Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Bre scriu pe aici in speranta ca poate am sa va conving sa apareti si pe ducatiblog, pentru ca daca nu as aparea pe aici.. ar fi .. okii care nu se vad se uita, asa, daca vedeti mereu sub oki bannerul ala si va mai tot trag eu de maneca .. am mai multe sanse decat daca nu as scrie deloc ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

;) te'ai scos nebunule .. pune timisoreana la rece pt monsterist :D

 

PS: in oras pe un monster 6** cam ce consum scoateti? ..mi'e lene sa dau search ;)

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am sa vin in martie sa imi iau 'fetele' aici (currently located in Brno :D ) si pe langa alte cateva sute de treburi pe care trebe sa le fac in 3 zile sper sa reusesc sa ne vedem si la un suc de hamei pe undeva ;) .

 

Pana atunci poate iti urnesti si tu fizicul si incropesti de un user pe ducatiblog forum si promit ca te fac moderateur peste Monster Lounge

 

hai noroc si la mai mare ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca si eu am mai auzit acum 1-2 ani de un importator Ducati prin Sibiu, care era de fapt o filiala a unui importator din Ungaria.

 

Salut;

 

Apropo de cei de la Sibiu; am vorbit la telefon acum aproximativ doua luni cu ei; pe site era afisat cu mare tam-tam Ducati Apparel Catalogue 2011. Nu existau nicaieri preturi. Raspunsul primit in urma rugamintii mele de a mi se trimite un e-mail cu varianta completa a acestuia a fost ca "e prea mare ca sa poata fi trimis pe e-mail". Intr-un final, convins ca un catalog atat de mare incat nu poate fi trimis pe e-mail probabil ca este si foarte greu de rasfoit, din precautie si cu teama am renuntat la a-l studia in intregime si am cerut preturi pentru doar trei modele de casti, preturi care dupa doua luni inca nu au ajuns la mine, desi, intre timp - pentru ca, in general, noi, clientii, avem foarte mult timp liber cu care nu avem ce face - le-am mai dat cateva e-mailuri si telefoane. Probabil ca in Romania rata de vanzare a motoarelor Ducati este intr-o crestere continua si dealerii sau importatorii sau ce-or fi nu-si mai dau interesul pentru un rahat de casca de 500 de euro, lucru care este perfect de inteles, nu?

 

Cunoasteti prin Romania un alt magazin cu echipament Ducati in afara celui din Sibiu, care m-a lamurit cum e treaba cu seriozitatea?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@monsteristu

asta cu rusinea sa dea dracu daca o inteleg, hai bre ca nu mai suntem copchi ce naiba ha ha. Mereu e mia greu la inceput, apoi vine de la sine.

 

@frostal

daca intri pe ducatiblog.ro ai sa vezi in mijlocul paginii o ditamai reclama - importator oficial Ducati in Romania (nu ungaria, sau alte filiere). Nu au nici ei preturile pe site, dar scrie-le un e-mail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia incearca aici, sa vezi ce se intampla :

 

http://www.store.ducatimotorox.ro/default.aspx

 

PS: MOTOROX SRL e de gasit si pe facebook, gasiti acolo toate update-urile

Editat de DucatiMeccanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti...mi-am gasit capac monopost....acum mai am nevoie de 2 manete(frana+ambreaj), oglinzi care se prind in capetele ghidonului si o roata spate de 5.5(900)....daca auziti ceva let me know....multam

 

Mesaj completat

baieti...mi-am gasit capac monopost....acum mai am nevoie de 2 manete(frana+ambreaj), oglinzi care se prind in capetele ghidonului si o roata spate de 5.5(900)....daca auziti ceva let me know....multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alexutza, vezi ca la Monster 600 manetele standard (Brembo) de ambreiaj si frana sunt interschimbabile (sunt aceleasi). De cumparat poti sa cumperi la preturi destul de mici de la Dilly. Chiar daca nu gasesti la el pe site pe stoc, iti face rost pentru vreo 20-30 euro in vreo saptamana. Singurul dezavantaj e faptul ca nu sunt "top" si ca se duce vopseaua de pe ele la uzura destul de repede (daca gasesti si vrei cromate nu o sa ai problema asta).

 

Daca vrei manete reglabile, or se te coste putin mai mult. Poti sa iei de pe Desmoworld (din DE, aici) sau de pe Ducatimondo (din UK, aici). Ducatimondo au si site propriu, dar gasesti mai multe chestii pe user-ul lor de ebay ;)

 

Oglinzi gasesti la preturi oarecum acceptabile tot pe ebay (cam 50 euro ambele), made in HongKong, Korea, China etc. Bineinteles, gasesti si Rizoma daca vrei, la vreo 100 euro buc.

 

Roata cred ca are dealer - are ceva Ducati-uri la dezmembrat, dar s-ar putea sa te coste ceva transportul ca e destul de grea. Oricum, da-i un PM.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa iti fie, mai ales daca iei de la magazine online. Daca vezi ca un user are vreo 2000 de tranzactii la activ si vreo 98% pareri pozitive, e o sursa sigura. Interesul lor e sa vanda, sa faca profit si un renume bun, nu sa-ti dea tie teapa.

