Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Zaua de imbinare? Care suspectezi ca a fost cauza? Pagube ceva?

nu e zaua de imbinare. ma asteptam sa fie ea pt ca am mai patit-o acu un an, dar nu era ea.

 

una din cauze cred ca e faptul ca m-a plouat ieri. am plecat de la Targu Neamt spre Bucuresti. dupa 10 km a inceput ploaia iar de la Roman la Bacau a inceput mai tare. de la Bacau s-a mai linistit dar de la Adjud pana la Buzau a inceput urat tare pt ca simteam picaturile chiar si prin combinezonul de piele si cel de ploaie. nu mai zic de maini, ca nu aveam manusi. inainte sa plec l-am uns pt ca urmau 400Km de drum, doar ca ploaia l-a spalat. iar stilul meu de mers mai agresiv l-a facut sa cedeze. dupa ce m-am intors vreo 300metri sa-l iau, era fierbinte de nu puteam sa-l tin in mana.

 

Andu cand l-am sunat, a zis ca asa ceva e imposibil, decat daca merg ca salbaticu'

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Ce pot sa zic...dubios...tu ai scapat cu bine? nici o rana nimic? motorul? Ai avut mare noroc ca nu s-a incolacit lantul pe acolo.

Eu, absolut nimic. Pur şi simplu am dat inferioară, am auzit pocnitura şi am simţit cum a curs lanţul. E a doua oară când o patesc. Prima dată mă întreceam cu un Saab. :lol:

La motor doar mi-a smuls furtunul de frână de la locul lui. Dar nu e nimic grav. L-am pus uşor înapoi.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Se dezmembreaza complet gunoiul ala de Ducati pe drum :))

 

Vezi, daca-ti luai un sport touring 'domol' cum e Aprilia RSV, nu-ti mai rupea lantul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crazy-devil, on 29 Aug 2013 - 21:19, said:

cat m-am chinuit eu aseara sa ajung la academie, tot n-am reusit. langa Urziceni am reusit performanta de a rupe lantul. dar l-am rupt...

Il ungeai periodic?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il ungeai periodic?

da. chiar cu o ora inainte sa plec l-am uns.. nu ma asteptam sa se rupa, dar asta a fost. oricum era in plan ca in iarna sa schimb kitul de lant.

 

Se dezmembreaza complet gunoiul ala de Ducati pe drum )

 

Vezi, daca-ti luai un sport touring 'domol' cum e Aprilia RSV, nu-ti mai rupea lantul :)

stai tu calm ca nu se dezmembreaza gunoiul de care zici.

 

ca sa-mi iau aprilia RSV, trebuie sa invat sa merg cu barca. ;) iar lantul, Aprilia nu-l poate rupe. stii tu de ce. :lol:

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rai sunteti cu Zair ... noroc ca acum cunoaste foarte multi transalpisti ... si nu o sa boceasca in casa ... :)

 

Mars mah..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vorbeste cu baietii de la DAFWAY, poate te ajuta ei cu ce vrei.

Salutare

 

As avea si eu o intrebare: aveti idee cam pe la ce pret se gaseste la mana a doua un motor (in stare buna) pt. un Monster 600 din 98' ? Am cautat pe aici pe forum dar nu gasesc decat anunturi cu piese, nu si un motor intreg.

Multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tehnicienii monster de pe aici. Are cineva un ghidon precum are S4R dar de 22 mm? Este vreun model de Monster care a folosit tipul acela de ghidon? Ma refer la forma lui, mai joasa si mai dreapta si nu inalt si tras pe spate.

Avem noi. Te putem ajuta si cu prinderea. Costul in jur de 300 lei.

 

Salutare

 

As avea si eu o intrebare: aveti idee cam pe la ce pret se gaseste la mana a doua un motor (in stare buna) pt. un Monster 600 din 98' ? Am cautat pe aici pe forum dar nu gasesc decat anunturi cu piese, nu si un motor intreg.

Multam.

Avem noi cost intre 200 e si 600 e. Depinde de cat de bun vrei sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va dau un pont, in cazul in care e cineva interesat sa cumpere o geaca din textil.

Am gasit o geaca Ducati (negru cu rosu), groasa din textil. Geaca are mesada si protectii (umeri si coate). Din cate am vazut nu avea buzunar ptr protectie spate. E posibil sa aiba dar fiind pe graba nu i-am dat jos mesada.

 

Este singura bucata si au fost produse de ei (Stecoflex) , pentru export. Geaca este marimea M scurt (mie la 1.84 si 70kg mi-e mica / prietenei la 1.60 si 50 kg ii este mare).

 

Magazinul de desfacere apartine Stecofelx Group (pe E85, dupa giratoriu Urziceni-Ploiesti, se merge inainte spre Buzau si e imediat pe dreapta). http://www.stecolflex.ro/index_files/Page457.htm

 

Cine are bani/chef de o plimbare, poate-si reinnoiesti garderoba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am observat azi un sunte ciudat la Monsterul meu.

E un fasait care se aude de sub rezervor dar nu-mi pot da seama de unde.

E ca si cum scapa aer pe undeva.

Fasaitul se aude imediat dupa ce accelerezi de cateva ori.

Sunetul este insotit si de o scadere de turatie si incepe sa iasa fun pe la tobe.

 

Sa fie carburatoarele desincronizate?

A mai avut cineva problema asta vre-odata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am observat azi un sunte ciudat la Monsterul meu.

E un fasait care se aude de sub rezervor dar nu-mi pot da seama de unde.

E ca si cum scapa aer pe undeva.

Fasaitul se aude imediat dupa ce accelerezi de cateva ori.

Sunetul este insotit si de o scadere de turatie si incepe sa iasa fun pe la tobe.

 

Sa fie carburatoarele desincronizate?

A mai avut cineva problema asta vre-odata?

 

Vezi sa n-ai vid in rezervor. Verifica aerisirea/supraplinul sa nu fie gatuit sau ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Am observat azi un sunte ciudat la Monsterul meu.

E un fasait care se aude de sub rezervor dar nu-mi pot da seama de unde.

E ca si cum scapa aer pe undeva.

Fasaitul se aude imediat dupa ce accelerezi de cateva ori.

Sunetul este insotit si de o scadere de turatie si incepe sa iasa fun pe la tobe.

 

Sa fie carburatoarele desincronizate?

A mai avut cineva problema asta vre-odata?

Sa nu fie vreo supapa de la cilindrul vertical...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis rezervorul, am verificat sa nu fie ceva gatuita conducta de la pompa de benzina, dar acelasi lucru face.

Odata la cateva secunde scoate un fasait ca si cum ai da drumu la o supapa de aer. Face un fsss scurt si scad turele(mai mai sa moara motorul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...