Jump to content
Sign in to follow this  
monsteristu'

Monster Lounge

Recommended Posts

se baga cineva la un drum pana la mare in weekend?

pe mine ma cam roade nestarea.. ca abia am schimbat kitu' de lant =))

pe mine ma cam roade nestarea.. ca abia am schimbat kitu' de lant =))

da-mi un semn ;)

Domnu' Gixu, tind să cred că "musiu" monsteristu' ar trage mai degrabă înspre TA ;), GSu' e prea bicicletă de fete.

M-as baga si eu la un drum pana la mare.

da-i un semn lui BoogA ;)

daca imi adun mintile, plec si eu vineri seara sau sambata dimineata.

si io tot sambata as pleca..

Deci facem o echipa?

Sa vedem daca se mai pleaca........ ca la ce chef de iseseala se anunta....... ;)

hai ca am rezolvat-o cu marea :|

am mai avea o sansa de iesire R.E.A. se numeste, si se tine in buzau (home sweet home).

0749267808 pt doritori !

Edited by BoogA

Dragilor iaca, dupa ceva munci seculare ce au durat ..o luna, va invit sa aruncati o vizita pe Ducatiblog.ro.

Este viziunea proprie a modului in care voiam sa arate ceva de genul unui site Ducati related..cu stiri, evenimente si .. forum.

asadar.. fiti bineveniti

ducatiblog.jpg

site_logo.jpg

Mesaj completat

Dragilor iaca, dupa ceva munci seculare ce au durat ..o luna, va invit sa aruncati o vizita pe Ducatiblog.ro.

Este viziunea proprie a modului in care voiam sa arate ceva de genul unui site Ducati related..cu stiri, evenimente si .. forum.

asadar.. fiti bineveniti

ducatiblog.jpg

site_logo.jpg

;)

Edited by BoogA

Mesaj completat

;)

foarte tare ducati blog . sper sa fim cat mai multi membrii

Mesaj completat

foarte tare ducati blog . sper sa fim cat mai multi membrii

[/quote

De unde as putea sa fac rost de un pinten pt monster de 750 sau cineva care il poate face din fibra?

si io tot sambata as pleca..

Deci facem o echipa?

mai bine stateam dreaq acasa.

mobra e in Constanta, cu circul rupt (nu de tot, doar opritorul), schimbatorul indoit, si naiba mai stie ce.

sursa: probabil un (cuvant urat) sau o vaca - probabil dat cu spatele cu masina - probabil trosnit moto din fata.

In schimb.. confirm a x-a oara. dupa torentiala si viitura de pe sosea (la Ostrov / Baneasa).. monsteru' e bun la soft enduro!

salut

am mers si eu pt prima data cu un monster aseara (an 99, 750 ccm) , am o intrebare , e normal cam pe la 160 km/h sa vibreze foarte tare ?( adica imi parea foarte instabila, mi-a fost si frrica sa accelerez..)

avea ghidonu putin stramb dar nu cred ca putea sa faca asa din cauza ghidonului

mai bine stateam dreaq acasa.

mobra e in Constanta, cu circul rupt (nu de tot, doar opritorul), schimbatorul indoit, si naiba mai stie ce.

sursa: probabil un (cuvant urat) sau o vaca - probabil dat cu spatele cu masina - probabil trosnit moto din fata.

In schimb.. confirm a x-a oara. dupa torentiala si viitura de pe sosea (la Ostrov / Baneasa).. monsteru' e bun la soft enduro!

mie mi-au cam trecut spumele! ma consoleaza gandul ca nu eram calare pe el cand s-a hotarat sa se tavaleasca pe jos.

Mesaj completat

salut

am mers si eu pt prima data cu un monster aseara (an 99, 750 ccm) , am o intrebare , e normal cam pe la 160 km/h sa vibreze foarte tare ?( adica imi parea foarte instabila, mi-a fost si frrica sa accelerez..)

nu, nu este normal, in opinia mea, cazatura ce a strambat ghidonul a dereglat si furca din flanse, probabil foarte putin dar de ajuns sa simti vibratii la viteze mai mari.

Mesaj completat

nu, nu este normal, in opinia mea, cazatura ce a strambat ghidonul a dereglat si furca din flanse, probabil foarte putin dar de ajuns sa simti vibratii la viteze mai mari.

care sunt alea flansele? , am cautat pe net si nu le gasesc

un prieten vrea sa o cumpere si vreau sa stiu unde sa ma uit si daca e o problema majora

voi ce ziceti , e o problema majora sau se rezolva ieftin/usor ?

Mesaj completat

care sunt alea flansele? , am cautat pe net si nu le gasesc

un prieten vrea sa o cumpere si vreau sa stiu unde sa ma uit si daca e o problema majora

voi ce ziceti , e o problema majora sau se rezolva ieftin/usor ?

juguri sau cum draq se mai numesc...

salut

VErifica si axu fata eu am avut o surpriza neplacuta....dupa cazatura am sch ghidonul dar era instabila la viteza si la franare brusca pe fata....vezi sa nu fie acolo buba ...din juguri se deplaseaza greu deci imi e greu sa cred ca s-a deplasat de acolo doar daca e trosnita mai rau. :(

Este de fapt viitorul Power Cruiser, schita aceasta a mai fost arucnat ain presa acum ceva luni, dar uite aici articolul cu foto, motorul real in teste -> ARTICOL Ducati Powercruiser

interesant , un fel de V-Max dar Ducati ?!

VErifica si axu fata eu am avut o surpriza neplacuta....dupa cazatura am sch ghidonul dar era instabila la viteza si la franare brusca pe fata....vezi sa nu fie acolo buba ...din juguri se deplaseaza greu deci imi e greu sa cred ca s-a deplasat de acolo doar daca e trosnita mai rau. :(

din cate stiu, jugurile se stang cu o anumita forta, tocmai pentru a prevenii torsionarea telescoapelor in caz de cazatura. sus:5,6Nm, 6,2Nm maxim admis si jos, 5,1Nm, 5,6Nm maxim admis. m-am interesat de asta la mecanicii de aici avand si eu aceeasi problema: o banala cazatura deplasandu-mi vizibil telescoapele din jug. oricum daca asta ar fi problema nu o vad majora. parerea mea este, daca vrei sa o cumperi, sa te duci cu un mecanic sa o verifice mai amanuntit. ceea ce facem noi aici... doar chat-uim, cine stie? poate coco-sun are dreptate, sau poate este doar de la cauciucul fata... :D

Edited by zar916