Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

M-am inscris si eu pe ambele. In WE daca aveti drum prin Biker`s Otopeni, va astept la o limo ca eu imi pierd vremea des pe acolo :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Duminica 20 mai in parcare la Baneasa Shopping City ora 17 30 vine Chris Pfeiffer pt show cine are chef sa vina ca nu o sai parara rau eu o sa fiu acolo ne vedem...

@adidas:dupa show eu as veni la biker s sa iti admir noul ducati bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminica 20 mai in parcare la Baneasa Shopping City ora 17 30 vine Chris Pfeiffer pt show cine are chef sa vina ca nu o sai parara rau eu o sa fiu acolo ne vedem...

@adidas:dupa show eu as veni la biker s sa iti admir noul ducati bafta

 

De când a lăsat Monster-ul pentru F800R mi-a cam ieșit de la inimă omu'... dar tot zeu e. Dacă nu ploo, sunt prezent.

 

Merci de info.

beer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca e o chestie de marketing la el si BMW; gen: Na motoru, ca ai plin rezervoru....cu bani.

 

in plus intradevar e mai lunga actuala motoreta. dar......el decide.

 

uite un link http://www.motorsportnews.ro/stiri-diverse/moto-racing/chris-pfeiffer-vine-la-bucuresti/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum grupul de ducati s-a marit si sunt oameni noi reamintim de desmoriders.

DesmoRiders Romania este clubul de Ducati din Romania afiliat la DOC (Ducati Owners Club)

pentru a deveni membru trebuie sa deti o motocicleta ducati si sa ai buletin de Romania

 

sunt cateva avantaje materiale de ex. reduceri la evenimentele ducati, la vizitarea unor locatii ducati (fabrica, muzeu, ducati cafe, wdw, scoala ducati, etc. acestea pe langa faptul ca avem un club afilit la Ducati Italia si Ducati Romania.

 

La inregistrare se primeste un welcome kit (anul acesta nu stim exact ce o sa contina, banuiesc ca unu doua stickere, o insign, un snur de gat,etc.) pentru a intra in posesia welcome kit-ului (care printre altele atesta faptul ca sunteti membri DOC - DesmoRiders Romania ) trebuie sa va inregistrati pe pagina ducati http://www.ducati.com/news/ask_for_your_welcome_kit__doc_2010/2010/03/10/index.do si selectati la club DesmoRiders romania.

urmeaza crearea unui cont pe pe pagina web www.desmoriders.ro dar acest pas nu e asa de urgent.

 

daca nu v-ati inregistrat va rog sa o faceti cat mai repede, deoarece s-ar putea sa se inchida inregistrarile in cateva zile.

 

PS: TKS cocoson

salutare,

welcome kit-ul este valabil si pt cei din provincie ?

daca da,cum fac sa intru in posesia lui?

post-62565-0-53014000-1337274317_thumb.png

are cineva vreun monopost de vanzare (care sa se potriveasca la un monster 620,2003)?monopostul este universal sau are prinderile diferite de la model la model ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca e o chestie de marketing la el si BMW; gen: Na motoru, ca ai plin rezervoru....cu bani.

in plus intradevar e mai lunga actuala motoreta. dar......el decide. (...)

 

Normal că trecut la BMW pentru bani. Iar la nivelul lui probabil că ar putea să facă giumbușlucuri și pe IJ...

 

Pe de altă parte a început pe Monster. Si nu pentru că ar fi primit bani de la Ducati (sponsorizarea de la ei a venit mai târziu, când avea deja ceva notorietate), ci pentru că aia i s-a părut motocicleta cea mai bună pentru ceea ce făcea.

 

(...) monopostul este universal sau are prinderile diferite de la model la model ?

 

Monopostul e la fel pentru că și șaua de care se prinde e la fel la toate Monster-ele (până la 696).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal că trecut la BMW pentru bani. Iar la nivelul lui probabil că ar putea să facă giumbușlucuri și pe IJ...

 

Pe de altă parte a început pe Monster. Si nu pentru că ar fi primit bani de la Ducati (sponsorizarea de la ei a venit mai târziu, când avea deja ceva notorietate), ci pentru că aia i s-a părut motocicleta cea mai bună pentru ceea ce făcea.

da, dar intrebarea mea e: lor fi finantat BMW asa de bine incat sa renunte la Monster? sau de ce Ducati nu l-au mai tinut. cred ca merita o suma frumoasa, desi nu apare el la TV ca sa faca publicitate, dar unde se ducea, in urma lui ramanea o impresie.

