Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

Vezi ca de acum nu mai e don'soara e doamna si poate jignirile tale o sa aiba repercursiuni. Zic si eu, eu n-ar enerva pe cine nu trebuie daca as fi de talia ta.

Ho ho, pai de cand astept eu intalnirea cu "domnu'" ei... Si nu sunt singurul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MotoRea,la faza cu pastilele:vezi ca au efecte secundare destul de naspa....sfatul meu e sa o castrezi...e mai bine ,din punct de vedere al sanatatii

 

mai ai catelul?Vezi ca nu am putut sa iti trim PM ,nush de ce

p.s as fi putut jura ca se cereau sfaturi referitor la castrare ,cu privire la pisici,de aici si ce am scris un pic mai sus.Ori e problema cu forumul,ori cu mine(ca sunt zombie,dupa o noapte alba)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-l pe mobra, usor usor se invata :D

iarna asta tre' sa concep un ham pt catel si o husa de rezervor (ca nu e la fel de calm ca Ema @Darian), o sa fac niste probe sa vad cum are loc, ca a crescut. (e vb de westiul de pe pagina anterioara)

Oricum, ii place mult mai mult pe mobra decat in masina....se agita doar cand mobra se opreste ...in rest, se pune culcat si priveste interesat din mers traficul/peisajul, cu pleata in vant

 

PS: nu-i ma da bere. ca desi contine f putin alcool, la caini (mai ales astia mici) se poate lasa cu probleme naspa la pateu.

 

Sunt niste tagbag-uri speciale pt catei care se prind pe rezervor. Probabil o sa-i cumpar unul sa vedem cum reactioneaza si daca se obisnuieste! Ii stiu cateii lui Darian,e norocos! Il stiu si pe rasfatatul tau,ne-au despartit doar 2 corturi la intrunirea Seawolves! Nu-mi amintesc daca ai fost pe faza cand o tipa,nu-i dau numele,se apucase sa-l curete pe Jax de ciulini pe burta si la un moment dat il tragea de pwta,crezand ca-i ciulin. Am lesinat de ras!

Am zis ca-i place berea pt ca ma alearga toata casa cand ma vede cu cutia de bere in mana! Bine,mai prinde si cate un pahar cand nu suntem atenti,nu te gandi ca beau cu el in fiecare seara. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mars mah labica.

Canta la alta masa. :D

 

Stiu ca esti tsepoasa, dar te sustin..

 

Aia e putin. Pai bah, ce protectie a animalelor, ce vb acolo? La ~4-5 luni husky meu tragea buturugi la munte...

 

Fata, esti ok? Ce-i cu tine? :-w

 

Inca o poza cu baietelul meu. Astazi am fost liber si am avut timp sa ma joc cu el. :)

 

Sa-ti traiasca, imi aduce aminte de a mea, cand avea 1 luna :X Lovely..

La fiecare plecare imi transmitea "nenea, ma iei cu tine?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator liviu86

Multumesc! Marti l-am dus la vaccin (5 sapt). L-am pus intr-un rucsac ca altfel nu aveam cum sa il duc. Atat de atent a fost la drum, iar la vaccin nu s-a facut de ras. Mai era unu cu un catel, si-a facut nevoile, cand i-au dat vaccinul se scheorlaia de il lua naiba. Cand m-am intors acasa, nu il puteam lua de langa motor, mai vroia la plimbare.

Editat de liviu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum doua saptamani sotia mea a gasit cinci pui de pisica de diferite varste, aruncati la ghena de gunoi. Am reusit sa plasam trei dintre ei dar au mai ramas doi. Sunt foarte jucausi, banuim ca sunt fete si le cautam stapani. In cazul in care sunt amatori apelati cu incredere.

0745122211-Iulian

Locuim in Magurele-Ilfov dar ii pot aduce si in Bucuresti, in drum spre serviciu.

Am reusit sa le maritam.

Editat de ulise
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a luat vreo 3 ore sa vad toate animalutele, sunt toate frumoase. @Bartaiomu, daca nu faceam alegerea cu husky, as fi vrut si eu un terrier bull. Are un prieten, sunt minunati.

Sa va traiasca si sa va bucurati de ele.

 

Multumim,intr-adevar bull terrierii sunt niste caini extraordinari....desi unii ii considera urati, noua ni se par cei mai frumosi si deosebiti caini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator liviu86

 

 

Multumim,intr-adevar bull terrierii sunt niste caini extraordinari....desi unii ii considera urati, noua ni se par cei mai frumosi si deosebiti caini.

 

Cei care spun ca sunt urati, sa isi ea iepuri sau prepelite. Mie imi plac foarte mult, dar nu am avut de la cine sa iau. :(

Urmatorul catel va fi un terrier-bull.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit-o ieri pe strada, muscata sau ranita de vreun om, i se vedea osul in partea de sus si avea mustatile arse. am dus-o la veterinar, de maine mai are doar 2 zile de antibiotic. am deparazitat-o intern,extern si i-am curatat urechile, baie mi-a spus ca nu are voie , deoarece e posibil sa raceasca. are o rana destul de urata si nu trebuie tinuta in strada pana nu i se vindeca infectia. mai mult de astea 2 zile in care o sa ii fac restul de antibiotic nu am cum sa o tin, deoarece si eu am un caine, care nu o suporta deloc :( a trebuit sa il dau pe el unui prieten sa mi-l tina pana ii gasesc ei altceva. va rog frumos, ajutati-ma , macar la un adapost sa o primeasca cineva. are o luna si un pic. cand nu doarme, scheuna de durere. nu se poate intoarce pe strada...si apropo, spre deosebire de catelul meu, care la 3 luni, nici nu stia sa faca pe scutec, desi erau vreo 2 scutece mari pe jos , numai sa le nimereasca si degeaba, fetita asta mica si dulce s-a ridicat din locusorul ei din cutie , s-a invartit putin pana a observat scutecul si s-a dus pe el si si-a facut nevoile :)

post-32908-0-77355400-1351094627_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehe,sorry ca te corectez dar e Terrier 100%...A,ca seamana a molossoid (dar mai "indesat") e partea a doua....

