Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Buna baieti....am vb mai de mult de niste haine moto si spre rusinea mea abia acum am ajuns sa le fac poze.

va dau si cateva detalii:

-geaca textil e marimea XL

-geaca de piele e marimea 56

-ghetele de piele sunt Alpinestar si sunt 43, sunt whaterproof

-ghetutele Dainesse sunt 42

-pantalonii sunt Wintex si sunt XL

-casca ARAI ASTRO/J

 

Multumesc anticipat pt ajutor

Asfalt uscat tuturor si aveti grija de voi!

post-64246-0-86991300-1306928603_thumb.jpg

post-64246-0-12759500-1306928610_thumb.jpg

post-64246-0-23832100-1306928635_thumb.jpg

post-64246-0-19724100-1306928643_thumb.jpg

post-64246-0-18365600-1306928649_thumb.jpg

post-64246-0-72181600-1306928655_thumb.jpg

post-64246-0-72261100-1306928662_thumb.jpg

post-64246-0-04831400-1306928674_thumb.jpg

post-64246-0-47812900-1306928686_thumb.jpg

post-64246-0-29323200-1306928695_thumb.jpg

post-64246-0-25785700-1306928706_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna baieti....am vb mai de mult de niste haine moto si spre rusinea mea abia acum am ajuns sa le fac poze.

va dau si cateva detalii:

-geaca textil e marimea XL

-geaca de piele e marimea 56

-ghetele de piele sunt Alpinestar si sunt 43, sunt whaterproof

-ghetutele Dainesse sunt 42

-pantalonii sunt Wintex si sunt XL

-casca ARAI ASTRO/J

 

Multumesc anticipat pt ajutor

Asfalt uscat tuturor si aveti grija de voi!

 

Preturi ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ne vedem la academie sa vorbim de preturi ;)

 

(tare: geaca de piele are si umeras "Ducati Performance" :laugh:)

 

 

Ia uita-te mai bine si vezi ca ambele geci au umerasele originale.....ce crezi tu ca asa se tin gecile ducati????/;))

Vb diseara

Take care!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara,

multa lume noua la academie si sa tot fie, ca doar este loc pentru toti pe canapeaua monsterista, :friends:

sa ne tinem obiceiul de miercuri seara,

iata un set de poze,

asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa lume noua la academie si sa tot fie, ca doar este loc pentru toti pe canapeaua monsterista, :friends:

sa ne tinem obiceiul de miercuri seara,

 

Va salut !

 

Daca am inteles bine, in fiecare miercuri seara va intalniti in fata la Academia Militara ?

Am in plan pentru viitor, achizitia unui Monster (... la un M900 ma gandesc) insa motocicletele astea imi sunt total necunoscute !

Ca tot omul, am o multime de intrebari si ma gandesc ca decat sa va stresez aici pe forum, mai bine incalic pe Batrana si trag o fuga pana in Bucuresti ca sa va vad monstrii si sa arunc cate o intrebare din cand in cand !

 

Va deranjeaza daca apar si eu prin peisaj ? Calar ! O sa fiu cu motocicleta, insa ...... nu cu un Ducati !

Pe la ce ora ajungeti miercuri seara ?

 

Cu respect ! :cheers:

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut !

 

Daca am inteles bine, in fiecare miercuri seara va intalniti in fata la Academia Militara ?

Am in plan pentru viitor, achizitia unui Monster (... la un M900 ma gandesc) insa motocicletele astea imi sunt total necunoscute !

Ca tot omul, am o multime de intrebari si ma gandesc ca decat sa va stresez aici pe forum, mai bine incalic pe Batrana si trag o fuga pana in Bucuresti ca sa va vad monstrii si sa arunc cate o intrebare din cand in cand !

 

Va deranjeaza daca apar si eu prin peisaj ? Calar ! O sa fiu cu motocicleta, insa ...... nu cu un Ducati !

Pe la ce ora ajungeti miercuri seara ?