 

una alta, e ceva normal intro lume in care banii sunt principalul scop in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca in primul rand pe bmw se descurca muult mai bine si mai usor decat pe ducati si in general e mai complicat sa faci stunt cu ducati mai ales la nivelul lui pfeiffer si cei de top asta nu inseamna ca nu sunt oameni care fac stunt cu ducati sunt mai multi si o fac chiar bine bine da creca mai dureaza sa vedem pe cineva de nivelul lui pfeiffer pe un ducati chiar si pfeiffer si mai sunt restul pe langa bmw e neamt pfeiffer la fel si mai mult marketing mai departe eu zic ca e de admirat indifernt de marca motoretei cu care se da show o sa faca tot timpul abea astept duminica sper si eu sa nu plua ca azi ciuciulete ma facut :)))) bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

welcome kit-ul este valabil si pt cei din provincie ?

daca da,cum fac sa intru in posesia lui?

post-62565-0-53014000-1337274317_thumb.png

are cineva vreun monopost de vanzare (care sa se potriveasca la un monster 620,2003)?monopostul este universal sau are prinderile diferite de la model la model ?

 

welcome kit-ul este valabil pentru toti membri care s-au inscris in club, inscrierea se face pe pagina ducati iar validarea se face de catre cliubul din fiecare tara, daca ai primit acel mail inseamna ca esti inscris in club si o sa primesti kit-ul.

este adevarat ca avem cateva probleme cu trimisul coletelor cu kit-ul in provincie, dar anul acesta o sa rezolvam si treaba asta (o sa avem unu doi voluntari care au timp sa faca cate un drum pe la posta :) )

 

oricum kiturile inca nu au venit, le asteptam undeva pe la sfarsitul lunii iunie.

 

legat de showul de duminca eu vin, chiar daca a schimbat monsterul cu bmw tipul se pricepe

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cei care vin de la WDW pe motoare, pune cineva traseul? si ceva detalii despre cum se vine. poate poate ma atasez la grup

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere :)

Ma gandeam ca daca trece prin Bucuresti si face vreun popas, poate il invitam la academie infiderent daca va fi intr-o miercuri sau nu :)

i-am dat un mesaj despre ce sa aiba grija in Bulgaria si Romania, i-am recomandat sa viziteze romania, si i-am zis ca daca e, la intoarcere poate veni cu grupul din romania, dar nu a zis nimic, doar mi-a multumit.

 

buna intrebare :))))))))))

buna intrebare, dar raspunsul............se lasa asteptat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da se lasa ca eu unul inca nu am stabilite toate chestiile in principiu as merge prin serbia scroatuia bla bla cu o noapte de dermit dar undeva la un camping cu cortul daca om fi mai multi vedem cum sa ne impacam cazarea pe gyustul fiecaruia si as pleca de pe 19.06 eu unul as dori si o mica oprire la venetia de 2 3 ore da nu e neaparat plus ca fratele zair mia dat o veste mai buna e posibil sa mearag si el cu mine si mai astept sa se anunte lumea

PS:Mada mia spus de un grup de la iasi da nu mai stiu exact ce si cum se organizeaza baietii... ramane sa vb si zic ca ar fi cazul sa ne apucam sa stabilim usor usor una alta de plecare:)...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Traseul nostru este pe la drobeta/serbia/muntenegru/croatia/ trecem cu ferry in italia - bari / roma / misano/ nordul italiei/ austria / ungaria/ romania

 

Perioada este 16-27 iunie

 

Spuneam si cateva pagini in urma. Grupul nostru este de 7motociclete si este inchis. Adica astia plecam si astia ne intoarcem ( poate la plecarea de la misano sa ni se mai alature cineva) dar noi deja avem facute rezervari pt cazari

 

Motivul principal al "inchiderii" grupului este siguranta. Noi deja am iesit la vreo 2 plimbari mai lungi de 400-500 km in care am stabilit regulile de deplasare, opririle cum se fac etc. Avem cateva zeci bune de mail-uri schimbate pe acest subiect. Nu e usor de mers in multi...

 

Astfel, daca mai sunt persoane care merg la wdw cu mare drag ne vedem acolo... Drumul pana acolo il avem stabilit si il facem in formula de 7.

