Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

ma gandeam sa ii ofer 2500 pe el si sa dau o fuga sa il vad dar ... deja ma mai gandesc :))

 

Nu stiu ce sa zic de s4r... mi-ai mai spus candva de el... ma gandesc la propunerea ta , m-am gandit si atunci ..... am impresia ca totusi e prea "Brutus" pt mine, este power in el nu gluma , si eu sunt inca destul de incepator, iair de buget... deocamdata am 3000 disponibil inca nu sunt nici macar aproape de propunerea ta...

 

Ca si curiozitate spune-mi te rog frumos , eventual pe prv, niste detalii: an, km, poate niste poze dc ai facute ar fii interesant sa vad.Si o intrebare, de pe ce ai urcat pe s4r?

 

MS frumos pt toate raspunsurile!!

 

Seara faina!


» Post actualizat in 03 Feb 2015 20:15

pe la 4000 de euro dc reusesc sa mai strang , ma judecam serios la un s2r 1000 :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Îţi spun aici, oricum cam toată lumea ştie motoreta: an 2004, aproape 49.000km.

A fost adusă din Italia prin 2010, sunt primul proprietar în ţară şi am impresia că al doilea la general. Are istoric de service la Andu (MotoRosso) şi adiţionale destule: kit Termignoni complet (admisie + evacuare), placă de presiune ambreiaj (+ arcuri) Ducati Performance, capac ambreiaj carbon, codiţă micşorată (nu tăiată!), stop LED cu semnale integrate, manete scurte reglabile, etc. Am şi toate piesele originale care au fost inlocuite de către astea.

Merge foarte bine, şi se aude cel puţin la fel. Fără să mă laud, are printre cele mai frumoase sunete dintre Ducati-urile bucureştene - lucru care o să-mi lipsească probabil cel mai mult după ce o dau, dealtfel. Şi ca să-ţi răspund la întrebare: înainte să mă urc pe asta am avut un M600 Dark din 2001 cu care am făcut vreo 15-20.000km. E diferenţă mare ce-i drept, dar dacă eşti băiat cu cap şi nu te rupi în figuri n-o să-ţi rupă capul.

Poze din păcate nu prea am cu ea, aşa că-ţi pun aici ce am mai găsit pe FB, ca să-ţi faci o idee.

219935_4077322010022_1564790989_o.jpg 549074_362887340489274_1323133963_n.jpg?1415397_617665038344835_9168133210223406

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o lua pe asta de la asta mic, ca ie stricata :lol:

Glumesc. Motoreta asta e mult peste de poti gasi la banii astia. pacat ca asta micu o vinde, dar mai are una in grajd care ii papa banii.

 

Sunetul ala face toti banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca s4r-ul tau nu e ceea ce caut, mi se interesanta propunerea ta, faina foc mobra; deocamdata nu am toata suma necesara, o sa mai strang o luna doua si ne povestim...

 

faine poze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca pun eu o poza mai recenta si mai clara.

 

Marmotele nu se pun :lol:

 

Bughi și nevoia lui presantă de a arunca motorete în apă.

 

Chiar daca s4r-ul tau nu e ceea ce caut, mi se interesanta propunerea ta, faina foc mobra; deocamdata nu am toata suma necesara, o sa mai strang o luna doua si ne povestim...

 

faine poze ;)

 

Informativ, prețul (deocamdată) este de 3800€. Cu evacuarea stoc, este de 3500€.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cunosc motoreta, am avut ocazia sa o scot si la plimbare o data. Recomand !

Sar si eu cu cateva poze (2011):

Astea is de cand era netunsi si nebarbierit.. ce vremuri....... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe net, ebay.. un Mosfet. Nu mai crapa niciodata si e cam la acelasi pret cu unul original.

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heh. Eşti optimist. Să-l văd eu că ţine mai mult de câţiva ani pe o motoreta unde e amplasat sub şa. Între evacuare şi motor. Cu aerisire/ventilaţie 0.

 

^_^

 

Pai da, la mine era montat sub sa si nu era ventilat. Din ce m-am interesat pe net, o solutie a fost sa-l mut unde sa fie in bataia vantului. Am facut asta de la inceput, de cum mi-am luat moto si nu am avut probleme.

 

Poti sa-mi dai mai multe detalii sau un link despre Mosfet.

Am gasit pe ebay.it,83 euro,original.

 

Nu stiu ce model ai tu, dar daca cauti pe google sigur gasesti exact ce iti trebuie. E tot un regulator de tensiune, doar ca e constuit mai altfel si nu se incalzeste precum cel original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate arata la fel. Eu ma refeream la ce Ducati ai tu si in functie de asta cautam pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti!De curand am achizitionat un Ducati Monster din 1999 de 600 ca si prim motor! Imi place la nebunie ce fel arata si ce fel se aude!Ce ar trebuie sa iau in considerare privind acest tip de motor?, deoarece am am auzit ca sunt destul de pretentioase! De altfel as vrea sa ii fac si un schimb de ulei si vroiam sa va rog daca puteti sa imi spuneti mai exact ce tip de ulei sa bag si cat!Multumesc!
Pun si si singura poza cu el pe care o am pana acuma!

post-88505-0-42536700-1423770323_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimba-i curelele in cazul in care fostul proprietar nu le-a schimbat sau nu ti-a putut garanta asta. curelele au limita de 20.000Km sau 2 ani.

Ulei, poti pune Motul sau Bel Ray. tine de cati bani vrei sa dai pe el. Bel Ray e ceva mai scump, dar mai bunice. avand in vedere ca motorul tau nu e unul de curse care sa fie solicitat, cred ca nu conteaza asa mult ce ulei ii pui. pentru a ta cel mai pretabil e 10w40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti,am cateva probleme electrice cred! :( Cand apas frana fata nu se aprinde stopul, Cand aprind pozitiile se apinde si cea spate,cand dau pe faza scurta se stinge pozitia spate. Nu cred ca sunt lucruri normale astea nu? Cu un raspuns ma poate ajuta cineva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...