Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Simplu, nu sunt noi sau sunt ocazie. Noi suntem o echipa de oameni care in fiecare zi, alergam pe net dupa chilipiruri in materie de Ducati, in toata lumea! Venim in intampinarea pasionatilor marci Ducati cu variante profesioniste si pertinente, Dezideratul nu este strict economic, la noi primeaza pasiunea! Toata echipa este formata din motociclisti tineri, muncitori cu coloana vertebrala. Poate in anumite situati am fost aberanti, motivul nu am avut un etalon dupa care sa lucram. Noi sunte deschisi la negociat, oferim piese si servici in rate, sunt multi cei care se bucura de mobra cu ajutorul nostru. Nu am inteles atitudinea asta, in schimb ne-am ambitionat sa ne autodepasim si sa ne facem treaba si mai bine. In viitor vom veni cu multe lucruri noi, interesante in materie de Ducati. Vom distruge mitul cum ca Ducati sunt stricacioase si scumpe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, cineva acolo sus ma iubeste... si ma iubeste zdravan! dovada evenimentele prin care am trecut in ultima vreme! va multumesc tuturor pentru urari si pentru ajutor (madalina florescu, marius herea, cristi dragomirescu, etc)este mare lucru sa scapi nevatamat dintr-un asemenea accident... o sa incep sa merg mai des la biserica.

 

 

motorul meu nu va ajunge niciodata la voi

 

 

ufff f. nici nu stii cate emotii m-au trecut cand am vazut poza cu motorul tau pe jos.

 

Sanatatea este cea mai importanta... restul se repara.

 

Daca trebuie sa pleci in italia si nu ai unde sa lasi motocicleta, da-mi un semn si o rezolvam in colentina la garajul bunicilor mei....

 

Poate prindem miercurea viitoare o bere dupa academie.

 

:cheers:

Editat de floreaandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, cineva acolo sus ma iubeste... si ma iubeste zdravan! dovada evenimentele prin care am trecut in ultima vreme! va multumesc tuturor pentru urari si pentru ajutor (madalina florescu, marius herea, cristi dragomirescu, etc)este mare lucru sa scapi nevatamat dintr-un asemenea accident... o sa incep sa merg mai des la biserica.

 

 

Bine ca esti OK si ai relatii acolo sus ;) , asta conteaza, restul se rezolva ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ufff f. nici nu stii cate emotii m-au trecut cand am vazut poza cu motorul tau pe jos.

 

Sanatatea este cea mai importanta... restul se repara.

 

Daca trebuie sa pleci in italia si nu ai unde sa lasi motocicleta, da-mi un semn si o rezolvam in colentina la garajul bunicilor mei....

 

Poate prindem miercurea viitoare o bere dupa academie.

 

:cheers:

multumesc frumos Andrei! am sa iau in calcul oferta ta. nu stiu daca mai raman pana miercuri. bem o bere, cum sa nu? mai ales ca acum sunt pieton.. cu specificatia: oricand, nu doar miercuri! :cheers:

 

Bine ca esti OK si ai relatii acolo sus ;) , asta conteaza, restul se rezolva ..

ai dreptate doru, asta este important. restul... chiar nu conteaza.

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

hai sa scriu si pe topicul dedicat :bigstar:

vand monstrul galben: pentru cine nu stie: s-a nascut candva in 2005 dotat cu injectie.A ajuns la 40K de km intre timp,in stare foarte buna cu toate consumabilele ( inclusiv curelele)schimbate recent, cauciucurile se mai pot folosi un an,consumul este decent: 5.5-6 inafara orasului, sunetul este inconfundabil(termignoni de aluminiu fara silencere), ce sa mai...cea mai prietenoasa motocicleta cu personalitate :)

 

Si cu toate astea il dau pe Tob: pentru cine e interesat..doua mii jumate de iepuroi

 

Ride safe :cheers:

post-36171-0-10006300-1345271034_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator xxxxx

Salut! am si eu un Monster S4R 2005 si cred ca am probleme la cutia de viteze,intre a3a si a4a imi ramane intre viteze. am o teama sa mai merg cu mobra pt a nu-i face rau. si mai face si un pufait ciudat pe admisie,din cauza nr de km oare(45000)? ce fac?pt ca in Constanta unde m-am mutat de curand nu gasesc pe nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zar916...imi pare rau ptr cele intamplate dar daca tu esti ok atunci e bine

