Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

catelul :moto: il am acasa la ai mei si e de 5-6 ori mai mare ca in poza...sta pe gresie cu picioarele din spate intinse zici ca e o broasca :moto: ;faza tare e de cand i-a dat si lui putza, mi-a catalit toti maimutoii si jucariile din plus..."armasar" il face mama :)

papagalii in schimb ii am acasa la Bucuresti si dupa un an jumatate am descoperit ca de fapt aveam doi baieti si nu o pereche cum credeam...asa ca am mai luat unu iar acum sunt 3 :(

post-20181-1210679761_thumb.jpg

post-20181-1210679772_thumb.jpg

Editat de dya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,am un ciobanesc german , este mascul , are pedreegree , are 7 ani si ... ii trebuie o prietena

are cineva o catelusa ciobanesc german? sau trebuie sa postez pe topicul de matrimoniale ?

 

Am eu o fetita si are 2 ani dar va fi disponibila anul viitor. Keep in touch :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru iubitorii de animale din noi, s-au inventat site-uri de profil...

 

Pentru iubitorii de catzei.... : I haz a Hotdog

Pentru iubitorii de matze.... : I cah has cheeseburger

 

Si eu am un motanel galben tigrat rasa pur maidaneza, dar din pacate e la Bistrita. S-a atasat de mama, si i l-am lasat ei. 5 luni vechime, si 3 perechi de perdele noi in toata casa de atunci. Ce imi place la el, e ca de il cearta cineva, dispare. Dupa vreun ceas, il cautam si il gasim bine mersi dormind in vreun dulap, invelit cu haine de matase sau din alea..

 

Cum ajung pe acasa o sa ii fac o poza.

 

Ah, am uitat.. Il cheama Bulbucel ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt veterinar asa ca daca aveti intrbari va ajut cu placere.Eu am 2 pesti:|))Caut o femela de ciobanesc german pt un catel virgin dar frumos.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrucat catzelul meu, cunoscut sub numele de cod Nelson Pandele, s-a procopsit cu o babesioza, va rog din inima sa aveti grija de catzei si pisici. Capusele au evoluat si, mai nou, sunt rezistente la deparazitantii externi. Luati legatura cu un veterinar si intrebati ce deparazitant ar trebui sa folositi, ca e groasa treaba. Babesioza e mortala. Pliz...

 

Are incubatie relativ scurta, 10 zile, si produce o anemie atat de severa, incat in 5-7 zile de la declansarea simptomelor, cainele poate muri. Pentru depiustarea babesiozei se fac analize de sange (200 RON). Daca este depistat pozitiv la Babesia Canis, de regula diagnosticul e insotit si de trombocitopenie (lipsa de trombocite). Se poate face antidotul (costa vreo 250 RON), apoi tratament de sustinere si recuperare (niste antibiotice si vitamine, unele dureroase) - aprox 30-40 RON/zi; in cazuri nasoale, se aplica si perfuzii, dar in alea grave se fac transfuzii...

 

La primele semne de apatie, lipsa de apetit, colorare ciudata a cristalinului (partea alba) a ochiului, fuga la doctor. Pt verificarea voastra, incercati sa le luati temperatura (cunoasteti metoda :D ) Temperatura normala - caine 38,5/ pisica 38,5 - 39. Pe scurt, daca n-a mancat intr-un interval de 24 de ore mai deloc sau a mancat in scarba, plasati termometrul.. unde trebuie. :P

 

Descrierea babesiozei

 

 

 

Acum suntem bine, sanatosi, si ne cautam nevasta. Asiguram trai decent si camin pt pui. :cheers:

post-2978-1211760319_thumb.jpg

Editat de Kali
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tip vehicul: pisica naked/maidaneza/tomberoneza/frumoasa foc

Marca:Tigruța

Model: 4x4

Sasiu: 2 axe

Capacitate: 49 cc(in crestere continua)

Putere: 0.0001 cai putere

Culoare: maro tigrat

Tip combustibil: pisi fuel

Emisii: depistate doar in ladita de nisip, conforme cu ultimele reguli euro

Numar de locuri: in curs de omologare

Anul fabricatiei: 2008, aprilie

Stare acte: nu necesita inmatriculare, rca sau itp

Pret: cate una bucata bere la stapani (liviu si madalina)

 

mai multe detalii aici: /index.php?...=215065&hl=

Editat de krupp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

advantix este cel mai bun deparazitant extern,exista tot timpul la o farmacie in prel.ghencea......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca folositi Frontline impotriva capuselor si a puricilor nu uitati ca nu mai e la fel de eficient ca pe vremuri ci trebuie administrat o data pe luna, mai ales in perioada asta. Pentru ca a plouat mult anul asta e anul capuselor, asa ca aveti grija de animalele voastre!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles cum e treaba.

 

Tre' sa ma pazesc si sa nu ma dau la "catzele" necunoscute sau cu pedigriu pi naspa...

 

Asta e' nime' nu'i perfect! ...ni'macar natura(umana)!

 

@Kali: Succes Pandeleeee!

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

vin de vreo 5-6 ani la usa la mine , si-au mai facut acum un cuib , aia mici s-au facut mari si nu mai incap cu totii in "casa familiala" si "anl-ul lor lucreaza" , nu vor sa ajunga ca aia de pe afis , dar cred ca ma duc sa-i parasc la disciplina in constructii , nu cred ca au autorizatie :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 pagini v-o prezentam pe iubita mea Dita...

Cum odorul nu a vrut sa stea singura (noi mai si muncim) i-am facut cadou o surioara....acum nu prea mai avem casa...pentru ca au devastat tot ce se putea devasta...si culmea ele inca gasesc de devastat...

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate si acuma astept dupa niste aprobari :)

 

din pacate o sa se cam chinuie bietul animal :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...