Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

E fonta, e casanta, nu se sudeaza din cate stiu eu.. vreau una in stare buna, nelovita sau indreptata. Frana s-a indreptat destul pentru moment.. aia e o prob neinsemnata.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E fonta, e casanta, nu se sudeaza din cate stiu eu.. vreau una in stare buna, nelovita sau indreptata. Frana s-a indreptat destul pentru moment.. aia e o prob neinsemnata.

 

 

Daca e sparta doar in 2-3 bucati merge sudata....daca e maruntita mai bine una noua.

Ai grija la sudura sa o puna bine pe pozitie...daca sta putin fortata in suruburi nu e bine....pune presiune in cadru si din cate stiu eu pe langa faptul ca este suport de scarite are un rol si in ranforsarea prinderilor motorului cu cadru.

 

Si eu am una sudata si e OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CIAO DUCATISTI!!!!!

Vroiam sa urez "LA MULTI, MULTI ANI!" :cheers: tuturor celor care va serbati azi ziua numelui, dar si pentru toti cei dragi voua.....sanatate maxima, sa aveti parte numai de lucruri frumoase si bune, sa va bucurati impreuna cu "fiarele" voastre :moto: de multi km frumosi si in siguranta. Asfalt uscat, ride safe si aveti grija de voi :makeout:

 

pai inalte am vrut sa spun insa am scris gresit. asta este motorul, l-am vazut in cateva poze si mi-a placut mult. radiatorul de ulei si amortizorul de ghidon fac toti banii. al meu dpdv estetic este o epava in comparatie cu al tau insa nici nu am de gand sa il aranjez aici. ma costa 300E doar sa imi dea cu lac pe carboane. sa vopsesc motorul nici nu vreau sa ma gandesc cat ar costa... cat despre "zgomotul" tobelor tale te contrazic, ducati suona, non fa rumore :laugh: (sunt curios cum o sa sune si al meu cu noile tobe pe care le-am comandat de 2 sapt si inca nu mi-au ajuns :angryfire: )

 

 

Eu am zis ca sunt zgomotoase, nu ca fac galagie....nu as vb niciodata urat de S4 al meu......normal ca makes sound not noise;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sparta doar in 2-3 bucati merge sudata....daca e maruntita mai bine una noua.

Ai grija la sudura sa o puna bine pe pozitie...daca sta putin fortata in suruburi nu e bine....pune presiune in cadru si din cate stiu eu pe langa faptul ca este suport de scarite are un rol si in ranforsarea prinderilor motorului cu cadru.

 

Si eu am una sudata si e OK.

E rupta in cele 3 parti.. adica am 3 bucatipartea rupta si cele 2 ramase pe motor dar nu vreau sa le sudez, vreau sa cumpar un suport nou. Sper sa si gasesc, multumesc de opinie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E rupta in cele 3 parti.. adica am 3 bucatipartea rupta si cele 2 ramase pe motor dar nu vreau sa le sudez, vreau sa cumpar un suport nou. Sper sa si gasesc, multumesc de opinie.

 

Daca nu mergi cu pasager si iti pui tobe sub sa, poti sa renunti de tot la alea :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nou revin cu o problema, multumiri lui dealer pt ghidon care s-a potrivit la fix fiind original dar incercand sa indrept fonta care tine toba si scaritele am obsv o fisura destul de mare si am tras sa vad daca rezista si s-a rupt.. imi cadea in mers probabil. Cine ma poate ajuta cu piesa rog pm cu detalii si pret. As avea si nevoie de frana de picior fiind destul de stramba. Multumesc

Rezolvat la Turnu-Severin la Ciprian (Dealer). Multumesc tuturor.

 

Daca nu mergi cu pasager si iti pui tobe sub sa, poti sa renunti de tot la alea :ok:

Cum sa renunt la ele daca pe suportul ala sta frana si scarita pilotului ?!?

Le schimb pe amandoua ca am gasit doar negru si nu pot sa am unul negru si unul argintiu.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa renunt la ele daca pe suportul ala sta frana si scarita pilotului ?!?

Le schimb pe amandoua ca am gasit doar negru si nu pot sa am unul negru si unul argintiu.

 

Ah, naspa. Mi-a scapat ca e si scarita pilotului pe ala.

 

Ma rog, de renuntat poti sa renunti la ele daca iti iei din-astea... In cazul in care ai 500e si nu stii ce sa faci cu ei :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha.. am rez cu 300 de lei 2 bucati.. cand o sa am 500 euro o sa-i dau tipului care mi i-a dat sa iau Monsterul :D

PS: Foarte tari comenzile alea dar desi nu vreau sa mai cad sunt constient ca f putin probabil asta deci mai bine mai des si mai ieftin ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frana s-a indreptat destul pentru moment.. aia e o prob neinsemnata.

 

Imi place cum gandesti. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP!

 

Mi-am cumparat de curand un Monster Dark de 600 si am reusit sa-i rup maneta de ambreiaj :D. Stiti unde as putea gasi una second? ca una noua am inteles ca e cam 300lei...

 

Merci de ajutor!

