Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

chiar ca sunt conflicte intre italiene/japoneze,mai exact ducati/japoneze dar de ce? si eu detin o italianca mica, batrana dar italianca :D

 

Mi-am dat seama la arc de "cutiuta mea cu suruburi ca nu este o problema,am citit tot pe aici,dar restu se uitau si comentau :)

Dar tot nu m-ati lamurit de ce se aude asa?

 

Nu am multe resurse financiare sa repar multe la motor,am inteles ca trebuie sa fiu atent la curelele de distributie si in rest la ce ar trebuii sa fi atent la orice alt motor,sa nu curga ulei,furca etc...

 

Cam cat consuma un monster 600 ??

Se incinge rau in oras sau este ideal pentru deplasarea in oras si nu numai,ca la drum lung nu cred ca te zboara vantu pana la 120-130,adica asa e oricum la orice naked dar traiesti clipa sa simti libertatea pe motor , aerul si vandul,altfel pentru ce iti mai iei motor? :bounce:

 

ce aveti cu posesorii de honda? :D stiti vorba aia care o spun mereu toti honda e honda :)

 

 

 

Eu nu am nimic cel putin nu de rau cu posesorii de honda.....sau ma rog (preferinte si afinitati).....si da....acum iti dau dreptate....mai ales dupa ce am mai ascultat si invatat de la cineva specilazitat...."o mica enciclopedie"....cum am numit eu persoana respectiva.....Honda e Honda .....si la motoare si la masini;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intre timp am mai facut cate una, doua...respectiv am pus pompa pe direct si am constatat ca functioneaza perfect. Nu ajunge curent la ea. Am verificat si butonul de pe ghidon si de la el pleaca curent :| . Vreo alta idee ?

nu stiu sigur daca imobilizer-ul blocheaza si pompa insa daca este asa posibil ca cheia sa nu il dezactiveze. incearca cu alta cheie. unul din cele doua relee de sub rezervor actioneaza pompa. de obicei nu se strica insa verifica-l si pe ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez cateva dintre pozele de la iesirea de azi.....(pana la urma am glumit noi de ducati vs honda sau honda vs ducati...dar se pare ca se lasa cu daune intre.....e full kontact)cu multe peripetii si clipe frumoase, dar si mai putin frumoase, ba chiar destul dureroase inca (piciorul meu :hurt: .).....si am o intrebare: unde as putea sa gasesc suportul...cu totul, tot ansamblul...pt scarita pilot, pasager si frana de picior...deoarece am ramas fara:(....am vazut ca la un moment dat ca Icsu a zis ceva de suportii aia....dati-mi si mie detalii, please.

post-64246-0-86987400-1310242631_thumb.jpg

post-64246-0-21580400-1310242814_thumb.jpg

post-64246-0-58679500-1310243282_thumb.jpg

post-64246-0-53189100-1310243642_thumb.jpg

post-64246-0-45111200-1310243833_thumb.jpg

post-64246-0-42290800-1310244175_thumb.jpg

post-64246-0-79775800-1310244378_thumb.jpg

post-64246-0-66663300-1310244614_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez cateva dintre pozele de la iesirea de azi.....(pana la urma am glumit noi de ducati vs honda sau honda vs ducati...dar se pare ca se lasa cu daune intre.....e full kontact)cu multe peripetii si clipe frumoase, dar si mai putin frumoase, ba chiar destul dureroase inca (piciorul meu :hurt: .).....si am o intrebare: unde as putea sa gasesc suportul...cu totul, tot ansamblul...pt scarita pilot, pasager si frana de picior...deoarece am ramas fara:(....am vazut ca la un moment dat ca Icsu a zis ceva de suportii aia....dati-mi si mie detalii, please.

ce s-a intamplat??? esti bine?? colegul motorist este bine si el??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez cateva dintre pozele de la iesirea de azi.....(pana la urma am glumit noi de ducati vs honda sau honda vs ducati...dar se pare ca se lasa cu daune intre.....e full kontact)cu multe peripetii si clipe frumoase, dar si mai putin frumoase, ba chiar destul dureroase inca (piciorul meu :hurt: .).....si am o intrebare: unde as putea sa gasesc suportul...cu totul, tot ansamblul...pt scarita pilot, pasager si frana de picior...deoarece am ramas fara:(....am vazut ca la un moment dat ca Icsu a zis ceva de suportii aia....dati-mi si mie detalii, please.

Am eu suportul din stanga daca vrei ca mi-a ramas.. da un pm sau vezi ca am nr de tel pe desmoriders.

