Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu, daca nu gasesc parbriz :bounce:

ma deci costurile ar fi cam asa. 200euro de motor transportul pana pe misano dus intor. biletul de avion vad ca e 113lei dus sau 276lei dus/intors. Bucuresti-Forli(eu am dat 93lei dus) la intoarcere poti alege sa vii cu masina sau iei tot avion. eu vrea ca la intoarcere sa mai dau motoru jos pe timp de zi si sa ma mai plimb, germania (autobahn), apoi la intrare in tara iarasi o sa il dau jos pt ca o sa vin pe pasul tihuta.

 

in schimb elimini oboseala de pe drum, banii de cazare, mancare si benzina, dar nu ai nici satisfactia unei plimbari lungi care unu mie mi se pare plictisitoare pt ca nu sunt curbe si nici nu te duci ca turist. adica sa vizitezi ci doar sa ajungi la destinatie. apoi daca sambata seara te curentezi, duminica la intoarcere iti vor trebui roti premergatoare. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirea de miercurea trecuta de la academie

 

P.S : scuzati piesa dar nu am avut altceva la indemana :)

 

dar te pricepi, e f fain realizat

 

iar filmul lui doru cu siriul e marfa, sa filmati si prin italia, pt astia care stau a la romanica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar te pricepi, e f fain realizat

 

iar filmul lui doru cu siriul e marfa, sa filmati si prin italia, pt astia care stau a la romanica

am citit pe topicul despre wdw ca grupul celor care vin pe motor, pe 21 dimineata pleaca din roma catre misano. cam pe la ce ora aveti de gand sa plecati din roma? eu tot pe 21 dimineata plec si trec prin roma. poate ne intalnim si mergem impreuna! hai ca am dat reply la postul lui blondu :laugh:

Editat de zar916
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Intr-adevar , in dimineata de 21, daca totul este in regula, plecam spre Misano. Nu stiu sa-ti spun ora de pe acum, cel mai probabil dimineata devreme.

 

Mai este vreme pana atunci, ne auzim... si daca nu ne sincronizam , cu siguranta ne vedem la eveniment :)

 

Andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oamenii sunt in vacanta, se plimba si viziteaza tot ce vor!

am inteles. adica intrun fel ei pleaca din tara cu 1luna inainte :burnout: , viziteaza :friends: si vin la WDW.

 

nu e rea nici varianta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e rea, e ideală. mi se pare o prostie să cari mobra până în italia Âşi înapoi ca să faci câțiva kilometri pe acolo. asta-i o fanfaronadă prostească, ori eÂşti motorist, ori nu eÂşti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

timpul ma, pe 20 am avion spre buc si pe 21 am spre italia. acolo am chef de umblat. si vreau sa ma duc la track day cu un prieten. la intoarcere o sa merg mai mult pe ea. si drumu pana acolo mi se pare plictisitor. mai ales pe a mea. daca stiam ca ei se duc si mai si viziteaza... ma atasam si eu. dar iarasi ma lovesc de timp. pt ca am venit de pasti, vin atunci, si vin iarasi in august. cam multa plimbare fara munca si ajung la vorba unui prieten. parca as lucra in tara si aici vin in concediua la cat de des vin acasa.

 

am timp si de plimbare lunga.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrerup subiectul misano cu un traseu impecabil si poze artistice.

 

http://g.co/maps/bht7c -> asta e intregul traseu pe care l-am facut 2 monstrii in 3 zile: ploiesti - tusnad - vatra dornei - ploiesti.

intre harman si reghin e asfalt nou si foarte putine linii drepte pe foarte multi km consecutivi (aprox. 254). pe langa tusnad, izvorul muresului si lunca e frumoasa privelistea (atentie in curbe sa nu va fure). foarte putin trafic si cu atat mai putin politie (in tusnad si sandominic mereu e cate un radar, dar asta-i tot). singurul inconvenient a fost drumul in lucru de la reghin la bistrita (60km).

despre tihuta cred ca s-a mai vorbit (confirm ca merita plimbare in zona). iar de la vatra dornei pana la gura humorului tot drum bun si de aruncat un ochi in stanga si dreapta.

pe E85 stiti cu totii cum e (drum de blana, de ajuns repede acasa).

la iesirea asta am fost prea absorbiti de asfalt ca sa oprim sa facem prea multe poze.

 

asa ca majoritatea pozelor sunt de la siriu de pe 12 mai.

 

legatura inapoi la misano..

 

asfalt uscat.. (ca noi am prins umed pe tihuta si la siriu)

post-66290-0-69370100-1337093210_thumb.jpg

post-66290-0-34488400-1337093368_thumb.jpg

post-66290-0-61876700-1337093381_thumb.jpg

post-66290-0-73634500-1337093390_thumb.jpg

post-66290-0-24964500-1337093400_thumb.jpg

post-66290-0-14253100-1337093408_thumb.jpg

post-66290-0-41878000-1337093417_thumb.jpg

post-66290-0-98292600-1337093425_thumb.jpg

post-66290-0-05370700-1337093434_thumb.jpg

post-66290-0-01826500-1337093444_thumb.jpg

Editat de pl3t3pl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrerup subiectul misano cu un traseu impecabil si poze artistice.

