Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Auzi, dar de ce nu iti cauti tu o evacuare oarecare pe ebay, dupa care sa-ti construiesti tu galeriile?

Eu mi-am luat cu 125eur (transport inclus) o evacuare Termi Race only, facuta pentru Kawasaki Z750, dar care e aproape identica cu cea construita special pentru SC1000 si care costa aprox 2000eur. Galeriile le am facute custom, cu diametrul marit, la niste meseriasi.

 

Asta e cea de Kawasaki:

Bike-K059.jpg

 

Si asta e cea de Ducati:

SportClassic02.JPG

 

Si in final as vrea cam asa ceva:

232361d1373569605-sport-classic-picture-

 

 

Eu zic sa te uiti si dupa evacuari de Ducati Streetfighter, adaptarile se pot face ulterior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cere-i adminului aprobare sa poti vedea acest grup pe Facebook.

Sunt tot timpul chestii interesante de vanzare, pentru tot ce inseamna Ducati, si din cand in cand mai apar si tobite :D

https://www.facebook.com/groups/mercatinodeiducatisti/

 

Cam toate sunt rare.

Ca fapt divers, daca intereseaza pe cineva pentru 848, 1098, sunt ieftine rau, dar sunt 41 care liciteaza pentru ele http://www.ebay.com/itm/DUCATI-848-1098-1198-TERMIGNONI-AUSPUFF-/231414739008?pt=DE_Motorradteile&hash=item35e164b040&vxp=mtr

Apoi am mai gasit astea http://www.ebay.com/itm/MARMITTE-terminali-MARCA-TERMIGNONI-/181603529904?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item2a4869f4b0

 

Apropo, am comandat stopul ala dar mi-am dat seama ca nu am unde sa il pun, poate doar atasat de sa si cu ceva mufe pentru desprindere rapida :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbeam despre ce ai gasit tu pe ebay/pagina de facebook, se vede dupa prinderi....

Editat de addrianii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva daca Parbrizul de Monster S4, e compatibil cu 620?am gasit astea: /index.php?/topic/721226-vand-capac-monopost-ducati-monster-600-si-carena-fata-ducati-s4/ si ma tentau cat de cat

Monopostul stiu ca e compatibil.


» Post actualizat in 16 Dec 2014 08:20

Parbrizul, la prinderi stiu ca se potriveste, nu stiu daca incurca in vreun fel forma diferita a ceasurilor de bord.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie careva daca Parbrizul de Monster S4, e compatibil cu 620?am gasit astea: /index.php?/topic/721226-vand-capac-monopost-ducati-monster-600-si-carena-fata-ducati-s4/ si ma tentau cat de cat

Monopostul stiu ca e compatibil.

» Post actualizat in 16 Dec 2014 08:20

Parbrizul, la prinderi stiu ca se potriveste, nu stiu daca incurca in vreun fel forma diferita a ceasurilor de bord.......

 

Se potriveste. Forma bordului la Monster e aceeasi pentru toate modelele (pre-2008) pe injectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Se potriveste. Forma bordului la Monster e aceeasi pentru toate modelele (pre-2008) pe injectie.

Are dreptate Angel, nush de ce rahat, cand am citit anuntul...m-am dus cu gandul ca vine de pe un M900 nu de pe S4 :rusinica: :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai oameni buni,

dupa mai bine de doua sezoane petrecute in saua VTR-ului si un purcoi de bani bagati in el, ma cam mananca-n c.ur sa-mi iau un Monster. Evindet, durerile de spate dupa drumuri mai lungi de 300 km m-au facut sa imi doresc iar un naked. Si dupa cum nu prea as vrea sa renunt la V2, Monsterul ar fi cea mai ok alegere (SV-ul 650 2003+ ar mai fi si el o varianta). Asadar, ma uitam in gradina macaronarilor la M900 (vad ca un 2001 e pe la 1800E) si cam la asa ceva mi-a ramas gandul. Ar mai fi varianta sa pastrez VTR-ul (pentru golaneala si zilele in care iau salariul) si sa mai iau un M620 pe care sa-l alerg zi de zi. Ideea cu 620-ul pare ok la modul ca si muierea da de permis acum in primavara si ar fi ok si pentru ea. Problema la mine e ca m-am obisnuit cu VTR-ul si acceleratiile acestuia, de fapt astea-mi plac la V2-urile mari si nu stiu cum m-as simti pe un Monster mic. Va intreb pe voi: face fata unui ritm mai alert de mers? Cum se comporta la viteze de peste 130-140 km/h, mai are ceva vana-n el? Recunosc, nu am mers niciodata pe Monster (doar pe un ST4 care mi se pare identic cu VTR-ul). O singura data am avut in grup un M620, dar a mers in ritmul lui, mai catinel, asa... In oras era ok, dar cand am iesit, l-am cam pierdut in spate. La fel, si cand am avut Fazer si cand ma mai incingeam cu baietii pe la semafor, cu Monsterele mici nu prea aveam ce discuta (asta se intampla acum vreo 7 ani). Imi e frica sa nu imi iau un 620 si sa ma trezesc ca o sa trag de el ca de un caine mort...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Venind de pe un V2 de 1000, un M620 nu e pentru tine. O sa-i apreciezi ciclistica, greutatea redusa si manevrabilitatea prin oras si pe curbe (unde nu o sa te plictisesti), dar la drum intins o sa cam tragi de el. Trage bine pentru un 600 (un M600 carb. setat bine, merge peste 200), dar avand in vedere cu ce esti obisnuit, nu e treaba. Nu prea e nici de "golaneala". Daca iti cauti un Monster, uita-te de la M900 in sus. Ti-as sugera un S2R1000 sau un S4R: primul e golaneala pura, al doilea se indinde mai bine la drum (l-am dus pe al meu la 260, pentru ca sunt cocalar).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda Angel are drepatate e cocalar...:))))))),,,,,

