Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va prezint iubita mea fetita! Se numeste Dita si are 2 luni si o saptamana! Este o dementa si jumatate...sunt topita dupa ea!

 

 

 

post-19934-1188225063_thumb.jpg - abia venise acasa...si ma asteptam sa fie speriata ca a facut o calatorie de 9 ore cu un camion..in remorca :agree: , nu cunostea casa si nici pe mine...da' de unde...ete ce face ea :ok:

 

 

 

si dupa ata joaca acum dorm si eu... :smoke:

 

 

 

post-19934-1188225393_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El este Ron (prescurtare de la Ronin), are 2 ani si jumatate si locuieste cu ne-am mutat toate 3 sufletele in acelasi moment in garsoniera in care locuim. E 30% inger, 70% drac.

 

 

De 1 ora Ron are un nou coleg de camera. Este un pisoi "tomberonez" tigrat cenusiu deschis si cu ochi de chinezoi. Apreciez ca are cam o luna. Pare curatel, are pofta de mancare. A fost un milog asa mare ca pur si simplu l-am traversat jumate de Bucuresti ca sa-i dau de mancare.

 

Totusi ma gandesc ca Ron nu se va intelege cu el, iar noi care lucram zilnic pana la 10 seara nu vom avea timp sa-i ingrijim pe amandoi cum trebuie. Am sa atasez poze cu el si sper ca se va gasi un iubitor care sa-l adopte. Este foarte afectios si dragastos. Un asemenea animalut nu merita sa traiasca pe strada sau sa-si gaseasca sfarsitul sub vreo masina.

 

Daca este vreun doritor, astept PM-uri. Dau si o zgarduta anti-pureci gratis :D (desi nu am vazut pe el).

Editat de Khael
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic.

 

is there a vet in the house?

 

ca am nishte puiuti de pisica, in varsta de 3 zile. unul are o problema si e prea mic pt a fi dus la doctor...

si sincer, nici nu cunosc vreun veternar bun. am dat numai de "specimene"..

 

so... pls, daca e cineva cu diploma si 5 min cat sa vbim pe pm... dau bere si stiksuri.

 

multumeeesc si scuze de offtopic.

sa va traiasca animalutele.

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prea mic pt a fi dus la doctor?? cum vine asta ?

ce problema are ?

daca stai in berceni este un cabinet bun pe langa ITM ( amiro) pe strada ciochina

 

daca nu .. facultatea de medicina veterinara sau .. daca te descurci binisor cu banii Marcovet

Editat de Linksuletu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, iata poze cu nazdravanul mic pe care sper sa-l doresca cineva spre adoptie.

Momentan il cheama Tommy, dar nu raspunde ( dooh! :D ).

E frumusel foc. Ceva doritori?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, Tommy si-a gasit o noua mamica printre utilizatorii forumului. Nu pot sa cred cat noroc a avut pisouiul asta in numai 2 zile. :scratch:

 

Asteptam poze! :what: :-L :P

 

Aseara ne-a fost dor de el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o adevarata gradina zologica :baldy:

pe primul loc cainele meu 1.Bruno-Brac german

batranul 2.Gechi-Dalmatianul meu corcit cu brac

rexi the dog :what: 3.Rex-Maidanezul iubaret :P

matele

 

 

 

--- Mesaj completat în 05 Sep 2007 14:18 -------------
matzele mele

1.batranul titi/mitzi :wave:

2.si ivan pisicul netrebenik :D care a murit adik a disparut :P :P :eek: :ok: :( :P

 

1 pereche de papagali croco si 1 papagal nymfy :( :scratch: :-L cam atat asfalt uscat

 

--- Mesaj completat în 05 Sep 2007 14:20 -------------

el e bruno :P

 

il cheama ca si pe bracul meu :) :what:

post-21692-1188990252_thumb.jpg

post-21692-1188990286_thumb.jpg

post-21692-1188990329_thumb.jpg

post-21692-1188990796_thumb.jpg

post-21692-1188991064_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitandu-ma pe la minuntile voastre , mi-am dorit si io acasa.Asa ca mi-am luat un puiut de chinchila , are 5 sapt., doarme numai in bluza mea pe piept daca ild au jos plange. e dulce tare va atasez si niste poze cu el cand dormea ca altfel nu ii poti face poze , nu are stare. si va mai pun o poze cu o chinchila adulta sa va faceti o ideea cum arata, pozele nu sunt foarte clare.

post-11827-1189682384_thumb.jpg

post-11827-1189682407_thumb.jpg

post-11827-1189682456_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte sensibila chinchila, ai mare grija de ea :) repet, foarte sensibila. si ii plac stafidele :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stiu ca e foarte sensibila. Plus ca pana acum mai iesea din bluza mea acum il scot plange si se urca pe mine si intra acolo:(

 

 

<small>--- Mesaj completat în 13 Sep 2007 14:33 -------------</small><br/>Stephon nu te mai lua de animalutzu meu ca il pun pe tine.

Editat de Mikels
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeee...! El, de fapt,vroia sa se uite-n decolteu,da' i-a stat "shobolanu"-n cale :) ...

Poate auziti de vreun westie de dat,vreau sa-l inlocuiesc pe Pepe al meu,furat acu ' 8 luni...nu prea mai am timp si rabdare sa educ unul mic,pui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...