Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. Aveti idee unde as putea sa-mi repar si eu geaca de moto(din textil). As avea nevoie sa ii inlocuiesc niste parti, respectiv pe antebrate, unde din cauza cazaturi s-au ars si s-au rupt.

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. Aveti idee unde as putea sa-mi repar si eu geaca de moto(din textil). As avea nevoie sa ii inlocuiesc niste parti, respectiv pe antebrate, unde din cauza cazaturi s-au ars si s-au rupt.

Multumesc anticipat!

mada iti recomand sa schimbi geaca ca e cel mai bine(desi stiu ca e mai greu) nu stiu cat de afectata e, ca maicamea, asta e meseria ei. dar risti ca la o alta cazatura sa cedeze unde a fost "carpita" plus ca nu gasesti materialul respectiv(cordura) doar daca tai din alta geaca. daca ai o poza cu ea si zonele, pot sa iti dau un verdict. in general un croitor bun, care nu se plange ca e greu si alea alea, nici nu ar trebui sa se uite la ea. ti-ar luao din mana si ti-ar zice: vino peste vreo 2ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa eviti incingerea motorului dar sa ai si o rezistenta a uleiului mai ales pe cei care o folosesc in Bucuresti, as recomanda si eu 15W50 in mijlocul verii e cel mai bun fiind si un ulei Race. cutia se comporta altfel, apa urca mai greu si are o rezistenta mai buna fata de 10/40, ca ulei, recomand Motul 300V, ai 10W40 si 15W50 e un ulei destinat motoarelor mai solicitate, folosit de cei care se dau si pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna . tocmai miam achizitionat si eu un monster m600 din 1998 . imi poate spune careva ce ulei e mai ok sa pun? castrol 10W 40 e ok?

da poti sta linistit in principiu 10w 40 e f ok eu am testat si motul si castrol si 10w40 si 10w 50 la mersul pe strada nu am facut diferenta recomand ambele marci...10w 50 pt monster de 600 e cam exacgerat...adica ma gandesc ca nu te dai race style cu M 600 incat sa ai nevoie de 10w 50 asta e parerea mea bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta, ce sa duscutat aseara la academiede WDW

 

cei care nu sunt inca decisi daca e sa mearga pe motor sau nu, sau timpul nu le permite, pe www.wizzair.com am gasit/cumparat biletul cu 93lei(22euro) cazarea inca nu am rezervat-o dar am gasit casuta de 4 persoane. suntem 2 si mai trebuie 2. dar cred ca se poate si 5 din ce tin minte. daca nu... o sa ma intind cat mi-e patu de mare sau imi cumpar o papusa gonflabila doar sa fie casa plina :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta, ce sa duscutat aseara la academiede WDW

 

cei care nu sunt inca decisi daca e sa mearga pe motor sau nu, sau timpul nu le permite, pe www.wizzair.com am gasit/cumparat biletul cu 93lei(22euro) cazarea inca nu am rezervat-o dar am gasit casuta de 4 persoane. suntem 2 si mai trebuie 2. dar cred ca se poate si 5 din ce tin minte. daca nu... o sa ma intind cat mi-e patu de mare sau imi cumpar o papusa gonflabila doar sa fie casa plina :crack:

eu in principiu o sa fiu singur in cort asa caaaaaaa :crack: glumesc...asa ca pot oferi cazare la WDW :crack: mai discutam bafta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pun 15w50 pentru ca-i racing ci pentru ca-i mai gros si motorul meu e racit pe aer. Am avut 10w40 si se "auzea" ca-i uleiul prea subtire pe caldurile de foc.

Depinde cat merge sub 20 de grade si cat are de gand sa mearga cand e foarte cald. "owner's manual" pagina 49 - ulei (eu am printat manualul si i-am facut si coperti)

Owner's Manual - http://www.carlsalter.com/pdfs/ducati_MONSTER2001.pdf

Metal Parts - http://www.carlsalter.com/pdfs/Ducati_M600%20Parts%202001.pdf

Luate de aici - http://www.carlsalter.com/ducati-service-manuals.asp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

Lupule.. trebuie sa te scapam cumva de tobele alea, ca arata ingrozitor. :D

 

buna . tocmai miam achizitionat si eu un monster m600 din 1998 . imi poate spune careva ce ulei e mai ok sa pun? castrol 10W 40 e ok?

 

 

Motul 300v 15w-50.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lupule.. trebuie sa te scapam cumva de tobele alea, ca arata ingrozitor. :D

 

 

Heeelp! :D

ducati-sport-1000-escapes-termignoni.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a trecut prin Oltenita un Ducati Monster rosu cu dungi albe Monster S2R cred pe la ora 14:15.. se auzea demential.

De unde cumpar si eu 2 semnalizatoare SPATE, adica scurte, de Monster 600 din 2001 fix ca acestea?

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/$%28KGrHqNHJBEE8+f-ssi3BPV4-GOYH!~~60_57.JPG

Aceste sunt de fata, nu-mi trebuiesc, am.

http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/$%28KGrHqJHJEME91+M56,8BPnFEF,rjQ~~60_58.JPG

Mi le-a rupt intr-o noapte pe toate in Dr. Taberei. Nu vreau led-uri aftermarket, vreau sa ramana cat mai "standard"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Heeelp! :D

ducati-sport-1000-escapes-termignoni.jpg

 

Mi a placut asta

 

 

N-ar sta rau nici o evacure completa S4 (modelul lateral) si sunt sigur ca n-ai avea nevoie de nicio modificare.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit prin garaj o sa de monster. Ea fusese adaptata pe o motocicleta care am cumparat-o candva, am dat-o jos si am revenit la cea originala, iar de atunci a stat. Daca credeti ca v-ar fi de folos, in cazul in care tipul nu a taiat tot de sub sa si nu se mai poate folosi, gasim o varianta buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zard-urile imi plac maxim, dar as vrea pe viitor sa gasesc o sa biposto, in caz ca mai plimb o pasarica :D si as parli-o inainte sa ajungem la ea acasa :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(superb) smile.gif

Sharcul are tenta de liniar la sunet.

 

Zardul suna demential.

 

Zard-urile imi plac maxim, dar as vrea pe viitor sa gasesc o sa biposto, in caz ca mai plimb o pasarica :D si as parli-o inainte sa ajungem la ea acasa :crack:

am ars eu asa o pasarica cu un VFR fara toba. cand taiam gazu poc flacara pe ciorapul ei. la un momendat sa prins si cand ma vedea cu degetu pe buton, cum ridica picioru. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ducatisti si ducatiste! Maine la ora 9 9:15 ne intalnim la fantana Miorita urmatorii: eu, blondu, Silviu, Alex de la Ducati si inca vreo 3. Plecam la o tura pe Cheia si ne gandim pe traseu pe unde ne intoarcem.

O seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ducati Monster on Cheia 2012.05.01

 

Pe la min 8:40incepe partea mea preferata, watch it in HD :)

 

 

 

Bine asa!! :cheers: Oricum, poti mai mult ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...