 

Daca nu, apeleaza la Dilly (pentru piese noi) si la dealer pentru piese SH. E foarte sigur. Bineinteles, mai sunt si alte magazine si vanzatori seriosi pe la noi, dar sursele astea doua sunt cam cele mai abundente (cel putin dealer la piese SH de Ducati sigur e leader in RO) si sunt testate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns azi impreuna cu un amic in sfarsit la dealerul Ducati din Constanta (care apropo..cica si'a vandut afacerea unei firme de prin Sibiu sau ceva de genul) si mi'am aruncat o privire pe acolo.

Ce am vazut si mi'a atras atentia era un Ducati 750 Sport ie. Toate bune si frumoase .. dar din ce in ce ai des ma lovesc de o anumita..nici nu stiu cum sa'i spun .. prejudacata, invidie, rautate, prostie..sau realitate... numiti'o voi cum vreti.

La ce ma refer : dupa ce am plecat de acolo ne''am dus la un alt dealer impreuna sa'mi arunc o privire si p'acolo , eventual sa ma sui pe una doua biciclete ca sa vad cum stau pe ele. Imi aratau ei p'acolo ba un Bandit, ba un Hornet ba o Cagiva 750 , ma rog.. eh cand le'am spus ca pe mine inima ma trage spre Ducati (eventual monster) atat le'a trebuit. Ca Ducati nu sunt fiabile... ca de fapt toate italienele nu sunt fiabile, ca service se face greu - cu scule speciale care nu se potrivesc pe alte marci .. ca intretinerea e scumpa .. ca daca vreau moto ca lumea..sa ma orientez catre Japoneze (eventual aduse din Germania .. ca aia au grija de ele... nu ca italienii etc etc )

Problema asta cu fiabilitatea este chiar reala sau vorbeste lumea asta fara sa stie. Ca deja incep sa simt semintele de la un mic morcov cum incoltesc. Nu de alta , dar eu la capitolul mecanica & mestereala sunt K.O. Desi am o masina destul de tunata eu inafara de sa'i pun benzina si apa la stergatoare..mai mult nu prea stiu sa'i fac. Nu zic ca sunt reticent sa invat sau sunt atehnic ..pur si simplu am avut alternative (gen a avut cine sa se ocupe de toata surubareala pentru mine) si nu mi'am batut capul.

Daca e sa ma iau dupa ce'mi aud urechile p'aici .. parca m'as reorienta spre o japoneza daca problema are pe undeva un sambure de adevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mananca materie fecala cei care recomanda japoneze in locul italienelor (invocand motivul fiabilitatii). Depinde de starea in care o iei - logic. Daca vrei sa iti iei o tranta de motoreta, astfel economisind 319E, nu-ti lua monster ca vei ajunge si tu sa manaci materie maronie. O iei in stare buna si ai grija de ea, te tine la fel ca toate celelalte motociclete, asiatice sau europene. A avea o motocicleta, costa, a merge cu ea, costa si mai mult. Totusi, incearca sa te urci/mergi pe/cu o motocicleta din specia celei pe care vei vrea sa o achizitionezi inainte de a o parca la tine acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SyDemon, nene, daca ala/aia ajung(e) sa isi promoveze marfa spunand ca altele-s mai proaste (si nu demonstrandu-ti ca ale lor sunt mai bune), eu cred ca e usor de inteles logica.

 

Nicu are dreptate. Daca iti iei mobra buna si ingrijita o sa te tina la fel de mult si bine ca oricare alta. Motorul (mai ales Desmodue) este foarte simplu si fiabil. Chiar daca ai ceva de facut la el, nu-i greu. Aia care au vorbit de complexitate la servisare habar nu au despre ce vorbesc. Consumabilele sunt la acelasi pret. Anumite piese sunt ce-i adevarat, ceva mai scumpe ca deh, Ducati-uri nu-s la fel de multe pe lumea asta ca Honde, Yamahe sau Kawasake, dar nu cred ca o sa te doara mult asta.

 

In fine, ca sa-l parafrazez pe Niculae pana la capat, si pentru ca motoreta n-o iei ca pe o duba de carat mobila ci ca pe o scula de distractie, trebuie sa iti iei ce-ti place. Sa-ti placa sa mergi pe ea si sa te uiti la ea. Da-te pe toate mobrele care se incadreaza in segmentul care te intereseaza pe tine (sau ma rog, pe cat de multe poti) si ia singur decizia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dai o fuga pana la Mymoto cotroceni.

Eu mi-am luat oglinzi la 60 de ron setul asta vara.Mi-am luat si o maneta de frana tot la 60 de roni.Intradevar, nu sunt de firma, nu sunt reglabile, dar totusi, daca vrei sa iesi cu mobra si n-ai cum...;)

 

Good luck

 

multumesc frumos pentru raspuns...din pacate ambele manete sunt rupte....asa ca o sa trebuiasca sa le iau pe amandoua...imi e cam frica de ebay pentru simplu fapt ca nu am mai comandat niciodata....
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mananca materie fecala cei care recomanda japoneze in locul italienelor (invocand motivul fiabilitatii). Depinde de starea in care o iei - logic. Daca vrei sa iti iei o tranta de motoreta, astfel economisind 319E, nu-ti lua monster ca vei ajunge si tu sa manaci materie maronie. O iei in stare buna si ai grija de ea, te tine la fel ca toate celelalte motociclete, asiatice sau europene. A avea o motocicleta, costa, a merge cu ea, costa si mai mult. Totusi, incearca sa te urci/mergi pe/cu o motocicleta din specia celei pe care vei vrea sa o achizitionezi inainte de a o parca la tine acasa.

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...