 

ok, care e Amstaff dintre astia? care e "terrier-ul"....

CGCaneCorsoJustice.jpg

519928.jpg?422

Rasa-de-caini-Dog-argentinian2.jpg

lrg-338-boleyn0001.JPG

American%20Staffordshire%20Terrier-watermarked-1218125710.JPG

 

 

nu doar seamana a mastiff, are sange de mastiff

e incadrat la grupa terrier oficial ca are si sange de terrier, e mix, ca de acolo si numele rasei, evident

dar e in aceeasi oala cu acei caini periculosi a carui muscatura si forma a capului a mostenit-o: caini de tip mastiff ca cei de sus.

 

 

disclaimer: I do not own any of the photos above :P

 

 

 

 

.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi amintesc daca ai fost pe faza cand o tipa,nu-i dau numele,se apucase sa-l curete pe Jax de ciulini pe burta si la un moment dat il tragea de pwta,crezand ca-i ciulin. Am lesinat de ras!

 

 

Da, am avut chiar si bona pt Jax :rock: Referitor la vestitii ciulini, am si acum cosmaruri, a fost ingrozitoare experienta, nici nu vreau sa ma gandesc de ce anume l-oi fi tras si eu acasa cand i-am scos! :blush:

Editat de zeppelina
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, care e Amstaff dintre astia? care e "terrier-ul"....

CGCaneCorsoJustice.jpg

519928.jpg?422

Rasa-de-caini-Dog-argentinian2.jpg

lrg-338-boleyn0001.JPG

American%20Staffordshire%20Terrier-watermarked-1218125710.JPG

 

 

nu doar seamana a mastiff, are sange de mastiff

e incadrat la grupa terrier oficial ca are si sange de terrier, e mix, ca de acolo si numele rasei, evident

dar e in aceeasi oala cu acei caini periculosi a carui muscatura si forma a capului a mostenit-o: caini de tip mastiff ca cei de sus.

 

 

disclaimer: I do not own any of the photos above :P

 

 

 

 

.

 

putem s-o tinem asa pana maine,eu nu o sa imi schimb parerea,nici tu pe a ta :P

 

On-super cainii din poze

Editat de lokko_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El... e Ferdi. Un caine foarte simpatic, in varsta de 1 an si 1 luna (aproximativ), ~30 kg, ceva corcitura de labrador cu maidanez. L-am gasit acum un an, pe vremea cand era de-o palma si lasat sa moara pe marginea drumului. E deparazitat, vaccinat, rapelat, curatat, samponat, alergat, hranit etc. pentru ca-l iubesc ca pe ochii din cap.

 

Insa, din pacate... trebuie sa-l dau. Stau la bloc si asta nu e un trai bun pentru el. Plec in fiecare zi la serviciu, il las singur acasa... Saracu' plange dupa mine in fiecare zi cand plec si se bucura ca nebunul cand vin acasa. Il plimb in fiecare zi, dimineata si seara, insa mi-e clar ca pentru el nu-i de ajuns.

 

As dori sa-l dau cuiva care ar tine la el la fel cat tin eu si l-ar tine si la curte... Mi-e foarte greu sa fac asta :(, insa poate ar fi un trai mai bun pentru el.

 

La decizia asta contribuie si astmul meu alergic, care nu e tocmai ok cu cainele. :(

 

In sfarsit, daca ma puteti ajuta sa-l dau as fi foarte, foarte, foarte recunoscator...

 

Daca-l doriti si daca auziti pe cineva care doreste un caine... stiti unde sa ma gasiti.

post-66770-0-59685800-1351440618_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem s-o tinem asa pana maine,eu nu o sa imi schimb parerea,nici tu pe a ta :P

 

On-super cainii din poze

 

merci!

tu esti chiar turc dar nici eu nu ma las :P

stiu ca am dreptate, am pasiunea asta pentru chinologie de 14 ani deja

 

" The ancient ancestors of the Am Staff are the mastiff type dogs who appear in many breed histories. Although much of this information is lost in antiquity, we know from early art of the large, heavy-headed strong dogs who were used throughout history for their strength and guarding abilities. This early group of dogs has left genetic material for all the bulldog breeds and mastiff type dogs of today."

sursa: http://www.cruisinkennels.com/origins_of_the_american_stafford.htm

 

maculatura: http://www.bulldogbreeds.com/americanstaffordshireterrier.html

http://www.petwave.com/Dogs/Dog-Breed-Center/Terrier-Group/American-Staffordshire-Terrier/Overview.aspx

 

despre old english bulldog http://www.bulldogbreeds.com/oldeenglishbulldogge.html

 

http://www.akc.org/breeds/american_staffordshire_terrier/history.cfm

 

 

moloss1.jpg

 

 

molosser.jpg

Assyrian+relief+-+dogs.jpg

 

molosi, stramosi :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amstaff = AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER.

Din pacate tin sa te contrazic si eu.Amstaff-ul cum este el cunoscut a rezultat din incrucisarea Bulldog-ului Englez cu mai multe tipuri de terrieri.Bulldog-ul Englez sta la baza multor rase de caini.

Amstaff-ul este in a 3-a grupa FCI - terrieri la sectiunea 3 - terrieri de tip bull.E in aceeasi clasa cu cainii crescuti de noi Bull Terrierii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...