Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Si eu vazusem ca a zis ca a vandut-o acum cateva zeci de pagini in urma, ca arata bine 749 ala negru.

 

In alta ordine de idei:

 

Am dauna la Carpatica, azi s-a facut constatarea, cel putin similara ca o experienta BDSM a fost :(

 

Vali a dat-o intr-adevar. Am vb si cu Felician si mai este de vanzare doar cel galben, cel care a fost al lui, dar este din 2003. (el zicea ca iti ofera el un 1198, la 9000 de euro.....evident al lui ) :)

 

 

"cel putin similara ca o experienta BDSM a fost" :crack: ...am avut si eu o dauna la Carpatica, dar poate am fost eu , mai norocoasa!!!! s-a rezolvat dosarul in mai putin de 2 luni...iar de platit s-a platit foarte bine( deviz in service in valoare de 2100 euro- bani dati de Carpatica 1800+epava)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate eu nu am ochii asa frumosi :) ca pentru o rezolvare buna, dar sa vedem.

 

Alte 749-uri ? :) In Italia la dealer pana in 4k se gasesc destule (2005-2006, la accesorii mai fluctueaza)

 

Poate sa ne aruncam la un 848, dar inca la 1198 nu inca.

Editat de seboman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream la raportul pret/calitate/fun. 1198/1199 deja intra la alta categorie de pret.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sunt eu incantat de mobra mea(defapt sunt foarte), dar am o intrebare:

Cati dintre voi ati iesit de nebuni la plimbare, chiar si de unul singur, sa o lungiti la "maxim"sa vedeti numai cate muste adunati pe viziera? :))

eu am adunat numai azi destul de multe :D sper sa imi intelegeti entuziasmul :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine ma enerveaza muștele, sambata cand m-am intors de la mare cu o viteza de croaziera de 180, am adunat cateva kg de gâze pe casca, geaca, jeansi si tenisi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca sunt eu incantat de mobra mea(defapt sunt foarte), dar am o intrebare:

Cati dintre voi ati iesit de nebuni la plimbare, chiar si de unul singur, sa o lungiti la "maxim"sa vedeti numai cate muste adunati pe viziera? :))

eu am adunat numai azi destul de multe :D sper sa imi intelegeti entuziasmul :))

pfffff. da' cati Km am mancat singurel. deobicei, plec asa de nebun. insa de multe ori evit din frica. in caz de ceva....stai drecu' in burueni si te gaseste uscat dupa aia.

 

dar in general, nu am cu cine sa fac plimbari lungi. in tg neamt motociclistii is pe cale de disparitie.

 

muste... te referi la asa ceva?

post-59565-0-83588900-1371591638_thumb.jpg

post-59565-0-85369400-1371591667_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am un ECU pentru Ducati Monster 696 stock cu care vreau sa ma joc, dar nu stiu in momentul de fata de unde sa incep.

Aveti documentatie/soft care ma poate ajuta?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si brusc te-ai transformat in membra :D vorba ta, ce inseamna sa fii moderator :crack:

Nu eram sigur ca mergeti si de aia am intrebat, nici nu stiam ora si nici cat stati acolo. Mie imi e cam greu sa ajung mai devreme. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete, sunt relativ nou pe la voi si as avea vreo doua intrebari...1)unde as gasii un melc km pentru Ducati(poate aveti voi vreunul de rezerva binenteles contra cost) si 2) ieri mi-a ramas aprins stopul ca si cand apasam frana...dupa o indelunga cautare am observat ca este din cauza franai fata, intrerupatorul dintre maneta si ghidon functioneaza dar nu este actionat cand apas frana si din aceasta cauza vreau sa va intreb daca mai are vreo piesa intre el si maneta. Va multumesc pentru eventualele raspunsuri.

P.S am cam nimerit numarul paginii :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea!