 

http://g.co/maps/bht7c -> asta e intregul traseu pe care l-am facut 2 monstrii in 3 zile: ploiesti - tusnad - vatra dornei - ploiesti.

intre harman si reghin e asfalt nou si foarte putine linii drepte pe foarte multi km consecutivi (aprox. 254). pe langa tusnad, izvorul muresului si lunca e frumoasa privelistea (atentie in curbe sa nu va fure). foarte putin trafic si cu atat mai putin politie (in tusnad si sandominic mereu e cate un radar, dar asta-i tot). singurul inconvenient a fost drumul in lucru de la reghin la bistrita (60km).

despre tihuta cred ca s-a mai vorbit (confirm ca merita plimbare in zona). iar de la vatra dornei pana la gura humorului tot drum bun si de aruncat un ochi in stanga si dreapta.

pe E85 stiti cu totii cum e (drum de blana, de ajuns repede acasa).

la iesirea asta am fost prea absorbiti de asfalt ca sa oprim sa facem prea multe poze.

 

asa ca majoritatea pozelor sunt de la siriu de pe 12 mai.

 

legatura inapoi la misano..

 

asfalt uscat.. (ca noi am prins umed pe tihuta si la siriu)

 

respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Un prieten foarte bun de-al meu si-a cumparat un monster 696. Motocicleta are 1000km si a luat-o cu tobe Termi.

 

Nu-i plac asa ca s-a hotarat sa le vanda si le-a pus pe alea stoc. Pretul cerut de el este de 800 de euro - are si centrala.

 

Va rog , daca va intereseaza sa-l apelati direct pe el - 0746.111.333 - Mihai

 

Spor la cumparaturi.

 

post-20029-0-71876300-1337188800_thumb.png post-20029-0-00252300-1337188773_thumb.png

Editat de floreaandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Un prieten foarte bun de-al meu si-a cumparat un monster 696. Motocicleta are 1000km si a luat-o cu tobe Termi.

 

Nu-i plac asa ca s-a hotarat sa le vanda si le-a pus pe alea stoc. Pretul cerut de el este de 800 de euro - are si centrala.

 

Va rog , daca va intereseaza sa-l apelati direct pe el - 0746.111.333 - Mihai

 

Spor la cumparaturi.

 

post-20029-0-71876300-1337188800_thumb.png post-20029-0-00252300-1337188773_thumb.png

prietenu tau e cu sorcova rau tare, ca sa nu zic altceva. are o orchestra de asta sub el, si o vinde.

 

Pacat pt el si ele. arata super misto, si cred ca se aud la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum sa-mi pun Termi si amicul tau le da jos? :unsure:

 

Btw. Stie cineva ceva de welcome kiturile alea de la Ducati? M-am inscris si eu pe acolo si pe desmoriders

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum sa-mi pun Termi si amicul tau le da jos? :unsure:

 

Btw. Stie cineva ceva de welcome kiturile alea de la Ducati? M-am inscris si eu pe acolo si pe desmoriders

pai depinde cand te-ai inscris. cel mai bine vorbeste cu blondu, pt ca el e in masura sa discute despre astea.

 

legat de WDW. cei ce merg pe motoare, care este traseul la intoarcere, si cate zile estimati ca dureaza plimbarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Un prieten foarte bun de-al meu si-a cumparat un monster 696. Motocicleta are 1000km si a luat-o cu tobe Termi.

 

Nu-i plac asa ca s-a hotarat sa le vanda si le-a pus pe alea stoc. Pretul cerut de el este de 800 de euro - are si centrala.

 

Va rog , daca va intereseaza sa-l apelati direct pe el - 0746.111.333 - Mihai

 

Spor la cumparaturi.

 

post-20029-0-71876300-1337188800_thumb.png post-20029-0-00252300-1337188773_thumb.png

prietenul tau e cu capul rau de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum grupul de ducati s-a marit si sunt oameni noi reamintim de desmoriders.

DesmoRiders Romania este clubul de Ducati din Romania afiliat la DOC (Ducati Owners Club)

pentru a deveni membru trebuie sa deti o motocicleta ducati si sa ai buletin de Romania

 

sunt cateva avantaje materiale de ex. reduceri la evenimentele ducati, la vizitarea unor locatii ducati (fabrica, muzeu, ducati cafe, wdw, scoala ducati, etc. acestea pe langa faptul ca avem un club afilit la Ducati Italia si Ducati Romania.

 

La inregistrare se primeste un welcome kit (anul acesta nu stim exact ce o sa contina, banuiesc ca unu doua stickere, o insign, un snur de gat,etc.) pentru a intra in posesia welcome kit-ului (care printre altele atesta faptul ca sunteti membri DOC - DesmoRiders Romania ) trebuie sa va inregistrati pe pagina ducati http://www.ducati.com/news/ask_for_your_welcome_kit__doc_2010/2010/03/10/index.do si selectati la club DesmoRiders romania.

urmeaza crearea unui cont pe pe pagina web www.desmoriders.ro dar acest pas nu e asa de urgent.

 

daca nu v-ati inregistrat va rog sa o faceti cat mai repede, deoarece s-ar putea sa se inchida inregistrarile in cateva zile.

 

PS: TKS cocoson

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...