu r1...hornetu nu ne delecteaza okiu

Multumesc! Pozele vin in weekend, cand il aduc acasa.

 

Nu sta Hornetu la Nicu in batatura pina in mijlocul verii. Mai mult de 3 iesiri in natura nu face cu el, se va plictisi ingrozitor. Cunosc destui care au incercat combinatii asemanatoare. Motoreta lui Kyp nu stiu cu ce-l va incalzi, doar daca se imtimpla minunea si apare circuitul la Tg Mures.

Mizez foarte tare pe circuitul de la Tg-Mures. Singurele iesiri cu R1 de anul acesta o sa fie la Hungaro si poate la Brno.

Si poate-l mai pun pe remorca pana la Tihuta, il cobor, dau cateva ture si-l pun inapoi in remorca. :crack:

Iar despre Hornet, we'll see... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm, inteleapta dar parca nu m-as impaca cu ideia ca tu sa fi facut asta. ceea ce tine de R1 inteleg, dar de Hornet, nu stiu ce sa zic, decat ca-i dau dreptate lui Jagi. te vei plictisi de ea si vei "reinventa roata" vei face tot posibilul si te vei intoarce cu o sportiva pe strada. (ultima varianta care as lua-o in calcul, e cea de care zici si tu. platforma spre Tihuta si Tg Mures.

 

dar decizia iti apartine si te inteleg foarte bine. asa ca iti urez sa te bucuri de ele.

p.s. exact ideia asta o am si eu mai spre batranete. sa-mi tin o vitezana pt weekend si sa-mi iau un Monster pt daily use. doar ca vreau ceva din seria S (S4, S4R, S4RS)

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...