 

Cu respect ! :cheers:

 

Salut Petrica,

Nu ne deranjeaja faptul ca cineva doreste sa ni se alature,

ne poti vedea in fiecare miercuri incepand cu ora 19:00 la academia militara,

bun venit si asfalt uscat

Editat de Kindaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba bijuteria aia galbena...O fi aceiasi care isi astepta proprietarul la Andu in garaj?

 

Eu n-am vazut-o la Andu, iar proprietarul (care o are de mai bine de un an) zice ca o tine la el. Pe de alta parte e foarte posibil sa fie tot aia de care zici tu, nu de alta, dar nu cred ca sunt multe 998-uri galbene in Bucuresti/Romania :laugh:

 

Va salut !

 

Daca am inteles bine, in fiecare miercuri seara va intalniti in fata la Academia Militara ?

Am in plan pentru viitor, achizitia unui Monster (... la un M900 ma gandesc) insa motocicletele astea imi sunt total necunoscute !

Ca tot omul, am o multime de intrebari si ma gandesc ca decat sa va stresez aici pe forum, mai bine incalic pe Batrana si trag o fuga pana in Bucuresti ca sa va vad monstrii si sa arunc cate o intrebare din cand in cand !

 

Va deranjeaza daca apar si eu prin peisaj ? Calar ! O sa fiu cu motocicleta, insa ...... nu cu un Ducati !

Pe la ce ora ajungeti miercuri seara ?

 

Cu respect ! :cheers:

 

Salutare,

 

Daca vii la 7 fix si nu gasesti pe nimeni, sa nu te sperii. De venit venim, macar 2-3, de prin martie pana prin septembrie/octombrie.

 

Monster 900 (bun) o sa gasesti cam greu pe la noi. Eu stiu doar cateva, dintre care unul la vanzare (se vede putin si in poze, pe partea stanga, cel cu cadrul galben). E modificat cum trebuie, si se da cu vreo 4000e. Daca nu, moto.it si subito.it sa traiasca!

 

Inainte de toate cred ca ar fi bine totusi sa vii sa te sui pe unul, sa vezi macar cum stai pe el. De mai multe poti sa il intrebi pe Christi (b28jmp).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vazut-o la Andu, iar proprietarul (care o are de mai bine de un an) zice ca o tine la el. Pe de alta parte e foarte posibil sa fie tot aia de care zici tu, nu de alta, dar nu cred ca sunt multe 998-uri galbene in Bucuresti/Romania :laugh:

 

 

 

Salutare,

 

Daca vii la 7 fix si nu gasesti pe nimeni, sa nu te sperii. De venit venim, macar 2-3, de prin martie pana prin septembrie/octombrie.

 

Monster 900 (bun) o sa gasesti cam greu pe la noi. Eu stiu doar cateva, dintre care unul la vanzare (se vede putin si in poze, pe partea stanga, cel cu cadrul galben). E modificat cum trebuie, si se da cu vreo 4000e. Daca nu, moto.it si subito.it sa traiasca!

 

Inainte de toate cred ca ar fi bine totusi sa vii sa te sui pe unul, sa vezi macar cum stai pe el. De mai multe poti sa il intrebi pe Christi (b28jmp).

 

Bine, nu am de gand sa imi iau maine Monster ! Este vorba de cateva luni bune, poate in toamna sau primavara anului viitor ... depinde mult de cum imi merg treburile.

Acum am zis si eu 900 ca ar fi o cilindree mai ,,intzepata" nitel, insa cred ca nici cu un 600 nu mi-ar parea rau. Cu un 600 imi este frica sa nu-mi fie mic si apoi sa ma plictisesc de el, dar altfel nu tin mortis sa am un 900. Asta nu inseamna ca nu mi-ar placea un S2R, sau mai mult ... S4R, dar na .....

 

Din acest motiv pana se mai acumuleaza niste banutzi, mi-am zis ca e timpul sa-mi incep o documentare in ceea ce priveste marca Ducati. Am avut ceva mobre pana acum, insa nicio italianca ! Doar cateva austriece, in rest ... japoneze.

Recunosc ca sunt subiectiv ! Sunetul unui Ducati imi face pielea de gaina intotdeauna cand il ascult !

