Sari la conținut

Accident 24 Aprilie.padurea Bogatii....brasov


soso-bum
 Share

Postări Recomandate

prietene vezi ca eu sunt de partea lu soso daca te simti cumva retardat e problema ta cat despre intalnit la orice ora se vede clar si nr meu de imatriculare nu ma ascund nu sufar de mine .. dar in momentul de fatza trec prin ce a trecut si soso si stiu cum e .. si nu accept ca niste putoi care nau nici macar carnet sa critice .. nu ai dreptu pana nu simti pe pielea ta ce inseamna sa critici un om . sa fim seriosi iar ajungem la discuti tu de ce iti iei ss ca sa te plimbi cu 50 sa fim seriosi aia sunt prosti ca au ani grei de motociclism si voi sunteti destepti ca picati pe capete lasa frate prefer sa pic fericit cum a picat soso sa simt adrenalina sa simt ca merg pe moto .. corect poate lucrurile astea trebuie facute pe circuit cand participam la curse de masini aceiasi problema o aveam nu aveai unde .. politia se lua de tine in lipsa de organizare si de foarte putine locuri si posibilitati unde sa te dai . normal te risti asta e mai si pierzi .

Cand ai pus picioru pe moto sti la ce riscuri te supui deci recomandarea mea pentru astia care suferiti de mers legal luativa scutere e senzatie majora..

Editat de OveR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 605
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu a inceput pe linia continua. probabil ca a fost un pic de-asupra ei (cativa centimetri), insa tu conduci la milimetru? la zebra calci numai pe dungile albe? la brutarie platesti pe firimitura?

 

hai mai lasa-le ca omu a incercat sa parcheze, probabil ca a vazut motorul da numa voi stiati ca ala merge cu peste 150 unde ai voie 80.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nene, vii si tu ca musca la... Citeste toate paginile, apoi comenteaza !

 

Aaaa, si acum vad ca ai zis ca era linie discontinua... alt chior, nu mai zic nimic !

 

Este linie discontinua la un metru mai in fata ,vreau sa il vad si eu pe ala care chiar cand incepe linia discontinua ,incepe si el sa efectueze manevra de schimbare a directiei.

 

bai retardatilor astia care criticati omu aiurea cine sunteti voi ma sa il criticati pe omu asta nu a suferit destul prin ce a trecut si mai vin si niste putoi cu pedale care va dati impresi pe site de motociclisti ba voi meritati sa va prinda omu si sa va dea foc la motor ca nu meritati sa fiti printre noi in loc sa sustineti criticati voi astia care mergeti cu 50 mai bine spuneti pe fata ca nu sunteti in stare sa luati o amarata de curba.

 

Cat pentru tine soso cum te mai simti sa vindecat totul esti ok ? sanatate multa si sper sa o scoti la capat cu motoru si " reparatia "

 

nu ma intrebati de ce a scris de 3 ori :makeout: io in nici un caz nam postat de 3 ori :makeout:))))))

 

a plus ca am observat o chestie noi astia cu mobre ca e enduro ca e ... nu conteaza vorba aia cand iti taie unu fatza si mai ai cativa metri pana la el sau cand se infige un dobitc in tine nu prea mai tine de tine , stam cu oasele rupte acasa din cauza unor idioti si ne refacem si povestim si ne trezim ca suntem criticati de niste mucosi care au vazut motoare doar pe youtube si care nau nici macar ideie cum se schimba viteza ..

 

Omu, esti patetic.

 

 

cred ca te bagi aiurea in seama si asta o iau ca amenintare .. daca vrei sa ne vedem ne vedem si acum . io nu sunt un munte de om .. am doar 1.73 .. si jilava e la caterinca .. da ma rog uni care nau ce face decat sa critice .. asta e .. si daca crezi ca ma ascund cumva in spatele calculatorului si nu imi scriu nr de imatriculare ca sa nu stie lumea cine sunt te inseli .. la mine se vede nr nu ma cred grozav nu ma cred mare motociclist dar nu suport uni papagli si prostia

 

 

