Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Pai asa era 7416-le carter de 748 cu cilindri 916...vezi ca vilbrochenul e smecher de tot in el si volanta...pai vezi ca clapetele sunt in strinsa legatura cu tps-ul si cu amestecul...nu faci clapetele fara tps niciodata pentru ca e o intreaga procedura de urmat...asa pot fi echilibrate cu tps setat aiurea si nu e treaba :)) si iti garantez ca daca faci treaba cum trebuie iti scade si consumul ala :P...oricum, ma bucur ca motorul ala a ajuns de unde a plecat si de fapt unde ii e locul...pe circuit :P

volanta a fost pusa pe motorul asta :D

 

cu siguranta cand o sa ajung la bucuresti o sa-l sun pe cristi poate are timp sa ma duc la el sa mi le ecilibreze si sa faca amestecul ca e posibil sa fie cam bogat. miroase a benzina nearsa parca.

 

de ajuns inca nu a ajuns el cum trebuie pe circuit, dar sper ca pe viitor sa se intoarca. cand vor fi gata circuitele din Romania, as putea si eu sa vin si mai des acasa.

 

am vrut sa o vand, eram pus rau tare pe 848 sau 1098, dar pe 848 pt ca e mai docil dar trebuia sa ii schimb ambreiajul. acum am decis sa raman cu asta ca am alte planuri de viitor. e ea ceva mai grea dar daca stii sa o "jonglezi" mai ca nu o simti. sau poate ma dilesc mai tare si imi iau pana la urma 848

 

pai diferenta ar fii caaa...alea pe aer sunt 2 supape pe cilindru si alea pe apa 4 supape si de aici diferente majore :grinbandit:

stiu ma, doar ca diferenta e si la putere. adica diferente, ca sunt diferite :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am o intrebare care necesita raspuns cat mai detaliat,

cunoaste-ti pe cineva (pers fizica sau juridica)care poate aduce motociclete din Italia ?

 

in rest numai bine,

salutari din insorita rep dominicana :cheers:

 

asfalt uscat tuturor,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap dupa cum spuneam am vazut diferente si mai mari de 15 eu in fine...cat despre filtre stiu si eu ca e acelasi lucru totusi eu unul recomand original ducati clar ca fac acelasi lucru pana la urma ...doar am dat ex la ce ai afiramat tu ...bafta

 

 

pai diferenta ar fii caaa...alea pe aer sunt 2 supape pe cilindru si alea pe apa 4 supape si de aici diferente majore :grinbandit:

nu este universal valabil. sunt si desmodue racite pe lichid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap am generalizat si eu...de acord cu tine....acum nu cauta nod in papaura :friends:

si nu numai desmodue si inte cele 2 mentionate de mine :bounce:

eu doar te-am corectat putin, doamne fereste sa caut nod in papura. sunt si motoare cu doua supape pe cilindru racite cu apa. exemplu st2. referitor la ce este cu rosu, jur ca nu inteleg ce vrei sa spui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu doar te-am corectat putin, doamne fereste sa caut nod in papura. sunt si motoare cu doua supape pe cilindru racite cu apa. exemplu st2. referitor la ce este cu rosu, jur ca nu inteleg ce vrei sa spui.

lasa-l ca e inca socat dupa intalnirea cu legenda. :haha:

app. ti-ai facut motoreta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o intrebare care necesita raspuns cat mai detaliat,

cunoaste-ti pe cineva (pers fizica sau juridica)care poate aduce motociclete din Italia ?

 

in rest numai bine,

salutari din insorita rep dominicana :cheers:

 

asfalt uscat tuturor,

Salut

Sunt destui si au fost f multi care aduc, multe anunturi sunt vechi pe google.