 

Acum serios vb are dreptate,....daca ai vtr ....nici sa nu te mai gandesti la monster sub 900 cmc...deci recomandarea ar fi...m 900, s2r1000,s4,s4r...

In cazul in care intra si pretena/nevasta in ecuatie atunci 620 e algerea perfecta....dar tu nu ai ce sa faci cu el in afara orasului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un S4 sau S4R (ca S4RS e mai scump) cred ca s-ar preta cel mai bine la necesitati tale. Au motoare de 916 si 996 care nu au cum sa te lase la greu.
Daca stai bine cu portofelul, uita-te dupa un 848 SF, si ai sa vezi atunci distractie. :lol:

 

Una peste alta, care pune motoreta la bataie ca sa ne dam pe derdelus?

post-59565-0-55608900-1418754143_thumb.jpg

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@angel....sunteti DOC eu tocmai daia m am retras din DOC...:))))))...

 

 

Andrei sv.....ai vrut tobe acum suporta consecintele...:))))))).... Nah scormone si tu prin capitala aia sigur gasesti pe cineva...cauta la dafway...

 

PS Dafway....sa dai o bere la baietii de la academie ca ti am facut reclama(pozitiva).....

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri, sau mai exact, ca mi-ati confirmat ceea ce banuiam.

 

M620 imi place, e o motocicleta ok, numai cuvinte de lauda despre ea - ciclistica, pozitie, frane. Nu sunt genul care sa dea in motor ca surdu-n clopot, dar cum majoritatea amicilor cu care merg au motociclete care trec usor de 200, imi e cam greu sa tin pasul la drumuri mai lungi unde se merge cum se merge, mai ales daca e si pasager in spate. Pe de alta parte, eu merg cam 75% in oras, deci avantaj M620 - fasneata, mica, usoara. Sa zicem ca la drumurile lungi n-ar fi o problema. Daca resusesc in primavara sa fac un efort, pastrez VTR-ul si iau si un din asta. Daca nu, incerc sa o vand si sa iau un M900 sau un S4 (vad ca si astea incep de la sub 2000E).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri, sau mai exact, ca mi-ati confirmat ceea ce banuiam.

 

M620 imi place, e o motocicleta ok, numai cuvinte de lauda despre ea - ciclistica, pozitie, frane. Nu sunt genul care sa dea in motor ca surdu-n clopot, dar cum majoritatea amicilor cu care merg au motociclete care trec usor de 200, imi e cam greu sa tin pasul la drumuri mai lungi unde se merge cum se merge, mai ales daca e si pasager in spate. Pe de alta parte, eu merg cam 75% in oras, deci avantaj M620 - fasneata, mica, usoara. Sa zicem ca la drumurile lungi n-ar fi o problema. Daca resusesc in primavara sa fac un efort, pastrez VTR-ul si iau si un din asta. Daca nu, incerc sa o vand si sa iau un M900 sau un S4 (vad ca si astea incep de la sub 2000E).

 

Gandeste-te si la faptul ca Monster-ul nu e deloc orientat spre touring indiferent de model, de la M620 la S4Rs. E distractiv pe curbe si destul de comfortabil in oras, dar la drum lung te doare spatele de la saua mediocra si te oboseste teribil din cauza vantului (protectie 0).

 

In acelasi timp, personal nu te-as sfatui sa iti iei un S4 la sub 2000€. Oricum, daca te hotarasti pe unul dintre modelele de Monster, poti sa vii sa ceri cu incredere sfaturi concrete aici.

 

Plus ca-ti scade consumul ala de porc de la VTR :)

 

Nu stiu cat consuma VTR-ul, dar monstrul meu ia peste 10 in oras daca ma dau la el ^_^

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent de stitlul de mers, in oras nu-mi scade sub 10. Afara imi ia de obicei 8, dar am reusit sa scot si sub 7 la un mers temperat.

Tocmai, ca lipsa unei carene nu ma deranjeaza, la un mers omenesc e ok si fara.

 

Multumesc pentru sfaturi si ponturi si sa speram ca se aranjeaza planetele intr-un fel :)

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda ....s4 la sub 2000 de ieuro hmmm cam suspect....de obicei sunt la peste 3000 ceva bun zic....

 

Cat despre drumuri lungi cu monster mda nu e cea mai potrivita dar nici dracu impielitat :)))))).....stiu oameni care au facut europa pe monster si nu a fost tragedie....depinde de persoana si de sacrificiul pe care vrea sa l faca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...