Bafta

PS: eu am cazut iar vineri seara ca nah.. doar m-am dus pana la farmacie, "merg incet" nu iau echipamentul ca-i cald si vb aia.. merg incet.. la intoarcere eram rossi pe curbe, m-am lasat asa de mult si de bine dar viteza era prea mare, am dat de bordura si poc pe dreapta.. nu am decat julitura pe mana si pe fund :D maine ma duc sa-mi iau geaca de vara ca de 2 ori nu am purtat echipament si de 2 ori am cazut.. something fishy and me stupid. Ghidonul si schinbatorul de viteze indreptat cu o tzeava zdravana iar plasticul portocaliu de la semnalizator trebuie cumparat.. si alta pereche de manusi.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul acesta am avut si eu prima ieseala: sambata-Bucuresti-RamnicuValcea-Curtea de Arges-Trasfagarasan-Cartisoara, Duminica-Cartisoara-Cisnadie-Paltinis-TransAlpina(Enduro)-Ranca-RamnicuValcea-Bucuresti(total 750KM). Atasat cateva poze care sper sa va placa. O saptamana faina si ne vedem miercuri!

post-62761-0-55795700-1310322922_thumb.jpg

post-62761-0-00151400-1310322940_thumb.jpg

post-62761-0-24388100-1310322956_thumb.jpg

post-62761-0-21761600-1310322982_thumb.jpg

post-62761-0-47002900-1310323145_thumb.jpg

post-62761-0-23114600-1310323221_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

icsule, nu cred că se potriveÂşte suportul, mădă are un s4r.

 

Liviu, am meu e S4.....si atat.....eu am inteles ca se potrivesc intre ele si de la 600 si de la s4r, s2r.....acum nu ma contrazic, ca nu ma pricep. Si am mai patit ceva ciudat....nu mai am nici un fel de lumini...nu de bord, nu far...nu semnale....nada de nada....doar cand dau flash pe faza lunga merge farul......aveti ceva idei? ca eu in afara de sigurante....nu prea stiu ce ar putea fi.....

 

ce s-a intamplat??? esti bine?? colegul motorist este bine si el??

 

 

cazaturile au fost separate....mie mi-a cazut moto pe picior....si m-a prins cu laba piciorului flexata.....azi am dat o tura totusi pana la ortopedie, ca nu ma lasa durerea....iar doctorul s-a exprimat ceva de genul...nu am ce sa va fac...nu e de gips....e e torsiune la nivelul labei piciorului, de la degetul mare catre laba piciorului si sus spre incheietura....si sa iau antiinflamatoare si sa astept "sa-mi treaca" :(....si cam asta e ce o sa fac.....in rest sunt "minunat" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auleu măi mădă, cam aÂşa am avut eu belea cu primul monster, când am urcat cu el la sarmisegetuza regia Âşi am rămas acolo vreo trei zile, până m-a salvat coco cu maÂşina lu Âşefsu.

 

crecă ai releul de încărcare prăjit, când pică ăla arde cam tot, becurile din far, semnale Âşi cele mici din bord. las-o aÂşa, n-o mai bibili, sună-l pe andu Âşi o scoate el la capăt.

 

bogdanrottw, până la urmă ai făcut traseul cu păltiniÂşul de ți l-am zis eu miercuri la academie. cum s-a purtat multistrada prin pietroaiele alea? mai erau inscripții cu "atenție, se corhăneÂşte"?

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auleu măi mădă, cam aÂşa am avut eu belea cu primul monster, când am urcat cu el la sarmisegetuza regia Âşi am rămas acolo vreo trei zile, până m-a salvat coco cu maÂşina lu Âşefsu.

 

crecă ai releul de încărcare prăjit, când pică ăla arde cam tot, becurile din far, semnale Âşi cele mici din bord. las-o aÂşa, n-o mai bibili, sună-l pe andu Âşi o scoate el la capăt.

 

bogdanrottw, până la urmă ai făcut traseul cu păltiniÂşul de ți l-am zis eu miercuri la academie. cum s-a purtat multistrada prin pietroaiele alea? mai erau inscripții cu "atenție, se corhăneÂşte"?

 

Sarumana mult Liviu....asa o sa fac....o sa-l sun sa vad ce zice si el....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am mai patit ceva ciudat....nu mai am nici un fel de lumini..

de asta iti tot faceam eu semne pe DN. am vazut ca s-a stins la un moment dat si am crezut ca ai dat din greseala de buton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de asta iti tot faceam eu semne pe DN. am vazut ca s-a stins la un moment dat si am crezut ca ai dat din greseala de buton.

 

 

Stiu, stiu...am inteles...dar si eu incercam sa iti spun acelasi lucru...ca e totul mort....la lumini....macar bine ca am ajuns pe zi si nu am avut si alte probleme..:( :disappointed:

 

Sarumana mult Liviu....asa o sa fac....o sa-l sun sa vad ce zice si el....