Esti si mai patetic, si sa inteleg ca nu te suporti deloc :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cunoasteti traficul in general a devenit o obisnuinta a soferilor sa se bage cu masina mai in fata cam asa o parte din banda chestia e ca ala iti zic sigur sa uitat la vazut sa dat mai in fata el crezand ca are loc sa treaca si va zic sigur ca soso reusea sa treaca da daca va uitati pe poze o sa observati ca el cu 5 metri inainte de duba a intrat deja pe pietris care era pe margine si raspandit pe sosea . asta a fost ghinionu lui .. ma rog faptu e consumat soferul este vinovat neacordare de prioritate clar nu are importanta ce viteza avea soso omu avea linia discontinua dar a calcat putin peste partea continua dar nu are importanta el nu a acordat prioritate

 

vai mersi alt bagator in seama .. sincer nare rost sa ma cobor la nivelul tau .. voi nu aveti viata sunteti niste disperati care abia asteptati sa gasiti sa criticati pe cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu' si daca venea al mai legist garcea, si tot nu il sanctiona pe-ala cu duba ca a calcat linia continua din moment ce mai avea 1 metru din ea...pe de alta parte, omul nu s-a bagat ca boul direct in parcarea aia, a intrat putin pe contrasens, nu e regulamentar dar in trafic asta se intampla frecvent, care e legea aia care se respecta ad literam??? care nu intra la un stop sau cedeaza trecerea la care a stat 2-3 minute putin cu roata motocicletei pe strada cealalta sau cu botul conservei??? e foarte adevarat ca soso sufera la greu de pe urma incidentului dar putin obiectivism ar fi de dorit: nu este numai greseala celui cu duba, si asta in mod clar!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cunoasteti traficul in general a devenit o obisnuinta a soferilor sa se bage cu masina mai in fata cam asa o parte din banda chestia e ca ala iti zic sigur sa uitat la vazut sa dat mai in fata el crezand ca are loc sa treaca si va zic sigur ca soso reusea sa treaca da daca va uitati pe poze o sa observati ca el cu 5 metri inainte de duba a intrat deja pe pietris care era pe margine si raspandit pe sosea . asta a fost ghinionu lui .. ma rog faptu e consumat soferul este vinovat neacordare de prioritate clar nu are importanta ce viteza avea soso omu avea linia discontinua dar a calcat putin peste partea continua dar nu are importanta el nu a acordat prioritate

 

vai mersi alt bagator in seama .. sincer nare rost sa ma cobor la nivelul tau .. voi nu aveti viata sunteti niste disperati care abia asteptati sa gasiti sa criticati pe cineva

 

 

:P :makeout: :makeout:

 

 

Zi zau ,si jurate cu lacrimi in ochi :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Youtube mai exista un filmulet intitulat "Sorin cu motocicleta accident". Acolo se vede clar cum o adunatura de baietasi se filmeaza cum braveaza pentru audienta. Primul care pleaca am impresia ca taie linia continua printre masini, viteza maxima... Mai e pe acolo inca unul... In fine... Toti vin glont pe curba aia cu genunchiul jos (figuri ca sa zic asa). Chiar daca nenea ala e de vina(parerea mea), e clar ca si tu esti vinovat(omul nici nu cred ca te-a vazut). Daca aveai, sa zicem... 70km/h, sigur puteai frana in siguranta(aveai timp sa-l vezi si poate si el pe tine). Dar cum baietii erau cu camerele de filmat pe voi... pe scurt ti-ai facut-o cu mana ta, dar e de vina nenea cu duba... Am si eu o curiozitate... Am vazut ca motorul e un R1. Imi poti spune si mie de cat timp ai categoria A? Iti doresc multa sanatate si altadata sa nu mai uiti ca nu esti din fier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai mersi alt bagator in seama .. sincer nare rost sa ma cobor la nivelul tau .. voi nu aveti viata sunteti niste disperati care abia asteptati sa gasiti sa criticati pe cineva

ba din contra, noi avem viata si s-ar putea s-o pastram mai mult decat voi...roger and over!!!!!!!!!!

Editat de marinesku73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai mersi alt bagator in seama .. sincer nare rost sa ma cobor la nivelul tau .. voi nu aveti viata sunteti niste disperati care abia asteptati sa gasiti sa criticati pe cineva

ba din contra, no avem viata si s-ar putea s-o pastram mai mult decat voi...roger and over!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fi sanatos si numai bine putin imi pasa o viata am si pe aia vreau sa o traiesc dar ca sa fim corecti fara sa pun viata celor din jur in joc daca vreau sa alerg alerg printre munti intro zona unde nu sunt persoane parcari aici ai dreptate daca ma duc ma duc doar eu in rest problema ta fiecare are stilul lui de condus tu vrei sa traiesti mai mult eu vreau sa traiesc mai putin si bine. asta e . ma priveste doar pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fi sanatos si numai bine putin imi pasa o viata am si pe aia vreau sa o traiesc dar ca sa fim corecti fara sa pun viata celor din jur in joc daca vreau sa alerg alerg printre munti intro zona unde nu sunt persoane parcari aici ai dreptate daca ma duc ma duc doar eu in rest problema ta fiecare are stilul lui de condus tu vrei sa traiesti mai mult eu vreau sa traiesc mai putin si bine. asta e . ma priveste doar pe mine

