Sari la conținut

Accident Cu Mort Obor 14 30 -28apr2008


inimitabilu
 Share

Postări Recomandate

m-a sunat cineva cum ca a vazut acum 15 min un accident in zona Obor - motor aproape intreg, si un mort in fata motorului..cu fata in jos.

multa politie...nu a putut opri cel care m-a sunat.

 

stie careva mai multe ?

Editat de inimitabilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe acolo chiar cand parca ambulanta. Motorul era un gsx galben care avea carena pe fata sparta si o oglinda rupta. Nu avea nici un semn cum ca ar fi fost trantit (carenele laterale erau intacte), parea ca a lovit-o pe femeie la o viteza destul de mica. Motociclistul nu are nimic iar victima era constienta cand o suiau pe targa.

Accidentul s-a produs in zona obor dinspre Dna Ghica spre Mosilor, in dreptul refugiului de tramvai. Pietonii de acolo sunt cu adevarat sinucigasi, se strang ca furnicile si se arunca ca dementii sa traverseze crezand ca daca-s multi nu li se poate intampla nimic (cine circula prin zona poate comfirma).

Editat de Ioghy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a produs in zona obor dinspre Dna Ghica spre Mosilor, in dreptul refugiului de tramvai. Pietonii de acolo sunt cu adevarat sinucigasi, se strang ca furnicile si se arunca ca dementii sa traverseze crezand ca daca-s multi nu li se poate intampla nimic (cine circula prin zona poate comfirma).

Confirm! Numai ca pe trecerea aia si pietonii se arunca aiurea, dar si masinile trec pe rosu la greu, cel putin pe sensul celalalt, spre dna Ghica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa aruncati cu bombe si sa deschideti topicuri cu rezonanta, cercetati. ce imi place mie stilul asta romanesc de telefon fara fir.... au dat si la focus/prima. politia a spus clar ca vinovata este femeia. iepurasii astia sinucigasi sunt peste tot. un martor spunea ca erau vreo 3 care treceau pe acolo in fuga si ca cea accidentata s-a apucat de joc de glezne. inainte, inapoi. bine ca e ok motociclistul, cat despre pietoni, sper sa se invete minte insa aici e doar vina lor. le-as suci gatul. educatia in tara asta e varza. incepand cu 7 ani de acasa si terminand cu modul in care ne comportam zilnic oriunde. dar mai ales in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nene... nu se poate ma asa ceva ... de unde le scoateti fratilor?! "m-a sunat cineva ca a vazut un mort in fata unui motor". Acel cineva era adica in trecere, si-a aruncat o privire probabil in sec. 3 dupa producerea accidentului, a vazut O VICTIMA ca nu misca (lucru logic in primul minut de la producere), si l-a catalogat pe saracul/a ca fiind mort/moarta. E genial. Absolut genial.

 

Din prisma faptului ca "mortul" nu avea casca, pretenul tau putea sa deduca faptul ca nu e motociclistul. Motor aproape intreg => accident usor.

 

Si ajungem iar la cantecul lu` Furdui Iancu " C-ashaaa-i romanuuuuuuu` ..." :) :moto: :moto: :blbl: :lol: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul s-a produs in zona obor dinspre Dna Ghica spre Mosilor, in dreptul refugiului de tramvai. Pietonii de acolo sunt cu adevarat sinucigasi, se strang ca furnicile si se arunca ca dementii sa traverseze crezand ca daca-s multi nu li se poate intampla nimic (cine circula prin zona poate comfirma).

 

Trecerile alea de acolo sunt o adevarata pacoste! Pietonii nu se uita la culoarea semaforului, ci trec precum berbecii! Aveti grija mare! I-am dat pe vreo doi cap in cap cand am trecut pe la trecerea de pe stefan cel mare (in dreptul ACR) si am ambalat motorul ca sa nu se bage ca idiotii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, pietoni sinucigasi/nesinugigasi, era pe trecere faza, si doar martorii oculari si participantii la trafic din timpul accidentului stiu ce culoare avea semaforul ala, asa ca poate motociclistul e de prin ograda asta si ne va spune mai multe detalii...ar fi naspa pt el sa fi fost verde pt pietoni...

 

bine macar ca dom'soara pietonala era constienta cand au suit-o in ambulanta...

 

nu pot spune aici decat ca astept detalii, si urez bafta motociclistului(ca are de ce, la cum e legea la noi) si insanatosire pietoanei :)

 

PS: si eu stau relativ in zona, si mi se pare cam greu in aglomeratia colentinei sa intrii in cineva asa din senin, atata timp cat acel cineva nu iti sare in fata :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..Cristi ma numesc...eu sunt motociclistul in cauza:)..acum am vazut topicul.....si incep prin a va spune...:

1.persoana accidentata nu este moarta

2. acolo nu este nicio trecere de pietoni

Este vorba de zona statiei de troleibuz 66 care merge catre mosilor si inceputul refugiului de tramvai 21.Ideea e ca intradevar erau 3 persoane care traversau...pe care le am vazut...m au vazut si ele s au oprit si din gramada aia de 3 s a repezit una spre tramvai cu spatele la mine...nu am avut cum sa o evit deoarece in stanga aveam balustrada refugiului si in dreapta circulau masini..eu aflandu ma pe banda a3a.Viteza chiar nu aveam...eram in treapta a2a pe decelerare deoarece semaforul din fata mea...era rosu.Am lovit o pe frana nu am cazut...motocicleta era oprita la 1 m de vicima de pe asfalt...E vb de o femeie de 77 de ani care acum e la spitalsi o sa fie ok.surprinzator este faptul ca politia mi a dat deplina dreptate..la fel si martorii de acolo...ba chiar au coborat 2 femei din casa sa dea interviiu specificand faptul ca nu am avut viteza si ca persoana s a aruncat efectiv in fata mea.Intr un final...eu sunt acasa....fara nicio problema...femeia in spital...eu normal ar trebui sa o dau in judecacta sa mi recuperez paguba:(carena frontala, far, cadru bord, oglinda, ram air.etc)...dar nu voi putea face asta...ideea e ....mare atentie in zona aia si nu numai....sunt o gramada care n au nicio treaba si traverseaza fara sa se uite.Asfalt uscat tuturor!

