Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Multi inca se agata de kilometrii unei motociclete, ceea ce e partial gresit. Sunt motociclete cu +100K km care nu au probleme pentru ca au fost intretinute. Pot exista motoare cu 10K care au fost exploatate gresit sau pot exista motoare cu +50K care au fost intretinute si menajate. Acum problema se pune pentru ce iti iei motorul, sa-l pastrezi pentru o lunga perioada (caz in care incepi sa investesti pentru sufletul tau) sau sa-l schimbi in urmatorii 1-2 ani (caz in care ii schimbi consumabilele si-i dai full gaz, ca-l repara urmatorul propietar).

Unul mai sus zicea ca vrea Monster pentru ca mai apoi sa-si ia 600RR. Daca tot vinzi Monsterul, ce mai conteaza cati Km are la vanzare sau la cumparare? +- cateva sute de euro. Daca ma intrebi pe mine, as prefera un Monster cu 50k Km decat un 600RR cu 12K. Cultura moto in RO e la pamant, la noi e moda sa schimbi cat mai multe motociclete fara a investi nimic in ele. In curand, jumatate din parcul moto din Romania va ajunge la fier vechi.

Sfatul meu e sa-ti iei o motocicleta buna, investeste in ea si tine-o cat mai mult timp :peace:

Editat de adidas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stie cineva cu ce baterie vine din fabrica Monster 696?

 

Multam'!

 

 

Am pus io o intrebare stupida?!... :moron:

 

Intreb pentru ca Monsterul meu din 2009 si circa 3500 km la bord are bateria slaba.

 

Dupa ce am reusit sa ajung in final la acaret, am constata ca e Yuasa....si ma intrebam daca este bateria ei originala sau daca nu cumva fostul proprietar a inlocuit-o.

 

De ma lamureste cineva...bogdaproste!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea nu e stupida, dar aici e "canapeaua batranilor" in ale Ducati Monster.

Astia tineri care au Monster post-2007 si ar putea sa-ti raspunda nu prea mai intra p-aici de cand s-a facut grup "Monster Lounge" pe FB. Intreaba acolo. Esti in grup?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi inca se agata de kilometrii unei motociclete, ceea ce e partial gresit. Sunt motociclete cu +100K km care nu au probleme pentru ca au fost intretinute. Pot exista motoare cu 10K care au fost exploatate gresit sau pot exista motoare cu +50K care au fost intretinute si menajate. Acum problema se pune pentru ce iti iei motorul, sa-l pastrezi pentru o lunga perioada (caz in care incepi sa investesti pentru sufletul tau) sau sa-l schimbi in urmatorii 1-2 ani (caz in care ii schimbi consumabilele si-i dai full gaz, ca-l repara urmatorul propietar).

Unul mai sus zicea ca vrea Monster pentru ca mai apoi sa-si ia 600RR. Daca tot vinzi Monsterul, ce mai conteaza cati Km are la vanzare sau la cumparare? +- cateva sute de euro. Daca ma intrebi pe mine, as prefera un Monster cu 50k Km decat un 600RR cu 12K. Cultura moto in RO e la pamant, la noi e moda sa schimbi cat mai multe motociclete fara a investi nimic in ele. In curand, jumatate din parcul moto din Romania va ajunge la fier vechi.

Sfatul meu e sa-ti iei o motocicleta buna, investeste in ea si tine-o cat mai mult timp :peace:

 

Salut. Stiu ce zici. Treaba cu nr de km conteaza pentru mine in primul rand din principiu. De fel, sunt un om corect si imi place sa stiu ce cumpar din banii munciti de mine. Daca are 100k km, fie, vinde-mi-o ca atare si vedem daca se califica, dar nu incerca sa imi prezinti o epava ca fiind o bijuterie. Am exagearat putin, dar cred ca ai inteles la ce ma refer. Oricum, stiu in ce tara traim si ca probabilitatea sa imi iau teapa este mare.

N-am spus ca vreau Monster ca mai apoi sa o dau pe Honda. In primul rand vreau sa ma bucur de mersul pe 2 roti, pt ca m-am "imbolnavit". 600rr-ul e un vis, nu stiu daca se va indeplini sau nu. E dreptul nostru sa visam...

Deci, motocicleta nu iau ca sa o vand imediat. Nu sunt genul. Stiu sa apreciez si sa pretuiesc ceea ce detin, fie masina, motocicleta, bicicleta...

Multumesc pt pareri, apreciez orice sfat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea nu e stupida, dar aici e "canapeaua batranilor" in ale Ducati Monster.

 

Astia tineri care au Monster post-2007 si ar putea sa-ti raspunda nu prea mai intra p-aici de cand s-a facut grup "Monster Lounge" pe FB. Intreaba acolo. Esti in grup?

 

 

La 35 de ieri geroase sunt tinerel?!?!...suna bine!!!