 

Amice, inteleg ca esti de partea lui Soso pana la un moment dat, si anume cand incepi sa-i faci pe toti retardati si mucosi. Basca afirmatia: "ba voi meritati sa va prinda omu si sa va dea foc la motor"... Am remarcat ca esti in aceeasi situatie cu Soso. Sorry man, dar asta este, trebuie sa admiti din start ca se poate intampla sa te expui la astfel de pericole cand mergi pe 2 roti. Sunt convins ca mai toata lumea de aici compatimeste aproape orice motociclist care s-a dat pe jos, indiferent de circumstante. Totusi, acesta este un topic din care se presupune ca lumea are cate ceva de invatat, iar la acest lucru nu cred ca participi prin a lua partea neconditionat mobristului si a insulta comunitatea doar pentru simplul fapt ca te crezi mare zmeu.

De conduita preventiva probabil ca ai auzit pana acum, insa se vede treaba ca nu prea sti cu ce se mananca. Orice om care tine la viata lui o adopta, mai ales cand se deplaseaza pe 2 roti. Toata lumea face greseli, insa acestea trebuie diminuate pe cat este posibil de tare. Adica una este sa te dai cu 300km/h in linie dreapta, ziua, cu maxima vizibilitate, cu echipament full, pe un drum (DN, autostrada etc) pe care deja il cunosti ca-n palma, intr-o zi, la o ora in care este f putin circulat, si alta sa faci ce a facut Soso... Adrenalina este adrenalina, insa aceasta, cateodata, iti sufla ghidonul din maini fara drept de apel, iar urmarile nu sunt altceva decat o loterie.

In legatura cu Soso, sper din toata inima ca este unul dintre cei norocosi care au bagat la cap ceva dupa tragica experienta pe care a avut-o.

Tie, asa cum te prezinti acum, iti doresc bulan exagerat fiindca, se pare, ca motociclist, te bizui numai pe asa ceva.

 

P.S. Citez: "astia care suferiti de mers legal luativa scutere e senzatie majora.. "

Deci da, eu MI-AM luat scuter. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-i domne, ei merg cu subleru' pe motor :P.

Nu merge nimeni cu subleru', dar putem deosebi o linie continua de una discontinua. Cand a inceput sa calce linia continua, o facuse cu ceva mai mult de-un metru inainte sa devina discontinua. Asa am masurat eu, cu subleru' din tastatura.

 

Si inca o data pozele, pentru cei care n-au citit thread-ul dar se dau aiurea cu pararea.

post-28093-1219178092_thumb.jpg

post-28093-1219178097_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit si eu am un scuter :P)) pe langa toate cele :makeout:) conduita preventiva cand stai pe loc si te trezesti in aer in secunda urmatoare nu prea cred ca mai depinde de tine.. ma rog si poate ma-ti inteles gresit nu mam luat de toti dupa forum doar nu sunt tampit si doar de vro 2 persoane care nici macar nu au carnet si il critica pe acest om .. se stiu ei cine nu stiu de ce vati bagat asa pentru ca am dreptate in cea ce zic sunt foarte multi mucosi care nu au carnet viseaza la avioane se dau motociclisti aici si zic ca au n km si ei defapt se plimba cu bicicleta.. si cu scuteru sa fim seriosi .. in orice caz nu exzista pers pe forum care sa poata spune ca merge legal . plus ca facem un pariu mergi prin bucuresti legal 2 ore dar legal ca la carte si iti garantez ca ai 90 % sanse sa se urce un dobitoc peste tine. in orice caz asfalt uscat si multa bafta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aiurea faza dar face parte din "adrenalina" - daca iti doresti sa fi sanatos si sa mai poti merge si a doua zi ar trebui sa adaptezi viteza cu ceilalti soferi din trafic dar asta tine de conduita preventiva

 

 

bine ca ai scapat usor si in plus ai o inregistrare cu accidentul tau pentru care cred ca sunt multi invidiosi (cel putin mie mi-ar fi placut sa fi avut inregistrate busiturilor mele )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge nimeni cu subleru', dar putem deosebi o linie continua de una discontinua. Cand a inceput sa calce linia continua, o facuse cu ceva mai mult de-un metru inainte sa devina discontinua. Asa am masurat eu, cu subleru' din tastatura.