 

ba, pietoni sinucigasi/nesinugigasi, era pe trecere faza, si doar martorii oculari si participantii la trafic din timpul accidentului stiu ce culoare avea semaforul ala, asa ca poate motociclistul e de prin ograda asta si ne va spune mai multe detalii...ar fi naspa pt el sa fi fost verde pt pietoni...

 

bine macar ca dom'soara pietonala era constienta cand au suit-o in ambulanta...

 

nu pot spune aici decat ca astept detalii, si urez bafta motociclistului(ca are de ce, la cum e legea la noi) si insanatosire pietoanei :)

 

PS: si eu stau relativ in zona, si mi se pare cam greu in aglomeratia colentinei sa intrii in cineva asa din senin, atata timp cat acel cineva nu iti sare in fata :moto:

 

 

Omule...nu mai vorbi aiurea cand habar n ai despre e vorba...intereseaza te ce si unde s a intamplat si apoi incepe sa scrii aiurea pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unicul, inegalabilul, inestimabilul, inimitabilul.... inimitabilu a postat. Schimba topicul, frate!

 

daca imi spui tu cum il pot schimba, il schimb...

chiar am intrebat in al 2lea post cum pot face asta !

 

 

Ma bucur Cristi ca esti ok, si k ai postat :)

 

p.s.

 

QUOTE (Mr_ORL @ Apr 29 2008, 04:03 PM) bine macar ca dom'soara pietonala era constienta cand au suit-o in ambulanta...

 

cam in varsta...dom'soara :moto:

Editat de inimitabilu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putem sa ne luom de mana, asa a fost si in cazul meu, exact lafel si pagubele si cum s-a intamplat numai ca la mine sustinea familia ca am aruncat batrana 25 de metri in fata asta doar ca nu a vrut sa recunoasca ca traversa din statia de troleu(cea dupa doamna ghica spre piata colentina), martori au fost, viteza nu am avut, plm identic si politia a avut acelasi verdict. grija mare, foarte mare in zona aia deoarece se lucreaza mult si nu mereu functioneaza semafoarele + ca persoanele sunt foarte grabite si nu au rabdarea sa astepte culoarea verde. Bafta la reparat motorul :)

 

Salut..Cristi ma numesc...eu sunt motociclistul in cauza:)..acum am vazut topicul.....si incep prin a va spune...:

1.persoana accidentata nu este moarta

2. acolo nu este nicio trecere de pietoni

Este vorba de zona statiei de troleibuz 66 care merge catre mosilor si inceputul refugiului de tramvai 21.Ideea e ca intradevar erau 3 persoane care traversau...pe care le am vazut...m au vazut si ele s au oprit si din gramada aia de 3 s a repezit una spre tramvai cu spatele la mine...nu am avut cum sa o evit deoarece in stanga aveam balustrada refugiului si in dreapta circulau masini..eu aflandu ma pe banda a3a.Viteza chiar nu aveam...eram in treapta a2a pe decelerare deoarece semaforul din fata mea...era rosu.Am lovit o pe frana nu am cazut...motocicleta era oprita la 1 m de vicima de pe asfalt...E vb de o femeie de 77 de ani care acum e la spitalsi o sa fie ok.surprinzator este faptul ca politia mi a dat deplina dreptate..la fel si martorii de acolo...ba chiar au coborat 2 femei din casa sa dea interviiu specificand faptul ca nu am avut viteza si ca persoana s a aruncat efectiv in fata mea.Intr un final...eu sunt acasa....fara nicio problema...femeia in spital...eu normal ar trebui sa o dau in judecacta sa mi recuperez paguba:(carena frontala, far, cadru bord, oglinda, ram air.etc)...dar nu voi putea face asta...ideea e ....mare atentie in zona aia si nu numai....sunt o gramada care n au nicio treaba si traverseaza fara sa se uite.Asfalt uscat tuturor!

 

 

 

 

Omule...nu mai vorbi aiurea cand habar n ai despre e vorba...intereseaza te ce si unde s a intamplat si apoi incepe sa scrii aiurea pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau chiar la Obor si cand ies din parcare, in 50 de metri trag 30 de claxoane, nenumarate flashuri and shit, pentru ca toti pietonii se arunca ninja style de pe refugiile de tramvay, desi a draq trecere nu e asa departe... evident, in urma aud inevitabilele "'tz-ai dreq de satanisti", "criminalilor", "huo" si expresii delicioase din aceeasi gama....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si nici macar un RIP mic?... :rusinica:

 

Dupa ce-si deschid pietonii ninjalai :rolleyes: forumul lor, mergem sa ne dam cu RIP-uol acolo. :blbl:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...