Acum ceva timp cineva mi-a imprumutat un ST4 cativa kilometrii si de atuinci m-am virusat rau de tot cu Ducati ... eu pe atunci aveam LC8 950Adv. si mi sa parut ,,pistol cu apa" pe langa cuplul nesimtit al ST4-ului.

 

Ramane sa prind vre'un monterist si sa-l ,,chestionez" ! :friends:

Incerc miercurea viitoare sa ajung pe la Bucuresti, iar daca la 19.00-19.30 nu gasesc pe nimeni o iau usurel inapoi spre Alexandria.

 

Bafta ! :cheers:

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, nu am de gand sa imi iau maine Monster ! Este vorba de cateva luni bune, poate in toamna sau primavara anului viitor ... depinde mult de cum imi merg treburile.

Acum am zis si eu 900 ca ar fi o cilindree mai ,,intzepata" nitel, insa cred ca nici cu un 600 nu mi-ar parea rau. Cu un 600 imi este frica sa nu-mi fie mic si apoi sa ma plictisesc de el, dar altfel nu tin mortis sa am un 900. Asta nu inseamna ca nu mi-ar placea un S2R, sau mai mult ... S4R, dar na .....

 

Din acest motiv pana se mai acumuleaza niste banutzi, mi-am zis ca e timpul sa-mi incep o documentare in ceea ce priveste marca Ducati. Am avut ceva mobre pana acum, insa nicio italianca ! Doar cateva austriece, in rest ... japoneze.

Recunosc ca sunt subiectiv ! Sunetul unui Ducati imi face pielea de gaina intotdeauna cand il ascult !

Acum ceva timp cineva mi-a imprumutat un ST4 cativa kilometrii si de atuinci m-am virusat rau de tot cu Ducati ... eu pe atunci aveam LC8 950Adv. si mi sa parut ,,pistol cu apa" pe langa cuplul nesimtit al ST4-ului.

 

Ramane sa prind vre'un monterist si sa-l ,,chestionez" ! :friends:

Incerc miercurea viitoare sa ajung pe la Bucuresti, iar daca la 19.00-19.30 nu gasesc pe nimeni o iau usurel inapoi spre Alexandria.

 

Bafta ! :cheers:

 

 

 

 

Buna Petrica!

Sper sa te virusezi definitiv si iremediabil cu DUCATI;)....oricum daca sound-ul iti face pielea de gaina.....cand o sa-l ai mereu cu tine....e clar ca o sa fii de-al nostru:D...+ ca dupa ducati nu o sa te mai sui\asa usor pe o japoneza...parerea mea....eu una nu as renunta la S4 al meu nici pt toate japonezele din lume....macar stiu sigur ca evacuarile alea....au anumite efecte.....;))=))

Asa cum au zis si baietii, doar ploaia ne face sa nu ajungem miercurea la academie....dar in general dupa 19.30 suntem prezenti sa facem putina demonstratie de cum ar trebui sa sune un motor.....stii cum se spune....DUCATI MAKES A SOUND...NOT A NOISE!!!!

SE HAI LA MOTO DENTRO FUORI HAI UNA DUCATI!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu propun mare...in Vama... cu ramanere peste noapte.e cineva interesat?

 

eu propun mare...in Vama... cu ramanere peste noapte.e cineva interesat?

 

Eu din pacate nu pot cu ramanere peste noapte. Stiu ca am zis ca ma bag, dar a intervenit ceva si trebuie sa plec din tara duminica pe la pranz. De-asta ziceam ceva de o iesire sambata...

 

Eu din pacate nu pot cu ramanere peste noapte. Stiu ca am zis ca ma bag, dar a intervenit ceva si trebuie sa plec din tara duminica pe la pranz. De-asta ziceam ceva de o iesire sambata...

 

EDIT: din pacate tocmai am aflat ca plec maine. Nu ma pot merge nicaieri :(

 

Distractie placuta daca mergeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbiți mă cu mihaela rădulescu, ea prezintă, poate intrați moca.

zaire, rezolvă problema, că te Âştii cu madama.

 

:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest weekend se propune o plecare catre Veliko Tarnovo.

 

Mai sunt doritori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...