Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Casuta este foarte mare, 80 x 100 x 150 cm, iar inaltimea de la pamant in interior este de 15 cm, podetul din fata este de numai 4 cm. Ca acoperis am sa ii pun cabla maro lindap, iar cat despre vopsea, m-am gandit sa il lacuesc de 2 ori cu vopsea maro. Cat despre crapaturile dintre scanduri, nu imi explic de ce apar de la distanta. In realitate din interior si de aproape, nu apar deloc. Nu ramane aici unde i-am facut foto, o sa vina pusa altundeva in curte. Vreau sa ii torn un patrat de ciment de 3 x 3 m... casata nu o sa vina direct pe pamant, intr-un colt la patratul de ciment, am sa ii fac temelioara. O sa revin cu mai multe poze cand o sa termin lucrarea (cand da caldura). :)

Poti cauta la fel de bine, in loc de tabla, material din care se fac copertinele. E rezistent, ieftin, nu rugineste. Iar ca solutie sa nu stea direct pe ciment, poti folosit un palet, iar intre scanduri diverse chestii. La noi la munca ametitul de catel asa sta bine mersi. Macar i-a trecut nebunia ca o data la 2 saptamani rupea cateva scanduri din cusca, gardul, etc. E o minte de maidanez intr-un corp cu ceva trasaturi de amstaff.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi! Incerc sa fac ce pot, ii mai da de mancare si cineva din vecini. Sper sa ii gasesc stapan.

 

 

Wa ce mare imi pare al tau :) A cam pus monopol pe pat vad...

Al meu a invatat sa se suie in pat dar nu l-am lasat, e mai bine asa!

 

asta`i oscar, are app 6 luni

mi`a terminat toti papucii si cam toate cablurile

 

Ardei iute pe cabluri si gata :D

Cat priveste papucii, toti cainii au o problema cu ei...nu stiu de ce. Si al meu cand ii prinde e jale. Dar la cabluri am avut noroc, nu s-a bagat inca...

 

Cum va intelegeti cu incapatanarea lor? Amandoua rasele sunt f incapatanate.

Eu deja imi bat capul, vrea sa ma domine in permanenta!

post-7727-0-11421900-1361041806_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Al meu nu are "probleme" cu papucii sau cablurile, sta foarte linistit cand il primesc in casa. Tv-ul ii mananca tot timpul, daca ii dau drumu la documentare, nu am probleme cu el. In ultima vreme, a gasit solutia comoda de a privi la tv, patul! In schimb in curte este nenorocire, tot a ros si a inceput sa sape gropi unde s-a topit zapada.

De curand si-a schimbat si dintisori, acum sa ma astept. :)

Insa m-am gandit sa il leg in curte, dupa ce trece zapada sa ii pot face o placa de ciment de 3x3m. Voi ce parere aveti, oare accepta rasa asta tratamentul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niciun caine nu va fi incantat de lant mai ales cand e mic si are multa energie. Cateva zile o sa planga, pe urma se obisnuieste.

Nu sunt de acord cu tinutul cainelui legat permanent, dar uneori e necesar.

Pe celalalt si eu il legam pentru ca daca scapa pe strada alerga copiii. Avea o problema cu copiii pentru ca l-au suparat cand era mic si l-au batut cu mere, cu tiganii si cu cativa betivi din cartier. De seara pana dimineata era liber. Isi reglase programul, ziua mai mult dormea chiar si cand il lasam liber, tota noaptea patrula prin curte.

Pe astia nu i-am legat pana acum si nici nu vreau sa-i leg. A trebuit acum ca sunt in calduri si parca sunt turbati, nu ma mai inteleg cu ei. Pana le trece legati o sa stea. Nu-i las acum sa se imperecheze ca sunt prea mici. Au rupt o cateva carabine cu care sunt legati. Nu stiu de unde sa gasesc unele mai rezistente si pe care sa nu le poata desface cu gura. Pe alea cu arc au invatat sa le desfaca, pe alea tip agrafa le indoaie imediat desi eu ma chinui cu patentul sa le fac la loc, soriceii de plastic ii rod. Acum le-am luat unele care se inchid cu filet. Sa vedem cat rezista.