@gogoshika...asta nu e bine doar daca urmeaza altul in loc mai mare si mai frumos:)))

multumesc frumos! sunt ok, chiar foarte ok avand in vedere ca m-am ciocnit cu un jeep... fara echipament... cum am mai spus, cineva acolo sus ma iubeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! am si eu un Monster S4R 2005 si cred ca am probleme la cutia de viteze,intre a3a si a4a imi ramane intre viteze. am o teama sa mai merg cu mobra pt a nu-i face rau. si mai face si un pufait ciudat pe admisie,din cauza nr de km oare(45000)? ce fac?pt ca in Constanta unde m-am mutat de curand nu gasesc pe nimeni...

Cel mai bine este sa-l incarci intr-o duba sa-l aduci la Bucuresti si sa-ti faci programare la un mecanic sa se uite la ea. Intai de toate suna mecanicul si cere indrumare ce este de facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai baieti vam lasat singuri 2 saptamani si faceti prostii:)))...

eu tocmai mam intors dintr o plimbare in olanda si la intoarcere in germania am zis eu ia sa facem un BENELUX asa in jumate de zii :)))...si asa sau adunat vreo 2300km dus intors germania-benelux-germania...

cateva poze modeste din olanda doar... restul mi a fost lene sa mai opresc:)))

in ordine orasele...amsterdam,haga,rotterdam...a urmat si bruxelles...luxemburg blabla :))))

post-3947-0-00406100-1345322553_thumb.jpg

post-3947-0-85673000-1345322615_thumb.jpg

post-3947-0-81765000-1345322646_thumb.jpg

post-3947-0-58405600-1345322694_thumb.jpg

post-3947-0-37870500-1345322747_thumb.jpg

post-3947-0-50643800-1345322820_thumb.jpg

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da mai baieti vam lasat singuri 2 saptamani si faceti prostii:)))...

eu tocmai mam intors dintr o plimbare in olanda si la intoarcere in germania am zis eu ia sa facem un BENELUX asa in jumate de zii :)))...si asa sau adunat vreo 2300km dus intors germania-benelux-germania...

cateva poze modeste din olanda doar... restul mi a fost lene sa mai opresc:)))

in ordine orasele...amsterdam,haga,rotterdam...a urmat si bruxelles...luxemburg blabla :))))

 

Bravos mai Buggy, rider adevarat .. frumos, la mai multe !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domne, de ce n-ai zis ca ti-ai luat St-u identic cu al meu (fostu). Eu credeam ca faci Germania pe SS.

 

Cauta un sudor si scoate db-killer-ele de la tobe, o sa vezi de ce :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Theonlyone....hehe dap nu stiu adevrat sau fals ideea e ca dap la cat mai multe sper ca sa orpesc setea de km care o am si nu te gandi ca urmeaza alpi pe acolo p e unce ati fost voi la intoarcerea de la wdw ...

@Gixu...pai ST a ajuns la mine dupa ce pretenul care a vazuto si pe a ta a cumparat st asta da la tinut 1 an in care nu a mers cu el doar la lustruit :)))...pana cand mi sa facut mila de moto sa o mai vad stand si am zis dao incoace:))) eu stiu ce sa fac cu el :))))...cat despre tobe am in plan ptr la iarna mai multe ptr ST in mare vreau sa il aduc cu ceva asemanator unui monster S4 defapt asta a fost planu initial cand am luat st anu trecut si la momentul ala nu aveam bani de S4 sau S4R...asa ca o sa fac o fuziune intre ST,S4 si S2R vedem ce o sa iasa ...bafta poate ne vedem in germany la o tura pe 9 septembrie e SBK la nurburgring te tenteaza? eu ma duc...bafta

 

Ultima achizitie in materie de fashion si de sustinere a mobrei : un stander de Moto GP pentru monobrat :D Inca nu, tot cu el merg, prind sfarsitu sezonului asa :))

fac o mica remarca fara suparare...in moto gp nu exista moto monobrat...oricum interesant stander e aluminiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eugen, vezi ce iti trebuie la motor si daca e nevoie ceva da un semn poate te pot ajuta cu ce piese mai am pe acolo.