 

Sper sa intelegeti si daca aveti nevoie de harti / informatii scrieti-mi si le impart cu cea mai mare placere!

 

Va salut si weekend placut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai da se lasa ca eu unul inca nu am stabilite toate chestiile in principiu as merge prin serbia scroatuia bla bla cu o noapte de dermit dar undeva la un camping cu cortul daca om fi mai multi vedem cum sa ne impacam cazarea pe gyustul fiecaruia si as pleca de pe 19.06 eu unul as dori si o mica oprire la venetia de 2 3 ore da nu e neaparat plus ca fratele zair mia dat o veste mai buna e posibil sa mearag si el cu mine si mai astept sa se anunte lumea

PS:Mada mia spus de un grup de la iasi da nu mai stiu exact ce si cum se organizeaza baietii... ramane sa vb si zic ca ar fi cazul sa ne apucam sa stabilim usor usor una alta de plecare:)...bafta

Am vb si eu cu Mada, si suntem in acelasi avion. intradevar sunt si de la Iasi, da ei tot cu avionul merg(din ce am inteles) eu pe 19-20 sunt la Bucuresti si pe 21 am avion, fiint in imposibilitatea de a merge pe motor, asa ca imi va fi adus acolo. laintoarcere voi vedea ce e de facut dar cred ca o sa il aduc tot cu masina si sa merg partial pe el sau va ramane de vazut. oricum daca ma intorc cu masina la intrade in tara sau in ungaria o sa il dau jos si sa vin in tara pe el. la Venetia as vrea si eu sa o vizitez vineri dupa vizita la Muzeu. din Bologna plecat in Venetia pt ca nu sunt sigur daca ma mai duc la Track day pt ca amicul din It se muta si nu cred ca imi mai tine de urat pe pista. doar daca o sa iau cateva ore de Fun.

eu inca nu mi-am luat biletul de avion din Dk spre Ro. daca nu gasesc bilet rentabil, mai aveam varianta sa-mi aduc motorul aici si ssa plec de pe 19, sa stau o noapte in Germania, si apoj pe 20 la amicul asta in Italia. doar ca aici daca ma prinde politia cu motocicleta inmatriculata in alta tara mi-o confisca. asa ca n-am chef sa vin pe jos pana la Misano. ramane de vazut ce voi face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumos ca vati organizat da oricum daca tot vb de siguranta la 7 hmm se cam destrama siguranta da voi va stiti mai bine ideea e sa va bucurati de drum...si totusi revin la intrebare CINE MAI MERGE PE MOTO LA MISANO IN AFARA DE CEI 7 ??? va rog anuntati va ptr a pune la cale un traseu eventual ...parca vad ca plec singur :)))))) totusi imi pun sperantele in zair vedem...

PS:Cum il cheama pe forum pe baitul cu s2r 800 care a cazut cu Mada vreau ceva de la moto a lui :)

PSS:Ceva info despre ferry poti sa ne dai te rog

PSS:acum intreb ipotetic vorbind daca chiar nu o sa am cu cine sa merg si o sa pot sa merg cu voi ma primiti la 2 km in spatele plutonului :))) sau o sa fim 8 si ne spargem in 2 grupruri repet asta teoretic vorbind bafta

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PSS:acum intreb ipotetic vorbind daca chiar nu o sa am cu cine sa merg si o sa pot sa merg cu voi ma primiti la 2 km in spatele plutonului :))) sau o sa fim 8 si ne spargem in 2 grupruri repet asta teoretic vorbind bafta

ei au facute rezervarile pt tot pe drum.

 

eu ti-am zis ca ultima oferta de la ala cu platforma a fost de 350euro 2 motoare. biletul de avion e in jur de 150lei.

 

la intoarcere poti alege sa vii pe motor, sau sa o pui pe platforma iar/si la intrare in tara sa le dam jos pt a veni pe ele. putem face pasul Tihuta care e beton. drumul e super

 

asta e singura varianta gasita de mine si care cred ca v-a fi pusa in practica.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm ...eu vreau sa plec pe motor si la intoarcere eu o iau spre germania nu ma intorc in tara :)...da pe minme nu ma intereseaza neaprat cazarea ca o sa am cortu la mine ideea era sa impart cu cineva drumul daca e posibil daca nu nu si aia e oricum maai vvb bafta:)

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...