Doua zile au plans continuu. Acum plang doar cand e cineva pe langa ei. Tristete mare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wa ce mare imi pare al tau :) A cam pus monopol pe pat vad...

Al meu a invatat sa se suie in pat dar nu l-am lasat, e mai bine asa!

 

 

Ardei iute pe cabluri si gata :D

Cat priveste papucii, toti cainii au o problema cu ei...nu stiu de ce. Si al meu cand ii prinde e jale. Dar la cabluri am avut noroc, nu s-a bagat inca...

 

Cum va intelegeti cu incapatanarea lor? Amandoua rasele sunt f incapatanate.

Eu deja imi bat capul, vrea sa ma domine in permanenta!

Nu-l mai pupa in poponeata. Impune-te in fata lui. Alergat pana lesina si lesa, sa face ce vrei tu si nu invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l mai pupa in poponeata. Impune-te in fata lui. Alergat pana lesina si lesa, sa face ce vrei tu si nu invers.

:) De mine e cel mai putin rasfatat. Eu inca ma impun si il domin in final. Dar uneori ma oboseste incapatanarea lui :)) Miscare face suficienta, in fiecare zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca ma impun si il domin in final. Dar uneori ma oboseste incapatanarea lui :))

La ce moaca are eu n-as putea sta serios in fata lui :D

 

Uite ce inseamna moaca serioasa :D

IMG_1321_fb.jpg

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh da, sa-l vezi pe al meu ce ofteaza... cand ajung acasa, dupa zbenguiala de rigoare, mangaiat, muscat de degete etc, se aseaza langa mine pe canapea si ofteaza... :)) Viata grea... mancare, tv, mangaiat, somn, pipi, caca... greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce moaca are eu n-as putea sta serios in fata lui :D

 

Uite ce inseamna moaca serioasa :D

Hahaha, daca razi in cap ti se suie :))

Criminale pozele cu cateii tai!

 

Ete ca si al meu a inceput sa se suie in pat, a descoperit ca poate :))

post-7727-0-74809800-1361282240_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu a trebuit sa-mi dezvat potaile de urcatul in pat, ca nu mai aveam loc :D

Oricum, acum au canapea dedicata numai lor in care se pot lafai cat vor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu a trebuit sa-mi dezvat potaile de urcatul in pat, ca nu mai aveam loc :D

Oricum, acum au canapea dedicata numai lor in care se pot lafai cat vor.

Pai cand s-o face si al meu mare, nu o sa mai am nici eu loc :))))

Norocul meu e ca noaptea nu are tentative de genul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Insa m-am gandit sa il leg in curte, dupa ce trece zapada sa ii pot face o placa de ciment de 3x3m. Voi ce parere aveti, oare accepta rasa asta tratamentul asta?

 

orice caine pus in lant e un caine chinuit.

 

macar pune-l pe sarma, sa se poata misca cat de cat...macar 15-20 metri sa aiba sarma, si 1.5 -2 metri lantul

 

mai bine troleibuz decat tintuit pe o placa de beton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e rulota cu care am hoinarit pana mi-am luat pamantul meu...acum e a lor...de fapt totul le apartine...inclusiv stapanii...am 16 caini...cine credeti ca-mi pazeste curtea?binenteles EU....astia dorm cu sforaieli..la greu...da-mi place...ps:caponeeee....n-am puricosi..sunt deparazitati vaccinati castrati...si spalati.stiu ca glumeai...intr-o zi am sa-i prezint individual...unii au povesti de m-apuca plansul cand mi-aduc aminte...

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

@fara roti Tot respectul pentru ce faci pentru ei!

 

Pana una alta, blanosii mei au dat nas in nas, rezultatul a fost un razboi pe cinste.

 

Pops si Regina

Editat de liviugsx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...