Sari la conținut

Animalele noastre


Postări Recomandate

aoleu, cate pisici ! :D

 

Miau ?! :) Sunt cele mai indiferente in fata aparatului . . . . dupa care urmeaza catelusii : :)

Editat de Arthur TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Cristidb: golden= auriu(se cam trage din aceeasi rasa) doar am tradus, imi cer scuze!

M-am gandit ca na...galben cu galben, negru cu negru.

Dar daca zici ca nu e o problema, nu ma deranjeaza una neagra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Golden retriever e alta rasa. Seamana putin fizic si ca temperament dar au origini diferite. Goldenul e mai inalt, mai slab si mai linistit. Are parul lung si coada subtire.

 

Labradorii sunt toti la fel, culoarea e data doar de niste gene. Niciodata nu vor iesi baltati. In functie de ce gene poarta pot iesi pui de alta culoare decat parintii uneori. Doar galben cu galben produc mereu pui galbeni.

 

http://beulahland.tripod.com/coatcolor.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau ciocolatie. Dar mai intai asigura-te ca al tau caine nu are probleme de sanatate. Ar fi pacat sa le mosteneasca puii.

In cazul in care nu gasesti, nu-l imperechea cu maidaneze ca s-ar putea sa ia niste BTS. Nici cu alte rase ca rezulta niste pui pe care n-o sa-i vrea nimeni si ajung pe strada. Nu-i musai sa imperechezi cainele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E sanatos tun!

Are propriul lui medic care ne este si prieten de familie.

Vreau sa il imperechez ca sa se mai linisteasca.....e sifilitic si suspectez ca are ADD :))) si ii cade si parul excesiv(explicatia medicului e ca trebuie imperecheat ca sa isi schimbe parul si sa se linisteasca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a explicat prostii. Asa le cade labradorilor parul primavara si toamna. Un sac de par cade de pe un caine. Trebuie periat la cateva zile. Le mai care si in restul anului, dar primavara si toamna isi schimba blana.

Nu se va linisti. Din contra, va deveni si mai dominant, agresiv cu alti masculi si va fi si mai disperat dupa catele. Crede-ma pe cuvant, vorbesc din experienta. Masculii nu intra in calduri ca femelele periodic. Pe ei ii apuca nebunia cand simt o femela in calduri. Si ii tine pana nu o mai simt, indiferent daca se imperecheaza sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau ciocolatie. Dar mai intai asigura-te ca al tau caine nu are probleme de sanatate. Ar fi pacat sa le mosteneasca puii.

In cazul in care nu gasesti, nu-l imperechea cu maidaneze ca s-ar putea sa ia niste BTS. Nici cu alte rase ca rezulta niste pui pe care n-o sa-i vrea nimeni si ajung pe strada. Nu-i musai sa imperechezi cainele.

Adevar graiesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dupa ce se va imperechea o sa devina mai agitat in preajma femelelor, daca va simti ca o catea este in calduri (si simt pe o raza de pana la 2km) va fi trist, nu va mai manca si i se va spori agresivitatea (nu prea in cazul goldenului, ei nu sunt deloc agresivi).

zicea Cezar Millan ca cel mai bun lucru pe care il poti face pentru un caine este sa-l sterilizezi ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i golden e labrador. Nici astia nu-s agresivi asa in general, dar unii au potential, in special masculii. Oricum, sunt destul de mari sa faca damage desi nu au o muscatura prea puternica. Eu a trebuit sa ajung cu al meu la veterinar in perioada in care era plin de hormoni (femela in calduri) si s-a repezit la toti cainii pe care i-a intalnit acolo. A facut show, avea spume la gura, cateva babe si-au luat potaile si au plecat sa se plimbe pana plec eu cu nebunu'. M-a facut de rusine taranu' desi in general e ascultator.

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si urechiatul meu pe nume Armin :) Il am de la 2 luni acum are 4. Momentan lucrez cu el la plimbarile cu lesa la pas, pana acum nevrand sa-i limitez libertatea ne plimbam fara lesa si e destul de ascultator dar nu as vrea sa-l vad sub vreo masina. Ma orientez din ce citesc pe net si filmuletele despre dresaj de pe youtube. Pe viitor as vrea sa-l invat sa se plimbe alaturi de mine eu pedaland la bitza. daca aveti ceva sfaturi de impartasit sunt ochi si urechi. am cont pe beagle.ro dar acolo e cam liniste. Daca stiti ceva forumuri active si cu informatie buna dati share. Multam.

post-65332-0-52399700-1370414692_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ca dupaia sa platim impozit pe caine. pisicile trebuiesc inregistrate ? (nu intreb cu rautate, doar eram curios)

eu l-am inregistrat (cip implicit). este o intreaga poveste sa inregistrezi un caine, cel putin unul care face parte din categoriile de caini periculosi sau agresivi :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inregistrarea ca inregistrarea... dar de ce sa-l sterilizeze? Sau, daca nu-l vreau sterilizat, sa platesc 150 lei/an... de ce? Nu vreau sa incep iar discutii lungi si contradictorii, dar au existat si inca cred ca mai exista fonduri UE pt rezolvarea cainilor comunitari. Fonduri care s-au dus in buzunarele altora sau le-am pierdut pt ca nu le-am cheltuit... de diversele adaposturi nu mai vorbesc, ca m-am lovit de unul si mi-a trecut bunatatea.

Mi se pare o tampenie sa obligi un stapan de caine (care isi iubeste cainele) ori sa plateasca la stat, ori sa-i taie bilutele. Eu nu o sa-l declar... de intrat in casa nu au dreptul sa intre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca incerc sa vad jumatatea plina a paharului, sa zicem ca ar fi o metoda pt a preveni abandonul si implicit problemele cauzate de acesta, o metoda de a mai strange un ban pt a rezolva problemele actuale, etc.

Ma straduiesc sa nu vad si jumatatea goala. Asta nu inseamna insa ca nu e acolo... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau nu. Aia care arunca pui pe strada o sa arunce si parintii cand vor auzi ca trebuie sa se deranjeze cu castratul sau sa plateasca taxa. Asta daca va veni cineva vreodata in control sa-i sperie. Parca vad cum merg ei si dau amenzi prin cartiere ca Ferentari celor care nu-si declara sau sterilizeaza cainele. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Va salut dragi posesori de animale!Sunt in cautarea unui caine de paza..vreau ceva mare si foarte agresiv.Am avut de cativa ani buni un rottwailer dar acu' vreau ceva mai mare mai agresiv!Cautarile mele s-au oprit la ciobanesc caucazian.Tin sa precizez ca acest caine ma v-a ajuta in munca mea de paznic de aceea vreau sa fie un caine impunator,masiv.Vreau sa cumpar un caine de calitate dintr-o linie buna deci daca stiti vreo canisa sau persoana nu ezitati sa-mi dati detalile :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...