 

Sau oare am acum o mobra de tanara pitipoanca?...mai ales ca-i si rosie...

 

Nu sunt in grupul FB si prefer discutiile despre mobre pe-acilea, nu pe plantatia lu' nenea Zuckerberg.

 

 

@adidas

 

Merci cif!

Editat de d a n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

hello hello ,

 

Cu parere de rau in Noiembrie m-am despartit dupa 2 sezoane de primul meu moto, un m600 mult iubit. Singurul motiv real pt desparitre a fost "boala" dupa un ambreiaj uscat... asa ca incet incet am inceput sa caut sa intreb sa urmaresc internetul si a aparut un S4 nu departe de mine(Arad) , in Szeged - HU.

As vrea sa va cer o parere, atat cat se poate vedea din anuntul postat, referitor la acesta agregat pt cei care au putin timp si mai clatesc ochii pe lounge zilele astea.

 

http://www.hasznaltauto.hu/motor/ducati/ducati_monster_s4-8615426

 

Merci mult tututor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot să spun din poze este că:
- jugul, semighidoanele şi rezervorul sunt (re)vopsite
- discurile sunt schimbate cu unele mai vechi
- bordul este de S4R

Astea sunt observaţii obiective. Subiectiv, pentru 1000€ în plus, îţi pot vinde S4R-ul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam sa ii ofer 2500 pe el si sa dau o fuga sa il vad dar ... deja ma mai gandesc :))

 

Nu stiu ce sa zic de s4r... mi-ai mai spus candva de el... ma gandesc la propunerea ta , m-am gandit si atunci ..... am impresia ca totusi e prea "Brutus" pt mine, este power in el nu gluma , si eu sunt inca destul de incepator, iair de buget... deocamdata am 3000 disponibil inca nu sunt nici macar aproape de propunerea ta...

 

Ca si curiozitate spune-mi te rog frumos , eventual pe prv, niste detalii: an, km, poate niste poze dc ai facute ar fii interesant sa vad.Si o intrebare, de pe ce ai urcat pe s4r?

 

MS frumos pt toate raspunsurile!!

 

Seara faina!


» Post actualizat in 03 Feb 2015 20:15

pe la 4000 de euro dc reusesc sa mai strang , ma judecam serios la un s2r 1000 :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Îţi spun aici, oricum cam toată lumea ştie motoreta: an 2004, aproape 49.000km.

A fost adusă din Italia prin 2010, sunt primul proprietar în ţară şi am impresia că al doilea la general. Are istoric de service la Andu (MotoRosso) şi adiţionale destule: kit Termignoni complet (admisie + evacuare), placă de presiune ambreiaj (+ arcuri) Ducati Performance, capac ambreiaj carbon, codiţă micşorată (nu tăiată!), stop LED cu semnale integrate, manete scurte reglabile, etc. Am şi toate piesele originale care au fost inlocuite de către astea.

Merge foarte bine, şi se aude cel puţin la fel. Fără să mă laud, are printre cele mai frumoase sunete dintre Ducati-urile bucureştene - lucru care o să-mi lipsească probabil cel mai mult după ce o dau, dealtfel. Şi ca să-ţi răspund la întrebare: înainte să mă urc pe asta am avut un M600 Dark din 2001 cu care am făcut vreo 15-20.000km. E diferenţă mare ce-i drept, dar dacă eşti băiat cu cap şi nu te rupi în figuri n-o să-ţi rupă capul.

Poze din păcate nu prea am cu ea, aşa că-ţi pun aici ce am mai găsit pe FB, ca să-ţi faci o idee.

219935_4077322010022_1564790989_o.jpg 549074_362887340489274_1323133963_n.jpg?1415397_617665038344835_9168133210223406

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o lua pe asta de la asta mic, ca ie stricata :lol:

Glumesc. Motoreta asta e mult peste de poti gasi la banii astia. pacat ca asta micu o vinde, dar mai are una in grajd care ii papa banii.

 

Sunetul ala face toti banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca s4r-ul tau nu e ceea ce caut, mi se interesanta propunerea ta, faina foc mobra; deocamdata nu am toata suma necesara, o sa mai strang o luna doua si ne povestim...

 

faine poze ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca pun eu o poza mai recenta si mai clara.

 

Marmotele nu se pun :lol:

 

Bughi și nevoia lui presantă de a arunca motorete în apă.

 

Chiar daca s4r-ul tau nu e ceea ce caut, mi se interesanta propunerea ta, faina foc mobra; deocamdata nu am toata suma necesara, o sa mai strang o luna doua si ne povestim...

 

faine poze ;)

 

Informativ, prețul (deocamdată) este de 3800€. Cu evacuarea stoc, este de 3500€.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cunosc motoreta, am avut ocazia sa o scot si la plimbare o data. Recomand !

Sar si eu cu cateva poze (2011):

Astea is de cand era netunsi si nebarbierit.. ce vremuri....... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...