Ti-o verifica mecanic/optic, mai negociaza la pret dar te costa 500e.

http://www.scoalamotolouis.ro/index.php/motociclete-de-vanzare

http://www.motosh.ro/magazin/61/GARAGE-ITALIA.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu doar te-am corectat putin, doamne fereste sa caut nod in papura. sunt si motoare cu doua supape pe cilindru racite cu apa. exemplu st2. referitor la ce este cu rosu, jur ca nu inteleg ce vrei sa spui.

am glumit cu nod in papura stiu ca nu vrei asta :friends: ...ma refeream la motorul de st3 care este intre desmodue si desmoquattro...:) tot racid cu lichid dar eu generalizasem nu am intrat in detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am facut o centralizare a persoanelor care sunt interesate de deplasarea de la inceputul lui august. Enumar mai jos ce am selectat de pe forum ( imi cer scuze daca am sarit pe cineva )

 

Angel - 1 persoana

Adidas - 1 persoana

Icsu - 1 persoana

Blondu - 2 persoane

Alex fratele lui Blondu' - 1 persoana

Silviu - 1 persoana

Marius Pasca - 2 persoane ?

 

Persoane care nu prea intra pe forum dar mi-au confirmat :

 

Feli - 2 persoane

Adi - 1 persoana

Doru - 1 persoane

Fratele meu - 1 persoana

Augustin - interesat - nu stie inca daca vine

Eu - 2 persoane

 

 

Pana acum vad ca suntem 17 persoane. Din totalul acesta aproximativ 80 % au fost ok cu varianta pensiunii MAI www.pensiunea-mai.ro

 

Mai este discutia cu cuplatul in camere dar ma gandesc ca ne intelegem.

 

Va rog sa mai imi confirmati o data pe PM prezenta si numarul de persoane ca sa stiu daca fac rezervare de camere. F probabil imi vor cere avans dar vad eu cum ma inteleg cu ei.

 

Astept un semn de la voi.

 

Andrei

 

 

 

!!!! rugaminte - astept confirmarile voastre pana joi la ora 17.00 pentru ca apoi sa fac rezervarea.

 

Salut,

 

Reminder - va rog sa-mi confirmati astazi pana in ora 17.00 pe PM cine mai este interesat de iesirea de la inceputul lunii august.

 

 

Pana acum dintre cei care intra pe forum doar o persoana mi-a confirmat.

 

Avem 10 camere rezervate si trebuie sa sun astazi sa le confirm cate raman.

 

Pana acum avem asa :

 

Blondu - 2 persoane

Alex fratele lui Blondu' - 1 persoana

Silviu - 1 persoana

Feli - 2 persoane

Adi - 1 persoana

Doru - 1 persoana

Fratele meu - 1 persoana

Augustin

Radu Apostu - 1 persoana

Eu - 2 persoane

 

De asemenea cine nu stie de pe acum daca poate sau nu, nu este o problema, rezolvam cumva, sunt alte pensiuni disponibile si langa unde stam noi. Frumos ar fi sa ne strangem in seara de 4 august la o bere cu totii si sa stam la povesti pana dimineata :)

 

Va salut!

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos ar fi sa ne strangem in seara de 4 august la o bere cu totii si sa stam la povesti pana dimineata :)

 

Va salut!

 

Andrei

 

Daca n-avem unde sta, va invit la mine in cort. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

volanta a fost pusa pe motorul asta :D

 

cu siguranta cand o sa ajung la bucuresti o sa-l sun pe cristi poate are timp sa ma duc la el sa mi le ecilibreze si sa faca amestecul ca e posibil sa fie cam bogat. miroase a benzina nearsa parca.

 

:bigstar:

 

 

Treci mah pe la mine ca ti-o reglez eu ;)...oricum vreau sa mai schimbam o vb doua :P...ce cip ai pe ea?...tot ala FIM, sau ai pus cip normal de 916?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Este o varianta foarte buna si asta... Si ieftina.

 

Daca te intereseaza pun la bataie baia pentru dus :)

 

:cheers:

 

Dupa focul de tabara pe care o sa-l facem in cort, toti vom avea nevoie de dus. Paote-l facem impreuna ;)

 

Pana atunci, aceasta este prognoza meteo din acest uichend. Se baga vreunu la vreo tura inspre vreo zona mai racoroasa?

 

Treci mah pe la mine ca ti-o reglez eu ;)...oricum vreau sa mai schimbam o vb doua ...ce cip ai pe ea?...tot ala FIM, sau ai pus cip normal de 916?