 

 

 

Ai cumva idee daca e releul unde il gasesc si cam cat e, pt un S4?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum ai reusit icsu sa cazi ? ultima data cand te-am vazut (vineri seara) erai bine mersi sub podul grant, abia te suiai pe motor , te-am claxonat si salutat :). sper sa te refaci cat mai repede , si tu si motoru :)

Editat de Mariusik85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cazusem tata, in dreptul unde eram pe trotuar.. nu aveam viteza :D doar prostie in cap. Am intrat cu viteza prea mare in curba, lasat mult pe dreapta si m-a aruncat in stanga, am dat cu rotile de bordura din stanga si m-a aruncat pe linia de tramvai. S-a indreptat ghidoul cu o teava serioasa si rabdare. Eu sunt bine, doar zgariat si motorul e ok.. gata de drum diseara, azi sunt cu masina ca trebuia sa car ceva la munca.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cazusem tata, in dreptul unde eram pe trotuar.. nu aveam viteza :D doar prostie in cap. Am intrat cu viteza prea mare in curba, lasat mult pe dreapta si m-a aruncat in stanga, am dat cu rotile de bordura din stanga si m-a aruncat pe linia de tramvai. S-a indreptat ghidoul cu o teava serioasa si rabdare. Eu sunt bine, doar zgariat si motorul e ok.. gata de drum diseara, azi sunt cu masina ca trebuia sa car ceva la munca.

 

Ghidonul se schimba, nu se indreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca esti ok si pagube minore. multa sanatate.

 

ps : daca observam ca erai cazut opream sa vad daca esti ok...dar nu mi-am data seama. m-am intalnit cu cineva exact la mega image acolo...

 

 

oricum , parca aveai ceva echipament pe tine din ce imi aduc aminte...poate doar pe la picioare sa te fi zgariat . asta e : omu cat traieste-nvata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam putin echipament, adica manusi, casca si ghetele ca geaca e una groasa de piele si-mi era cald si am zis ca nu o mai iau pana la carefour ca nu era mult de mers isi zic "merg incet".

Doar de 2 ori nu am purtat echipament si de 2 ori am cazut.. niciodata numai merg fara. Diseara ma duc sa-mi iau geaca de vara si alta pereche de manusi.. daca aveam geaca nu pateam nimic ca m-am zgariat doar la mana si putin pe fund, deloc la picior. Mi-am dat drumul pe spate ca aveam ghiozdanul, m-am ridicat imediat, a venit un sofer cu un Punto, tot motociclist si el se uita la moto ca-mi curgea benzina (abia ii facusem plinul). Sper ca am invatat ceva de data asta si bine ca nu am ranit pe nimeni.. aia mai imi trebuia.

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam putin echipament, adica manusi, casca si ghetele ca geaca e una groasa de piele si-mi era cald si am zis ca nu o mai iau pana la carefour ca nu era mult de mers isi zic "merg incet".

Doar de 2 ori nu am purtat echipament si de 2 ori am cazut.. niciodata numai merg fara. Diseara ma duc sa-mi iau geaca de vara si alta pereche de manusi.. daca aveam geaca nu pateam nimic ca m-am zgariat doar la mana si putin pe fund, deloc la picior. Mi-am dat drumul pe spate ca aveam ghiozdanul, m-am ridicat imediat, a venit un sofer cu un Punto, tot motociclist si el se uita la moto ca-mi curgea benzina (abia ii facusem plinul). Sper ca am invatat ceva de data asta si bine ca nu am ranit pe nimeni.. aia mai imi trebuia.

Asfalt uscat

 

Offff Icsule....ai mai multa grija de tine....e foarte bine ca te duci sa iti iei echipament....esti mai safe, chiar daca mori de cald. Apropo, suportul mie imi trebuie de dreapta, nu de stanga, dar multumesc oricum pentru oferta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guyz, o intrebare....am niste tobe Roads pe S4R-ul meu, care fara DB killere suna intr-un mare fel. Sunt curios doar la ce ma pot astepta cand ma opreste domnu' politist....se lasa cu amenda doar daca e cineva de la RAR cu el, care sa masoare nivelul decibelilor? Se ia si talonu pe treaba asta?

 

A, si inca ceva: Stie cineva de vreo vulcanizare unde sa poata sa-mi dea roata fatza jos, sa-mi faca o pana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Guyz, o intrebare....am niste tobe Roads pe S4R-ul meu, care fara DB killere suna intr-un mare fel. Sunt curios doar la ce ma pot astepta cand ma opreste domnu' politist....se lasa cu amenda doar daca e cineva de la RAR cu el, care sa masoare nivelul decibelilor? Se ia si talonu pe treaba asta?

 

A, si inca ceva: Stie cineva de vreo vulcanizare unde sa poata sa-mi dea roata fatza jos, sa-mi faca o pana?

 

 

Daca te poate ajuta cu ceva, eu stiu una pe la Lizeanu, mai precis este pe linia de tramvai, cred ca strada se numeste...strada reinvierii...sau ma rog acolo este cimitirul reinvierea...este un service auto cu spalatorie si cu vulcanizare. Baietii de acolo sunt motociclisti si unu dintre ei a fost chiar profu' de inot al fetitei mele. Poti incerca acolo daca nu gasesti intre timp...sunt super ok baietii...si eventual poti intreba de Costi si sa-i spui ca vii din partea mea...Madalina cu Ducati monster s4 rosu. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...