Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Va salut... ma pregatesc sa iau un Ducati Monster M900 (sau M600, in fuctie de starea de spirit) si nu gasesc pe nicari pe cineva sa-mi dea niste info despre Termignoni. Ce au atat de special? Nu este Akrapovic mai bun decat Termognoni? :-?

Sunt in un pic in ceata, pentru ca am doua oferte pentru doua Monstere, dar amandoua au tobe stock, iar eu vreau ceva hi-tech... adica daca e bal, bal sa fie!

De pe acum multzam in avans ptr raspunsuri!

 

vezi ca florea andrei are un monster de vanzare...vb cu el :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut... ma pregatesc sa iau un Ducati Monster M900 (sau M600, in fuctie de starea de spirit) si nu gasesc pe nicari pe cineva sa-mi dea niste info despre Termignoni. Ce au atat de special? Nu este Akrapovic mai bun decat Termognoni? :-?

Sunt in un pic in ceata, pentru ca am doua oferte pentru doua Monstere, dar amandoua au tobe stock, iar eu vreau ceva hi-tech... adica daca e bal, bal sa fie!

De pe acum multzam in avans ptr raspunsuri!

 

Pai diferente mari nu sunt.Eu am akrapovic pe 620 meu si suna de ti se face pielea de gaina.Am auzit pana acuma Mivv-urile lu th3onlyon3 si diferenta de sunet nu e mare.Preturile sunt cam la fel,singura diferenta la termi e ca vine si cu centralina bricolata(ECU).Cel mai bine vi la o intalnire si le auzi pe toate :friends:

 

Cirz.

 

P.S - apropo de centralina,eu am akrapovic-uri si filtru sport.se poate regla ECU stock?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M900 am eu

Iti stau la dispozitie cu intrebari miercurea viitoare sau in weekend.

Pe mine m-ar interesa si altele la un motor fabricat inainte de 99, dar vorbim mai multe cand ne intalnim.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de la Sibiu.... ami greutz catre Bucuresti! Si cu busul nu vin nici daca ma gauresti!

Probabil lo sa caut un Termi... :-D Zice lumea ca totusi e frumusel si suna teribil pe Ducati! Tocmai ma uitam la niste filmulete pe iutub cu Termi-uri pe Ducati.... Sounds EXTREME! :-D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de la Sibiu.... ami greutz catre Bucuresti! Si cu busul nu vin nici daca ma gauresti!

Probabil lo sa caut un Termi... :-D Zice lumea ca totusi e frumusel si suna teribil pe Ducati! Tocmai ma uitam la niste filmulete pe iutub cu Termi-uri pe Ducati.... Sounds EXTREME! :-D

 

 

ideea e ca ducati suna oricum f bine...

ai graja sa nu dai banii aiurea pe terminioni;calitatea e evidenta dar cred ca poti gasi si o solutie de compromis ceva mai ieftina!!

 

eu am pe a mea niste no name-uri cu care erau pe ea cand al luato...dupa parea unora :friends: suna f bine... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari tuturor,

imi pare rau ca nu am venit ieri la intalnire desii imi anuntasem prezenta,

oricum iata id-ul meu de mess

andrei :friends: -> doicaruandrei@yahoo.com

asfalt uscat

Editat de Kindaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa jignesc pe nimeni cu atitudinea mea, insa... thanks but no thanks tuturor ofertelor de moto & accesorii aduse din Italia!

 

Imi pare rau sa te dezamagesc,da orice ducati ti-ai lua o sa fie ITALIENESC si 99,9 % adus din italia :friends::crack:)

Editat de desmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@desmo, esti nostim! Stiu asta, imagineaza-ti... ideea mea insa era bazata pe moto ADUSE SECOND HAND din IT. Atat. :-)

 

 

ai de gand sa iti iei nou?? :friends:

 

.... altfel e cam greu sa gasesti unu care sa nu provina de la mama italia :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@desmo, esti nostim! Stiu asta, imagineaza-ti... ideea mea insa era bazata pe moto ADUSE SECOND HAND din IT. Atat. :-)

 

Pai sincer daca te duci tu sa-l iei sau cineva de incredere, nu vad unde ar fi problema cu cele provenite din IT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il iau folosit, din Germani. Are in jur de 8.000 km la bord, si cunosc jucarica de cand a ajuns in Germania cu 0 km. Il are un bun prieten cu care am lucrat impreuna in DE si ii cunosc stilul de condus, stiu cat e de forjat motorul! Asta e singurul motiv ptr care il iau de la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il iau folosit, din Germani. Are in jur de 8.000 km la bord, si cunosc jucarica de cand a ajuns in Germania cu 0 km. Il are un bun prieten cu care am lucrat impreuna in DE si ii cunosc stilul de condus, stiu cat e de forjat motorul! Asta e singurul motiv ptr care il iau de la el.

 

 

Asa da ! .. asta cam e cazul ideal .. exceptand bineanteles cazul in care primesti motoreta noua cadou de ziua ta :friends: .. cu totii asteptam ziua aia :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hondaxxx,

am auzit ca in germania ar avea grija mai mult de ele (mai ales ca sunt folosite mai putine luni pe an decat in italia, unde este mai cald mai mule luni pe an)

dar, doar am auzit, al meu e din italia 22k km si nu am avut nici o probl, merge ca uns.

 

id-ul de mess: blondu_mm

 

asfalt uscat

 

ps: te asteptam intr-o miercuri la buc, sau ... venim noi la tine, ai paturi pentru 8-10 monsteristi ?

 

:friends:

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blodule, ai auzit bine, chiar asta e motivul pentru care motoarele din Germania sunt mai putin forjate decat cele din Italia. Si pe langa asta, in zona aia se conduce mult mai prudent si mai cuminte, daca pot sa zic asa..... in comparatie cu haoseul de pe soselele Italiei!

 

Si da, chiar daca nu am paturi ptr 10 - 11 monsteristi, gasim solutii alternative, dulapuri, coltare, saci de dormit! Numa' stai sa-mi iau si eu un monsterache, sa nu ma oftic langa voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il iau folosit, din Germani. Are in jur de 8.000 km la bord, si cunosc jucarica de cand a ajuns in Germania cu 0 km. Il are un bun prieten cu care am lucrat impreuna in DE si ii cunosc stilul de condus, stiu cat e de forjat motorul! Asta e singurul motiv ptr care il iau de la el.

 

 

partea proasta e ca daca nu e forjat motoru...inseamna ca nu e rodat :friends:

 

glumesc

 

P.s. intradevar e un caz ideal cel in care iti iei trotineta de la un cunoscut :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...