 

Asfalt uscat tuturor!

ai inteles gresit. noua este 10-15E

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://cgi.ebay.it/Leva-freno-frizione-nero-DUCATI-Monster-400-600-620-/120743375885?pt=Ricambi_e_Accessori_Scooter&hash=item1c1cddb40d aluminiul de la brembo nu e de 14 karate. astea sunt ideale. la 20E+ alti 10 ehpeditia ai manete noi iar pe cea de frana pe care o ai o pui pe bikeshop la vanzare: pret de criza, 20E :laugh:

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ,

m-ar interesa si pe mine piesele de carbon din lateralul seii (stanga+dreapta ) de la un monster 620 sie , 2003 .

are cineva de vanzare asa ceva ?! un pret ?

astept un semnal ...

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt nou pe forum si pe topic.Vreau sa-mi iau un monster dar mai intai vreau sa fac scoala.Sunt din militari.O scoala ok stiti prin cartier?TKS.:wave:

 

Vad ca stai in Militari. Da o fuga pana in Semanatoarea - intrarea dinspre Virtutii - http://www.motoschool.ro

 

Cauta-l pe Cristi Bratovici, e super instructor si ca sa-ti faci o idee despre cum te invata sa te descurci in trafic si cum se desfasoara un curs cu el, dupa ce ajungi cat de cat sa te tii pe motor, uita-te aici:

 

http://www.youtube.com/watch?v=E6_1c6uvrPM

 

Nu e foarte ieftin, parca era vreo 1200 de lei, dar face toti banii, garantat.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-mi sara nimeni in cap dar eu iti recomand ElitMoto, ii gasesti in Ilioara (Titan). E departe dar merita.

Am invatat lucruri care nici alti motociclisti cu km multi nu le stiau.

 

Nu-l asculta. Sunt ok oamenii.. dar de cate ori ma intalnescu cu ei, ma intreaba daca mobra mea e stricata... (ouameni rai :finger: )

 

Poate tu te trezesti c-o japoneza..

 

 

 

:cheers:

Sunt super ok baietii. Ii recomand.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca stai in Militari. Da o fuga pana in Semanatoarea - intrarea dinspre Virtutii - http://www.motoschool.ro

 

Cauta-l pe Cristi Bratovici, e super instructor si ca sa-ti faci o idee despre cum te invata sa te descurci in trafic si cum se desfasoara un curs cu el, dupa ce ajungi cat de cat sa te tii pe motor, uita-te aici:

 

http://www.youtube.com/watch?v=E6_1c6uvrPM

 

Nu e foarte ieftin, parca era vreo 1200 de lei, dar face toti banii, garantat.

Bafta.

 

 

Ms,chiar o sa ma duc pe acolo sa vad care e treaba.Apropo de pret, ai dreptate e cam dublu fata de ce e pe piata in acest moment....dar ce nu face omu' pentru confort :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez la voi ca sunteti mai informati. Exista printre voi detinatori de Ducati 1000 Sport Classic? As vrea sa incalec unul sa vad daca mi se potriveste, eu avand 1,83. O fi diferenta mare ca dimensiuni, comparat cu un Monster? Thx!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca stai in Militari. Da o fuga pana in Semanatoarea - intrarea dinspre Virtutii - http://www.motoschool.ro

Cauta-l pe Cristi Bratovici, e super instructor si ca sa-ti faci o idee despre cum te invata sa te descurci in trafic si cum se desfasoara un curs cu el, dupa ce ajungi cat de cat sa te tii pe motor, uita-te aici:

Nu e foarte ieftin, parca era vreo 1200 de lei, dar face toti banii, garantat.

Bafta.

Colegul meu de la munca a facut scoala la ei (a laut din prima si a terminat scoala in iunie) si e multumit dar nu mi se pare ca merita pretul dublu, plus ca mi s-au parut prea mici mobrele lor pt un tip de peste 1.75m. La elitmoto rezv dosarul mai rpd nu trebuie sa astepti 2 luni sa dai.

PS: clipul e din 2006.. acum au altceva.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa gasesti destul de greu si costa. Avand in vedere ca nu castigi multe sute de grame fata de cele de plastic, daca le ai pe cele stock, poti sa le colantezi cu fibra de carbon pentru look ;)

nu le am nici macar pe cele stock.nu ma intereseaza sa fie neaparat din carbon,macar cele stoc sa le gasesc...dar de UNDE le iau?

are cineva asa ceva ?

are cineva de vinzare piesele din lateralul seii(stock) pentru un monster 620 sie,2003???

Editat de rudi8791
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le am nici macar pe cele stock.nu ma intereseaza sa fie neaparat din carbon,macar cele stoc sa le gasesc...dar de UNDE le iau?

are cineva asa ceva ?

are cineva de vinzare piesele din lateralul seii(stock) pentru un monster 620 sie,2003???

 

errrrm eu le-am dat jos pe alea ca imi placea mai mult cum arata fara ele....se vede mai mult trellis :)

Cred ca le gasesc pe-acasa, merg weekendu asta si dk le gasesc te anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...