 

 

Doruleeeeeeee. asai ca legendele is peste tot. ai vazut ce onoare pe prietenu tau.... sa stea el cu legenda.

 

 

dar zice el:

am si eu pe cineva care are Ducati, a fost in Italia, si acum are 2, ca si-a mai luat una; dar nu stie pe care sa o tina, ca nu vrea sa le vanda.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Theonlyone....hehe dap nu stiu adevrat sau fals ideea e ca dap la cat mai multe sper ca sa orpesc setea de km care o am si nu te gandi ca urmeaza alpi pe acolo p e unce ati fost voi la intoarcerea de la wdw ...

@Gixu...pai ST a ajuns la mine dupa ce pretenul care a vazuto si pe a ta a cumparat st asta da la tinut 1 an in care nu a mers cu el doar la lustruit :)))...pana cand mi sa facut mila de moto sa o mai vad stand si am zis dao incoace:))) eu stiu ce sa fac cu el :))))...cat despre tobe am in plan ptr la iarna mai multe ptr ST in mare vreau sa il aduc cu ceva asemanator unui monster S4 defapt asta a fost planu initial cand am luat st anu trecut si la momentul ala nu aveam bani de S4 sau S4R...asa ca o sa fac o fuziune intre ST,S4 si S2R vedem ce o sa iasa ...bafta poate ne vedem in germany la o tura pe 9 septembrie e SBK la nurburgring te tenteaza? eu ma duc...bafta

 

 

fac o mica remarca fara suparare...in moto gp nu exista moto monobrat...oricum interesant stander e aluminiu?

 

Daca ma anunti inainte ca vii sigur, imi areanjez turele in asa fel incat sa vin si eu, cu conserva, mobra sau trenul, sa vedem. :cheers:

 

Vezi ca gasesti pe mobile s2r la pret ok. Nu stiu daca iese ce trebuie din st, trebuie sa schimbi tot, bascula, rezervor...Merita investitia? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma anunti inainte ca vii sigur, imi areanjez turele in asa fel incat sa vin si eu, cu conserva, mobra sau trenul, sa vedem. :cheers:

 

Vezi ca gasesti pe mobile s2r la pret ok. Nu stiu daca iese ce trebuie din st, trebuie sa schimbi tot, bascula, rezervor...Merita investitia? :cheers:

dap 100% sigur nu sunt niciodata de nimic :)(ba da stiu ca imi place ducati)...dar eu asa am facut planul ca pe 9 septembrie sa merg la nurburgring o sa te anunt oricum faza e ca as fi vrut sa plec de pe 8 si sa dorm acolo sa fiu fresh pe 9 ca de la mine sunt 550km si sa fac dus intors intro zi plus o zi de stat pe circuit nu prea merge oricum mai vb...

 

ok mersi de site...la mine cand e vb de bani dati pe moto nu ma gandesc cat am atat dau ca sa imi fac rezolv dorintele:)...asa e o sa am multre de facut stiu ce ma asteapta dar vedem ce o iesi...cert este ca toata lumea zice inclusiv eu ca farul de st e urat da de ceva timp incepe sa imi place st asa cu e el stock...:)))

dar pt ca visul meu suprem inca nu se poate realiza sa vezi cockteil ce fac din st...:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,

 

Se vinde Ducati Monster 696. Putini km, aproape noua.

 

Motocicleta este a unui prieten de-al meu - pentru detalii contact la numarul de mai jos.

 

An fabricatie - 2008

Kilometri - 2950

 

Pret - 6200 euro

 

Contact - 0746111333 - Mihai

 

post-20029-0-19761100-1345453772_thumb.jpg post-20029-0-76939000-1345453802_thumb.jpg post-20029-0-41030000-1345453832_thumb.jpg

 

Nu se accepta schimburi, rog seriozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Am avut un accident,la mare.Clasic...Ce ma intereseaza daca aveti o geaca julita bine,asiguratorul spune ca a mea nu este julita atat de bine incat sa ma despagubeasca.Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Andrei - frumoasa jucaria, spor la vanzare cu ea

 

@ Vali - sorry man, din pacate nu am o geaca tavalita ca te-as fi ajutat cu mare placere. Ce s-a intamplat? Esti ok? Cat de grav a fost? Sa ne ti la curent daca te putem ajuta in vreun fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...