@ Diavolu' : DU-te!! cu siguranta va ve-ti dicstra. :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Reminder - va rog sa-mi confirmati astazi pana in ora 17.00 pe PM cine mai este interesat de iesirea de la inceputul lunii august.

 

 

Pana acum dintre cei care intra pe forum doar o persoana mi-a confirmat.

 

Avem 10 camere rezervate si trebuie sa sun astazi sa le confirm cate raman.

 

Pana acum avem asa :

 

Blondu - 2 persoane

Alex fratele lui Blondu' - 1 persoana

Silviu - 1 persoana

Feli - 2 persoane

Adi - 1 persoana

Doru - 1 persoana

Fratele meu - 1 persoana

Augustin

Radu Apostu - 1 persoana

Eu - 2 persoane

 

De asemenea cine nu stie de pe acum daca poate sau nu, nu este o problema, rezolvam cumva, sunt alte pensiuni disponibile si langa unde stam noi. Frumos ar fi sa ne strangem in seara de 4 august la o bere cu totii si sa stam la povesti pana dimineata :)

 

Va salut!

 

Andrei

 

 

Salutare,

 

Gata - totul OK - rezervarea este facuta la pensiunea mai ( 249 lei camera dubla , mic dejun inclus + acces la piscina, sauna, jacuzzi ) pentru 9 camere duble. Confirmarile finale sunt asa :

 

Blondu - 2 persoane

Alex fratele lui Blondu' - 1 persoana

Silviu - 1 persoana

Feli - 2 persoane + inca 2 persoane cu moto

Adi - 1 persoana

Doru - 2 persoane

Cosmin, fratele meu - 1 persoana

Augustin - 2 persoane

Radu Apostu - 1 persoana

Eu - 2 persoane

Ne place - 1 persoana

 

Ce ma incanta este faptul ca au fost de acord cu rezervarea fara a plati avans.

 

Ramane sa ne auzim in saptamana cu weekend-ul respectiv pt a stabili restul detaliilor - ora plecarii, locul de unde plecam.. Cu deplasarea am stabilit ca o vom facem in grupuri de cate 3-4.

 

Va salut,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treci mah pe la mine ca ti-o reglez eu ;)...oricum vreau sa mai schimbam o vb doua :P...ce cip ai pe ea?...tot ala FIM, sau ai pus cip normal de 916?

uite cand vin la capitala, am sa dau un telefon. CHIP-ul e tot ala. nu am schimbat nimic pe ea decat motorul consumabilele si accesorii. upgrade sau downgrade nu am facut nimic. dar la motor nu s-a intervenit cu nimic.

 

@ Diavolu' : DU-te!! cu siguranta va ve-ti dicstra. :D

cum adica dom'le. ce e aia? nem to do.

 

ce sa-i fac?? motocicleta merge.

ma aia nu era motocicleta care merge. stii bine ca am discutat asta dupa ce The Legend a testat-o. ma refer la problema puterii de care te plangeai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ai releul in 2 faze pt ca e pre 99 (cu 5 fire) poti pune si cel in 3 faze (cu 7fire) doar ca e la risc. in italia eu asta am facut,pentru ca nu am gasit deloc in zona.

poti cauta si pe net,gen ebay dar is foarte scumpe si rare.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite cand vin la capitala, am sa dau un telefon. CHIP-ul e tot ala. nu am schimbat nimic pe ea decat motorul consumabilele si accesorii. upgrade sau downgrade nu am facut nimic. dar la motor nu s-a intervenit cu nimic.

 

 

cum adica dom'le. ce e aia? nem to do.

 

 

ma aia nu era motocicleta care merge. stii bine ca am discutat asta dupa ce The Legend a testat-o. ma refer la problema puterii de care te plangeai.

nu m-am plans niciodata de putere. in opinia mea are destula, folosesc cat pot si mai si ramane. probabil in mainile tale de expert pare fara vlaga. altele sunt problemele ei si nu le discut pe forum pentru ca cu siguranta nu am sa gasesc raspunsul aici. o sa o duc la mecanic atunci cand o sa am timp si chef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...