 

Si inca o data pozele, pentru cei care n-au citit thread-ul dar se dau aiurea cu pararea.

Din pozele astea reiese clar ca soferul a semnalizat intentia de a vira la stanga. ...Si nu era nici foarte departe de linia discontinua. Desi vinovat de producerea accidentului e soferul, parerea mea e ca viteza excesiva a motociclistului a facut ca totul sa se intample...

 

CE SA FAC DACA NU MI-AM CAUTAT BELEAUA PE LA VREO TERASA PRIN BUCURESTI...........

DACA NU STII CE STIU.....NU VB.....CA MESERIA E PE CURBE ..NU PE LINIA DE TRAMVAI....SAU IN ROMANA LA TERASA

SI DACA VREI SA VEZI GP STRADAL....HAI LA MURES SI INSOTESTE EKIPAJU SPRE BRASOV........CAT TE TINE....

CINE ISI IA MOTOR DE VITEZA STIE DE CE........

Meserie pe curbe... GP stradal... Si eu care te-am crezut om serios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti am o propunere ce ar fi sa il intrebam pe om de sanatate in loc sa aberam pe topic sa vedem cum se simte daca a avut complicati sau nu ...

 

SOSO asteptam un semn de la tine zine cum te simti

 

am o mare rugaminte abtinetiva si nu mai aberati haideti sa dam dovada ca putem fi si civilizati fara sa ne mai certam pe topicul omului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti am o propunere ce ar fi sa il intrebam pe om de sanatate in loc sa aberam pe topic sa vedem cum se simte daca a avut complicati sau nu ...

 

SOSO asteptam un semn de la tine zine cum te simti

 

am o mare rugaminte abtinetiva si nu mai aberati haideti sa dam dovada ca putem fi si civilizati fara sa ne mai certam pe topicul omului

Eu am crezut ca trebuie sa invatam din greselile celorlalti si nu doar sa le plangem de mila(de-aia discutam). De exemplu, data viitoare cand voi merge pe Cheia, voi fi mult mai precaut si daca va fi sa nu fiu precaut si sa auziti ca mi-am rupt capul din cauza ca m-am dat pe curbe cu 150 la ora, sa-mi spuneti "Ba (cuvant urat), ti-ai facut-o cu mana ta" si nicidecum "Omule, fa-te bine mai repede, sa revii in saua motorului si sa o iei de la capat ca poate reusesti data viitoare sa omori si pe cineva"!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect ai tot dreptu sa inveti dar logic omul acela nu este vinovat in nici un caz cu toti bagam mana in gaz cateodata acum sa fim realisti ai tot dreptul sa inveti dar nu sal critici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tata bai...ce sa zic..racheta!!

pai la cum ai aparut..uau!!

mare noroc... mergi de aprinde o lumanare la biserica ca in ziua aia, cred ca se uita D-zeu la tine..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cazul asta: daca o cauti o primesti. Daca esti prost platesti. Care era vizibilitatea in curba aia? Cit poate sa vada omul? Cite secunde are de cind apare motocicleta? Cite secunde ii trebuie ca sa treaca incetisor cu un van de 5-6m peste banda?

Si nici un judecator in toate mintile nu o sa-l scoata pe ala vinovat. Filmul asta e incriminator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vede ca sti legislatia esti unu din fericiti de la arges :P pe bune frate de cate ori trebuie sa va zica cineva cititi si voi de la capat nu mai postati la sfarsit fara sa va dati seama despre ce e vorba nu are importanta viteza lui nu are cum sa io masoare nimeni nu are cum sa se faca dovada aici esti un simplu caz de neacordare de prioritate si vizibilitatea era foarte mare .. pentru sofer din cate am inteles eu prima oara ca accidentul este mai vechi soferul ar fi spus ca " ia intrat soarele in ochi " si la observat prea tarziu repet vizibilitate mare zi nu masina in fata lui deci se exclude asta a fost neatentia soferului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...