 

Ma dau in primul meu sezon pe 2 roti pe un monsteras de 600 foarte misto , de care sunt mi mult decat multumit si entuziasmat iubesc la el tot : spect, design, ciclistica,sunet,etc..initial ma uitam dupa hornet si fz6 pana am auzit anul trecut in vara un monster cu ambreaiaj uscat prin Bucuresti a fost atractie nebuna din mom acela am " deschis ochii " dupa Ducati si Ducati am si luat... acum intrebarea mea este urmatoarea: Ce ma sfatuiti sa iau next moto? , nu vreau sa va ganditi ca sar deja la alta si sunt nerabdator,ca incepator intentionez sa raman sezonul aceasta cu ce am sa adun experienta cat mai multa si eventual anul viitor daca cred ca e momentul sa fac un upgrade momentan imi ofera mai mult decat e nevoie 600-le, dar avand in vedere ca doresc neaparat sa am un monster cu abreiaj uscat care credeti ca ar fi modelul cel mai indicat si alegerea cea mai logica si normala... ? sa merg pe un monester de 900 tot carburatie sau un i.e. ? sau un s4 , s2r de 1000? sunt prea burtale? este diferenta de fiabilitate sau de costuri intre ele... ? voi ce ati ales cum ati urcat ?

Merci de ajutor. :) Ride SAFE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2) ieri mi-a ramas aprins stopul ca si cand apasam frana...dupa o indelunga cautare am observat ca este din cauza franai fata, intrerupatorul dintre maneta si ghidon functioneaza dar nu este actionat cand apas frana si din aceasta cauza vreau sa va intreb daca mai are vreo piesa intre el si maneta. Va multumesc pentru eventualele raspunsuri.

 

Asa cum ai presupus problema este de la switchul actionat de maneta iar schema de jos te va ajuta sa gasesti o solutie. Si nu glumesc, la mine a functionat.

 

 

 

post-66206-0-53462600-1371745948_thumb.jpg

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se desface cu grija switch-ul si se curata.. daca il cureti fara sa-l desfaci functioneaza doar cateva zile..

Cred ca nu m-ati inteles, switch-ul functioneaza((desfacut si actionat cu mana) cand apas butonul se stinge stopul) dar montat pe locul sau, butonul nu atinge nimic deci stopul ramane aprins tot timpul de aceea am intrebat daca nu cumva mai este ceva intre switch(buton) si maneta. Multumesc pentru feedback.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea!

 

Ma dau in primul meu sezon pe 2 roti pe un monsteras de 600 foarte misto , de care sunt mi mult decat multumit si entuziasmat iubesc la el tot : spect, design, ciclistica,sunet,etc..initial ma uitam dupa hornet si fz6 pana am auzit anul trecut in vara un monster cu ambreaiaj uscat prin Bucuresti a fost atractie nebuna din mom acela am " deschis ochii " dupa Ducati si Ducati am si luat... acum intrebarea mea este urmatoarea: Ce ma sfatuiti sa iau next moto? , nu vreau sa va ganditi ca sar deja la alta si sunt nerabdator,ca incepator intentionez sa raman sezonul aceasta cu ce am sa adun experienta cat mai multa si eventual anul viitor daca cred ca e momentul sa fac un upgrade momentan imi ofera mai mult decat e nevoie 600-le, dar avand in vedere ca doresc neaparat sa am un monster cu abreiaj uscat care credeti ca ar fi modelul cel mai indicat si alegerea cea mai logica si normala... ? sa merg pe un monester de 900 tot carburatie sau un i.e. ? sau un s4 , s2r de 1000? sunt prea burtale? este diferenta de fiabilitate sau de costuri intre ele... ? voi ce ati ales cum ati urcat ?

Merci de ajutor. :) Ride SAFE!

 

Bun venit!

 

Eu am inceput pe monster 900 carburatie, e de vis motoreta. Multi nu ar face asta ca intr`adevar e destul de violent uneori, dar daca aduni experienta sezonul asta, il recomand cu placere, te inveti foarte repede cu el.

Pt. mine e mai mult decat o motoreta, e o "femeie simpatica de casa", iarta multe si surprinde placut :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...